Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icon


icon
senior tag

Csak így tovább! A legtöbb embernek fontosabb a siker, a pénz, a hatalom, ezért tart a világ ott, ahol ez így megtörténhetett veled, és az említett kereskedővel.

Minden egyes perc, cselekedet meg fogja hozni gyümölcseit... és ne feledd, ha sokan nem értik ezt meg, amiért és ahogy teszed a dolgod, akkor is tartsd magad az irányhoz, amerre elindultál. Ha valaki, én tudom, hogy miről írtál...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2) Cifu


Cifu
félisten

Sajnos teljesen átlagos történet. Őszinte vásárló (és egyben eladó is) kevés akad. Aki emberekkel dolgozik, az napi szinten látja, szerintem az általad leírt dolgot.

Azért egy megjegyzés: már az is teljesítménynek számít, hogy valaki ezek után billentyűzetet ragad, és leírja mindezt. Bizonyos szintig ezért gond pl. a Homár és hasonló blogok, mert nem egyszer és nem kétszer kiderült, hogy bizony a panaszos által leírt dolgok nem egészen úgy vannak, ahogy azt ő előadja.

Az ember persze ha körülnéz, csak azt látja, hogy őszintének lenni nem éri meg. Mindenki túloz, kamuzik, hazudik, mert az életben így lehet érvényesülni.

Akkor egy plusz kis történet:

A helyszín a Mamut edzőterem (anno Gold's Gym volt, most Lite Wellness), ahova a német nagykövetségről is jártak be diplomaták. Beszélgettem velük az öltözőben és a szaunában (angolul, mert hiába tanultam 7 évig németül, sajnos alig tudok megszólalni rajta), és nyíltan rákérdeztem, hogy ők hogy látják a hazámat, kívülállóként. Az egyikük három dolgot jegyzett meg.

Először is az emberek hangulatát nagyszerűen nyomon lehet követni azon, hogy miként viselkednek a villamoson. Az illető előző állomáshelye Kína volt. Azt mondta, hogy a magyar villamoson ülők mind olyanok, mint akik a világ fájdalmát hordozzák a vállukon, csak maguk elé merednek üres tekintettel, összetört tartással (itt olyan beleéléssel mutatta be a tipikus magyart, hogy megállapítottam: a német diplomaták valószínűleg komoly színészi képzésen is részt vehetnek. :D). Kínában sincs semmijük az embereknek, és tele vannak problémákkal, de az átlag kínai még így is folyamatosan tud mosolyogni, és jókedvű lenni a villamoson ülve.

Másodszor eléggé sokkolta a megtapasztalás a hazai körülmények terén. Amikor idejött, akkor úgy vélte, hogy no, Kína után itt van végre Európa, a kultúra és tisztesség bástyája. Na, ehhez képest gyakorlatilag a kínaiaknak még tanulni kell a korrupciót tőlünk, mert ilyen sportszerűen folytatott ügyeskedést náluk sose látott (ő a "cheat" szót használta). Gyakorlatilag itt az élet szerves része ez, a társadalom minden részébe és elemébe beépült ez a fajta gondolkodásmód. Hozzátette, hogy ehhez kénytelenek voltak ők is alkalmazkodni. Egyszerűen a hétköznapi dolgokat nem lehet másképpen elintézni...

Harmadszor rákérdeztem, hogy ezeket a dolgokat azért felhozzák-e a magyar politikusok előtt is? A válasz az volt, hogy ugyan dehogy, diplomaták, azt csinálják, amire otthonról utasítják őket. Úgyhogy szembedicsérik a honi politikusokat és derűsen mosolyognak a találkozók elejétől a végéig. De a problémákat természetesen jelentik haza azért. :P (ez volt a másik jelenet, ahol sikeresen megnevetettet, egy "egyszerű" szürke diplomatának kinéző alak, akibe több humor és közvetlenség szorult, mint a teljes magyar parlamentbe...).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Wyll


Wyll
őstag

Cifu története is nagyon jó, meg a cikkben leírt is.

Minderről nekem ez a nagyon jó kis blogbejegyzés jutott eszembe. Ajánlom mindenkinek elolvasásra!

Idéznék is belőle:

"[...] Tehát a hálózatok szabályai szerint végül győz a jó. Ennek az az oka, hogy az X (pesszimista) stratégia gyengíti a kapcsolatokat, az Y (optimista) pedig erősíti. Szívesen visszajárunk egy olyan boltba/étterembe, ami korrekten, jól dolgozik, a megbízhatatlan helyek csak a betérő balekokban reménykedhetnek. Határértékben tehát az optimista középpont lesz, példaként szolgál, míg a pesszimista elszigeteli magát, így nem tud hatással lenni emberekre.

Úgy szokott ez történni egy hálózatban, hogy ha mindenki azt csinálja, amit másoknál működőnek lát, akkor a sok X közt néha megjelenik véletlen egy Y, de elenyészik.

