Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) chipesz


chipesz
őstag

A teszt jó lett, a telefon már kevésbé, semmiképp nem szenvednék egy ilyennel, olcsóság ide vagy oda.
Túl sok a kompromisszum.

A "motyó" kicsit túl lett használva, amikor már negyedjére olvastam sok volt. Lehetett volna kütyü is, ha már lazán akart a szerző fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#2) gabor.79


gabor.79
aktív tag

Tudjuk. Hogy ne kelljen annyit gépelned, gondolatban húzd alá a megfelelő sort az alábbi listából:

- drága,
- gyerekednek sem adnád,
- ha fizetnének, akkor sem kéne,
- TFT kijelző a 21. században,
- kicsi a felbontása,
- vacak a kamera,
- drága,
- lassú a hardver,
- csak 32 bites,
- kevés a memória,
- drága,
- nehéz,
- kicsi az akkumulátor,
- kevés a kijelzőidő,
- túl nagy,
- túl kicsi,
- ennyiért ez a hardver drága.

[ Szerkesztve ]

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ipari hulladék... Azt kéne agyonverni aki gyártásba küldte

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) babosmiki válasza gabor.79 (#2) üzenetére


babosmiki
addikt

:D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#5) Cucuska2 válasza gabor.79 (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Belépőszintre a feléért a nyaralóba a nagymamának ismerkedni az okostelefóniával jó lesz.

Én is próbáltam sűríteni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

Ne felejtsétek el, hogy Bog ezt két hétig használta, olyan rossz nem lehet, ha nem csapta a földhöz. :))
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy van-e rajta spyware, mint ahogy a Leagoo mobilokon megszokott.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) aprokaroka87 válasza gabor.79 (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

-Drága:
Pedig pl a Allview A9 Plus kb 27 ezer forint nagyjából hasonló speckóval.

Ez meg ha jól láttam akkor kb 10 ezerel olcsóbb.

Ennél olcsóbb már úgyse sokkal lesz.

(#8) sh4d0w válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És egy életre elveszed a kedvét tőle...

https://www.coreinfinity.tech

(#9) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Én mindenben elzárkózom a Mediatek procijaival szerelt telefonjaitól. Egyszerüen nem szeretem, de ez a telefon finoman szolva sem jo

Bodnár Dávid

(#10) Bog válasza chipesz (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jogos, két motyóval kevesebb lett:) Motyócsökkentés!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) viktorhu válasza bodnar10261 (#9) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem látszik az kívülről.

(#12) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Függetlenül ettől a telefontól, sosem értem amikor gyereknek ajánlják a legalsó kategóriás motyókat ;]
Első héten meg fog jelenni vele, hogy nem megy a májnkraft, lassú a fészbúk, meg nem tud rá több játékot telepíteni, meg nem az igazai az X, ahol X eleme a Gameloft játékok halmazának..

És akkor te vagy a xar, meg a hozzá nem értő, mert nem tudod megcsinálni.

Megtörtént eset, hogy ajánlottam egy tabletet gyereknek a vállalható kategóriából, aztán jöttek panaszkodni hogy nem játszik le semmi videót ez a vacak. Hát annyira kellett a játéknak a hely, hogy megszabadult a srác a videolejátszó apptól is. :U

Egyébként ezen az eszközön egyszer a 16GB tárhelyből 5GB játék maradvány volt, köszi SD Maid :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#13) #81733120


#81733120
törölt tag

Nincs 4G? 2018-ban? :U
Ipari hulladék...

(#14) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm a tesztet.
Rég röhögtem ennyit, főleg MWC után.

Nézetem szerint, van egy kőgazdag ficsúr, aki még Leeggoo-zik, azt nem tudta kimondani s lett Leagoo belőle.
Mint apuci megvette gyártósort, így öntik ki magukból azt a szemetet, ami pénztárca kímélőként árulnak.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15) KFORboy


KFORboy
senior tag

Tartalék telónak a fiókba ennyiért ez teljesen jó...
Kár leszólni, mert buta telefont se kapni ennyiért.

