Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) --ka válasza Chaser (#48) üzenetére


--ka
senior tag

Nem is SSD RAID-re gondoltam, hanem HDD RAID-re!

dabadab! ...az lehet; de másban lehet, hogy megközelítené, vagy sőt!? :D
Csak meg kellene nézni egyszer, hogy néhány urban legendre fény derüljön...

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#52) Raymond válasza --ka (#51) üzenetére


Raymond
félisten

Csak a "mas"-al nem sokat ersz ha epp a random iras es olvasas gyorsulasa miatt erzed sokkal gyorsabbnak a rendszert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53) dabadab válasza --ka (#51) üzenetére


dabadab
titán

Van eleg teszt RAID0-rol, hogy pontossan lehessen tudni mire kepes, itt van pl. egy teszt (ebben is van PCMark05, meg a standard tesztek, szoval el lehet helyezni az eredmenyeket a mostani teszt eredmenyeihez kepest): http://www.nextlevelhardware.com/storage/barracudaraid/

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#54) Depression válasza dabadab (#50) üzenetére


Depression
veterán

A raid1 a tükrözés, az biztosan nem segít semmin.
Viszont ha a raid0-ra gondolsz, akkor annak ellentmond az a videó, ahol huszonpár SSD-t kötnek raid0-ba, és programok százait indítják el másodpercek alatt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#55) pete_21 válasza Depression (#54) üzenetére


pete_21
addikt

Azt a videot be tudnád linkelni?

(#56) dabadab válasza Depression (#54) üzenetére


dabadab
titán

Ja, bocs, igen, nullarol beszelek. Meg HDD-rol. :) Ugyanis ott az a gond, hogy annak a szerencsetlen fejnek oda kell vanszorognia az olvasando blokkhoz, az meg rengeteg ido, es attol, hogy ott kerreg mellette egy masik HDD, meg nem fog gyorsabban odatalalni. Valamit segit persze az, hogy bizonyos mertekig parhuzamosithato a dolog, de messze nem linearisan skalazodik a dolog, vagyis az otthoni SDD hasznalat fo erosseget, a majdnem instant programinditast akarhany RAID0-ba kotott HDD sem tudja produkalni.

DRM is theft

(#57) Raymond válasza pete_21 (#55) üzenetére


Raymond
félisten

Valogass: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58) pete_21 válasza Raymond (#57) üzenetére


pete_21
addikt

Megvan, thx. :)

(#59) user137


user137
őstag

ezek a "középkategóriás" SSD-k igazából a régen leáldozott korszakúak, ma már csak Indilinx-est vagy Intelt szabad venni. Amíg egy SSD nem agyabugyálja el a porba a mechanikus háttértárakat, addig nem jó semmire, mert 3x-os az árdifferencia, ergo senki nem fogja megfizetni. Az mondjuk már nem mindegy, h kicsit gyorsabb a rendszer, vagy 10x-es sebességkülönbség van 3x áron.

Itthon az árak viccnek is rosszak, USA-ban a 120G-s OCZ Agility 300 dollár, itthon meg 90k bruttó felett van az előző szériás OCZ Summit 64G. :W :Y

[ Szerkesztve ]

(#60) P00By válasza user137 (#59) üzenetére


P00By
nagyúr

Amíg egy SSD nem agyabugyálja el a porba a mechanikus háttértárakat, addig nem jó semmire Huh... Azért ez tulzás.

Az árakkal kapcsolatban teljesen igazad van! :)

(#61) fgordon válasza user137 (#59) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem meg jót tesz a PC piacnak, ha mindenki SSD-t vesz. Senki nem tudja, mennyire megbízható, majd sokan kitapasztalják, a gyártok fejlesztenek, és később majd én is veszek, ha már kiforrottabb lett a technológia. :K

Aki megteheti, vegyen SSD-t, hogy később azok is vegyenek, amikor már lesz értelme is, hogy megvegyük! :C