Ha azonban véletlenül több Y is kinő egymáshoz közel, összekapaszkodnak, szigetet alkotnak, és az egymás közti sikereik erősítik őket a "külvilággal szemben". Ilyenkor ezek a szigetek lassan elkezdenek nőni, ahogy egy-egy szomszédjuk "rájön", hogy megéri Y-nak lenni. És látva, hogy a központi Y-ok (akiknek már minden szomszédja Y) milyen jól is tudnak járni, egyre több kis szigetecske kezd kialakulni. Végül összekapcsolódnak ezek a szigetek, és a társaság nagy része optimista lesz, egy-két "javíthatatlan pesszimistától" eltekintve. Ez már majdnem a nirvána volna. :)

Túl nagyra nőtt azonban a világ, akár egy egész életen át lehet egy nagyvárosban új arcokat találni, és kevés a "javíthatatlan optimista", minden szúrás az élettől gyengíti az erőnket az újabb optimista döntések meghozatalában. Túl nagyok a hálózatok, nem látjuk, hogy a kialakuló következményeket mi magunk is okoztuk, olyan sok lépés van a cselekedet és a következmény között. Tudatosítani kellene, hogy milyen hosszútávú következmények vannak, és mik az okai. Összébb kéne húzni a hálózatokat, új, távoli kapcsolatokat teremteni, így az átlagos úthossz csökken, és hamarabb kiderül a "simlisség".

Mindkettőben az internet lehet segítségünkre. Azt gondolom, hogy ebben, itt, 2011 elején világtörténelmi felelősségünk van. Most már megvan a lehetőségünk, hogy "összehúzzuk" magunkat a világhálón keresztül, de ha a közös stratégiánkat nem változtatjuk meg sürgősen, akkor akár néhány tíz év múlva annyira széteshet a bizalom, elszigetelődhetnek az országok, az emberek, hogy rengeteg időnek el kell telnie, mire újra tudunk próbálkozni."

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#4) oszi666


oszi666
őstag

Mi az a powerball? :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#5) wody21


wody21
tag

Koszonjuk, hogy megosztottad velunk ezt a tortenetet, igazan jo ilyenrol olvasni, hallani!

(#6) Spancho válasza oszi666 (#4) üzenetére


Spancho
őstag

Video

Szerintem csak valami hobby játék valami csukló,vagy marokerősítő féleség.
Egyszer én is kipróbáltam ,az a lényeg hogy ökölbe fogod és elkezded pörgetni.
Gondolom az a lényeg ,hogy minél gyorsabban pörögjön folyamatosan.
(én mondjuk a földön meghúztam és úgy kezdtem pörgetni.)
A cikk meg jó olyan Homár.blog-os :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#7) Wyll válasza oszi666 (#4) üzenetére


Wyll
őstag

Igazából egy kézi giroszkóp. (Az elvről itt lehet olvasni, illetve jó videók is vannak róla.)
Elég különös szerkezet. Van egy üreges gömb, benne meg egy kerék, ami forgatható, és a lényeg is pont az, hogy minél gyorsabban forgatni kell. A turpisság a dologban, hogy a kerék tengelyének két vége úgy van rögzítve a gömb belsejéhez, hogy a kerék teljesen körbe tud "kanyarodni" a gömbben oldalirányban, miközben ezerrel forog előre. (Mint egy biciklikerék, ami miközben előre forog, néha felülről oldalra is elforgatják.)

Mindebből egy nagyon érdekes és elsőre igen meglepő erőhatás alakul ki. A lényeg az, ha sikerül ráérezni, hogy megfelelően mozgasd a kezedben az eszközt, akkor pusztán ezen mozgatás által irtózatosan fel lehet gyorsítani benne a kerék forgását. Viszont minél gyorsabban forog benn a kerék, annál nehezebb lesz továbbra is megtartani és tovább végezni ezt a bizonyos csuklómozdulatot, mert szinte ki akarja tépni magát a kezedből, mintha "ellenszegülne" a forgatásnak.
Elkezded fogcsikorgatva marha erősen szorítani és csakazért sem abbahagyni, és előbb utóbb azt veszed észre hogy totál bedurrant az alkarizmod meg a tenyered. :P

Lehet olyat is venni, amin van digitális fordulatszámmérő, ezzel egyből neki is lehet állni versenyezni egymással. ;]
De lehet használni kézerősítésre és/vagy rehabilitációra is. Erre elég a fordulatszámmérő nélküli modell is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9) gtasystem


gtasystem
őstag

ha gonoszkodnék egy kicsit akkor arra tippelnék hogy simán elfelejtette a srác hogy a világon vagy és leadtad a powerballt, és amikor felvette a telefont és eszébe jutottál akkor hirtelen ezt a szöveget vágta le.. ;]

Cifu: ezt a diplomatás sztorit sokszorosítani kellene és szétszórni a parlamentben.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#10) moonlight115


moonlight115
tag

Jó cikk, gratula! :C

Az egyik kolléganőmnek is volt hasonló esete, leejtett egy kozmetikai arcmasszírozó kristályrudacskát. Felhívta a céget, hogy szeretne másikat rendelni, mert nagyon meg van elégedve a termékkel, ami sajnos leesett és összetört. Ott is meglepődtek az őszinteségén, és küldtek neki egy másikat, ajándékba. Persze lehet, hogy felmérték, milyen remek reklám, ha ezt sok embernek elmeséli egy nagy forgalmú kozmetikában, de akkor is, szép gesztus volt tőlük.

Wyll és Cifu nagyon jó sztorikat írtatok! Köszi :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Korrekt volt veled a kereskedő, de ha valóban úgy működik a cucc, ahogy Wyll írta, akkor dobhattak volna rá egy pántot, amivel a kézfejhez és / vagy a csuklóhoz lehet rögzíteni a cuccot, mert így szinte adja magát, hogy el legyen ejtve / dobva, aztán veheted az újat.

