Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) csendes


csendes
őstag

És esetleg tudsz valakit, akitől lehet úgy rendelni, hogy felrakja a Play-t? ;)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#3) Laza... válasza csendes (#2) üzenetére


Laza...
addikt

Öööö... így hirtelen, van 1 tippem ;)

Never give up!

(#4) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Nem rossz!!! A végén még majd azt olvasom, hogy snapi 800at vagy 801et hajtasz FHD-n és 5.5" on!!! :P

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5) Laza... válasza WOT-H-A-C (#4) üzenetére


Laza...
addikt

:N

Az nem az én vadászterületem. Ez is szűken fér bele, de ha azt veszem, tavaly ugyanekkor MTK Hongmit vettem ennyiért... Ami egy jó készülék (még ma is), de ez azért od@b@sz :DDD

Never give up!

(#6) madrac


madrac
őstag

Ez most komoly, hogy a MAX-nál is csak 1.8GB tárhely van adva programok telepítésére? Sose értettem ezt a kibaszást a gyártók részéről, hogy ezt miért szinte mindegyik irreálisan alacsonyan tartja és inkább belső sd-re rakja a sok gigányi tárterületet.

(#7) Laza... válasza madrac (#6) üzenetére


Laza...
addikt

Kiválaszthatod hova pakolja a cuccokat. Azaz az adatok mehetnek SD-re

Never give up!

(#8) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Helló Laza, azon gondolkodtam hogy az LTE-je jó lenne (-é) nekem voip-ozásra.

Itt ebben a kistesztben azt írod most, hogy "FDD-LTE : B3/B7; "

A hirdetésedben pedig azt írod most hogy "LTE FDD: Bands: 2100/1800/2600MHz"

Pandawill(Eszerint van 2G - 16G verziója ez jó) :
"4G : FDD-LTE 1800(B3)/2600(B7)MHz"

Vifocal.com (ezt a boltt a gizchina promotálja) "FDD 4G LTE:900/1800/1900MHz"

Magyarországon vidéken pl. a Band20(800MHz) ismerete lenne a legjobb lefedettségileg.

Mit ír a Snapdragon-UncleTools :) a sávjairól?

[ Szerkesztve ]

(#9) Laza... válasza ÁrPi2 (#8) üzenetére


Laza...
addikt

Ne keverd a V5-öt a V5S-el, azt meg a V5MAX-al

a 800MHz-es sávot egyik sem támogatja.

"Snapdragon-UncleTools" :))

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#10) ÁrPi2 válasza Laza... (#9) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

A boltok keverik :) Oké én igyekszem nem keverni, ((Szóval akkor azért a V5Max fdd-LTE-je
tudja-e a 2100 MHz-t?

-Ez az lte- sáv (B1) szerepel a hirdetésedben de nem írod itt a kis tesztnél...))

(#11) Laza... válasza ÁrPi2 (#10) üzenetére


Laza...
addikt

A V5MAX ezeket tudja: LTE FDD: Bands: 1800/2100/2600MHz

Never give up!

(#12) ÁrPi2 válasza Laza... (#11) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

kösz, így világos.

(#13) madrac válasza Laza... (#7) üzenetére


madrac
őstag

Az ugyanaz mint az sd-re mozgatás. Legtöbb esetben semmit se ér. Attól még a többi dolog ugyanúgy foglalja a helyet, így hamar betelik.

(#14) Laza... válasza madrac (#13) üzenetére


Laza...
addikt

Azért nem egészen mindegy. Az apk a fentartott helyre települ, de a hozzá tartozó adatok SD. Tipikus példa a navigációs cuccok, a térképek mennek az SD-re (másképp el sem férnének).

Mondjuk nekem még mindig elég volt ez a tár, igaz, nincs is 300+ program telepítve

Never give up!

(#15) Tharkoul


Tharkoul
tag

Várható, hogy egy update-tel együtt bekerülnek a google alkalmazások is? Csak mert ha jól veszem ki, jelenleg egy átlagfelhasználó számára szinte használhatatlan - ha nem akarok rootolni.

(#16) Laza... válasza Tharkoul (#15) üzenetére


Laza...
addikt

root nélkül is felmegy. Számodra mi a hátránya a rootnak?

lőttem pár képet, mindjárt az is felmegy...

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#17) Laza...


Laza...
addikt

V5MAX pár kép

Never give up!

(#18) madrac válasza Laza... (#14) üzenetére


madrac
őstag

Hát nálam se a játékok meg a térkép okozzák a gondot elhiheted, hanem az összes többi. Ehhez közel se kell 300+ app. És nem csak az apk foglal helyet, meg nem is mindent lehet sd kártyára rakni. Nem mindenki használ össz-vissz 3 programot egy okostelón ahol ez nem probléma..