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#62) szuper-t


szuper-t
senior tag

én még mindig azt az elvet vallom H ssd netbookba tökéletes de gépbe akkor maradjunk a jó öreg merevlemeznél..
valamelyik hasolnó tesztben le lettem hülyézve mert azt mertem mondani h flash memória van benne... akkor most nézzük megint csak a képeket:Hoppá
és h ne csak károgjak :) igen keveset fogyasztanak elfogadnám a notimba:)

(#63) Fidel76 válasza user137 (#59) üzenetére


Fidel76
tag

Én elég sokmindent rendelek külföldről így utánanéztem, hogy mennyi az annyi.(főleg magamnak :C ) Ebay-en ocz agility 120gb 80k huf az USAból ((áru+ posta)+vám)*1,25 áfa. ennél az esetnél nincs büntető vám a 3. országból behozott termékre.
Itthon amit láttam gyorskeresébe üzletet az a pixma... ott is ugyan ennyi az ára, de kb a garival ugyan úgy szívnál mint az usaból behozottal. :DD Ezután gyorsan ránéztem ph bazárra és ott még olcsobban tudnál hozzájutni garival. Röviden ha ilyenre vágysz nem érdmes behozni, de amit írsz az a legtöbb esetben igaz.
Én személy szerint sérülékenység(nekem már tünt el elég sok dolog 1 véletlen térdelésből amikor felálltam a gétől és épp parkolt volna ki a vinyó),zaj,fogyasztás alapján is nézem. Van amikor a dupla ár már elfogadható ezekért cserébe.:)

[ Szerkesztve ]

(#64) user137 válasza Fidel76 (#63) üzenetére


user137
őstag

jah bocsánat, vám+áfa+shipping persze elveszi az ember kedvét, de az előző kettő megúszható (magyar posta, heló!), a shippingre meg több darabot kell rendelni, vagy hozatni kell valakivel szürkeimportból (ezt fogom tenni karácsonykor énis. :) )

(#65) gallus


gallus
aktív tag

Sajnálom én is a raid0-s tesztek hiányát.
Szerintem szükség lenne rá ebben a cikkben.
2db 32GBssd, 2db noti merevlemez, 2db Samu F1.
Ez csak egy tipp, el lehet tőle térni. ;)
Azért írtam le, mert már régóta hiányoznak a tesztekből,
és mert így már hárman vagyunk fecskék.
Hátha lesz nyár. :C

Az én véleményem szerint az SSD-k egy darabig még nem
lesznek olcsók.
A tárolókapacitásuk nő majd, az áruk meg alig csökken.
Aki win.nak akar egy - mondjuk - 32Gb-osat, mert ugye legolcsóbb,
és elfér rajta az oprendszer, az egy év múlva már nem tud majd venni
csak 64 vagy 128-asat persze drágábban.
Szerintetek kinek érné meg ssd-t árulni 10.000 Ft-ért? :F
Rajtunk kívül :K

[ Szerkesztve ]

(#66) sNORh


sNORh
addikt

a Kingson elég jól muzsikált.. tetszett

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#67) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Asztali gépekbe én ezeket nem tudom elképzelni. 1 TB -os HDD 18 ezer forint. 64 GB -ért meg fizessek 50 000+ pénzt? :N Ha 2x olyan gyors lenne mint raid0 -ba kötött két modern HDD akkor esetleg azt mondanám jó.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#68) dabadab válasza Thulcandra (#67) üzenetére


dabadab
titán

"Ha 2x olyan gyors lenne mint raid0 -ba kötött két modern HDD akkor esetleg azt mondanám jó."

De igy, hogy legalabb haromszor-otszor gyorsabb, igy kell a fenenek ;)

DRM is theft

(#69) Thulcandra válasza dabadab (#68) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Lehet félreértesz, ha 1 darab ilyen SSD (a tesztben lévők közül) lenne 2x olyan gyors mint egy 2x 1TB raid0 HDD tömb...
Lehet én nézem rosszul a teszteredményeket, de ha mégis jól látom, akkor egy darab Samsung F1 1TB lemeznél is alig gyorsabbak néhány tesztben (másik néhányban meg csúnyán elvéreznek).