(#12) Tim82 válasza oszi666 (#4) üzenetére


Tim82
nagyúr

Logout-os cikk róla, Bocha tollából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) sing1ep1ayer válasza Tim82 (#12) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Megnéztem a cikkben lévő videót róla... :DDD és feküdtem. :C

Ha ez reklámfilm lenne, akkor valami olyasmi lehetne a mondanivalója, hogy jó játék elmebetegeknek, ami még a hokizási képességet is javítja. :))
Már elnézést azoktól, akik ilyet birtokolnak! :R

A hiperszuper változat 32k-s ára meg köhömm... :Y még akkor is durva, ha majd két éves az iromány.

(#14) Titan44


Titan44
tag

Eddig azt sem tudtam mi az a powerball. :)

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon hálás kis story, és respect az üzletnek és neked is, úgy néz ki az őszinteség egy jó dolog, több embernek kéne rászoknia, vagy inkább zsigerből így viselkednie...

Na majd agyalok ilyen garis storyn, mert ebbe az irányba fog elmenni a topic :)

-

(#16) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Az a helyzet, hogy jelenlegi formájában be kellene tiltani a homár blogot, mert megalapozottság nélkül lehet fröcsögni belé és súlyos pénzekkel rövidíteni meg az amúgy korrekt kereskedőket, az elmebeteg vevők által.

Kereskedőként én is naponta találkozok ilyen esetekkel, hoznak vissza műszaki cikkeket, hogy "zsebemben volt, kiveszem és el volt törve, azonnal csere vagy fogyasztóvédelem". Ehhez hasonló komoly megalapozott indokkal nem tudom hány feljelentést kaptam már és bizony nagyon kevés az olyan vásárló, aki őszintén bevallja, hogy mi történt. Még a legelvetemültebb szituációkban is képesek egyesek hazudni, mikor a szituáció pedig egyértelmű...

Én csak azt nem értem, hogy ha a jogos feljelentésnek büntetés a vége, a jogtalannak miért nem lesz az, csak ebben az esetben a vevőt? Rögtön átgondolná mindenki, hogy csak úgy a levegőbe feljelentsen valakit.

(#17) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mint kereskedő és ex boltvezető elárulom, hogy elképesztő, hogy milyen dumákkal és vastag bőrrel a képükön tudnak visszajönni a vásárlók!

Kedvencem a fantom fizikai sérülés! "Egyszer csak ilyen volt!"
Volt aki azt állította, hogy a nálunk vett pendrive-ot haza vitte, de a kocsi ülésén hagyta éjszakár, majd reggel amikor ment dolgozni, már le volt törve az USB csatlakozója. Ez biztos, hogy gyári hiba, cseréljem ki, MOST! :DDD
De tudnék cifrábbakat is mesélni... :DD

Stanley-B., Hitelrontásnak hívják. Simán perre vihető.

[ Szerkesztve ]

(#18) Polllen


Polllen
nagyúr

Ahogy a mesében is mondjak, jó tett helyébe jót várj;)

Sztem amúgy alap viselkedésnek kellene lennie, h vki elismeri a hülyeséget, nem érdemének. :N

Az eladóval kapcsolatban pedig egy kis Videó, angol tudás szükséges.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Olyannyira erről van itt szó, hogy jól meg is osztottam a céges fb.-on. Remélem nem baj a szerzőnek. Hátha azok a vásárlóink aki szintén igy állnak a dolgokhoz, és esetleg nem köszöntük volna meg nekik, most megtudják, hogy nagyon is hálásak vagyunk:K

A kereskedő kollégának, és a szerzőnek is nagy: :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20) Nyugdíjas válasza gtasystem (#9) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"Örülök", hogy megjöttetek ti is. Hogy is volt. X, vagy Y, melyik is ez? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21) gtasystem válasza Nyugdíjas (#20) üzenetére


gtasystem
őstag

ez biztos nekem szántad? :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#22) Nyugdíjas válasza gtasystem (#21) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ja ;] De lehet csak nem értettem a viccet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#23) capulet75


capulet75
addikt

Szerencséd van. A legtöbb hazai kereskedő megpróbál valahogy kibújni a garanciáztatás alól.
Én megjártam az E.... D..... kedves garanciaszervizével. Egy vinyót vittem vissza, amire asszem hat hónapos volt. A kedves úriember a magas pult mögül átvette, majd valamit matatott vele ( én nem láthattam a pult alatt), majd visszaadta h a sata csatlakozó L rövidebbik szára le van törve, és ez így nem garanciális. Direkt átnéztem h van e rajta bármilyen külsérelmi nyom, amikor kivettem a gépből. Nem volt. Már csak azt sajnálom h nem mentem be a pult mögé, és állítottam bele a paraszt fejébe a vasat. :(((

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#24) gtasystem válasza Nyugdíjas (#22) üzenetére


gtasystem
őstag

akkor már ketten vagyunk mert én sem értem amit írtál de sebaj.. ;]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#25) Isual


Isual
veterán

jó story, köszi érte :R

ebben a mai sekélyes világban, amikor ilyesmikkel találkozik - vagy olvas, hall ilyenekről - az ember, nekem mindig a Seven utolsó mondta jut eszembe:
"Ernest Hemingway once wrote, "The world is a fine place, and worth fighting for."
I agree with the second part."

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26) eldiablo válasza capulet75 (#23) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ja, gondolom abból élnek, hogy a garanciális motyókat, amit nekik is cserélnek, ergo veszteségük nincs rajta, azt tönkreteszik, hogy neked rossz legyen. Ne legyél ennyire naiv.
Esetleg arra nem gondoltál, hogy szállítás közben sérült meg? Netán te tévedsz? :U

Az a paraszt amúgy a dolgát végzi.

