Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) samujózsi válasza 66zio (#100) üzenetére


samujózsi
tag

Ajánlom figyelmedbe a Ptk(?) birtokháborításról szóló részét.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#102) D1Rect válasza samujózsi (#101) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem is határozottabban kellene fellépni a kutyaugatás ellen.

(#103) janeszgol válasza D1Rect (#102) üzenetére


janeszgol
félisten

Én amiket ég kitiltanék a városból, azok a motorok. Nagyon idegtépő, amikor bömböltetik azt a vacakot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#104) D1Rect válasza janeszgol (#103) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleg borzasztó idegesítő, de a buszok még hangosabbak, szóval azoknak is meg kellene állnia a táblán kívül.

(#105) Snowy_owl válasza D1Rect (#104) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem laktatok még vasút mellett! Vagy hétvégén tavasztól őszig kertvárosias részben, van itt minden mint a jóbótba: kézifűrész, lánc, flex, sarokcsiszoló, felsőmaró, betonkeverő, fűkasza, fűnyíró, stb. Tícsukbe!

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#106) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ha zavar a zaj a városban lehet költözni vidékre. :DDD Mondjuk normál esetben a petárdázás nem tartozik a városi léthez, ráadásul falun talán aktívabban is nyomják ilyenkor, mivel nincs mindenhol rendőrös. Mire kihívják már rég messze jár(nak).

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#107) mbalint987 válasza janeszgol (#103) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Mondjuk az tényleg rohadt idegesítő, a jogalkotó helyében minden x decibel felett kibocsátó motornál és személygépjárműnél a bömböltetést rendszámfosztással jutalmaznám (és be is tartatnám). :K

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#108) mbalint987 válasza D1Rect (#104) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Elég lenne az autóknak és mondjuk a Bp. táblánál, sokkal élhetőbb lenne a város.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#109) icemad válasza Cyberpunk (#106) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Így is van, falun a tuti. :DDD
Márciustól novemberig megy megállás nélkül a flex, fűrészgép, rönkhasító. (főleg hajnalban meg este, mert Kacsapöcs Gusztáv akkor ér rá.) Novembertől márciusig meg nem tudsz szellőztetni sem, mert a szemetet, ruhát, traktor gumit, teszkós szatyrot és a vetélt cigánygyereket is eltüzelik, hogy ne fagyjanak meg...
Nagy kaland az biztos! :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#110) janeszgol válasza mbalint987 (#107) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Az elektromos autókat direkt hangosítják, hogy hallhatók legyenek, akkor ezeket meg csendesítsék.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#111) Cyberpunk válasza icemad (#109) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A hajnali fűvágás a tuti mind közül, még hétvégén is. ;) Én vidéken élek, tudom mennyire jó ez. :DDD A bájai megvannak, néha jobb lenne a pusztában szomszédok nélkül.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#112) janeszgol


janeszgol
félisten

Érdekes módon engem nem zavar sem a busz, sem a gyerekzsivaj, sem a repülőgépek (felettem szállnak a Bosnyákon), sem az autók, sem a fúrás-faragás. De a motor az nagyon. Amikor pöfög, robban vagy mit csinál, akkor le tudnám tépni a motoros fejét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#113) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Nem értem milyen ideggyenge házi kedvenceitek vannak.

Van kutyám, az udvarban volt végig a szilveszter alatt. Nem félt, nem remegett, csak ugatta a tűzijátékot, ahogy a mentőautókat is szokta.

Macska kikéretőzött, és az ajtóból nézte a tűzijátékot, ahogy az esőt is szokta nézni. Istenem szeret meditálni.

Majd a macska befeküdt a kutyaólba, és aludt. A kutya kint maradt.

Idén nem költöttem tűzijátékra, előző években vettünk, de akkor sem sérült meg senki.
A kutyát egész életében nem zavarta a tűzijáték, ahogy az előző kutyámat és macskámat sem.

nem lehet, hogy a legtöbb állat csak a gazdi félelmét veszi át? Nem hülye, látja, hogy a gazdája, stresszel, mintha az apokalipszis jönne, erre ráparázik az állat is.

Ugyanez a kisgyerekek és villám. A fiamat rohadtul nem izgatja a villámlás. Miért nem?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#114) mbalint987 válasza Dluinet (#113) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szerintem meg vegyél vissza! Ideggyenge.. Pff.. :U

A helyzet az, hogy attól hogy a Te kutyáid nem paráznak rá, más kutyák még simán. Meg más állatok is gond nélkül képesek akár rohamokat is elszenvedni csak azért, mert pár "okos" úgy dönt, neki joga van felverni időnként a környék lakosságát csak azért, hogy élvezkedjen egy kicsit.