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#70) Márton válasza Thulcandra (#69) üzenetére


Márton
nagyúr

kulcsszó: acces time ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#71) FefeeX válasza Márton (#70) üzenetére


FefeeX
veterán

Most hótkomolyan, akinek fontos az access time, az vett anno ramdisket... Vagyis nem nagyon vett, hogy végülis a Gigabyte nem hozta ki a DDR2 verziót...
Fontos az access time... Gyakorlatilag, azon kívül, hogy 1-2 programban picit jobban teljesít (huh 12 helyett 16 sec a játékban a pályabetöltés az F1es samun, de már az F3 a leggyorsabb...) --> 1TB ára vinyóban kb fele 60GB SSD árának...
Mindenki döntse el, hogy megéri-e neki a programindításokon megspórolt pár sec megtakarítás, cserében a lassabb fájlműveletekért (F3=F1 + átlag 20MB), valamint a 30szoros GB-nkénti árért cserébe...

(#72) Lewes


Lewes
csendes tag

Használom a Kingston 64Gbyte-s V+ SSD-t a céges notimban. Egy Samsung HDD volt benne, ahhoz képest elég mellbevágó a különbség, pedig csak XP az oprendszer (néhány trükkel, pl virtuális memória kikapcsolásával).
Az XP indulásán nem sok gyorsulást látni, de a login után drámai gyorsasággal jönnek be a programok. A HDD-vel kb 2 percig tartott, mire lehetett dolgozni, az SSD-vel ez max 10 másodperc. Minden program nagyon gyorsan indul, és áll le.
Eddig a sok lemezműveletet használó programok kifektették a gépet - szinte semmit sem lehetett mellettük csinálni - most ezt észre sem veszem.
Aki meg tudja finanszírozni, annak csak ajánlani tudom.

(#73) FefeeX válasza Lewes (#72) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, a virtuális memóriát HDD mellett is kikapcsolhatod... És erősen gyorsul a géped... Ha van elég RAM-od...

(#74) madgie válasza FefeeX (#73) üzenetére


madgie
titán

És mennyi az az elég? Nekem négy giga van, maradhat a virtuális memó, vagy próbaképp lőjem ki?

(#75) dabadab válasza FefeeX (#71) üzenetére


dabadab
titán

Igen, az SSD fajlagosan draga a HDD-hez kepest.
Igen, az SSD altal nyujtott sebessegtobblet baromi latvanyos (nem, nem picit gyorsabb, az OOo, GIMP, Firefox toredek ido alatt indul el).
Nem, a legtobb file eseten baromira nem szamit, hogy mennyire gyorsan fer hozza az ember.

Ebbol kb ossze lehet rakni, hogy mostanaban (ha nincs technikai akadalya, mint pl a laptopoknal, ahol csak egy HDD fer el) kb a hibrid megoldasok a legjobbak.
Nalam is az van:
2 GB RAM drive: mindenfele atmeneti tarolo (/tmp)
16 GB SSD (aminek a fele ures): programok es adataik (konkretan a /usr).
500 GB 7200 rpm HDD: nagyobb meretu cuccok, folyamatosan irt file-ok (/home, /var)
1,5 TB 5400 rpm HDD: filmek, zenek, backupok

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#76) Márton válasza FefeeX (#71) üzenetére


Márton
nagyúr

"Fontos az access time... Gyakorlatilag, azon kívül, hogy 1-2 programban picit jobban teljesít "

Butaság, 1-2 programban, ehh. :F
Ültél te már ssd-s gép előtt, vagy csak osztod az igét? :)

"Mindenki döntse el, hogy megéri-e neki a programindításokon megspórolt pár sec megtakarítás"
Mondok egy példát. Lerendereltem egy mpg2 fájlt az ssd-re. Ebből menükészítés, stb. után fog elkészülni a VIDEO_TS struktúra a másik vinyóra, ami gyakorlatilag 80%-ban fájlmásolás. Ezt eddig vinyóról vinyóra jóval lassabb sebességgel tudtam mint most az ssd-ről a vinyóra. Eddig 7-8 perc volt a mappa elkészülte, ssd használatával nincs 3 perc.
Majdnem 3x különbség! Hoppá!