(#27) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hohohhoó, ilyenem nekem is van (signature series), viszont példás a cikket ihlető cselekmény! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28) ledgeri válasza Wyll (#3) üzenetére


ledgeri
nagyúr

http://what-if.xkcd.com/6/ A pohár félig tele/üres-re ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) capulet75 válasza eldiablo (#26) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor miért kell sokszor "küzdeni" hogy legarizzák a elromlott dolgokat? Száz és száz eset bizonyítja hogy nagyon sok kereskedő úgy ráz le ahogy nem szégyenli. És nyilván, a kabátom belső zsebében, a hatalmas sziklák közt tört le a sata szára. Sztem te ne legyél naiv.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#30) eldiablo válasza capulet75 (#29) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Semmi haszna nincs abból a kereskedőnek, ha vissza utasítja a garanciális ügyintézést. Sőt, ha nem jogosan teszi, akkor még a fogyvéd meg is bünteti.

Ha biztos vagy az igazadban, miért nem néztétek vissza a kamera felvételeket?

[ Szerkesztve ]

(#31) sing1ep1ayer válasza eldiablo (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Sajnos Capulet75-nek van igaza ebben a dologban. Valószínűleg te egy rendes, tisztességes kereskedő vagy, de hidd el a legtöbb helyen szinte semmit nem akarnak gariba visszavenni; valamin biztos szőröznek. Számtalan példát tudnék sorolni.

(#32) Prof01


Prof01
veterán

Szerencséd volt. Más eladó valószínűleg lerázott volna, garancián kívüli hiba miatt. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#33) Nyugdíjas válasza Prof01 (#32) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem szerencséje volt. Ő okozta.:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34) Phvhun válasza Nyugdíjas (#33) üzenetére


Phvhun
őstag

Ötödik dimenzió? ;]

(#35) persil


persil
nagyúr

Érdekes, nagyon kevés ilyen kereskedő van sajnos.

Viszont két szóban leírhattad volna, hogy mi a nyavajatörés az a powerball. Negyed órát kellett gugliznom, hogy megokosodjak.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36) SentryGun válasza Spancho (#6) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"...csukló,vagy marokerősítő féleség."
Mikor aktívan falat másztam, akkor ajánlották, és nagyon jó kütyü kézerősítésre. Bár kétségtelen, hogy vannak olcsóbb megoldások is. :)

(#38) Tim82 válasza persil (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

Viszont két szóban leírhattad volna, hogy mi a nyavajatörés az a powerball. Negyed órát kellett gugliznom, hogy megokosodjak.

Elég lett volna a #12. hozzászólásig eljutnod az olvasásban...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) persil válasza Tim82 (#38) üzenetére


persil
nagyúr

A mondat második fele nyílván túlzás, a lényeg csak annyi, hogy ilyen esetben egy cikkben illik megemlíteni pár szóban legalább, hogy miről van szó.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#40) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Sajnos nem mindennapi eset! Én ezt gondolom, mert általában lerázzák az embert.
Nekem is volt már pozitív élményem hasonló, de sajnos negatív is.
A lányom vett magának egy Lacoste csizmát, harmincezerért. Két hónapja volt meg a csizma, amikor elengedett a varrásnál/ragasztásnál /orkános/, nem beszélve arról, hogy három heti használat után a sarkánál a bélés is kiszakadt.
Namármost arra nincs garancia! Arra szokták mondani, hogy szorosabbra kell kötni, mert mozog a láb benne és attól szakad ki. De ez a csizma bebújós volt, szóvá tettük amikor leadtuk a reklamációval együtt.
Eltelt több mint egy hónap /a legnagyobb hideg volt, amikor jó lett volna a téli lábbeli/ amikor bent járt a lányom üzletben, rákérdezett, mondták, hogy érdeklődjön egy hét múlva.
Akkor együtt voltunk a városban, készen is volt, de a sarkánál nem lett megjavítva. Közöltem a hölggyel, hogy félkész állapotban nem vesszük át. Feltelefonált a központba, mondták, hogy legyen visszaküldve, megcsinálják. Elkértem a számot, telefonáltam én is, hogy hát itt a tél, mit gondolnak, majd nyáron fogja a lányom hordani? Mi az hogy másfél hónap alatt nem tudják megcsinálni. A fiatalember azt mondta, hogy akkor cseréltessük ki, beszél a bolttal.Visszamentünk, de nem volt a lányom méretében, másfélék meg nem tetszettek neki.
Kérdezte, hogy visszakaphatná-e az árát? Persze nemleges volt a válasz, hogy ők csak erre lettek a központ által felhatalmazva.
Akkor próbáljuk meg, ha már nem lesz hasonló fazon. /Mondtam én, hogy nyáron!:D/
Mindenesetre egy hét múlva bementünk, nem volt még mindig olyan, de mondtuk, hogy nem is bánjuk, mert már idegenkedünk ettől a fajtától. Megkérdeztem, hogy mi lenne, ha visszakapnánk az árát, elégedetten távoznánk, és akkor talán máskor is szívesen idejönnénk vásárolni.
Meghallotta ezt az üzletvezető /gondolom az volt a pasi/ és szólt az eladónak, hogy hát most mit tegyenek? Mire én: - Szerintem egy elégedett vásárlóval állna szemben, ha visszakapnánk a csizma árát!
Jó! - szólt oda az eladó csajnak, fizesse ki a pénzt!

