Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

jo lenne vmi verseny... de azert nem egy osregi agyontoldozott architekturaval kellene versenyeznie. gyanitom az intelnel is van vmi mas terv, mindig szoktak parhuzamosan tobbet futtatni.

mivel az amd jelenleg a tobb mag fele tud mozdulni, remelem javul pcn a magok kihasznaltsaga, mert jelenleg negy magnal tobbet csak nehany teruleten erdemes hasznalni.

"a processzorok ara hihetetlen" - mostanaban elkapott a retrolaz, es be is ujitottam egy p3 1000et. akkor igazan volt verseny (sot az athlon jobb is volt), de megis 1000 dollarba kerult, es par honap mulva volt gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Ígéretesnek tűnik, csak legyen is belőle valami.
Hál'Istennek nem bullshittenger jött, hanem valódi adatok.

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Ideje már. :K
APU-król semmi hír?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) myckey


myckey
veterán

Remélem erre tudok váltani, ha nem, marad az i5. De, hátha.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Cirka 12-13 évnyi AMD használat után váltottam idén Intel Skylake-re. Aligha fogok az következő 2-3 évben visszaváltani AMD-re, bármit is villantanak.

(#6) MZperX75


MZperX75
addikt

Na legalább van már 8magos működő példány.
Ez valószínű csak a befektetőknek szólt.
A piac így is úgy is magasról tesz bármiféle AMD-s újításra.
14nm-az meg valami marketing fogás ugye,mivel látszólag inkább a 20nm-esnek néz ki az a14.
Az Intel 14nm -éhez képest,ami már legalább 1 éve csiszolódik a padon.
Tehát 2017-ben kapunk látszólag kiforrottlan 14nm-en
(20nm)-en egy AMD CPU-t ami fog versenyezni a 2016 tavasszal megjelent 300000Ft-os Intel jól kiforrott 14nm-es E sorozatú CPU jával.

Kár hogy ez inkább a szerver vonalra lesz használható.
Otthonra valami 4magos nyolszálas egy I5 -ellen lesz e?
APU-ról nem is szólva,egy kis HBM2 a prici mellett
4 mag 8 szál 1024sedder 2Giga HBM2 vel.

[ Szerkesztve ]

(#7) #41133696 válasza Cingáriusz (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én 19 év után, és +1

(#8) 04ahgy válasza Cingáriusz (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Rég láttalak! ;) A témához: azért az sem elvetendő, ha emiatt lesz olcsóbb a Skylake, vagy az utódai, nemde?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Annak az "idővonalnak" a fele nem igaz, de mind1...

Kíváncsi vagyok milyen lesz a Zen, én személy szerint szurkolok nekik, legalább olcsóbban veszek majd i7-est.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) VirsLee válasza myckey (#4) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem i5 árában fog menni. 8c/16t kiszereléssel indul, ami 200-250e forintnál nem lesz olcsóbb.

(#11) adamssss


adamssss
veterán

Ha kimaradnak a karácsonyi szezonból szerintem magukra húzhatják a rolót. Úgy volt eddig, hogy Q4-ben már elérhetőek lesznek a termékek. Bezzeg az Intel jön majd a Kaby-vel. Kicsit jobban kellene iparkodni, és főleg időzíteni az AMD-nél. (persze tudom én h kis cég meg minden, de akkor is)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) Bohus


Bohus
aktív tag

Elég nagy csúszásban van a Zen, már a második negyedévre belebegtették a megjelenését, azóta csönd volt.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#13) tibaimp válasza Bohus (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sőt én idei megjelenést is mintha olvastam volna valahol, de várható volt a 2017.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha az Intel árait leveri egy kicsit, az jó, de kár lenne elkapkodni az örömködést! Remélem, hamarosan jönnek róla a minőségi tesztek! A PH vajon mikorra szerez majd ilyen procit tesztelésre?

(#15) lemusz


lemusz
addikt

Hajrá AMD, hajrá ZEN! Nagyon bejött az intel i5, de ha ez ott lenne a szeren, akkor mennék vissza AMD-re.

(#16) myckey válasza VirsLee (#10) üzenetére


myckey
veterán

Ne direkt értsd. Egy új Amd platformot szeretnék, nem kell nekem a legjobb. ☺

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#17) #41133696 válasza lemusz (#15) üzenetére


#41133696
törölt tag

Miért? Nekem is nagyon bejött a váltás, de már nem mennék vissza AMD-re. VGA-ból AMD, CPU-ból meg Intel.

(#18) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsian várom mit hoznak ki ebből..