De nincs ezzel gond, nézd meg kövi szilveszterkor a saját szemeddel mondjuk a Noé-nál, biztosan szívesen veszik a segítséged a több száz elszökött kutya rendezésében... :K

"nem lehet, hogy a legtöbb állat csak a gazdi félelmét veszi át?"
Én nem félek a tüzijátéktól, mert tudom hogy "nem bánt". Valahogy azonban ezt a tényt nem tudtam a kutyáimnak elmagyarázni. Biztos nálunk (és a több száz kutyatartónál) van a probléma...

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#115) D1Rect válasza mbalint987 (#114) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor nem kell állatot tartani a városban?
Vegyük már észre, hogy nem jobb a kiskedvenc mint a durrogtatás.
Mindenki másképp hülye, az egyik kutyát tart a hatodikon, a másik meg durrogtat, mert körbe értünk a nap körül.

Én meg egyiktől se tudok aludni.:D

(#116) Dluinet válasza mbalint987 (#114) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem egy kutyám volt már (5), és még egyik sem félt.
Igaz nem is hallottunk róla a 90-es években, hogy a kutyák elszöknének vagy félnének.
Valahogy az utóbbi 15 évben jött ez elő, is igazán 7-8 éve van nagy hiszti körülötte.
Olvasom, hogy vannak akik nyugtatót adnak a kutyájukat.

De 20 éve miért nem kellett félnie az állatoknak?

A kutyának nem kell elmagyarázni semmit, hanem gazdájának tudnia kell az állat előtte viselkedni, és azt a viselkedést fogja az állat felvenni.
Javaslok egy kutyaiskolát, csodákra képes.
Ismerek vadászkutya kiképzőt, neki egy kutyának, egy alapfeladat megtanítása (ül, fekszik. stb) nagyon-nagyon max 10 perc. A képző csak testbeszédet használ, meg sem szólal.
Ebből (kutyaiskola) leginkább a gazdi tanul, nem a kutya.

Elképzelem azokat a rendőrkutyákat (katonai, vadász, terelő, mentő, stb), akik összefossák magukat egy durranástól. Biztos sok hasznát vennék nekik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#117) Narxis válasza Dluinet (#116) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem volt ekkora divat ez a petárdázás 20 évvel ezelőtt.

Thanos was right.

(#118) KISDUCK válasza Cyberpunk (#111) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem a legjobb ilyen élményem az volt amikor az ikszedik szomszéd esőben állt neki damilozni. :)

(#119) Dluinet válasza Narxis (#117) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem tudom hol laksz, de Pécsen divat volt, ráadásul akkoriban már októberben elkezdték.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120) 66zio válasza mbalint987 (#114) üzenetére


66zio
aktív tag

Nem úgy dönt, hogy joga van, hanem joga van. Kivéve a petárdát (amit sokan kevernek a tűzijátékkal). Ki lehet menni az utcára, felemelni a hangot, hogy változzon valami, de ez is olyan dolog mint minden más, leírni még belefér, cselekedni már nem. (Ezt nem konkrétan rád értem, hanem mindenkire, én is ilyen vagyok. Ez egy rossz tulajdonság, ilyen a korszellem.)
Amúgy időnként felverni? Évente egyszer amikor amúgy is mindenki fent van. Ráadásul bezárt ablakoknál kis pukkanások, aki erre felkel ott valami alvási probléma lehet amivel lehet orvost kellene felkeresni, vagy nagyon rosszak a szigetelések. Az azért hozzátenném, hogy nem BP-n vagy 100 ezer+ fős városban szilveszterezek ott lehet durvább ezt tényleg nem tudom.

Idén amúgy nem tűzijátékoztam, és lehet meg is tartom eme jó szokásom a jövőre nézve, de attól még a szilveszteri programunkban benne volt, egy 30-40 perc tűzijátéknézés éjfélkor és nem bántam. Szeretem. Tudom rossz ember vagyok ezért.

Amúgy én meggyőzhető vagyok azzal, hogy ne lőjek fel ilyeneket az állatok miatt, tényleg. Viszont amit itt is meg máshol látok, hogy tíííícsák be, az nagyon nem tetszik, mert akkor egyből jön az, hogy tiltsák be a kutyákat is. Mert ha a durrogás tényleg zavaró, az van 1-2 napig, kutyaugatás meg ha olyan helyen laksz egész évben, mégsem mondom, hogy tííííícsák be a kutyatartást.

