Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janix14


Janix14
csendes tag

Nagyon szép rajzok,gratulálok hozzá!

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#2) szablya


szablya
tag

Jajj de jó :R

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) #24889344


#24889344
törölt tag

ügyes

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Nagyon ügyes vagy! :C :R Tetszenek a rajzaid.

IN GOD WE TRUST!

(#5) LadyLorien


LadyLorien
tag

Köszönöm mindenkinek a véleményeket :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Engem a 11-es fogott meg. Szívesen látnám a falamon. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) LadyLorien válasza Vakegérke (#6) üzenetére


LadyLorien
tag

Pont az a legkisebb kép ... :) Kb olyan A/4-es méret... csak nagyobbnak tűnik fotón :)

A többi megy változó A/3 - A/2 ... :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#8) Psychonaut


Psychonaut
addikt

DJ már mutatta az elsőt régebben. Ügyes képek. :K

(#9) Vakegérke válasza LadyLorien (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ebben az esetben nem a méret a lényeg. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) The DJ


The DJ
addikt

Egy kis plusz adalék, amit régen linkeltem, de innen kimaradt: [link]

Én csak ámulok és bámulok a "firkáin" (ő hívja így őket, számomra pedig művészet :) )

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11) moha21


moha21
addikt

A 12.-es számú nagyon tetszik. :K

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) LadyLorien válasza moha21 (#11) üzenetére


LadyLorien
tag

Nagyon szépen köszönöm :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#13) ABE


ABE
őstag

Mindegyiket szívesen néztem, de egyértelműen a 6-os a nyerő nálam. :K

(#14) Piloss


Piloss
senior tag

Nagyon szépek :K

Az 1. és a 8. különösen tetszik. :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#15) LadyLorien válasza Piloss (#14) üzenetére


LadyLorien
tag

Pont az a kettő volt a legidőigényesebb. De örülök, hogy tetszik, már megérte megcsinálni őket. :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#16) ntomka válasza The DJ (#10) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez a csaj egy főnyeremény, ugye tudod? :DDD :B

Lady: ezek a képek hogy vannak rajzolva? Kézi, gépi? Milyen eszközöket használsz? Különlegesek. Ez főleg tetszik. Nem próbáltad még magad felfedeztetni?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#17) The DJ válasza ntomka (#16) üzenetére


The DJ
addikt

Tisztában vagyok vele :B

Nagyon örülök, hogy rá találtam és nem is tervezem elengedni, mert mióta ismerem ő a legfontosabb személy az életemben és büszke vagyok rá, hogy ennyire ügyes és ilyen érzéke van a grafikához és a fotózáshoz. Már csak neki kéne elhinnie, hogy tényleg tehetséges :) Néha mikor leül rajzolgatni mellém, akkor pár perc alatt olyan képeket alkot egyszerű tollal, hogy tátva marad a szám, ő pedig csak annyit mond rá, hogy egy firka. :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18) LadyLorien válasza ntomka (#16) üzenetére


LadyLorien
tag

Legtöbbet kézzel rajzoltam, a képek alá írtam, hogy milyen eszközzel... Egy kivételével az összesen csak a keret az, amit géppel tettem rá... :)

Próbáltam magam felfedeztetni, de elég nehéz... :) Azért igyekszem... :)

Örülök, ha tetszenek a képeim... :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#19) ntomka válasza The DJ (#17) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vigyázz is rá! :)

Ha meg lehet egy kritikus megjegyzésem (főleg hogy felkerültek a képek :) ), a rajzaiban több fantáziát látok, mint a fényképeiben. :) Szóval tessék noszogatni! Nem vagyok szakember vagy ilyesmi, de vizuális típus lévén egy-kettő azonnal megfogott.

(#18) LadyLorien: Uh, ezek eddig is alá voltak írva? :B Nagyon a képekre koncentráltam. :DDD Tudom, hogy nehéz, unokahúgom hasonló (és egyéb) alkotásait hosszú évek után ismerték el. Kitartás kell hozzá, anélkül nem ér semmit az egész. De különben is, a művész ösztönből alkot, nem muszájból. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#20) LadyLorien válasza ntomka (#19) üzenetére


LadyLorien
tag

Az az igazság, hogy a rajzolás elég költséges hobbi... Részben ezért is nem rajzolok mostanában semmit, amik voltak eszközeim, azok pedig eléggé megfogyatkoztak...
Időigényes, kell hozzá türelem, meg valamilyen lelkiállapot /düh, nyugalom stb. /.

