Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) CrAck69 válasza hati (#150) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszi de a 40Gb kicsikécske főleg ha formázom akkor am se 40Gb.
Meg nekem 1-2 játékot (Cod2-4) kellene h futtasson meg a rendszert +a progik :)
tehát a 36-37 Gb formázva kicsi lenne mivel olvastam h a 25%-át am is szabadon kéne hagyni. Lehet h akkor a Kingston SSDNow V-Series 64GB marad :)

Thx.

Egyszer fenn....

(#152) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Gondolkozom rajta, hogy átállok ssd-re. Rendszert, és pár játékot tennék rá, adattárolásra nem használnám. 128GB környéki kéne... kérdéseim:

- Milyen típusokat ajánlotok, amelyek jó ár/érték aránnyal bírnak?
- Lehet ezeket már hosszabb távon játékra használni?
- Mire kell nagyon oda figyelni ssd vásárlásnál?
- Vannak-e esetleges hátrányok játékos szemszögből?

Előre is köszönet, és elnézést, ha hülyeséget kérdeztem, de ssd terén totális analfabéta vagyok! :D

www.smart-bus.hu

(#153) Speed® válasza -Solt- (#152) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rendszerre igényektől függően 32-40-64GB is bőven elég, játékra nem kell SSD.
De ez csak a saját véleményem, egy 32GBos MLC Transcend után, ami az alja.
Egy 64es Kingston ami mostanában elég népszerű, egész olcsó, próbát megér..

(#154) -Solt- válasza Speed® (#153) üzenetére


-Solt-
veterán

Szóval akkor egy 30GB-s csak a W7-nek, és egy 64 GB-os a programoknak? Hmmm... jól hangzik... :)

ArmA2-nek tuti jól jönne az ssd, mert a textúrák jó részét még mindig a vinyón keresgéli a drága...

www.smart-bus.hu

(#155) FireKeeper válasza -Solt- (#154) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

rendszernek fontos hogy fejlett, jó vezérlős, trimes legyen, játékoknak/programoknak jó lehet egy olcsóbb, régebbi verziós is, akár trim támogatás nélkül (vannak progik amikkel lehet takarítani az ssd-t, hogy az írási sebessége konstans maradjon).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#156) -Solt- válasza FireKeeper (#155) üzenetére


-Solt-
veterán

Tudnál nekem pár példát írni ezekre? Játékra is mehet a fejlettebb...

Rendszer:

SSD 30Gb
OCZ Vertex Turbo OCZSSD2-1VTXT30G

Játék:

SSD 64Gb
Kingston V-Series SNV125-S2/64Gb

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#157) FireKeeper válasza -Solt- (#156) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amit játékra írtál az tökéletes.
rendszernek mondjuk intel X25-V G2 40GB

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#158) Speed® válasza -Solt- (#154) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem, nem kell 2 meghajtó, legalábbis szerintem. Az olcsó-kis SSDk előnye az elérési idő, nem a magas MB/s. Ahol nagy fájlokat kell megnyitni-mozgatni, nem tud villantani. Szóval általános használat, sebességérzet javítására jó, de játék alatt pl. tökmindegy szvsz, hogy SSD vagy vinyó, innentől meg a GBonkénti költséget figyelembevéve 100x inkább egy ~TBos HDD, mint egy 30Gs SSD.

Programoknak egyénenként változó mennyi hely kell, én elfértem W7/64el is a 32es Transcendemen..és jól szuperált, "pattogós" volt a gép.
De ha manapság kéne SSDt választani, valami 64es megoldást vennék, hogy lehessen 2 OSem is egyidejűleg..mert néha jól jön az a fránya XP/32 is..

Arma2nek szerintem nem SSD kell, hanem 64bit alatt sok memória, valszeg.
Hiszen ha vinyón keresgél, az azt jelenti, nem fért be a RAM/VRAMba, nem?

Manapság 1 SSDt venni is viszonylag pazarlás, rögtön kettővel nyitni durva x)
Szvsz mielőtt megtapasztalod milyen a 64es Kingstonnal, ne vegyél mást :N

[ Szerkesztve ]

(#159) FireKeeper válasza Speed® (#158) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem viszont nem hülyeség a két ssd + x darab HDD felállás, vegyük pl ezt:
40GB SSD rendszernek
64GB SSD programoknak, és játékoknak
a HHD-ken meg filmek, és imgage fájlok, ami játékot éppen nem használ a júzer, azt letörli a 64-es SSD-ről. ráadásul a 64GB-os darabok már sebességben sem rosszak, mivel több memóriachip kapcsolódik a vezérlőhöz.
tény, hogy ez nem két fillér, de munkára és játékra is nagyon gyors.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#160) Speed® válasza FireKeeper (#159) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A fillérek okén mondom leginkább, nyílván a sebesség buli. De ha meló+game, inkább egy 40es IntelV és 2db 1TB/7200rpm/32MB F3 Samu RAID0/1ban..utóbbi biztonságos és olvasásban gyors, előbbi nyílván írásban is üt, de parás.

(#161) FireKeeper válasza Speed® (#160) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

játékra/programra is azért írtam SSD-t mert általában azért sok kis fájllal dolgoznak, abban meg az ssd verhetetlen. ráadásul a programok sűrűbben olvasnak, mint írnak. a raid-os móka meg azért 2TB-nál tényleg para :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#162) -Solt- válasza Speed® (#158) üzenetére


-Solt-
veterán

Volt egy teszt, ahol különböző vinyókon egyszerre futtatták a játékot... már ott is látható különbség volt akadások terén... a gyorsabb vinyón másodpercekkel előrébb járt az egész, és nem is akadt akkorákat!