(#121) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Nem tudom, miért vagytok ennyire tüzijáték ellenesek.
Igenis szép, amikor éjfélkor a településen mindenfelé lövik fel őket. Srácok is szeretik.
Az állattartókat megértem (nekünk is van kutyánk), viszont erre az egy estére szerintem mindenhol megoldható, hogy biztonságos helyre zárják őket.

(#122) Kolondrum válasza samujózsi (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mindkét sem, semmi. Öregszik és már zavarja.

(#123) 8th válasza Cyberpunk (#106) üzenetére


8th
addikt

Megtörtént. Nagyon-nagyon hosszú panaszáradatot bejegyzést tudnék írni a vidéki élet apró szépségeiről.

mod: Egyelőre ott tarunk, hogy sosem voltak olyan nyugalmas éjszakáim mint a zsúfolt betondzsungel közepén lévő panelban. :N

[ Szerkesztve ]

(#124) 8th válasza Narxis (#117) üzenetére


8th
addikt

A fővárosban húsz évvel ezelőtt sokkal nagyobb divat volt a petárdázás mint manapság.

(#125) elektrotank


elektrotank
tag

Egyetértek. Magam sosem vásároltam sem petárdát, sem tűzijátékot, semmilyen pirotechnikai cuccot, azonban amikor volt haveromnál voltam haverokkal szilveszterezni, ott fel lett lőve 1-2 tűzijáték, illetve voltak még más dolgok (asszem valami vulkán, meg volt olyasmi, amit asszem kézbe kellett tartani és úgy lőtte ki magát... lehet volt más is még ezeken kívül, nem tudom (bár ez itt most több szilvesztert ölel fel, kb. kettőt, de lehet többet)) és ha jól emlékszem, volt olyan termék, ami hibás volt. Nem tudom már, hogy felrobbant e vagy csak szimplán elaludt és ennyi.
Egy szóval veszélyes, magam is egyetértek mindezek betiltásával. Nem beszélve arról, hogy kb. minden szilveszterkor megsérülnek emberek valamilyen okból (pl. leszakad az ujja).
Ha őszinte akarok lenni, sok mindent nem tudok hozzátenni, Lauda már mindent leírt.

Bár meglepően tapasztaltam, hogy idén nem hallottam annyi durrogtatást itt, ahol élek, igaz, ez egy falu. Még mielőtt éjfélt ütött volna az óra 31.-n, kb. este 6 után jártunk, akkor volt valami durrogtatás a városba a kórházhoz közelebb (a hangból ítélve).
Itthon lehet azért nem észleltem annyit, mert éjfélkor azt hiszem még rajtam volt a fejhallgató, de... szerintem valamilyen szinten csökkent. Remélem így van.
(most arról ne beszéljünk, hogy van, aki egy-egy petárdát eldurrant így karácsony körül vagy az ünnepek között... vagy bármilyen robbanó "szerkezetet")

Még annyit a végére, hogy ez az írás leginkább a petárdára (és társaira) vonatkozik (azt mindenképp tiltanám, minden szó nélkül), a tűzijáték szerintem szép és a hangja sem zavar annyira, de azért azt is korlátoznám szakemberekre vagy olyan emberekre, akik biztonságosan, hozzáértően, megfelelő helyen és felelősséggel tudják azt az égig juttatni. Mert vannak olyan tűzijátékok, amik elszabadulnak stb... és az koránt sem veszélytelen. Persze az tény, hogy ilyet mindenki tud állítani magáról, aki ilyet szeretne vásárolni...
A tűzijátékkal semlegesebb vagyok, az sem izgat, ha betiltják, de az sem, ha nem. Nem néztem semmiféle statisztikát, de szerintem a petárda sokkal több sérülést okozott.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#126) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Mielött itt sokan mindent betiltanának érdemes lenne elolvasni a jelenleg érvényes jogszabályokat.73/2011. (VIII. 24.) Korm. rendelet a polgári célú pirotechnikai tevékenységekről Ebben le van írva, hogy mit és mikor lehet árulni és kinek, illetve hogyan lehet felhasználni.
Azt hogy ezt sokan nem tartják be, az már sajnos egy másik dolog :((

(#127) Dilikutya válasza Narxis (#117) üzenetére


Dilikutya
félisten

A fenét nem. A petárda akkor volt igazán divat, most a tűzijáték a menő. De jellemzően ezek drágábbak, meg a sok balfék hamar eldurrogtatja. Olykor már napokkal korábban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128) dabadab válasza elektrotank (#125) üzenetére


dabadab
titán

"Még annyit a végére, hogy ez az írás leginkább a petárdára (és társaira) vonatkozik (azt mindenképp tiltanám, minden szó nélkül)"

Ahogy már többen írták, ezzel nyitott kapukat döngetsz, tiltva van.

