Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) madgie válasza FefeeX (#100) üzenetére


madgie
titán

Kösz a választ, nekem konkrétan a PS és az Adobe Lightroom felgyorsítása jóvón, de asszem kivárok, míg ócóbb lesz az SSD. A virtuális memós választ köszi, majd megpróbálom.

Fidel 76: néha még kavarósabb ez a téma (legalábbis vidéken): a posta csak egy cetlit ad, amivel fel kell autókáznod a megyeszékhelyre, ott szépen felszámolják a vámot, az áfát, bónuszként meg az adminisztrációs és csomagolási (!) költséget is. Ráadásul nem is egy alkalommal, mert egy VPID szám igénylő papír kitöltése egy napot vesz igénybe nekik. Komolyan mondom, nevetséges, ami itt folyik, egy jó cimborámnak rendeltem a videokamerás darujához LCD-ket, az ötvenezer forintos vételárból 80+ ezer lett a végére :(

[ Szerkesztve ]

(#102) Laci_a_Paci válasza madgie (#101) üzenetére


Laci_a_Paci
tag

Nagyon nagyon jó, ez a Kingston ez nagyon kellemes meglkepetés volt. Bár sejthettem volna, hiszen mindig elégedett voltam a termékeivel. Két év és sztem veszek is egy SSD-t, addigra talán normalizálódik az ára is.

(#103) FefeeX válasza Laci_a_Paci (#102) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát igen, amint normalizálódik az ára, nekem is benne lesz a pakliban egy méretben és sebességben is megfelelő darab. Egyelőre kb úgy állunk mint a BD esetén, jó-jó, meg aki nagyon akarja, ennyiért is használhatja, vannak pozitívumai, de ennyiért a többségnek nem kell...

(#104) Jim Tonic válasza user137 (#98) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Most én vagy félreértelek, vagy nem tudom. Azok az SSD-k baromi gyorsak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#105) FefeeX válasza Jim Tonic (#104) üzenetére


FefeeX
veterán

Ebben a tesztben szereplő SSD-kre gondolta hogy lassúak (a linkelt teszt kb felét tudták hozni, de írva is vagyon a címben hogy középkategóriások)

(#106) Lewes


Lewes
csendes tag

Szerintem a tesztek nem mutatják, mennyivel gyorsabb az SSD a HDD-nél. A valós életben SOKKAL. Persze könnyen megszokja az ember a jót, így bármikor ülök vissza egy HDD-s gép elé, csodálkozom, mennyire lassú :)
A mai árak mellett egyébként szerintem az éri meg, ha van egy 32, vagy 64Gb-os SSD rendszer-partíciónak (plusz az alapvető programoknak, mint Office), és a játékok-adatok stb egy sima HDD-n vannak.

(#107) user137 válasza FefeeX (#100) üzenetére


user137
őstag

te mire használod a gépet? mert játékra egy Ps3/Xbox való :DDD

munkára viszont elég meredek dolgokat írtál itt pár hozzászóláson belül (OOo körbefutná az Office programokat, a Mac OSX sokszor gyorsabb a Windóznál, stb), de igazi multitasking közben jönnek ki az SSD előnyei, amikor a windóz nem a kilóméter mély swapfájlból bányássza elő az adatokat 15-20 megnyitott programnál, 1-2MB/sec(!) sebességgel...

jah és te előbb sáros cipővel becsattogsz a szobába, h benyomd a gépet?? :D

(#108) user137 válasza Fidel76 (#99) üzenetére


user137
őstag

posta témája: számtanalszor rendeltem már kintről, van odakint ismerős is, aki szokott küldeni expressz meg nem expressz is dolgokat. értékhatártól függetlenül teljesen random, h "megfog"-e a vámhivatal egy csomagot. A cisco-s könyveket megfogták valamiért, pedig TNT-vel jött volna, egy hongkongi rendelésem (300 USD) szó nélkül átjött sima levélként, "pufizacsiban", rokonok eddig bármit küldtek USPS express-el (itthon EMS), az átjött.

Szóval szép dolog a papírforma, de nem mindig működik. Persze ezzel senkit nem akarok felbátorítani semmire, mert arra utazni, h valamit nem fognak meg a vámon, az merő hazárdjáték.