"valamint a 30szoros GB-nkénti árért cserébe..."
de ember, ssd-t jelenleg nem nagy adatok tárolására célszerű venni.
arra szerinted én nem vinyót használok?
itt a mozgó alkatrész hiányát, a 0 zajt, a 0.2ms elérési időt és a 150MB/sec (single!) lineáris olvasást fizeted meg. Nem a GB-okat.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#77) FefeeX válasza dabadab (#75) üzenetére


FefeeX
veterán

Látom, linux alatt dolgozol... Ha ott is látványos a növekedés, az mondjuk azért már jelentős (még egy mac osX alatt érdekelne ugyanez, ugyanis a winhez képest bődületesen gyors a cucc)

Ram drive az nálad valami logikai, a rendszermemóriából, vagy van valami gigabyte iRAMhoz hasonló kütyüd?

Még mindig azt kell sajna mondanom, hogy a "látványos sebességnövekedés" nekem nem ér meg annyit, amennyi, így is költök eleget (hallható zajkülönbségre, látható fps növekedésre, érezhető sülyfeleslegcsökkenésre az adathordozón :) ), de tesztelni szívesen tesztelném a cuccot. (Valószínűleg meggyőzne, mint ahogy meggyőzött a logitech dinovo, a H/K erősítő, a plazma tévé meg még sok más is, ami mind a hülye fogyasztói társadalmunk "szemete" :) )

(#78) dabadab válasza FefeeX (#77) üzenetére


dabadab
titán

"Ram drive az nálad valami logikai, a rendszermemóriából"

Az, sima tmpfs.

"Még mindig azt kell sajna mondanom, hogy a "látványos sebességnövekedés" nekem nem ér meg annyit, amennyi"

Mondom, ~10k volt ez az OCZ, ennyit szerintem boven megert.

DRM is theft

(#79) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Huh, ez a Kingston nagyon megtetszett. Csak hát még mindig nem olcsó :(

(#80) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Régota szívesen olvastam volna egy ilyen tesztet, köszönöm.

Többször gondolkodtam már el egy ssd-n, de mindíg elhalt az ötlet.

Látom, hogy gyorsabbak, mint a samsung vinyóim, de egyenlőre, még nem annyival, hogy nekem érdemes legyen beruházni rá. Gondolom van jövöje ezeknek, ezért nem kapkodom el a vásárlást, mert pillanatnyilag nem sokat profitálnék belöle, az othoni asztali gépemmel.

(#81) FefeeX válasza Márton (#76) üzenetére


FefeeX
veterán

Valóban nem ültem SSD-s gép előtt. Láttam egy tesztet, ugyanazt mint te, és értelmeztem. Nekem ez maradt, cuccom nincs. Viszont a teszteredmények elég siralmasak az SSD elsőbbségét illetően, de szerintem ezt nem kell magyaráznom...

dabadab: 10k-ért nekem is bejövős lehetne (mondjuk nekem kellene a 32es, mert sajna a Win7 sok helyet eszik) -- emellett sajna nem hogy 10k-ért, de 30k alatt nem találtam 16Gb-st sehol :(

Raymond: akkor viszont elég félrevezető a teszt, de elhiszem Nektek :R

[ Szerkesztve ]

(#82) Raymond válasza FefeeX (#81) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig amig ki nem probalod addig nem fogod megerteni. A tesztek grafikonjaibol nem latszik miert sokkal jobb egy SSD.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83) dabadab válasza FefeeX (#81) üzenetére


dabadab
titán

Silicon Power 16GB eSATA, 12k.

DRM is theft

(#84) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Most akkor a Kingston notiba nem ajánlott?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#85) FefeeX válasza dabadab (#83) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát... Nem egészen erre számítottam... Ez tényleg SSD, mármint a felépítése, vagy ugyanolyan flash meghajtó, mint a pendrive-om, és gyakorlagilag azt is használhatnám, vagy mondjuk egy CF átalakítót egy nagyobb CF kártyával?