Szóval ez is pozitívan zárult, de miért kellett ennyit tökölni?? Harmincezres csizmából nem vesz az ember kettőt, hogy legyen, ha tönkremegy! :F

[ Szerkesztve ]

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#41) Echoo


Echoo
senior tag

Sziasztok!

Szeretném látni, ahogy a jó szándék, a szív (az igazi, érző lélek), és az önzetlenség megfertőzi a világot, és beláthatatlan (pozitív) következményeket okoz. Sajnos néha úgy érzem, ez már sosem fog bekövetkezni. Mi, akiknek a becsület és az önzetlenség még jelent valamit, ki fogunk pusztulni. És győz az erőszakosság, az agresszivitás, az egománia.

Autóbuszvezetőként annyi erőszakosságot tapasztalok, hogy lassan depresszióssá válok. Köszönöm a történetet, öröm tudni, hogy van még ilyen.

(#42) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Rendeltünk egy CD albumot. 5 lemeznek kellett benne lenni, de egy hiányzott. Jeleztük az eladónak, aki zokszó nélkül pótolta. Ez így rendben is van, de azért bennem felmerült egy olyan lehetőség, hogy ezzel a taktikával lehet plusz lemezeket szerezni. Bizonyára gondolt erre az eladó is, de nekik ér annyit a jóhírük, hogy lenyeljenek egy(néhány) ügyeskedést.

(#43) ijjájom válasza Echoo (#41) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Csatlakozom! Próbáljunk toborozni! Jó lenne, ha tényleg az emberek odaállnának a jó ügy mellé! Sajnos nem sokkal találkozunk, nem igazán érdekli az embereket mások sorsa. Mi még megkönnyezzük más bánatát, ha tudunk segítünk! Személy szerint felvállaltam egy Diósgyőri kislánynak a kupakgyűjtést, ez nem kerül pénzbe, mégis kidobják sokan, minthogy ilyen helyzetekre gyűjtenék!
Próbálkoztam, írtam egy ismert írónak, mert egy ismerős sráccal olyat tettek, választ még nem kaptam rá!
Ide másolom a levelem:
"Üdv.!
Pár napja egy baranyai szakmunkásképzőben, az ig.h. kihívatta a rendőröket, mert két fiú között volt egy kis elintéznivaló, amit a pedagógus nem tudott kezelni, aztán a kiskorú srácot magára hagyta a zsarukkal, ők pedig megverték a fiút. Megütötték gumibottal, megpofozták. Amikor kérdezték, hogy nem tud válaszolni, és Ő mondta, hogy de, akkor megfegyelmezték, hogy "De Uram!" Szóval hatalmi harcot folytattak a 17 éves fiúval, aki állami gondozott, nevelőszülőknél van 5 hónapos kora óta. Ja és cigányozták, szemére vetették, hogy ők tartják el az ilyeneket.
Aztán a fiú a történtek után nem akart bemenni az osztályba, erre mondta neki a pedagógus, hogy akkor menjen haza. A buszra várva szintén megjelentek azok a rendőrök, a kocsiból kiszállva /hátsó ülésről a gumibotot elővéve/ kérdőre vonták, hogy mit keres ott, miért nincs a suliban?
Szomorú, hogy ilyenek megtörténhetnek, a fiú fél, a nevelőszülő hétfőn megy be a gyámügyre /nem tudom mer-e tenni valamit?/ én biztatom Őket, hogy ne hagyják annyiban a dolgot, mert ez már nem mehet így, hogy csak megfélemlítik az embert. Ráadásul egy kiskorúval szemben így eljárni!
Fél éve lakunk itt, azóta ismerjük a srácot, nagyon megszerettük. Jóravaló gyerek, lehet, hogy voltak/vannak csínytevései, de így akkor sem járhatnak el a rend őrei!!!!
Fél, bizonyítékai nincsenek, szerinted érdemes biztatnom Őket az igazság keresésére???"

Kérdem én milyen világban élünk?????

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#44) Echoo válasza ijjájom (#43) üzenetére


Echoo
senior tag

Írtam volna pár sort a munkahelyem miatti elkeseredettségemben de félek, hogy kinyomozzák ki vagyok, és kirúgnak. BKV-s vagyok, és épp mostanában ért el hozzánk a Ganz-Ikarus-Csepel-Malév (hogy csak párat említsek) hullám. Sajnos már nem létezünk sokáig ebben a formában.

(#45) ijjájom válasza Echoo (#44) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Szomorú, hogy a félelem benne van az emberekben, mert féltik a munkahelyüket. Én már az után írtam meg a történetet, hogy elküldtek. Büfésségem rémálmai... címmel.
Szomorú, sajnálom! :U

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#46) Echoo válasza ijjájom (#45) üzenetére


Echoo
senior tag

Ez már kicsit off lesz a kiinduló témához, és ígérem, nem folytatom tovább.

Csak nézzetek körül, a rendes emberek szakadt 15-20 éves romokkal járnak, becsülettel fizetik az adókat, közüzemi számlákat. Közben felemészti lelküket a gondolat, hogy miből etessék a gyermekeiket, hogy fizessék be a számláikat. Közben a romák (és most akárki megsértődhet) szinte nulla munkával elvannak, ilyen segély-olyan segély, támogatás, ingyen étkeztetés és tankönyv a gyereknek, és még sorolhatnám. Közülünk ki kap segélyt ha elfogy a fizetés egy héttel a következő előtt? És akkor még nem is beszéltem arról, hogy én fizetek tb-t, a rendelőben meg félrelöknek ha én következem, mert ők soron kívül mennek be.