A fényképezés jobban vonz... Azt gyakorlom inkább mostanában :) (igaz mondjuk fényképezés terén annyira nem lehet egyedit alkotni, mint rajzban ).

/nem voltak aláírva... most firkálgattam oda, hogy ha másnak is hasonló kérdése lenne, akkor ne kelljen egyesével válaszolnom :) /

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#21) ntomka


ntomka
nagyúr

Na, lejárt a szerkesztési időm. Végig nézegettem az eszközöket is. Mindig is szerettem volna ilyen jól rajzolni, de ezzel nem lettem megáldva. :)
A #8-asnál egy kicsit az arányon lehetett volna csiszolni. Vagy a feje nagy, vagy az arca kicsi, nemtom. :)
A #11-ből kíváncsi lettem volna, mit hozol ki, ha befejezed. :) Vagy ez direkt 'faceless' lett? :) Mert látom az arányokat felvázoltad.

(#20) LadyLorien: Értem. :) A fényképezés még drágább. :)) Amúgy hogy ne lehetne egyedit alkotni? Hohó, dehogynem. :) Mindkettő megragad valamit: a rajzolás/festés az alkotó fantáziáját testesíti meg, a fénykép pedig az adott pillanatot a fotós látásmódjával. De a fényképre is jellemző az, hogy jó tárggyal és beállítással, valamint kellő fantáziával a fényképezőgép beállításához eléred azt, hogy elgondolkozzon az, aki ránéz, ne pedig csak annyi, hogy "hm, jó kép". :) De gondolom ezt tudod. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22) The DJ válasza ntomka (#19) üzenetére


The DJ
addikt

Addig fogom dicsérni, amíg végül el nem hiszi, hogy tényleg érdemes csinálnia. Én még egy egyszerű ember figurát se tudok lerajzolni, neki meg a sokkal bonyolultabb dolgok is csuklóból jönnek. Jó meglátása van a dolgokhoz és a pillanatokhoz, amiket meg kell örökíteni. Talán a művészi érzék a legjobb szó erre :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#23) LadyLorien válasza ntomka (#21) üzenetére


LadyLorien
tag

Az direkt olyan... órai vázlat volt :)

Igazából, ami a vicces, hogy a 3#-as kép az kb. 20 perc alatt készült el A/3-as méretben... Én hibásnak láttam az egészet, de a tanáromnak pont azért tetszett,mert nem szöszöltem el minden részletet :DDD

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#24) ntomka válasza The DJ (#22) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak annyira dicsérd, hogy ne adja fel, ha van ihlete, akkor vigye papírra. Annyi elég. :) Ahhoz, hogy felfedezzék, te is nagyban hozzájárulhatsz. :D

Közben frissítettem a #21-es hsz-t, csak fogalmazásgátlót vettem be, így lassan ment. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#25) LadyLorien válasza ntomka (#21) üzenetére


LadyLorien
tag

Lehet, hogy drága, hogyha az illető profi gépet akar stb... Nekem kis gépem van, de azért sokak szerint ahhoz képest nem rosszak a képeim...
Egyenlőre úgy vagyok, hogy elég nekem ez a gép, ami van.

Nekem például szokásom, hogy pillanatokat próbálok elkapni... Néha sikerül, néha nem, de nagyon igyekszem, és sokszor inkább csinálok ezer képet, amiből lehet, hogy csak egy lesz jó, mint egy rosszat... Mondhatjuk úgy is, hogy gyakorlok...

Főként az a baj, hogy a suliban hiába tanultunk fényképezni, csak az elméleti részt tömködték a fejünkbe, és szerintem az elmélet gyakorlat nélkül nem ér semmit... :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#26) ntomka válasza LadyLorien (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az egyetemen az egyik tanárom, akinél a szakdogám is írtam, keni-vágja az ilyesmit. Igazi polihisztor, van fotóriporteri végzettsége is. Azokon az órákon, ahol aktuális volt a téma, volt, hogy egy komplett lencserendszert felvázolt egyetlen táblafilccel, és részletesen elmagyarázta hogy képezi le a fényképezőgép a képet, és különböző tárgyak esetén milyen lencse és milyen beállítása célszerű. Aztán elmagyarázta, hogy a fényképészeket nem azért fizetik olyan jól, mert drágák a cuccaik, hanem amiatt a tudás miatt, ahogy képesek beállítani a képet. Vagy tömören fogalmazva: ők tudnak a szarból várat építeni. :D Szóval ő nála elhiszi az ember, hogy elmélet nélkül nincs gyakorlat. Persze, hogy a gyakorlat a fontosabb, de a fotózás tényleg az a szakma és művészet (ha úgy csinálja az ember), amit csak kattogtatva nem lehet végezni. Még pillanatképeknél, mint egy sportesemény is rengeteget számít, ha ismered kívül belül a géped felépítését, a fénytant, stb, stb...