(#19) Laza... válasza madrac (#18) üzenetére


Laza...
addikt

Csak mondtam egy random számot. Nekem még sohasem volt ezzel gondom, igaz, nem is vagyok hardcore user, és a játékok sem izgatnak

Never give up!

(#20) madrac válasza Laza... (#19) üzenetére


madrac
őstag

Nekem volt, ezért hoztam fel. Döbbenetes hogy a gyártók se érzékelik a problémát, holott a belső sd méretét tudják növelni folyamatosan, ami teljesen felesleges, főleg ha egyébként is kerül bele külső sd.

[ Szerkesztve ]

(#21) Carline válasza Laza... (#19) üzenetére


Carline
őstag

@Laza...
Az a feltört root metódus elérhető valamerre? LG F60-on nézném meg, mert abban is Snap410 van és nincs hozzá root. CWM biztos nem lenne, de már a root is eléglenne első körben.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#22) Laza... válasza Carline (#21) üzenetére


Laza...
addikt

Mivel CWM is kell hozzá, ezért esélytelen ez a mód

Never give up!

(#23) Carline válasza Laza... (#22) üzenetére


Carline
őstag

Akkor valóban.
Kár...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#24) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Kezdek ráizgulni az 5" körüli kijelzőméretekre - konkrétan a V5-el kacérkodván - mivel konstatáltam, hogy ezen a méreten már lehet olvasószemüveg és hunyorgás nélkül is híreket böngészni. Franc gondolta, hogy az a plusz 0.5" ennyit tesz a Lenovo P770-hez képest. Kérdés, hogy a "sima" V5-höz képest további fél col mennyire válik a "farzseb-kompatibilitás" kárára? Reményeim szerint a héten kézbe vehetek egy Redmi Note-ot, ami hasonló dimenziókkal rendelkezik, de hát abból a 4G-s ugye csak 1 SIM-es... :(

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#25) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

p.s. Jól láttam a screenshoton, látja a kínai "műhódokat" is? Ez érezhető is a pozícionáláson, vagy csak egy marketing fícsör?

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#26) Tharkoul


Tharkoul
tag

Én nem tudom, hogy használja-e, de nekem még a borzalmas Voda 3G mellett is mozgó autóban két másodperc alatt olyan pontos adatot varázsolt GPS, hogy csak azért nem csapkodtam magam örömömben a korábbi telefonhoz képest, mert apám kivágott volna a kocsiból, hogy mit ijesztgetem. (itt megjegyezném, hogy hibás volt a GPS a G300-amban, és még úgyis, hogy fixálva volt, jól lett megírva a script, néha 5-600km-eket tévedett. f***a volt ácsorogni a -5 fokban a semmi közepén külföldön, mert úgy döntött, hogy most ő akkor nem szeretne működni)

Amúgy fél coll elég sokat számít, legalábbis nálam. Én már majdnem megvettem a v5 Max-ot, mikor eszembe jutott, hogy oké-oké, nem sokkal nagyobb, de mégis vajon mennyivel. Szóval kivágtam egy keményebb szivacsból egy 5.5" méretet (leolvasott adatok alapján), majd lehúztam róla a +0.5"-et is, és próbáltam külön az 5"-et is, majd a megtoldott levágott darabokkal megtoldva az 5.5"-et is, hogy miként áll a kezemben.

Nekem sajnos rá kellett döbbennem, hogy míg az 5" kényelmesen használható egy kézben is, nem csak egyszerűen átfogható, az 5.5" már olyan lenne, hogy eléggé tornáztatni kellene a hüvelykujjamat, és félő lenne, hogy a P/L/O/I/K/M betűket lenyomnám írás közben a hüvelykujjammal. Szóval végül mérlegeltem, és úgy döntöttem, hogy maradok a jól bevált v5-nél, úgyis sokan használják, pörög a topic, jó lesz az is. De persze, előre bántam, hogy lemondtam az újításokról. Most, hogy itt van már egy ideje a v5 a kezemben, eszembe se jutott a Max, de ha már így felmerült, akkor hát miért ne hasonlítsam össze a kivágott példánnyal.

Nem bántam meg a döntésemet. Bár így, hogy fogom a telefont és elnyúlok a Q-ig -illetve a shiftig-, egyáltalán nem nyomnám le a jobb oldali karaktereket írás közben. Viszont baromira nyújtózkodva érném csak el úgy a Q-t, hogy még közben biztonságosan is fogom magát a készüléket, kényelmetlen lenne gyorsan írni vele, félregépelnék, miközben zötyögök a Jolánbuszon.