Igen tudom, hogy nincs munkalehetőség az alulképzettek számára (és ez most bőrszíntől független) és tudom, hogy nagyon nehéz elhelyezkednie annak az embenek is, aki képzett, de idősebb. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy meddig akarja még pártunk és kormányunk egyre lehetetlenebbé tenni a fennmaradásunkat? Mikor lesz jobb? Mikor lesz elég abból, hogy a seggemről is lenyúzzák a bőrt?

[ Szerkesztve ]

(#47) Brown ügynök válasza Echoo (#41) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ne félj, azért még vannak akiknek fontos a jó szándék, becsületesség, segítőkészség. :)
Nekünk igyekeznünk kell kitartani ezen jó tulajdonságok mellet, bármilyenek is legyenek az emberek.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#48) xcsabo


xcsabo
senior tag

Nagyon tanulságos a történet :) Én is közzéteszek egy hasonlót.

Egy turiban megláttunk a párommal egyszer agy nagyon jó kis hátizsákot. Amolyan mászózsák, túrazsák. Ránézésre jó állapotban. Azonnal lecsaptam rá, mondván jól jöhet
még - hisz a hátizsák (sajna) fogyóeszköz a hegyek között. Ráadásul ennyiért :)))) Ha jól emlékszem kb. 1.5 kiló volt.... azaz kb. 4500 Ft.

Örültem neki mint a majom a farkának, hogy milyen jó vételt csináltam.
Megnéztem a neten - csak kíváncsiságból, hogy amúgy mennyi lenne az ára újonnan.
Nos kb. 30-35 eFt lett volna. Na ezek után még jobban megérdemeltem a virtuális
hátveregetést a vételért.

Itt jön a történet ide vágó fejezete. Picit maximalista vagyok.... nem mindenben, de
néha egészen furcsa helyzetekben jön elő. Jelen esetbe a zsákkal kapcsolatban.
Történt ugyanis, hogy észrevettem, hogy a zsák alján hiányzik 2 db pánt a csattal
együtt. Pont azok a pántok, melyekkel alulra lehet(ne) rögzíteni pl. egy hálózsákot,
vagy laticelt.

Átkutattam az összes zsebet, és nagy megelégedésemre megleltem az egyiket. A másik
sehol. Dicsértem is az ex tulajt, hogy milyen rendes, hogy levette a pántokat, mivel
tudta, hogy szállítva - pakolva, dobálva lesz, azaz leeshetnek a csatok, pántok.

Itt jött elő belőlem a maximalista. Ha már az egyik pánt megkerült, kellene rá
a másik is. Találtam otthon egy régi telefontokot, aminek pont ugyanilyen pántja
volt csak más színben. Már csak csat kellett.

Gondoltam veszek valami méteráru boltban egy hasonlót. Esélytelen volt. Ilyen méretet
sehol nem árultak (az ellenpárja be volt varrva a zsákba, azt nem szerettem volna kibontani ha nem muszáj).

Megnéztem a táskán lévő többi csatot, hátha rá van írva valamelyikre, hogy milyen
gyártmány. És rajta volt. Amerikai katonai termék. Hmmmm nem véletlen, hogy hasonlót
sem találtam. No de a net sok mindenre képes. Kiderítettem, hogy van forgalmazójuk
kis hazánkban is. Rájuk csörögtem, hogy kellene 1, vennék szívesen. Hiszen nem lehet
túl nagy tétel. A Csaj a telefonban szó szerint kinevetett, hogy Ők csak milliós darabban
forgalmazzák gyáraknak. Egy darabra nem is számítsak.

Teljesen elkeseredtem.... Az asszony persze nem is értette, hogy miért.
De én nem hagytam annyiban. Kiderítettem, hogy ki a táska magyarországi
hivatalos forgalmazója, gondoltam nekik kell legyen alkatrészük. Már csak a
garanciák miatt is. Elmentem a boltba, ott felvilágosítottak, hogy egyáltalán
semmilyen termékhez nem tartanak ilyet. Illetve egyetlen egyhez.... de persze
az nem csereszabatos emezzel.

Ezek után már semmi nem jutott eszembe... használtam persze a zsákot,
nem volt ettől sem több, sem kevesebb.

Ekkor jött az ötlet, hogy mi lenne, ha írnék a gyártónak. Ez egy amerikai termék,
az európai elosztójuk Angliában van. Levél ment.... annyit írtam benne, hogy
van egy táskám amiről hiányzik ez-az.... És megadhatnának egy Mo-i elérhetőséget
ahol rendelhetnék, vehetnék.

Semmi válasz... de tényleg.

Erre 3-4 nap múlva egy bélelt borítékban ott volt a postaládában!!! 2 db pánt 2 db csattal!

Nem kérdeztek semmit..... csak küldték. Ez is az igazi kereskedői szemléletet
tükrözi... csak nem nálunk.

Bocs, hogy kicsit bő lére eresztettem :)

cs

(#49) Echoo válasza xcsabo (#48) üzenetére


Echoo
senior tag

Tegnap tönkrement a sógornőm (egyetemista, nem veti fel a pénz) netbookja. Pontosabban a billentyűzet. Visitozik, nem ragál a lenyomásra. Állítólag nem érte semmilyen behatás, mégis ha kikötöm, elhallgat.
A neten körülnézve egy magyar billentyűzet minimum 10k. Az ebay.com-on 12usd, ingyenes szállítással, és ez is új, spanyol kiosztású (mert ezen pont annyi billentyű van, mint a magyaron)! Na ez a pofátlanság! Miért kell nálunk mindennek 3-szor annyiba kerülnie? Mert a magyarra más van szitázva? Megértem én a hivatalos utat, a nagyker is keresni akar, a kisker is keresni akar, na de 300%-os ár?