Utófeldolgozásnál (mert mégis csak infósok vagyunk) pl mutatott olyat gépen, hogy lestünk. Amire a laikus azt mondja, hogy hudejó kép, ő pár kattintással úgy átszabott a szakmai dolgokat hangsúlyozva, hogy a végén úgy nézett ki, mint egy profi munkája. :D

Szóval nem azt akartam kihozni, hogy én ismerek valakit aki penge :DDD , hanem ha ismersz valakit, aki tényleg ért hozzá, rájössz, hogy a fotózás legalább 50%-ban tényleg elméletről szól (és itt nem a személyi képet csináló nénikre gondolok 200k-s gépek mögött egy szalonban). :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#27) LadyLorien válasza ntomka (#26) üzenetére


LadyLorien
tag

Igen, ezt tudom, de ha csakis a szakmai részt tanítják 2 évig és gépet nem is látnak a diákok, akkor szerintem nagyon nem fogják tudni, hogy hogyan kezdjenek hozzá... :)

Rajzból is amiket tanultunk a beállításról, azt lehet szerintem a fotózás téren is hasznosítani, ha nem is teljes mértékben, de nagyjából szerintem ugyanaz a séma... :)

Én még tényleg csak ismerkedek a fényképezéssel...olvasgatok... de azért majdnem minden alap nélkül, középkategóriás kompakt géppel is lehet mit kezdeni... :) Nem célom fotósként elhelyezkedni, ez csak egy olyan hobbi, mint az írás, vagy az olvasás... :) Jó nekem a grafika is... :DDD

Egyébként ha nem gond mutatok egy képet... ezt még régen egy 3 megapixeles 8000ft-os Technika fényképezőgéppel csináltam, és akkor döntöttem el, hogy jöhet egy fokkal komolyabb gép... Itt a kép

A minőségen látszik kicsit, de szerintem ( és sokan mások szerint is ) ahhoz képest, hogy milyen eszközzel készült, annyira nem borzalmas...

Ha érdekel a többi akkor itt megtalálod: Dee-Photo Galéria

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28) ntomka válasza LadyLorien (#27) üzenetére


ntomka
nagyúr

Persze hogy lehet, nagyjából ugyanazok a beállítási szabályok. :)

Technika, csúcsmárka, az biztos! :DDD Sokat jelent az alkotó ténye, ez igaz. A kép témája, beállítása jó, de a gép is nyomott hagyott rajta. Nagyon pasztellesek színek, és úgy kontraszthiányos az egész. :) De ne hidd, hogy téged kritizállak itt ennyire, magammal szemben is ilyen vagyok. Sőt, jobban. :)

Hobbinak szuper is a fényképészet. :) Akkor ha jól értem, grafikus a szakmád?

És nem baj, ha mutatsz még képet. :B
A galériát megnézem majd természetesen :R , és visszatérek ide, vagy amelyik topicba szeretnéd (hogy ne offoljuk szét ezt). 6-ig csak aludni is kéne egy kicsit. :DD

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29) LadyLorien válasza ntomka (#28) üzenetére


LadyLorien
tag

Akkor majd csinálok még egy fotós bejegyzést, vagy kitalálok valamit :P

Igen, grafikusnak tanultam... :) Művészettel egybekötött iskolába jártam.

Ha mész aludni akkor szép álmokat kívánok! :)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#30) madstunt


madstunt
addikt

Bravó nagyon jók! :R Látszik hogy van hozzá érzéked és tehetséged.

(#31) LadyLorien válasza madstunt (#30) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm szépen :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#32) Lenry


Lenry
félisten

#8, mert macskás, és innen mind a 3, mert kutyások :)

én csak olyat vagyok képes rajzolni, ami max két derékszögű vonalzóval (esetleg polygonból) megoldható, pedig szeretnék szépen rajzolni.

