Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Lehet megérné beújítani egy SSD-t már... A teszt jó lett, köszönjük :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) DeSanto


DeSanto
őstag

Kingston SSDNow V+ tényleg nagyon jól szerepelt csak nekem még mindig drága. :(

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Én még mindig várok, hátha még lejebb megy. Annyira nem szükséges nekem ez a plusz sebesség, amennyi pénzbe kerülne beújítani egy ilyet. :U

(#4) Móci


Móci
addikt

A Kingston nekem is szimpatikus, de még drágállom nagyon. Jó, a többihez képest tényleg baráti az ára...
20k körül igencsak elgondolkodnék én is egy ilyenen...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Kellemes csalódást okozott a Kingston, sokkal jobban szerepelt, mint gondoltam.

(#6) New Life


New Life
aktív tag

Hiánypótló cikk! :R
Mindegyikben Samsung chip van?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Egyetértek az előttem szólókkal. Alakul a dolog, jók lesznek ezek az SSD-k, de még várok én is, hogy lejjebb menjen az ára. Arányaiban még így is méregdrága egy sima HDD-hez képest.

<-ƘƘ->

(#8) arty


arty
veterán

feleennyiért, feleekkorát. windows alá. talán ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9) Khaal


Khaal
őstag

Nagyon jó ár/érték arányú a Kingston, de nekem 64 giga lehet már kevés lenne a mostani játékok tárhelyigénye mellett (szeretem ha nagy a választék a gépen és nem kell telepítgetni).

(#10) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Akkor értsem úgy, hogy 30 ezer körül semmi értelmes 64 gigás ssd nincs jelen pillanatban, ami érezhetően jobb lenne rendszervinyónak egy gyorsabb :F hdd helyett?

(#11) venember83


venember83
nagyúr

A Kingston már nagyon közel van a tutihoz, úgy teljesítményben, mint árban. Csak így tovább. :K

(#12) dabadab válasza Solicidium (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nalam egy 16 gigas OCZ Throttle teljesit szolgalatot, az ~10k volt es erosen feltuno a gyorsulas.

DRM is theft

(#13) fLeSs válasza dabadab (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mihez képest? és milyen felhasználási területen?
én az ion-os tesztrendszer a corsair m64-re tettem, ami egy átlag SSD, és egyáltalán nem volt olyan érzésem, hogy most nekem itt ájuldoznom kéne. olyan volt mint egy vinyó leszámítva a hangját.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) lsc válasza fLeSs (#13) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért az az érzés megfizethetetlen hogy tudod hogy ssd "pörög" a gépben :) .

Nem rosszak csak még drágák .

Mod Tibiajax: Smiley a végén .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15) dabadab válasza fLeSs (#13) üzenetére


dabadab
titán

Az 500 GB-s Samu F1 HDD-hez kepest. A rendszer meg a programok (konkretan a /usr :) ) vannak rajta, installt leszamitva csak olvas rola a rendszer.

Egyebkent eredetileg az ionos HTPC-mhez vettem, de azon kivul, hogy kb 20 masodperccel hamarabb bootolt be (ami tok erdektelen, mert mindig sleepben van), nem tudott semmi pluszt produkalni egy tok sima USB-s pendrive-hoz kepest (leginkabb azert, mert mar azzal se volt semmi sebessegproblema), ezert megneztem, hogy mit tud a rendes gepemben, aztan ott is maradt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) Tibiajax válasza lsc (#14) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az érzés megfizethetetlen hogy tudod hogy ssd "pörög" a gépben
ez most gondolom csak irónia volt, nem?..

(#17) Alchemist


Alchemist
addikt

Rendszervinyónak igen jók, de sok fájlmozgatásra még a mechanikus vinyókhoz képest is gyenguszok...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Edge


Edge
veterán

Mondjuk 4 db kingston raidben egy ilyen cuccban nem lehet rossz ;)
5.25-ös helyre szerelhető rack(Athena Power BP-SATA1842C)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#19) atike


atike
nagyúr

Jó lenne az EEE900-asomba bármelyik.... :)

(#20) marcias


marcias
őstag

Még mindig drága, de a mérete nekem elég lenne. Tapasztalataim alapján a Win és az általam használt programok viszonylag kényelmesen elférnének ezen a méreten, és esetleg pár sűrűn használt fájl is. Az ára még mindig nagyon magas, viszont nem biztos, hogy nálunk nyugatabbra is így gondolják. Ha ott elkezdik nagyobb mennyiségben vásárolni, akkor még lejjebb fog menni az ára. A Kingston teljesítménye nekem már elég is lenne, de 25.000-nél többet nem fizetnék érte, esetleg 30-at. Remélem, hogy egy év múlva már annyi lesz. :K
Emellé már elég lenne egy 5400-at pörgő WD Green, esetleg a Hitachi vagy a Samsung hasonló sebességű merevlemeze...