DRM is theft

(#129) llax válasza Dilikutya (#127) üzenetére


llax
senior tag

20-25 éve akkora divatja volt, hogy a falusi kocsmákban pult alól árulták darabra (az ukrán cigi mellől)...

(#131) D1Rect válasza Lauda (#130) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez hol is volt?

(#132) 8th


8th
addikt

Ma dobta fel a yt. [link] Faca kis sztori. :N

(#133) Dluinet válasza 8th (#132) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kapott valamit amihez nincs leírása, fogalma sincs hogyan kell kezelni, de ő csak felrobbantotta. Ez Darwin díj esélyes történet.
A videó alapján, csak kamu kötések vannak az ujjain.
Ha felrobban valami a kezébe, az nem csak az ujjaira lesz hatással.

Jobban örültem volna, ha Darwin díj esélyes, így csak egy feltűnési viszketegséggel rendelkező hazudozó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#134) D1Rect válasza Dluinet (#133) üzenetére


D1Rect
félisten

U high bro?

(#135) 8th válasza Dluinet (#133) üzenetére


8th
addikt

Ha valamiről nem tudom micsoda a józan ész azt diktálja, hogy utánanézek mielőtt használatba veszem. Olyan hét másodperc volt bepötyögni keresőbe és máris dobta a találatokat, hogy mi az. [link] Hozzászólásokba beleolvasva elvileg halláskárosodást szenvedett és odalett a bal keze. Így járt.

(#136) Lauda válasza D1Rect (#131) üzenetére


Lauda
félisten

Nem találtam infót ezzel kapcsolatban.

------------------------------

Érdekes nagyon ez a drónos megoldás shanghaiból: [linhttps://www.facebook.com/sergiosantosofficial/videos/682655415597410/k]

(#137) D1Rect válasza 8th (#135) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha rendel n füstbombát és kap n+1 rudacskát egy csomagban, szerintem nem irreális az a forgatókönyv, hogy feltételezi azt, hogy mind füstbomba és nem tesznek neki illegális dolgokat a csomagba.

(#136) Lauda: én sem, maradjunk annyiban, hogy valahol, valamik, valamikor repültek.

(#138) KISDUCK válasza D1Rect (#137) üzenetére


KISDUCK
addikt

[youtube feltöltés] Manaus Brazilia, ha minden igaz.

(#139) Lauda válasza D1Rect (#137) üzenetére


Lauda
félisten

Nilván mindenki azt gondol a videó kapcsán amit csak akar. Én azt látom/hallom a videón, hogy durrognak a pirotechnikai eszközök és a megriadt madarak "menekülnek". Egyébként érdemes beleolvasni a kommentekbe, madarakat etetők közül többen írják, hogy szilveszter óta nem jöttek még az etetőhöz a madarak. Gondolom szerencsétlenek a riadtság miatt csak repültek amerre "láttak" és most nem találnak vissza a régi, megszokott helyükre.

(#140) 8th válasza D1Rect (#137) üzenetére


8th
addikt

Ha nem tudom mi az leülök a seggemre és rákeresek, ha pirotechnikai dologról van szó akkor meg pláne. Számomra az az irreális forgatókönyv, hogy elkezd valaki gyújtogatni valamit amiről fogalma sincsen, hogy micsoda. Nem szerepel a számlán, nem is rendelte meg csak úgy ott van. Ha talál benne egy rúd dinamitot azt is meggyújtja csak mert adták? Senkinek sem volt annyi józan paraszti esze a társaságból, hogy megnézze legalább a guglin, hogy mi a pöcs az? Sajnálom csóri gyereket de tényleg darwin díjas eset.

(#141) Dluinet válasza 8th (#140) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez volt a végkövetkeztetés

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#142) janeszgol válasza 8th (#140) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben neked adok igazat. A petárdát fel kellett volna ismernie, de ha nem, akkor ott a net. Mivel találtál róla infót, ergo van, szóval ő is megtalálhatta volna.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#143) D1Rect válasza 8th (#140) üzenetére


D1Rect
félisten

Utólag könnyű okosnak lenni és megmondani, hogy mit kellett volna csinálni.
Nekem nem tűnik scifinek az a feltételezés, hogy rendelek füstbombákat és kapok egyet ajándékba.