úgyhogy fogadd szívből jövő és mély irigységemet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) LadyLorien válasza Lenry (#32) üzenetére


LadyLorien
tag

Ha annyira szeretnél jobban rajzolni, tudom ajánlani a jobb agyféltekés rajzolással kapcsolatos könyveket :) Láttam elég szép fejlődést azoknál, akik érdeklődtek a módszer felől és elkezdték tanulmányozni / elmentek tanfolyamra...

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#34) Lenry válasza LadyLorien (#33) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom, hogy az ilyen tanfolyamokon csak rajzolni tanítanak, vagy kicsit többet is?
mert én megfigyeltem magamon, hogy egész egyszerűen képtelen vagyok felismerni a realitást elősegítő részleteket egy képen.
tehát látom, hogy egy kép reális-e vagy sem, de amennyiben nem az, nem tudom megmondani, hogy mi hiányzik róla.

egy egyszerű példa, néhány napja kezdtem el csinálgatni ez a laptopot:

a két kép közti különbséget Ambient Occlusion-nek hívják, a lényege, hogy az egyes lapok által bezárt szögeket sötétíti, így sokkal reálisabb a második kép. ezt mostmár tudom, mert megtanultam, de amíg ezt nem tudtam, addig ha valaki megkérdezte volna, hogy miért rossz az első kép, nem tudtam volna megmondani. csak azt, hogy tényleg rossz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) LadyLorien válasza Lenry (#34) üzenetére


LadyLorien
tag

Szerintem igen, bár ezt annyira nem tudom, hogy milyen oktatás, én csak olvastam róla, hogy van ilyen is, ami beindítja a jobb agyféltekét és láttam, hogy az első rajzokhoz képest mennyit fejlődtek, akik így tanultak rajzolni...

A kettő szerintem közel áll egymáshoz.. Szerintem meg kellene próbálni :)

Itt egy link: [Jobb agyféltekés rajzolás]

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#36) ntomka válasza LadyLorien (#29) üzenetére


ntomka
nagyúr

Utólag is köszönöm szépen! :)

Megnéztem a galériát. Jól látom, hogy nem ugyanazzal a géppel készült minden kép? A naplementés biztos nem, de mintha lenne még közte. :)

Írhatsz ide bármit, van sok fotós a fórumon. :) Tálalj ki valamit. :P

(#35) LadyLorien: Erről már olvastam én is. Kíváncsi volnék rá, hogy tényleg működik-e, vagy csak kacsa. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#37) LadyLorien válasza ntomka (#36) üzenetére


LadyLorien
tag

A Vérvörös naplemente című kép tényleg nem az új gépemmel készült, hanem még a régivel, de a többi az már az új masinával... :)

Kitaláltam valamit, mint láthattad, és hasznos reakciókat is kaptam,szóval duplán megérte. :))

A jobb agyféltekés rajzolásról szerintem fogok írni egy bejegyzést, ha sikerül szednem infókat... Mert ahogy elnéztem, lennének, akik olvasnának erről bővebben :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#38) LadyLorien válasza Lenry (#34) üzenetére


LadyLorien
tag

Most, hogy belevetettem magam a témába, már el tudom mondani, hogy ez a fajta "oktatás" nem csupán a rajzolásra összpontosít, hanem ezzel együtt egy újfajta látásmóddal ajándékozza meg a tanfolyamon résztvevő embereket.

Bővebben majd ha érdekel olvashatsz erről a témával foglalkozó bejegyzésemben, ami már készülőben van... :) ;)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#39) ntomka válasza LadyLorien (#37) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor majdnem jól gondoltam. :) Még az új gépeddel készülteknél is látszik, főleg a nagyon részletgazdag (pl. természetképek) képeken, hogy elnagyoltan rajzol ott, ahol sok az információ. A kicsinyítés okos dolog ezeknél, elmossa ezeket az egyenetlenségeket, ezáltal élesebbnek tűnik a kép. Tud raw módban menteni képet a gép?

Na, megint nem a helyére való topicba írom ezt. :DD :U

A jobb agyféltekés cikkre rábukkantam! :R

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#40) LadyLorien válasza ntomka (#39) üzenetére


LadyLorien
tag

Sajnos rawban nem tud menteni a gépem...:)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.