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#21) Edge


Edge
veterán

Én azért maradnék a jól bevállt setup-nál SSD esetén is:
SSD-n: rendszer+progik
0HDD: swap + adattárolás
1HDD: gamék feltelepítve

Így ugyan nem használnám ki a játék alatti performancét amit adna az SSD, de sebaj nekem elég lenne ha a rendszert gyorsítaná.
Az ár az ami visszatart engem is ofc. :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#22) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Érdekes, hogy a tesztben a Vertex a drága SSD-khez van sorolva, miközben már boltban is <50 bruttóért megkapható.

(#23) RiddleR válasza RiddleR (#22) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Ja, arról nem is beszélve, hogy a Kingston Samsung verzérlője nem igazán van toppon random write esetén.
Ugyanez a vezérlő van az OCZ Summit-ban meg a Corsair P szériájában is.
Egy jó kis random write tesztben ki is lehelik a lelküket 128MB cache ide vagy oda.

Szerintem egy ilyen teszt még érdemes lett volna a cikkbe. :R

Üdv: R.

(#24) Chaser


Chaser
titán

Gyorsulnak, olcsósodnak, ez a folyamat kicsit lehetne gyorsabb, más gond már nincs itt:) Azt is megérteük, hogy a kingston 3 év garit vállal :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nagyon jók, de nekem egy kissé még mindig drágák...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) P00By


P00By
nagyúr

Nu, Kingston milyen jól teljesített.
Köszi a cikket! :R

(#27) fLeSs válasza RiddleR (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A corsair P128-at most teszteltem és sztem nagyon jó (hdtune random writeot is néztem).

fanatikus tagként meg már tudhatnád, hogy a partnereink árait vesszük alapul évek óta.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

A Kingston a nyerő, nagyon szépen ment az árához képest. :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#29) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Lassan alakul már az SSD-k ára, de még mindig baromi drágák egy átlag HDD-hez képest. Tényleg ennyivel többe kerül előállítani őket, vagy egyszerűen csak magasan tartják a gyártók az árakat? :F

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#30) Silentfrog


Silentfrog
veterán

ha megérem azt,hogy számomra is megfizethető lesz,biztos beruházok egyre.
Nem tudom mi kell ahhoz,hogy számottevően essen az ára.

(#31) RiddleR válasza fLeSs (#27) üzenetére


RiddleR
aktív tag

árak: jogos. :R

HD Tune szerintem SSD-kre nem túl precíz. Már a 32GB Samu SLC-s időszakban is olyan érdekes eltéréseket mutatott, hogy nagyon.
Egy CrystalDiskMark-ot tudnál nézni a P128-on?

(#32) RiddleR válasza fLeSs (#27) üzenetére


RiddleR
aktív tag

De a HD Tune-os random is érdekelne azért, ha már az úgyis van.

(#33) Chaser válasza Silentfrog (#30) üzenetére


Chaser
titán

Csak annyi, hogy minél több gyártó dobja ki a saját verzióját, így lesz árverseny, na és minél többen vegyenek:) Na meg ha lenne olcsóbb vezérlő, az is lendítene a dolgon. Olvastam is nemrég, hogy kitaláltak valami okosságot, onnantól fél, harmadáron nyoulnak majd az SSD-k. Meglátjuk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

csak egy ötlet, remélem nem köveznek meg érte:

vmi jobb vinyót egy db-ot nem lehetne a táblázatokba beszúrni...aki nem ismeri annyira az SSD-ket annak segíthet felmérni ezen eszközök képességeit. mert kap viszonítási alapot olyan vmiből amit azért csak ismer...

(#35) #65675776 válasza hejesírásó (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerinted a Samsung SpinPoint F1, a WD Velociraptor és a Hitachi TravelStar 7K200 az mi?