(#50) moonlight115 válasza xcsabo (#48) üzenetére


moonlight115
tag

Jól tetted, hogy nem adtad fel!
Jó sztori. :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#51) ijjájom válasza xcsabo (#48) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Tetszett a kitartásod, ügyes vagy! Én sem hagytam volna, "nem olyan családból származom"én sem, hogy csak úgy beletörődjek! :DD
Vannak még normális emberek, mert ugye embereken múlik minden, hozzáálláson, van aki így, van aki úgy áll a dolgokhoz. Ez olyan, mint ahogy a munkához állunk. Van aki vállvetve, megszakad, míg más úgy áll hozzá, hogy hozzáférjenek mások is. Immel-ámmal csinálja, de bele lehet rondítani a munkájába. Sajnos sokan így is érvényesülnek.
Kereskedelemben dolgozom, de a hozzáállásom nekem pozitív, amiben tudok segítek, nem morgok, ha a csomó aprójától akar megszabadulni valaki. Segítek elpakolni, ha esetleg van időm rá. Pár szép szó csodákra képes! Én legalábbis jól érzem magam így! :K

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#52) ijjájom válasza Echoo (#49) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Sajna a lányomnak is billentyűzet kell a laptopjára, mert édes kis kutyuli-mutyulija, gondolom utánozni akarta a gazdit, és amikor a lányom nem volt a szobában, felpattant az ágyra, és pár billentyűt kikapargatott. Szerintem vagy a logout-on az írásaimat akarta megnézni, vagy a facebook-on akart ismerőst keresni! :D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#53) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#54) Sztenn


Sztenn
tag

Jó kis sztori. :) Nekem is van bőven hasonló garis élményem. Sajnos többsége nem pozitívan végződött. Utoljára egy pendrive-ra mondták, hogy nem használtam rendeltetés szerűen. Bár arra sose fogok rájönni honnan szedték azt, hogy ráléptem. :) És most is a bringám miatt kell a biztosítóval harcolnom egyet. Nekem is muszáj lesz hazudnom majd, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#55) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

számtech bolt:

A routeremet elfüstölte egy vihar, látványos égésnyomok voltak a külső borításán.
Bementem, hogy adjanak szakvéleményt, hogy ez villámkár, mert akkor kifizeti nekem a a biztosító.
Mire közölték, hogy én csak ne döntsem el előre, hogy hajlandóak -e bevenni gariztatni, vagy sem...
A végén kaptam egy újat garanciában. Ilyen is van :)

...csak én vagyok helikopter?

(#56) r-chee


r-chee
őstag

Mennyire hasznos ez a Powerball, szal ért el már vele valaki konkrét eredményt (nem a max fordulatszámra gondolok :) )?
Továbbá mennyire zajos, mert nem túl előnyös, ha mondjuk az egész lakásban annak a visító hangját hallgatja mindenki :U

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#57) Sethdobaloah válasza r-chee (#56) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem volt részleges szalagszakadásom a csuklómban. Használtam, és jó volt.

...csak én vagyok helikopter?

(#58) Dr. Romano válasza Sethdobaloah (#55) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Van bizony.
Ha hozzánk behoznak valamit rossz cuccot én átveszem és felküldöm a nagykerbe (tök mindegy ha égett stb...), majd a nagyker eldönti hogy küld e másikat/javítja e vagy nem.
Én biztos nem leszek az akadálya a dolognak :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#59) Nyugdíjas válasza Dr. Romano (#58) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sosem értettem énsem, hogy a "kollégáknak" miért fáj ez. Átveszem, lefeljebb ráirom, hogy feltételes, aztán nem fáj nekem elküldeni a beszállítónak. Néha kicsit kezdek arra gondolni, hogy vannak akik ennyire lusták.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#60) Sethdobaloah válasza Nyugdíjas (#59) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én megmondom. Mert onnantól kezdve, hogy átvette normál garanciális ügyintézésre, 3 napja van hogy visszaszóljon, ha ez nem fog menni. (mert a nagyker visszadobja, vagy akárki aki illetékes)
Ha 3 napon belül ez nem sikerül, akkor már a végfelhasználó szempontjából tökmindegy mi történik, neki már jár a javítás/csere/pénz vissza.

"feltételes" ügyintézés meg nem nagyon létezik :)

Szóval elég egy rosszindulatú vevő, aki visszaél ezzel, és többet már nem fog jótékonykodni az illetékes bolt, ha elég sokat bukik egy ilyenen :)

...csak én vagyok helikopter?