(#86) madgie válasza FefeeX (#85) üzenetére


madgie
titán

Aszongya a Silicon Power, hogy maximum 90MB/sec az olvasási sebesség eSATA-n. Ez az átlag CF-től sokkal jobb (csak a Sandisk ad hasonló sebességűt horror áron), nekem a gyorsabb CF-jeim 25MB/sec körül tudnak. Viszont a jobb HDD-k meg szintén tudnak ennyit, nem?

(#87) lancy


lancy
tag

ezen gondolkodtam en is hogy rendszervinyonak veszek 1et.
a leirtak alapjan sokat gyorsul minden de kerdes az hogy birni fogja a rendszeres hasznalatot mint rendszervinyo?

thx

(#88) demagóg válasza Depression (#54) üzenetére


demagóg
aktív tag

A raid1 a tükrözés, az biztosan nem segít semmin.
De, olvasáskor segít, persze normális, intelligens kontroller esetén. Ilyenek szerverekben szoktak lenni. Legalább annyit gyorsul mint a Raid0, de akár többet is. Íráskor viszont lassabb lehet Raid0-nál (erősen architektura függő), ez tény.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#89) demagóg válasza lancy (#87) üzenetére


demagóg
aktív tag

Én úgy szoktam kalkulálni, hogy legalább a garanciális időtartamra megéri e nekem, mert ha pont gari lejárta utáni napon döglik be, akkor ennyi idő alatt amortizálódott le nullára. Természetesen rendszeresen kell menteni, de mint írtad, úgyis "csak" rendszerdiszknek kellene, adatvesztéssel, adatmentési költséggel nem kell számolni. Aztán ha nem vagyok peches és úgyis tovább bírja mint a gari, akkor már nem vesztettem ahhoz képest mint amire számítottam. Az a tapasztalat, hogy az SSD-k elhalálozása elég rapszódikus, és nem mindig vannak olyan előjelek sem amit pl. S.M.A.R.T.-al előre jól lehetne prognosztizálni, bár próbálkozások már vannak az előrejelzésre.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#90) FefeeX válasza madgie (#86) üzenetére


FefeeX
veterán

Jól emlékeztem, volt ezekről itt teszt...
Azért az írási sebesség elég gyengus... Kíváncsi vagyok, egy ilyen "pendrive" mennyit dob a gyakorlatban az érezhető sebességen... (Ha már írni is kell akkor valószínűleg lassít, de ez megint csak a technikai adatok alapján feltételezés)

(#91) dabadab válasza madgie (#86) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont a jobb HDD-k meg szintén tudnak ennyit, nem?"

Persze, linearis olvasaskor. Az egyetlen gond ezzel az, hogy az ember kb soha nem csinal ilyet a gyakorlatban, nagyon ritka az, amikor egyetlen hatalmas file-t (ami raadasul fizikailag, a lemezen is egymas utan kovetkezo blokkokon van) kell olvasni. Random readnel meg elmarad.

A CF-ek sebessege mondjuk engem is meglepett, amikor par honapja a HTPC projektemhez neztem vmi bootmediat, es a viszonylag jobbak is 15-30 MB/s-et igertek csak.

DRM is theft

(#92) madgie válasza dabadab (#91) üzenetére


madgie
titán

Tehát gyorsabb az oprendszer erről a kis pen-izéről?

(#93) dabadab válasza madgie (#92) üzenetére


dabadab
titán

Igen, egesz eddig ezt magyaraztam :)

DRM is theft

(#94) madgie válasza dabadab (#93) üzenetére


madgie
titán

Jóvan, én hiszek neked. De vajon az x64-es Win7-re elég a 16 gigás?

(#95) dabadab válasza madgie (#94) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, Windowsbol utoljara XP-t (ill. Server2k3-at) lattam, a Linuxok igen.

DRM is theft

(#96) madgie válasza dabadab (#95) üzenetére


madgie
titán

Akkor Hackintosh-t kéne rátennem, de az meg az AMD miatt nehézkes volna...

(#97) user137 válasza madgie (#94) üzenetére


user137
őstag

16G-s biztos nem. a Vista 20G-t elkért magának, a 7-es kicsit spórolósabb, de így is 10G felett van, és a telepített programokkal folyamatosan növekszik.