(#109) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Azért nekem ennyiért sem barátságos. Szerintem lenne értelme, összehasonlítani, egy raides (összefűzve) rendszert az ilyen ssd-kkel. Régen olvastam ilyen rendszerről, az elméletben jelentősen felgyorsul, talán közel kétszeresére. Ilyen esetben meg miért ne érné meg asztali gépbe ssd helyett egy olcsóbb raid (2*250GB mojduk)? Simán olcsóbb, viszont érdekelne a teljesítmény.

Jevons paradox

(#110) FefeeX válasza user137 (#107) üzenetére


FefeeX
veterán

"mert játékra egy Ps3/Xbox való"
na és ezt neked ki mondta? :) Ps3 meg a box a gyerekeknek való, hogy ne tudjanak elrontani rajt semmit.

"mire használod"
az otthonira gondolunk most, ugye? mert a munkahelyi hardverelemeinek szerkesztésében nem sok szavam van... Netezek, zenét hallgatok, letöltök, meg játszom. Néha napján honlapot szerkesztek, meg mondjuk használom az ofiszt. Semmi különös, nem vagyok programozó sem és 3d tervező sem. Meg grafikus sem. Ja igen, néha mkv-t mergelek, meg ilyen apróságok...

"Mac OSX sokszor gyorsabb a Windóznál"
mielőtt próbálkoznál a kötözködéssel, próbáld ki. Arra kérlek, addig ne nevezd meredeknek, míg fogalmad nincs róla... Fényévekkel gyorsabb a win-nél. Katt - bejön. Még a linux is gyorsabb a winnél. És próbáld ki linuxon az openoffice-t. Aztán tölts mellette office07-et... Nekem ezzel volt tapasztalatom, az SSD-vel nem... (nem utolsósorban, a mac OS a leg bolondbiztosabb oprendszer :) )

Sáros? Nem tanyán lakom, meg amúgy is gyakran takarítok... Télen, meg ha esik, ajtó előtt leveszem a cipőt, hogy ne kelljen minden nap felmosni... :)

(#111) user137


user137
őstag

asszed nem próbáltam és úgy ugatok róla? :) egyeseknek mennyi ideje van vitatkozni értelmetlen dolgokon... :D abbahagytam a témát, peace.

[ Szerkesztve ]

(#112) Lewes válasza Aprósólyom (#109) üzenetére


Lewes
csendes tag

Azért van egy jelentős gond a RAID-0-val (ugye 1-ről,tehát tükrözés felesleges beszélni, mert nem gyorsabb a sima HDD-nál), mégpedig az, hogyha a 2 HDD-ből 1 elszáll, lőttek minden adatnak rajta. Szóval 2 HDD-vel duplájára növeled a meghibásodás esélyét, ami a mai, egyre gagyibb HDD-k világában elég veszélyes :)

(#113) kovasz válasza FefeeX (#110) üzenetére


kovasz
senior tag

miaz hogy még? a linux-ra van 1000 féle wm de kb akármelyikkel is gyorsabb mint az osx.

(#114) --ka válasza Aprósólyom (#109) üzenetére


--ka
senior tag

Vedd tudomásul, hogy pillanatnyilag az a helyzet, hogy RAID teszt nem lesz, nem kell, mert "aztmondtaméskész" - ergo mindenki vegye tudomásul, hogy a RAID nem megoldás semmire, semmilyen formában; vagy sz()psz a lassú 1db HDD-vel vagy veszel drága SSD-t, mert az a piacnak jó! - momdom ezt én, aki az egész kérdéskört felvetette.
Nyilván eléggé karcos amit írtam, de remélem, hogy a lényeg így is érthető. Az ultima ratio az, hogy ki kell próbálni és érezni kell. Nekem nincs RAID rendszerem, de most már azon vagyok, hogy csinálok egyet, meg ha belefér a keretbe beszerzek egy SSD-t is, istenuccse. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#115) demagóg válasza Lewes (#112) üzenetére


demagóg
aktív tag

ugye 1-ről,tehát tükrözés felesleges beszélni, mert nem gyorsabb a sima HDD-nál

Na akkor megint .