De a farzsebbe helyezés konkrétan nem hiszem, hogy problémát jelentene, viszont ha átlagosnak érzed a kezedet, lehet, hogy búcsút inthetsz az egykezes használatnak. Nem akarom elijeszteni Laza vásárlóit sem, téged sem akarlak eltántorítani, de azért ha megteheted, te is készíts valami méretre szabott tesztpéldányt, ha fontos neked, hogy tudd használni egy kézben is, és bizonytalan vagy.

(#27) Laza... válasza Tharkoul (#26) üzenetére


Laza...
addikt

Akinek kell a +0,5" az úgyis megveszi. Mindenesetre sokmindenre jobb, és sok mindenre kevésbé alkalmas. A nagyobb képernyő sokszor jön jól, de a mérete miatt már igényel megszokást a kezelése, az tény. Ugyanakkor sokat segít a "félkezes mód", amit 3 féle felbontásban is lehet állítani, a legkisebben jobban elérsz bármit mint az 5" készüléken. Egy szó mint száz: kiváló készülék, de méretben jóval nagyobb mint azt a fél coll különbség elvi síkon indokolná.

(#25) Atomcsirke Tudja a Baidu műholdakat, és használni is tudja azokat. Igazából rossz körülmények (pl. magas házak) között jön jól, hamarabb fog pozíciót, és pontosabban mint más, átlag készülékek. A nagy készüléknek itt jön ki a legnagyobb előnye: nem kell mindent (annyira) összezsúfolni, a tervezők jobb nyereségű antennákat tudnak/tudtak tervezni nagyobb nyereséggel, ami meg is látszik: sokkal erősebb a wifi, a GSM, és GPS is jobban muzsikál, mind jóval átlag fölötti érzékenységű

Never give up!

(#28) madrac válasza Atomcsirke (#25) üzenetére


madrac
őstag

Úgy tűnik ezt senki se fogja tudni objektív módon, összehasonlítás alapján megmondani, hogy a gyakorlatban is számít-e, mert senki se csinált ilyen összehasonlítást.
Eno pedig a sima V5-ről írt, nem a MAX-ról...

(#29) tari110


tari110
csendes tag

Szia engem érdekelne az angol nyelvű cwm,és szeretném segítségedet kérni a magyarosítással kapcsolatban.

(#30) Laza... válasza tari110 (#29) üzenetére


Laza...
addikt

Elhiszem hogy érdekelne. Engem is :DDD

Never give up!

(#31) tvamos


tvamos
nagyúr

Te igazan kitarto ember vagy! :R
(Most olvastam csak vegig amit jartal a cwm-ert.)

Nem tudom, erdemes-e erre valtani a V5-rol.
Tetszene az LTE, meg a felkezes hasznalat tamogatas, meg a 64 bites proci.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32) mishubi válasza Laza... (#30) üzenetére


mishubi
tag

Engem is.. :D De a play jobban érdekelne. Van egy saját app store amiben sok minden megtalálható, de az is kínai. Viszont angol szavakra kiadja az appot, de az más. Jól jönne azért a google fiók szinkronizálást megoldani. Szóval ha tudsz valakit ajánlani, aki megoldaná nekem azt megköszönöm. :D
Igaz nubia z5s-re kellene, de gondolom az sem egyszerűbb.

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#33) tahepa


tahepa
senior tag

valaki?

(#34) tahepa


tahepa
senior tag

A telefon rendszere állandóan frissíteni akarna...frissíthetek vajon ? Nem-e lesz tégla a telefonból?
Nubia UI v2.5 V5 van a készüléken ( Android 4.4.4)
ZTE N958St_CNCommon_V1.18
kernel 3.10.28-gc52dac7-00311g5d1da15

(#35) Laza... válasza tahepa (#34) üzenetére


Laza...
addikt

Inkább ne frissíts, mert lehet nem lesz play, és magyar nyelv sem.

Never give up!

(#36) tahepa válasza Laza... (#35) üzenetére


tahepa
senior tag

Akkor nem frissítek. Amúgy a v1.25-öt akarja felrakni.
Kösz

(#37) krampoosz


krampoosz
tag

magyar xiaomi honlapján 49,9 k-ért hirdetik ingyen kiszállítással, ez elég jó, nem ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#38) tahepa válasza krampoosz (#37) üzenetére


tahepa
senior tag

Jó ár lehet

[ Szerkesztve ]

(#39) tahepa válasza tahepa (#38) üzenetére


tahepa
senior tag

- Szállítási idő: Előrendelésre (7-10 munkanap)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.