Ha már csak megközelítik az Intel szintjét, és so reális áron tudják tartani az árakat az FX után, akkor már gond nem lehet. :)

Drukkolok, hogy sikerüljön összehozni, mert teremthetne egy kis versenyt a piacon! :)

A gond az, hogy eléggé elcsúszott ez a plaform, és ez miatt szinte biztos, hogy sok vásárlót veszítettek.

Én pl. csak vártam, vártam, hogy hátha lesz valami, de nem lett, végül váltottam, és sajnos szinte biztos, hogy sokan vannak így.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19) gothic20


gothic20
aktív tag

Jó lenne, ha AMD tudna villantani valamit. Kellene egy kis árverseny végre, mert egy 2 magos i3 as 30+k.... Azért már 2016 van, nehogy már egy 2 magos proci ennyibe kerüljön ténylegesen.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#20) Németh Péter

Szerintetek lenne értelme a mostani i4790K processzoromat lecserélni egy ilyen 8 magos Zenre?

(#21) wattafaka


wattafaka
senior tag

Kizártnak tartom, hogy beérje a jelen generációs i7-eseket, de ha mégis, az csak jó.
Talán az intel is "összeszedné" magát, és nem szúrná ki a vásárlók szemét évi +5% teljesítménynövekedéssel.

(#20) Németh Péter
Én biztos nem tenném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#18) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :K
szurkolok én is nekik :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23) arn válasza adamssss (#11) üzenetére


arn
félisten

a kabylake utodja mar hat maggal jon a "mainstream" foglalatba is. ugyhogy azert tartanak az amdtol :)

az mas kerdes, ha az intel arversenyt kezd, abba az amd fog belerokkanni. az intel a picsanyi, valszeg olcson gyarthato magokat is baromi dragan adja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) gothic20 válasza Németh Péter (#20) üzenetére


gothic20
aktív tag

Először meg kéne jelennie a zen prociknak :) utána tedd fel a kérdést ;]

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#25) hackeeeee válasza Németh Péter (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel tényleges infó nincs még a teljesítményről, Én erről nem nyilatkoznék, még nem.

Véleményem szubjektív...

(#26) Xaels válasza Németh Péter (#20) üzenetére


Xaels
félisten

Azért azt érzed, hogy perpill ez a kérdés ordas nagy hülyeség. Nincs sem ár, sem független tesztek illetve tapasztalatok. Piacon sincs ez a termék. Tehát érdemes lecserélni...

Summit Ridge-hez: drukkolok nekik, de ez még nem a csórók játéka lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) derive


derive
senior tag

"a Polarisok tényleges fogyasztása alapján spekulálva a 30% is korrektnek lenne mondható"

Kicsit sem elfogult a cikkiro... a +40% az IPCre vonatkozott, nem az energia hatekonysagra.

[ Szerkesztve ]

(#28) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kíváncsi leszek, bereklámozni bármit lehet, valódi asztalra letétel kellene

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29) hackeeeee válasza derive (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Összességében ebben nincs semmi elfogultság, csak az aktuális tények.

Véleményem szubjektív...

(#30) Z_A_P válasza Németh Péter (#20) üzenetére


Z_A_P
addikt

Teszt alapján Zen megeszi az i7-ed. Arrol nem is beszelve h dupla annyi mag.
A kerdes a MHz lesz, ott mit tudnak hozni.

OK

(#31) velizare válasza Németh Péter (#20) üzenetére


velizare
nagyúr

várjuk meg, amíg megjelenik, oké? az még egy bő fél év.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Végre valami! Hátha kialakul egy egészséges verseny helyzet és megtörik az intel egyeduralma.

(#33) derive válasza hackeeeee (#29) üzenetére


derive
senior tag

Bocs, szerkesztettem:
A +40% az IPCre vonatkozott, nem az energia hatekonysagra, viszont a cikkiro keveri a kettot, vagy csak egy kicsit savazni akarja. Ha valoban befogja a 6900Kt 95Wbol akkor kb telj/fogyban raduplazott a 8350re.

[ Szerkesztve ]

(#34) lemusz válasza #41133696 (#17) üzenetére


lemusz
addikt

Mert nekem nagyon sokáig AMD-im voltak és ha tudnának egy olyat durrantani, hogy közel azonos erőt képviseljenek az éppen aktuális intelekkel szemben, mindezt azonos vagy kedvezőbb árfekvéssel, akkor nem lenne okom nem arra újítani. Csak hát sok a ha...

(#35) AusWolf


AusWolf
őstag

Úgy tűnik, minden az órajelen és az árazáson fog múlni. Kíváncsian várom. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#36) Fiery válasza derive (#33) üzenetére


Fiery
veterán

Fix 3 GHz-en futott a Summit Ridge (meg a 6900K is, mellesleg), tehat nem feltetlenul 95W TDP-vel kell szamolni.