(#61) Nyugdíjas válasza Sethdobaloah (#60) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudom nagyon jól. Jártunk már igy. Azóta ezt mindig felvázolom a kedves vevőnek, ha azt mondja oké, akkor küldjük, ha azt mondja, nemoké akkor nem. Annyira még senki nem volt rosszindulatú, hogy ilyenkor a szemembe hazudjon. Tudom... el fog jönni az ideje. De fütyörészve fogom benyelni a dolgot, és arra gondolok, mennyit fog ez a szerencsétlen pára még szenvedni az életben ilyen felfogással...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#62) Dr. Romano válasza Nyugdíjas (#61) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szintén :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#63) Wyll válasza Nyugdíjas (#61) üzenetére


Wyll
őstag

Erről a három napról nem is tudtam, jó tudni! :R
De miért olyan nagy dolog ez, hogy emiatt húzódzkodjon mindenki a garis átvételtől?
Ill. mi az, hogy feltételes ügyintézés?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#64) Nyugdíjas válasza Wyll (#63) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most beszéltük meg, hogy feltételes nincsen :)
Azért mi szoktuk csinálni... Kb. annyit tesz:
"Oké, látom hogy kicsit odakozmáltad a lapodat (és köszi, hogy nem próbáltad eltitkolni),de átveszem, mert szimpatikus srác vagy,de hogy nehogy két hét múlva már ne emlékezz erre, azért ird alá kérlek, hogy ugy hoztad be, hogy meg volt égve."

Ilyenkor én szépen megtisztogatom, és simán benyeli a gyártó (nem szép dolog,de nekik belefér), vagy kicserélik a hibás alkatrészt, és mindenki boldog. Segitünk, ha tudunk, és ha nem élnek vele vissza. Engem erre tanítottak otthon legalábbis :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#65) Wyll válasza Nyugdíjas (#64) üzenetére


Wyll
őstag

Ja értem. :R (Amúgy ennek miért feltételes a neve? Mert nem biztos hogy a gyártó beveszi a user nemgaranciális hibaokozása miatt?)

És mi van a három nappal? Ezt el lehet árulni? :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#66) Sethdobaloah válasza Wyll (#65) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

"A jegyzőkönyvnek az alábbi adatokat kell tartalmaznia:
a fogyasztó nevét, címét,
a fogyasztási cikk (a továbbiakban: termék) megnevezését, vételárát,
a vásárlás időpontját,
a hiba bejelentésének időpontját,
a hiba leírását,
a fogyasztó által érvényesíteni kívánt igényt,
a kifogás rendezésének módját.

Amennyiben a kifogás rendezésének módja eltér az igényünktől, ennek indokolását a jegyzőkönyvben meg kell adni.

Ha az eladó igényünk teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról legkésőbb 3 munkanapon belül köteles értesíteni bennünket. "

Lásd: nfh illetve 49/2003. (VII.30.) GKM rendelet.

Ha én garanciális ügyintézést kérek a boltban, az nem nagyon tagadható meg, mivel a boltos nem tud azonnali és bíróságon védhető szakvéleményt adni. (ez most fél éven belülre vonatkozik, utána már a vevőn a bizonyítás terhe, kb szó nélkül megtagadható a garanciális ügyintézés... ) Szóval én kérek garanciális ügyintézést, ő pedig leírja a jegyzőkönyvbe a megjegyzését. Azután meg igyekszik 3 napon belül ezt védhetően alátámasztani, és értesíteni is erről. Ha nem sikerül, akkor az elsőre jelzett igény teljesíteni kell.

Legalábbis ez a rosszhiszemű forgatókönyv.

...csak én vagyok helikopter?

(#67) flash-


flash-
veterán

ez egy szerencsés történet mert találkozott két becsületes,emberséges ember.

Én meg hiába mondtam el a pcüzletnek (ahol vettem a lapot)hogy nem az én hibámból égett le az alaplap,hanem anyaghiba,idő előtti anyagromlás miatt.hülyének akartak nézni,hazugnak...

ilyenkor jött az hogy e-mail elküldve egy nem kis ügyvéd rokonomnak+fogyvédnek+másolatot a küldésekről a boltnak.
érdekes módon pár hétre rá kifizették a leégett lap árát..

Kár hogy egy ilyen dologhoz ezt kell tenni,de ha kell én megteszem,sőt asztalt is borítok.Pedig rendes ember vagyok én is,de nem BUTA

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68) tita7702


tita7702
újonc

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy Nokia Lumia 610 készüléket csak egy kicsit félre tájékoztattak az üzletben mert én szeretem ha egyes hívókhoz hozzá tudok rendelni hangot és itt csak a gyári hangok vannak.Valaki esetleg tudd segíteni hogy hogyan tudnám ezt megoldani.

(#69) Tüzi

Én egyszer a Mogyi kft-nek írtam, hogy rettenetes volt a pörkölt sós mogyorójuk amit vettem. Régóta vagyok vásárló, és bla-bla-bla, de ez se pörkölt, se sós nem volt.
Másnap jött a mail, hogy legyek kedves, írjam meg a termék csomagolásáról a kódot.
Megírtam, két nap eltelt, újabb levél:
Megnézték a kód alapján félretett aznapi mintát, hibát nem találtak benne, de mivel ilyen rendes vevő vagyok, kapok egy kis kárpótlást.
Mondtam nekik, hogy nem ezért írtam, és köszönöm, hogy időt fordítottak rám.
Ezzel én letudtam a dolgot.
Eltelt megint két nap, jött a postás, hozott egy bazi nagy borítékot, Mogyi kft feladótól :)
Mindenféle termékükből volt egy 100g-os tasak.
Kesudiónak örültem a legjobban.

Jól esett, hogy ebben a rohadás világban valaki odafigyelt arra amit mondtam.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#70) DeSanto válasza Tüzi (#69) üzenetére


DeSanto
őstag

Ez tetszett!
Én is szeretem a Mogyi termékeket.
Kíváncsi vagyok ki fog írni ezek után a Mogyinak hogy nem volt jó a terméke...

(#71) philoxenia válasza tita7702 (#68) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt próbálj kérdezni:[link]
Ezt találtam a topikban:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.