Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Tharkoul


Tharkoul
tag

Én nem tudom, hogy használja-e, de nekem még a borzalmas Voda 3G mellett is mozgó autóban két másodperc alatt olyan pontos adatot varázsolt GPS, hogy csak azért nem csapkodtam magam örömömben a korábbi telefonhoz képest, mert apám kivágott volna a kocsiból, hogy mit ijesztgetem. (itt megjegyezném, hogy hibás volt a GPS a G300-amban, és még úgyis, hogy fixálva volt, jól lett megírva a script, néha 5-600km-eket tévedett. f***a volt ácsorogni a -5 fokban a semmi közepén külföldön, mert úgy döntött, hogy most ő akkor nem szeretne működni)

Amúgy fél coll elég sokat számít, legalábbis nálam. Én már majdnem megvettem a v5 Max-ot, mikor eszembe jutott, hogy oké-oké, nem sokkal nagyobb, de mégis vajon mennyivel. Szóval kivágtam egy keményebb szivacsból egy 5.5" méretet (leolvasott adatok alapján), majd lehúztam róla a +0.5"-et is, és próbáltam külön az 5"-et is, majd a megtoldott levágott darabokkal megtoldva az 5.5"-et is, hogy miként áll a kezemben.

Nekem sajnos rá kellett döbbennem, hogy míg az 5" kényelmesen használható egy kézben is, nem csak egyszerűen átfogható, az 5.5" már olyan lenne, hogy eléggé tornáztatni kellene a hüvelykujjamat, és félő lenne, hogy a P/L/O/I/K/M betűket lenyomnám írás közben a hüvelykujjammal. Szóval végül mérlegeltem, és úgy döntöttem, hogy maradok a jól bevált v5-nél, úgyis sokan használják, pörög a topic, jó lesz az is. De persze, előre bántam, hogy lemondtam az újításokról. Most, hogy itt van már egy ideje a v5 a kezemben, eszembe se jutott a Max, de ha már így felmerült, akkor hát miért ne hasonlítsam össze a kivágott példánnyal.

Nem bántam meg a döntésemet. Bár így, hogy fogom a telefont és elnyúlok a Q-ig -illetve a shiftig-, egyáltalán nem nyomnám le a jobb oldali karaktereket írás közben. Viszont baromira nyújtózkodva érném csak el úgy a Q-t, hogy még közben biztonságosan is fogom magát a készüléket, kényelmetlen lenne gyorsan írni vele, félregépelnék, miközben zötyögök a Jolánbuszon.

De a farzsebbe helyezés konkrétan nem hiszem, hogy problémát jelentene, viszont ha átlagosnak érzed a kezedet, lehet, hogy búcsút inthetsz az egykezes használatnak. Nem akarom elijeszteni Laza vásárlóit sem, téged sem akarlak eltántorítani, de azért ha megteheted, te is készíts valami méretre szabott tesztpéldányt, ha fontos neked, hogy tudd használni egy kézben is, és bizonytalan vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.