[ Szerkesztve ]

(#37) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

én úgysem engedhetem meg magamnak mostanában, de kíváncsian várom az igazán új amd központi feldolgozó egységet. intel viszonylag gyorsabban kiad egy új sorozatot , azt nem izgi várni ;]

V6

(#38) #41133696 válasza hackeeeee (#18) üzenetére


#41133696
törölt tag

No s akik váltottak, és elégedettek, azok jelentős része majd az újabb konfigurációnál sem fog visszamenni.

(#39) Fred23 válasza M0ng00se (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tényleg nem izgi az Intelt várni, mert az az évi 3-4% extra teljesítmény kit hozna lázba?! Viszont ismerjük őket, teli vagyunk minden procijukról tesztekkel, tudjuk, milyenek, és nagyjából azt is, mi várható. Ez a Summit Ridge számomra nagyon bizonytalan, nagyon kétesélyes, nagyon kiszámíthatatlan; amíg nem olvasok el róla 8-10 részletes tesztet, biztosan nem vennék ilyet!

(#40) tibaimp válasza Németh Péter (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd még elválik, még semmi nincs az egészből, így ez a kérdés elég fura részedről....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) 04ahgy válasza derive (#33) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A cikkíró nem keveri a kettőt, hanem tud olvasni. Ezen a dián a kék sávban az látszik, hogy = (egyenlő, tehát ugyanannyi) energia ciklusonként, és +40% feldolgozás, munkavégzés ugyanabban a ciklusban (piros bogyó). Az pedig 40% javulást jelent energiahatékonyságban, dia szerint legalábbis.

Az i7-6900K meg 140 W TDP-s, hiába 14 nm, a tesztünkben a kisebb fogyasztott többet üresjáratban is és tuningolva is, szóval azért ezeknek nem olyan kiemelkedő az energiahatékonysága.

Hogy lehetnék elfogult az AMD ellen, és akarnám savazni, mikor meg a VGA tesztekben állítólag mocskos AMD bérenc vagyok, meghamisítom a teszteredményeket, meg direkt úgy válogatom össze a játékpalettát, hogy az AMD nyerjen? :U

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A CPU telejsítmény igazából nem hat meg, az Intellel összemérhető alacsony fogyasztás és az azt alázó IGP teljesítmény kéne. Na meg az hogy ne csak 1-2 gagyi teszkós notiban legyen megtalálható, szokás szerint.

(#43) tibaimp válasza Z_A_P (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Meg nem beszélve az árról, mert ha ez a cucc tényleg 8mag+8 szál lesz és megveri az i7-et, akkor simán 200.000+ lesz, de lehet keveset írtam...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) Fiery válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Fiery
veterán

Summit Ridge nem nagyon megy notebookba ;) A Raven Ridge meg jo esetben is cca. 10 honap me'g, mire piacra kerulhet.

(#45) SkS7891 válasza gothic20 (#19) üzenetére


SkS7891
tag

Sok persze egy i3 30000Ft-ért. Én egy 4170-et tudtam venni használtan 25-ért.

Csak sajnos még most is az 1 magos teljesítmény a döntő, ez az i3 meg ezért 3700MHz-n pörög. Hiába akarunk sok magos procit, ha egy i3 sok esetben lenyom egy fx6xxx-et. :\

(#46) lezso6 válasza 04ahgy (#41) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Hogy lehetnék elfogult az AMD ellen, és akarnám savazni, mikor meg a VGA tesztekben állítólag mocskos AMD bérenc vagyok, meghamisítom a teszteredményeket, meg direkt úgy válogatom össze a játékpalettát, hogy az AMD nyerjen? :U"

Úgy, hogy túl keveset csalsz az AMD javára. :(

;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Rettentoen el vannak csuszva, tavaly meg idenre volt varhato a Zen, jovo ev elejen meg a HBM-es verzio. Utobbi csuszasat azert meg ertem, mivel a HBM2-vel nagyon befurdott az AMD, ezt mar tavaly lehetett sejteni, de a sima ugy kellene mar nekik mint egy falat kenyer, nem csak paper launchok, azok a befektetok nyugtatasara jok csak.

En tovabbra is varom az asztali, GPU nelkuli, HBM-es megoldast, mert arra lenne csere, DDR4-et kihagynam, ha lehet. De a turelmem fogy :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#48) Duree


Duree
veterán

Itt lenne az ideje seggbe rügni az intelt. talán most kicsit sikerül.

duree54

(#49) velizare válasza 04ahgy (#41) üzenetére


velizare
nagyúr

talán tagadod? ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) hackeeeee válasza #41133696 (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez valószínűleg így van.

Főként azok, akik felső kategóriára váltottak. Akik kisebbre, még valószínűleg. Legalábbis, szerintem.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.