Munkás telónak tokban tökéletes választás.
Le lehet fotózni beosztást, dokumentálni dolgokat, ugyanígy megosztani neten, vagy épp fordítva, onnan beszerezni ezeket.

Kár flamelni... Ez potom az ahogy elképzeljük az Android GO telókat; eldobhatós olcsó valami ami mégis használható és nem csak telefonálásra.

Sokkal de sokkal rosszabbak voltak az eddig bemutatott Go riválisok, pláne az árukat nézve.

60 USD áron plusz kupon meg pontos bohóckodással gombokért megvan gearbestről.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#16) #81733120 válasza KFORboy (#15) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ennyiér Redmi 5A is van, ezerszer jobb, Go ide vagy oda.

Szerk: Én ettől függetlenül nem szenvednék ezzel. TFT kijelző, nincs 3G, gagyi SoC, és még sorolhatnám. Plusz attól is tartani kell, hogy nincs-e rajta valami alap vírus...

[ Szerkesztve ]

(#17) KFORboy válasza #81733120 (#16) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nincs :N

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#18) Bog válasza #81733120 (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem TFT, ezt hol olvastad?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mi az a képernyőfelbontás? Honnan szedték elő?
Nem mellesleg: ajándék kémprogrammal, csak a készlet erejéig! ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) GIJoe


GIJoe
addikt

Már a mobilaréna is GBnek referált ? :D Egyébként, + pár E Ft és inkább Meizu M6, itthonról, telefon b20al...

[ Szerkesztve ]

(#21) viktorhu válasza GIJoe (#20) üzenetére


viktorhu
veterán

Sőt, még párezer forint, és egy iphone X-et is megvehetne helyette. Mindig lehet dupla áron jobb készüléket találni. Ezek a 3G-s cuccok főleg 3. világbeli piacokra készülnek, ahol nagy tömegeknek ennyi jut rá és kész, de mégis szeretnének mobilnetezni. De szerintem ha anyunak ilyenre cserélném a 4G-s telefonját, nem venné észre a különbséget. Böngésző, messenger, facebook, youtube megy rajta, ez pont elég is sok embernek.

(#22) GIJoe válasza viktorhu (#21) üzenetére


GIJoe
addikt

azért a 26-27E Ft a 31-32E Ft igen közel van egymáshoz az ájfónX meg használt kocsi árban, kissé túlzás összehasonlítani....

(#23) KFORboy válasza #81733120 (#16) üzenetére


KFORboy
senior tag

Aztán ki vagy TE ?

Úgy bírom az ilyen szerintemezőket... Pláne a nulla érvelésekkel:U
Tévedtél... PONT
NE tetézd

GIJoe: De ez a készülék a tizenezer kategória... Sőt akár olcsóbb...
Soha nem volt 26-27e HUF

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#24) viktorhu válasza GIJoe (#22) üzenetére


viktorhu
veterán

Google első találat 18 ezer a BG-ről, erre még pár száz forint "direct mail" jön extrának, és meg is van a végösszeg.

(#25) kbyte1024 válasza gabor.79 (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

én nem húznék alá egyet sem,inkább bekarikázom az egészet :D úgy is jó? :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#26) csongi


csongi
veterán

Jól olvastam ugye?
6-8 Dolláros áron.. :)

(#27) #81733120 válasza Bog (#18) üzenetére


#81733120
törölt tag

Sry, elnéztem.:)

---

Szerintem mindenki döntse el magának, hogy jónak találja-e a készüléket, vagy sem. Nekem nem jött be, és a márka sem szimpi, de ettől függetlenül még más jónak találhatja.

(#28) ates


ates
aktív tag

Az ára szerintem nem vészes, anno a Homtom ht 16 pro is ilyen áron indult, annyt talan ez a telefon is èr. Ha Bog rá mert sütni egy plecsnit ( sejtve, hogy nép haragot vált ki) annyira rossz azért nem ehet. :))

(#29) Oktaan válasza Bog (#18) üzenetére


Oktaan
csendes tag

A tesztben TFT LCD van, a specifikációban IPS LCD.