[ Szerkesztve ]

(#36) Raymond válasza hejesírásó (#34) üzenetére


Raymond
félisten

A Hitachi, Samu es WD ami ott van nem eleg?

MOD: daa-raa wins :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) dabadab válasza hejesírásó (#34) üzenetére


dabadab
titán

"vmi jobb vinyót egy db-ot nem lehetne a táblázatokba beszúrni..."

Mit szeretnel? WD Velociraptort a totalgyorsak kozul? Vagy Samsung F1-et a sima desktop HDD-k reprezentalasara? Vagy egy notebook HDD-t mondjuk a Hitachitol?
Csiribi-csiriba, teljesult is a kivansagod! :)

szerk: mint a borravalo

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) hejesírásó válasza arty (#8) üzenetére


hejesírásó
senior tag

1-et értek

nem raptorokra gondolok, hanem sima mezei vinyókra, kevesebb pörgéssel.

szépek vagytok! bezzeg a jogi segítség topicban nem versengenek a válaszadók :C

[ Szerkesztve ]

(#39) Fáraó válasza hejesírásó (#38) üzenetére


Fáraó
őstag

Háát mi itt elsősorban az ilyen memóriás/nyáklapos/hűtős dolgokra izgulunk. ;)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#40) --ka


--ka
senior tag

Köszönjük a tesztet, de egy valamit nem értek! Mért nem teszteltek RAID megoldásokat is? Ma már a legtöbb AMD chipsetes lapon ott a vezérlő, Intelből sem nehéz R-es lapot találni. Jó lenne pl. 0 és 1 RAID-et is belevenni a tesztbe - hogy csak a két legegyszerűbbet vegyem, mondjuk asztali és notebook HDD-vel is (Tudom, ez újabb négy mérés, installálás, stb., de megérné a tisztánlátás végett.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#41) Depression válasza --ka (#40) üzenetére


Depression
veterán

Én is arra lettem volna kíváncsi, hogy ugyanennyi pénzből 2 db Samsung Spinpoint F1 1 TB-os lemez hogy teljesített volna.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nekem ez még mindig nagyon drága.

Ha csak 1 GB-ra visszavetítjük az árukat és összehasonlítjuk egy mezei HDD-vel, igaz gyorsabb, de nem annyival, hogy megérje szvsz. :B

A teszt egyébként meg tetszett. :R

(#43) venember83 válasza Tibiajax (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem-nem, nagymértékben növeli az e-péniszt. :K

(#44) Vasinger! válasza venember83 (#43) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egyszerűen nincs olyan topic, ahol nem jönne elő az e-pénisz szó. Vicc...

(#45) Duree


Duree
veterán

Azt hiszem egyenlöre még az átlagember számára ez nagyon drága,legfeljebb 6-8 másodpercel tovább várok az adott alkalmazás betöltésére,vagy 10-20 másodperccel többet.
Megvárom egy 64Mb SSD árából veszek 2db 1TB Samson winyót,és ez nálam fontosabb szempont,de szerintem másnál is.
Az SSD egyenlöre maradjon meg a felsökategóriás Notebook-oknál

duree54

(#46) Márton


Márton
nagyúr

szegény buffalo gyenge írásban, de olvasásban azért elég jó még ma is.
nekem a rendszer van rajta és alkalmazások.
rettentő gyorsan indulnak! photoshop 2 sec!
mi lesz itt raid-del..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47) g@bo


g@bo
nagyúr

karácsonykor benevezek egyre, legyen má a win gyors.... csak az élettartamtól félek. bár addig van idő, hátha a raptorok ára is lejjebb csúszik. :K

(#48) Chaser válasza --ka (#40) üzenetére


Chaser
titán

Valszeg azért, mert átlagember örül, ha egy db SSD-t tud venni, nemhogy 2-t vagy többet...:)

szerk: Vasinger!: Notebookba azért jó lehet, ha valaki nem sajnálja rá a pénzt, keveset fogyaszt és pörög rendesen, de nem szó szerint :N

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Kezdenek a fájdalomküszöböm alá menni az árakkal. Jó ez a Kingston, most már majdnem mindjárt veszek egyet állapotban vagyok :)

Romani ite domum.

(#50) dabadab válasza Depression (#41) üzenetére


dabadab
titán

A RAID1 a random readen (ami igazan erdekes programinditas meg hasonlo esetben) nem segit.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.