én amondó vagyok, h aki már SSD-t vesz, az vagy XP alá tegye (ott nincs mit bonyolítani), vagy vegyen legalább egy 60G-set, h a windóz az összes vackával elférjen rajta.

én egy 120G-set néztem ki, mert a zenéket meg a játékokat legalább rá kell raknom, különben pörgetem a NAS vinyóit, akkor meg adtam a szarnak egy pofont. :) A B terv a zenék kipakolása egy 2.5-es noti HDD-re, akkor elég a 60G-s SSD is, az összes fityfenével, amit a Win7 magának idővel bekér.

(#98) user137 válasza FefeeX (#81) üzenetére


user137
őstag

ezért mondtam, h vigyázzatok, a teszt félrevezető. mai szemmel nézve ezek az SSD-k kőkorszakiak és tetűlassúak.

ITT nézzétek meg, mit tud egy Velociraptor :D

(#99) Fidel76 válasza user137 (#64) üzenetére


Fidel76
tag

Tudom nem a téma, de ez kis helyesbítést kíván.
A magyar postával semmit nem úszól meg, mivel a globális futárszolgálatokon kívűl(pld dhl,stb akiknek a feladó és célországba is van képviseletük) minden kintről jövő levél,csomag hozzájuk kerül. Röviden az összes nem feláras postaval feladott cucc pld (USPS,EMS,stb). A postan keresztül vámoljak el és a vám+adót ők küldik tovább a vámhivatalnak, miután a postán leperkáltad. :K
Vám és adó mentes a magánszemély által küldött csomag amiért nem fizetett a megrendelő 45 euro értékig. Valamint ugyanez csak kiskereskedelmi forgalomba szánt áru 22 euroig. (Ebből következően a manapság igen elterjedt interneten keresztül történő árumegrendelés esetében, a vámot az általános szabályok szerint meg kell fizetni mivel fizetsz az áruért)
Mondjuk nekem ezeket nem kell elhinni, de ha kételkednél a vam.gov.hu-on vagy a hozzá kapcsolódó forumokon te is elolvashatod. Mivel én elég sokat rendelek 3. országból így én ezeket tapasztalom is. Sőt az ilyen koppintásokat kínából nem is érdemes rendelni mert a vám lefoglalja(EU piaci márkavédelem néven) vagy a kis kamerákat kémkedés és tiltott harcászati eszközök visszaélése címén ami után mehetsz a bíróságra. :C

(#100) FefeeX válasza user137 (#97) üzenetére


FefeeX
veterán

10-12giga a Win7, és nem növekszik egyelőre számottevően, míg nincs hozzá SP. Ha mellé pakolod a programokat, az még hagyján, annak mondjuk elég 10 (32esen bőven belül vagy), de ha játékokat meg zenéket is oda rakod... Az aztán a pazarlás... Már legalábbis, amik eddig lejöttek a dologból, az alapján...

Igazából az lenne meggyőző, ha valahol látnék egy ilyen penről futó win7est, meg mellette egy F3ról működőt, természetesen, mindkettőt virtuális memória nélkül (most jut eszembe, talán még nem válaszoltam, tehát 4 giga ramnál már meg lehet próbálni a virtuális memó tiltását,ha baj van úgyis észreveszed, és visszateszed, de valszeg nem lesz baj) --> és ténylegesen hozna látványos különbséget a dolog.

A windows boot, az egy dolog, addig szoktam átöltözni, mikor hazaérek, benyomom a gépem, leveszem a cipőm, stb :) . Az office programok olyanok, amilyenek (openoffice és hasonlók sebességben 10szer körbefutják), böngésző... A játékokra meg, amik 4-5-10 gigások, pazarlás az SSD. PS lehet gyorsabban futna, mikor havonta egyszer használom :) Ahogy így gondolkozom, miben lenne előnye, nem nagyon találok olyat, amiért érdemes lenne feltenni, de néznék egy tesztet. Egy videót vagy élőt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.