(#144) Dluinet válasza D1Rect (#143) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az életben nem nagyon szokott bejönni "azt hittem..." gondolkodás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#145) Lauda válasza D1Rect (#143) üzenetére


Lauda
félisten

Az én véleményem erről az, hogy aki keresi a bajt, az előbb-utóbb meg fogja találni. Aki ilyen pirotechnikai eszközöket rendel és használ, az nézze át mit is gyújt meg. Utalnék a bejegyzésemben írt mondatra: Te csináltad, akkor vállald a következményeit.

Nem nézte mi az, csak meggyújtotta. Hát így járt. Ha mellétesznek egy gránátot azt is elindítja? Számomra ez picit abszurd. És még annyi gerinc sincs benne, hogy lenyelje a saját baromságát, hanem a céget hibáztatja.

[ Szerkesztve ]

(#146) #27483136


#27483136
törölt tag

Én a harangozást szeretném betiltatni: az itteni templomban ha kell, ha nem, harangoznak. Kb. 10 méterre van a torony a lakóház-sor elejétől. Aki éjszakás, délelőtt aludna, óránként felébred a zajra. A söröző kertjében beszélgetni sem lehet tőle. A papot már többször meg akarták verni.
-
Ezen kívül a sízést is be kéne tiltani, száz számra szenvednek az emberek kéz- és lábtörést. Meg gerinc sérüléseket. Schumacherről ne is beszéljünk. Nem is vagyunk télisport nemzet. Tiltsák be!
-
Sikerült betiltatni az RB Air Race-t is a zaj miatt. A hülye monte carlóiak meg szenvednek az F1 zaja miatt, nekik még azt sem sikerült betiltatni.
Nem is élnék ott. Mocskos egy hely.

(#147) 66zio


66zio
aktív tag

xDDDDD

Annyira tipikus. Az empátia teljes hiánya azoktól akik az empátiát várják el az állatok védelmében. Kicsit ironikus. Így várhatjátok, hogy bárkit is érdekeljen, hogy megijed a kutyátok. Ez a srác nem tehet semmiről. Miért is kellene felismernie egy illegális dolgot amikor nem is rendélt olyat? Lauda is jön a gránáttal miközben azt mindenki felismeri akár filmekből, játékokból, de ez ugyan úgy néz ki csak kisebb.

Van olyan, hogy bizalom. Remélem akik azt írják, hogy megérdemli, így járt, az minden lisztet leellenőriztet, hogy az van-e benne, a bukósisakokat, hogy igaz-e az a plecsni, hogy mekkora erőhatást bír ki, az éttermekben a szakács mögött áll, a palackos vizet felforralja, gyógyszerészetből doktorál és maga alkotja a fájdalomcsillapítóit.

Ha nem, és pl.: mogyoróallergiás és a szakács is tud róla mégis kerül mogyoróféle az ételébe akkor megy így járt és remélem lesz benne annyi gerinc, hogy lenyelje a saját baromságát és nem a céget hibáztatja. :DD

(#148) Lauda válasza 66zio (#147) üzenetére


Lauda
félisten

Itt a csomag:

Picit kitűnik a többi közül. :U Rá is van írva, hogy mi az. Beüti a google-ba és látja mit kapott: [link] Tehát itt szó nincs arról, hogy valami tök ugyanúgy kinéző és ugyanakkora terméket kapott és azt meggyújtva felrobbant a kezében. Ez véleményem szerint nettóban a gyerek baromsága volt. Más kérdés, hogy nem kért ilyet, ettől még számomra ismeretlen dolgokat nem gyújtogatok meg, eszek meg stb. Persze ez az ő problémája, az én kezemben biztosan nem fog ilyen felrobbanni.

[ Szerkesztve ]

(#149) 66zio válasza Lauda (#148) üzenetére


66zio
aktív tag

Továbbra se értek egyet, hogy kitűnik. Nézd a legnagyobbakat. Ok füstbomba, jéé van tőle kisebb (középső sor) utána van még egy mérettel kisebb.

Most, hogy itt a téma a petárda, tűzijáték mindenki olyan okos. De képzeld már a helyébe magad. Év közben rendelsz füstbombát fel se merül benned, hogy petárda lesz a csomagban, főleg, hogy illegális. Erre mondtam a fenti példát, te se számítasz kokainra a lisztes zacskóban.