...

(#30) #80439296 válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szar.

Ennyit a sűrítésről... :P

(#31) Graphics válasza KFORboy (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jogos a felvetés...

Gondolom hallottál arról, hogy jó pár Leagoo gyárilag vírusosan érkezett... Ezek után mire alapozzuk a bizalmat?

Arra, hogy azt írod, hogy nincs? Gondolom nem a gyártó embere vagy..

Jogos, arra, hogy a fiókba tárolgassa az ember tökéletes... Ennyi erővel a kutya is beleszarhat a fiókba , racsukom és kész.. Hasonló produkciót nyújt mindkettő csukott fióknál. Műszaki szemetet nem tárolgatok itthon. Felesleges pénzkidobás

Őszintén, amúgy minek vesz bárki is ilyet "tartaléknak" ... ? Ha bedöglik a telefon, akkor veszek mondjuk egy olcsó Xiaomit, vagy Meizut. És kész...

Leagooval nem fogom kínozni magam, egy 3G-s szuperphone-nal. De azt mondom, lakd be, használd, és remélem sikerrel jársz.

Legalább egy 4G-s modem vagy modernebb SoC elferhetett volna.. talán egy MT6737, habár az is a létminimum alatt van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) .DLL


.DLL
veterán

Ez a levegős kijelző megoldás sajnos nagyon gyatra, iszonyat rontja a kontrasztot, áldás volt kézbe venni az első OGS-el gyártott telómat, ahol a kijelző és az előlapi üveg egyetlen, légrésmentes, kontrasztos, és szabadban is sokkal jobban látható egységet alkotott.

Szerintem a másodlagos kamerák egyszerű műanyagdarabok odakamuzva.

A lemaradt példa-videó linkért gondolom nem is kár.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33) pirosmajom válasza #81733120 (#13) üzenetére


pirosmajom
csendes tag

Fuuu nincs 4G egy 15 ezres telefonban? Nincs benne super amoled 4k kijelző? Nincs benne 4Gb RAM? 128GB tárhely? Ipari hulladéééék! :D

El nem tudom képzelni mi nem megy egy 2/16-os telefonon 3G-vel, pedig mindenféle appot és játékot felpakoltam már. Ok, a procim durván erősebb, de a többi kb ez. Napközben mindenre elég, otthon meg van wifi, de egyébként is PC-n nyomom 24 colon, nem a telefonon. Aki meg PC helyett a tepsijén kínlódik az meg is érdemli. Biztos óriási élmény lehet a 4k felbontás akár 6 colos telefonon is :)

(#34) .DLL válasza pirosmajom (#33) üzenetére


.DLL
veterán

Alapvetően egyetértek. Bár azért a szabadban való láthatóság elég fontos sarokköve egy mobilkészüléknek, pont azért mert nem nagy, de információt kéne közölnie gyorsan. Ha hunyorogni kell, meg takargatni, az régen rossz.

(P.H.)