Normál esetben memória kéne neki... de ez botrány szarul van optimalizálva ( szerintem )... 4GB 1066MHz-s reaper-m van, de ennek semmi nem elég... a 6GB-s DDR3-s ramokkal nincs akkora különbség, mint a vinyók közt... :S

www.smart-bus.hu

(#163) -Solt- válasza FireKeeper (#159) üzenetére


-Solt-
veterán

Pontosan erre gondoltam!

30, vagy 40GB-s rendszernek, egy 64GB-s programoknak... az 1TB-s Samsung F3 meg marad tárolásra, meg a régi programokra... ( esetleg másik rendszernek )

Nem dohányzom, nem iszom, nem drogozom, csajom van, tehát nem kurvázom, ergo ez az egy hobbim van ami költséges... nem érdekel egy határon belül, hogy mennyibe kerül! :)

De, hogy a tanácsokra is hallgassak, veszek egy 30GB-s verziót először, és kipróbálom, hogy is muzsikál az ArmA2-vel... ha nem észlelek javulást, akkor a 64GB-s verziót már nem veszem meg...

Már csak az a kérdés, hogy melyik 30GB környéki ssd-t válasszam rendszernek... Ti például mit választanátok és miért? ( Tanulni akarok, elnézést! :) )

Látom egy javaslat már volt... Intelen kívül egyéb? :) ( Nincs vele bajom, csak szeretek körbe járni dolgokat! )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#164) FireKeeper válasza -Solt- (#163) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én a 40gigás G2-es Intel X25-V-t venném, de a kingston féle 30 gigás sem rossz, tudja a trim-et és toshiba vezérlős.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#165) -Solt- válasza FireKeeper (#164) üzenetére


-Solt-
veterán

És amit írtam OCZ vertex?

Ezek az írás/olvasás adatok mennyire fontosak? Látom az intel esetében az írás "csak" 35MB/sec... ( fogalmam sincs, hogy ez jó vagy rossz érték! :B )

www.smart-bus.hu

(#166) -Solt-


-Solt-
veterán

Közben rátaláltam arra a bizonyos 17 oldalas ssd összegzésre... nem semmi írás, picit jobban képben lettem... :)

Ahogy olvastam egy rendszer ssd-nél inkább az elérési idő számít, mint sem az írás/olvasás... viszont a 20-25%-s szabály értelmében azért szűkülnek a lehetőségek...

Ennek értelmében a 40GB-s Intel, és a 64GB-s Kingston közt agyalok így elsőre, mert kb egy árban vannak. Jobb az Intelnek az elérési sebessége annyival, hogy megéri a 24GB mínuszt?

www.smart-bus.hu

(#167) torma1981 válasza -Solt- (#166) üzenetére


torma1981
veterán

Én is így vagyok. :)

(#168) -Solt- válasza torma1981 (#167) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor "kézen fogva" várunk valami nálunk felvilágosultabb lélekre, aki kivezet minket a sötétségbűűűű... :D

www.smart-bus.hu

(#169) torma1981 válasza -Solt- (#168) üzenetére


torma1981
veterán

Ahogy olvastam rendszerre az Intelt ajánlják. De nem sok a sebességbeli különbség a kettő között.

(#170) FireKeeper válasza -Solt- (#166) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha win mellé csak néhány progit teszel, akkor elég a 40giga, viszont jobb lesz a véletlen hozzáférésed, ami életbe vágó (még akkor is, ha csak nüanszokkal gyorsabb az intel vezérlője).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#171) -Solt- válasza FireKeeper (#170) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem hittem volna, hogy sebességben ennyit számít a véletlen hozzáférés... akkor marad az Intel... :)

Másik kérdésem az, hogy ezek az ssd-k bármelyik laptobba berakhatóak? Tavaly szarrá ment egy vinyóm a laptopban, kicserélték, és azóta iszonyat lassú lett a gép... a cikk elolvasása után megértettem miért... :S Valami olcsó szar vinyót tettek a gépbe, de nem is gondoltam volna, hogy ennyit számít... :S

(HP NX7400)

www.smart-bus.hu

(#172) FireKeeper válasza -Solt- (#171) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sokat számít, mert a számítógépekben a leggyengébb láncszem (szakmai megfoglamazásban a szűk keresztmetszet) eddig a háttértároló volt.
ha satás vinyó van a gépbe, és befér az ssd a laptopba akkor gond nélkül cserélhető, van laptop-IDE csatlakozós SSD is, csak az sokkal ritkább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#173) -Solt- válasza FireKeeper (#172) üzenetére


-Solt-
veterán

Oké... köszi az infókat! ;)

Megnézem a HP honlapján... csak van valami infó... :)

www.smart-bus.hu

(#174) -Solt- válasza FireKeeper (#170) üzenetére


-Solt-
veterán

Jaj... valami kimaradt! :)

A laptopba ugye nincs lehetőségem másik vinyóra, tehát csak az ssd lenne. Ebben az esetben is az intel a jó választás?

Kifejezetten munka laptop... menne rá egy W7, office, számlázó program, és egy pár gigás manager játék ( FM2010 )

Ide nem lenne jobb a nagyobb? Jelenleg 24GB cucc van rajta, de ez XP...

www.smart-bus.hu

(#175) -Solt- válasza -Solt- (#174) üzenetére


-Solt-
veterán

Na mindegy már... berendeltem egy 40GB-s X25V-t... ha kevés lesz a laptopba, akkor átrakom az asztali gépbe rendszer meghajtónak...

Az ssd-s pályafutás megkezdéséhez kiváló lesz... :)

www.smart-bus.hu

(#177) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

hopsz, nem ide...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.