Igazából az a helyzet, hogy lehet recskázni, hogy a mocskos petárdás megérdemelte háháh, bosszú a kutyákért. Csakhogy ez a srác egy hangtalan dolgot akart csinálni senkit nem zavarva most mégis mágjára hangulat van.

szerk:Látom szerkesztettél. A tiedben nem fog, az enyémbe se, viszont a kutyám se fog elszaladni szilveszterkor mert nincs. :) Mivel engem nem érint a dolog ezért nyugodtan petárdázzak, más nyomora nem érdekel. Ugye? Empátia?

[ Szerkesztve ]

(#150) Lauda válasza 66zio (#149) üzenetére


Lauda
félisten

Hát másként látjuk a dolgot. :) Szerintem totálisan kitűnik egy kb feleakkora és negyed olyan vastag tárgy a többi közül. De embere válogatja, ki mit lát ki egy képből, ez ilyen. :)

A lisztes zacskóban nem számítok rá, itt sem az történt. Azonban ha rendelek lisztet és van ott egy olyan csomag, ami fele akkora, negyed olyan átmérőjű és rá van írva, hogy kokain, akkor abból azért minimum sejthető, hogy az valami más, nem liszt. :)

lehet recskázni, hogy a mocskos petárdás megérdemelte háháh, bosszú a kutyákért.

Nekem ez eszembe sem jutott. Semmilyen negatív vagy pozitív érzésem nincs vele kapcsolatban.

Ebben az esetben nem tudok empatikus lenni, mert nem látok rá okot. :) Ha ő ezt az utat választotta, az az ő problémája. :)

[ Szerkesztve ]

(#151) 66zio válasza Lauda (#150) üzenetére


66zio
aktív tag

Értem, ez tényleg nem a legjobb példa. De a szakácsos szerintem igen. Lassan készült el az ételed kapsz ajándékba desszertet, ha bajod lesz tőle, az a te bajod.

Az empátia az egy olyan dolog, ami nem konstans mindenkinek másra kapcsol be. Csupán annyit mondok, hogy az én szemembe így neked nincs jogod kérdőre vonni a petárdák tűzijátékok használatát, kutyád van? Így jártál, nincs empátiára ok.

(Ez amúgy csak a veled lévő vita, mielőtt beleköt valaki, én továbbra is el tudom fogadni, hogy nem kellene ez a durrogtatás az állatok miatt, engem csak a kétszínűség zavar ami mindig folyik közben. És aki ilyen azt nem tudom sajnálni amikor sír, hogy szegény kutyusa elveszett.)

(#152) D1Rect válasza Lauda (#145) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért van valami tragikomikus benne, hogy kutyafotózáson vitte el a fél kezét és a fél hallását ez a szar.

Persze a lényegről nincs szó, hogy nem ijed-e meg a kutytuli?

(#153) Lauda válasza 66zio (#151) üzenetére


Lauda
félisten

Itt igaziból csak te hozod összefüggésbe a bejegyzést a linkelt videóval, nekem ez eszembe sem jutott. :) A durrogtatásról a bejegyzésben megírtam mit gondolok. A gyerek esete teljesen más, nincs összefüggésben a kettő. :)

így neked nincs jogod kérdőre vonni a petárdák tűzijátékok használatát, kutyád van? Így jártál, nincs empátiára ok.

Értem a véleményed, bár szerintem teljesen más a két eset. Kutyám sajnos már elpusztult. :)

(#154) kemotox


kemotox
addikt

Én egyszer nem tudtam aludni a szomszéd kecskéjétől. Tilcsákbea a kecskéket.

(#155) 66zio válasza Lauda (#153) üzenetére


66zio
aktív tag

Arra gondoltam, ha itt az állatos téma ment majd elkezdünk beszélgetni erről a videóról akkor van valami összefüggés, de ha nem és tényleg csak én voltam ilyen balga, akkor bocs az offért, tényleg.

(#156) Narxis válasza kemotox (#154) üzenetére


Narxis
nagyúr

A kecskék miatti alvásprobléma ritka mint a fehérholló ellenben a petárdázás tömegeket érint és a negatív hatásaiból jóval több van mint a pozitívból. Biztos ilyen demagóg módon kampányoltak annak idején a dohányzás visszaszorítása ellen is de szerencsére győzött a józan ész és nem kell cigifüstben ülni a tömegközlekedési eszközökön, buszmegállókban és még ki tudja hány helyen ahol korábban okádták a füstöt. Reméljük a petárdázás is hasonló sorsra jut.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.