(#35) idegen lény válasza KFORboy (#15) üzenetére


idegen lény
őstag

"buta telefont se kapni ennyiért" :Y

2013-ban az Auchanban 1990 forintért vettem Alcatel OT-316-ot könnyen megjegyezhető telefonszámmal, amiből 400 forint lebeszélhető volt. A mai napig csak ezt használom, tökéletes. Jó párszor leejtettem már és soha nem történt semmi baja. Akár 8GB-os microSD-kártya bővítő hellyel. A beépített rádiója alapból ki van hangosítva, nem kell hozzá fülhallgató és szépen szól. Jól veszi a rádióadókat a beépített antennával. De van benne 3,5-es jack csatlakozó, VGA kamera (maximum 1280x960), MP3 lejátszó, akkorát szól, mint egy kisebb magnó és a basszust is adja, zseblámpa, gyönyörű kijelző (1.8” QQVGA 128 x 160, TFT), számológép, hangrögzítő, visszaszámláló (stopper sajnos nincs), világóra, naptár, korrekt menü és hangminőség, mikro USB-s töltő- és adatkábel, a számítógép azonnal felismeri és pendrive-ként használható, ilyenkor tölti is a telefont, időzíthető be- és kikapcsolás, be/kikapcsolási és fényképezési hang némítás, kikapcsolva is ébreszt, a szundi öt perc, puha gombok, opcionálisan beállítható képernyővédő óra, fájlkezelő formázni is tud és beírt fájlnév szerint keresni, hosszú üzemidő (500 mAh), rezegni is tud, repülő üzemmód, megy SIM-kártya nélkül is, internet, hangos, öt időpontos ébresztő, amiből kettő beépített van, arra még nem tudtam rájönni, hogyan tudnék belerakni más ébresztőhangot, de állítólag bármilyen mp3-at elfogad riasztási hangnak. [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36) -Skylake- válasza .DLL (#32) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Szerintem a másodlagos kamerák egyszerű műanyagdarabok odakamuzva."

Ne :D :D :D

ON : Az a gond, hogy egy ponton tul a fillerbaszas mar atmegy ertelmetlensegbe. Azaz egy alap belepo Xiaomit meg tudsz venni 30ert es tudsz vele elni, ez meg 18bes elhetetlen. Ne akarja mar nekem valaki megmagyarazni, hogy az a 12ezer forint annyira szamit, hogy bealdozzuk a hasznalhatosagot teljesen. Ez a keszulek semmit sem er, ha 10ezer forint lenne akkor sem erne semmit. Aki nem akar elkolteni 100ezreket csucs telora az vegyen 60-90kozt valami ertelmes B brandet, akinek ennyi sincs ra az meg vegyen belepo Xiaomit. Egyszeruen igenytelenseg ez a telefon, teljesen mindegy mennyire olcso ha semmire sem jo. Ezzel az erovel johetne 6ezerert egy dummy. Az 1/3 ennyibe kerul. Kell huzni egy hatart, ahol a sporolas nem megy teljes mertekben a hasznalhatosag rovasara. Ez a keszulek ezen hatar alatt van, tehat teljesen mindegy mennyit kernek erte, szar ajanlat marad.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37) Plazmacucci válasza gabor.79 (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

- drága,
- gyerekednek sem adnád,
- ha fizetnének, akkor sem kéne,
- TFT kijelző a 21. században,
- kicsi a felbontása,
- vacak a kamera,
- drága,
- lassú a hardver,
- csak 32 bites,
- kevés a memória,
- drága,
- nehéz,
- kicsi az akkumulátor,
- kevés a kijelzőidő,
- túl nagy,
- túl kicsi,
- ennyiért ez a hardver drága.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) logitech1


logitech1
tag

TFT kijelző és nincs 4g mi ez 2018ba? Kutyának se kel :C
Pedig külsöre nem lenne rossz, csak gyenge hardver.

[ Szerkesztve ]

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#39) gusthy válasza pirosmajom (#33) üzenetére


gusthy
veterán

Na pont ez a probléma, amit írtál, hogy durván erősebb procid van. A 2/16 elég erős lenne, és ma már nem nagyon vannak olyan procik, ahol az lenne a szűk keresztmetszet, de ezek szerint a Leagoo-nak csak sikerült találnia egyet. Általában azért nem gondol ma már senki a procira, mint szűk keresztmetszetre, mert annyira filléres cucc egy normális belépő szintű soc is, hogy rejtély, hogy kinek jut eszébe ilyesmit használni. Akár 15ezres telefonban is.

(#40) KFORboy válasza gusthy (#39) üzenetére


KFORboy
senior tag

Drága az elektronikai hulladék megsemmisítése :DDD

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#41) kcsa


kcsa
veterán

Mondjuk a "hol horgásznak az emberek" dolog pont nem ajánlat, hanem reklám ;)

(#42) Krill77


Krill77
őstag

Olcsón egész jo. Sok magyar es külföldi számára egy teljesen jól használható készülék lehet. A sok birka azt hiszi mindenkinek legalább xiaomi kell. Pedig hány embert nem érdekelnek a részletek. Egyáltalán nem azt a világot élik. Térkép zene fotó net kisebb játékok. Mi kell még ennyiért? (mondjuk a gyári virus az gaz)

(#43) Graphics válasza Krill77 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet nem kell sok, csak nézd meg az alap Google cuccok mennyit is kérnek, aztán már kevés lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) sh4d0w válasza Krill77 (#42) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az általad felsoroltakból minimum a fotó és a játék bukó ezen a telefonon.

Ja és a net is.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#45) Krill77 válasza sh4d0w (#44) üzenetére


Krill77
őstag

En is 3g n nyomom. Semmi baj vele. Minden betölt ami kell. Játék : nem mindenki akar a legkomolyabb cuccal jatszani. Ennyiért(!) ez egy jó telefon. Őszinten szolva en is mindig felröhögök amikor olyanokat olvasok, h jaj mtk proci es snapi xy kellene bele. (ilyet csak valami nyomi kockafej írhat be. De o maga ezzel nincs tisztában.)

(#46) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tetszik nekem ez a sokak részéról olvasható, nem kicsit arrogáns, "mivel az ÉN igényeimnek nem felel meg, ezért SZAR, HULLADÉK, stb." hozzáállás.

Az áráért ez szerintem egy nagyon jó telefon -- feltéve mondjuk, hogy nincs benne malware.

Az ismerősi körömben elég sokat használnak ennél konkrétan minden paraméterében gyengébb telefont, és elégedettek vele. Mert arra és annyira van szükségük. Pont.

Ez a készülék egy igényszintet akar kielégíteni: egyszerű készülék, olcsón. A jelek szerint ezt sikerrel teljesíti.

Akinek meg ennyi elég (nagyon sokaknak), az miért fizetne meg többletszolgáltatásokat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) Titmouse09 válasza MaCS_70 (#46) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Szerintem azért nem érdemes belepő xiaomi alá adni, mert az viszonylag olcsón élhető hardvert ad jól optimalizált szoftverrel. Szerintem itt bukik meg a legtöbb olcsó telefon, ami a specifikáció alapján még használhatónak is néz ki.
Én Samsung (60k) telóról váltottam Xiaomira (50k) és bizony jó döntés volt, mert olcsóbb ár ellenére sokkal jobban optimalizált szoftvert kaptam. Samun fél év után már kernel csere és társai, mert pl egy 720p felvételtől szétfagyott. (A teló azóta is használatban van kb 5 evésen AOSP rommal) Ezzel szemben a Redmim márciusban volt 2 éves és még mindíg gyári rendszerrel használom. Újratelepítve egyszer volt, mikor az eustock romot lecseréltem a frissíthetőre.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#48) Krill77 válasza Titmouse09 (#47) üzenetére


Krill77
őstag

De ez a telo nem a legjobb ár/érték arányú mobilok közt indul a 30-50 es kategóriában hanem az elérhető legolcsobb 3 kozt lévő kategóriában. Igy nem lehet a 2x ilyen áru xiaomi hoz hasonlítani.

(#49) idegen lény válasza Krill77 (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

Pontosan! Ezt akartam írni én is. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) Titmouse09 válasza Krill77 (#48) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Megnéztem Banggood most $63-ért adja, mivel ott tudtommal nincs olyan szállítás ami garantáltan ÁFA mentes, így ~22 ezer. Árukereső 30k, ami már tényleg túlzás érte..
Ezzel szemben szállítással 27k a Redmi 5A itthonról.

Értem én hogy 5k százalékosan nagy különbség, de nem kéthetente vesz telefont az ember és azért nem is feleannyi.

Ettől függetlenül akinek ez kell, vagy tényleg nincs meg rá az a kis plusz, az vigye és használja egészséggel, de ha valaki tőlem kérne tippet én a Xiaomit ajánlanám. Saját bőrömön is tapasztaltam már sajnos, hogy néha az olcsó a drága.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.