A RAID mérések eredményei erősen függnek a környezettől, ezért nem kéne általánosítani a háttér megjelölése nélkül. Az alaplapi RAID kontrollerek sokszor csak parasztvakításra jók, de egy valódi powerfull kontroller jelentős teljesítményre képes. RAID0-ban is, sőt.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#116) antikomcsi válasza Lewes (#112) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebben nem vagyok annyira otthon, de raid1-ben elvileg párhuzamosan olvas a két vinyóról a gép, és szerintem a mai modern vezérlőkkel ez majdnem 2x-es olvasási sebességet jelenthet. Az igaz, hogy az irási sebesség viszont marad.

(#117) dabadab válasza --ka (#114) üzenetére


dabadab
titán

Ne csinalj mar hulyet magadbol.

DRM is theft

(#118) --ka válasza dabadab (#117) üzenetére


--ka
senior tag

Jó, befejeztem! :D ...és senkit sem akartam bántani. :R
(Valójában csak az zavar, hogy van elvben egy majd' mindeki számára elérhető alternatíva - árban, teljesítményben - az 1db HDD vs. 1 db SSD között, és erről a legtöbb ilyen tesztben nem látunk semmit - engem tényleg csak a tisztánlátás vezérel(t). Tényleg befejeztem.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#119) antikomcsi válasza --ka (#118) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk én is szívesen olvasnék egy raid tesztet.

Nem kéne sok, elég lenne egy 0-ás, és egy 1-es tömb is. Most már valóban nem olyan sok pénz mint régen, példáúl 2db. egy tányéros 500Gigás F3-as, mit tudhat raidben?

(#120) user137 válasza antikomcsi (#119) üzenetére


user137
őstag

kurva sok meleget és zajt termelni. :DDD

(#121) Fidel76 válasza user137 (#108) üzenetére


Fidel76
tag

Na igen, de 1 véletlenszerűre nem mondhatsz biztosat főleg ha több SSD-t akarsz rendelni 1xre. Airmail levélként feladva hongkongból mindig ráírják, hogy gift/sample és 50 usd értékű(persze csak ha meghaladja az 50 usd-t). Ezért nem vámolják autómatikusan, arra meg nincs elég ember, hogy mindenbe belenézzenek. Ugyanakkor ha belefutsz 1 felbontásba és több cucc van benne pld 5 db SSD akkor szinte biztos, hogy 1 eltűnik. Ráírják, hogy csomagolás sérült és elintézték a dolgot(magyar vám), valamint küldik a levelet, hogy számlát kérnek amiben igazolnod kell mindent. Na most ha ilyet nem tudsz elküldeni nekik akkor levámolják neked hazai értéken+posta+vám és az egész áfa-ja. Sőt mostanába divat, hogy a csomagba ott a számla és mégis küldenek 1 levelet, hogy küldj nekik 1et. Ezt azért csinálják mert elég sokan amikor kérnek számlát a vámon photoshop-hoz nyulnak és kihozznak 1 kis összeget, hogy kevés legyen a vám+áfa. Na most ha ilyen meghackelt számlán bebuksz gondolom elég nagy sz.rba vagy.:)
Ha jól tudom rokon 150euroig mint magánszemély magánszemélynek vámmentesen küldhet.
Az én tapasztalatom, hogy a kb 45 euroig rendelt airmail,usps,ems cuccokat nem bántják, a DHL-nél ott mindig vámolnak. :D
Persze ezek az én és közvetlen ismerőseim tapasztalata. A legtöbb estebe még a vám+ áfával is sokkal jobban jár az ember.

(#122) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Köszönjük a tesztet nagyon jó lett.
Nekem pont aktuális, és nagyon jó alternatíva lenne a Kingston. És meglepett, hogy milyen jó ár-teljesítmény értéket képvisel.

(#123) Thulcandra válasza antikomcsi (#119) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Itt van egy benchmark 2x 500 GB Samsung F3 Raid0 tessék [link]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#124) fgordon


fgordon
senior tag

RAID 1-be (a másik gépet RAID 6-ba) kötöttem 8 Intel SSD-t hardveres 3ware kártyával, de csak terminálként használom a gépet, viszont gyorsan bekapcsol ;] :D

( ... na jó, nem ... ;] )

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#125) antikomcsi válasza Thulcandra (#123) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszi!

És ez jónak mondható? :B

Hova helyezzem ezeket az eredményeket kb.? Mondjuk raptorokhoz képest milyen?

Bocsi, sajnos még nem nagyon méregettem ilyeneket, csak mostanában gondolkodtam, hogy kipróbálom, hátha csökken még jobban a játékoknál a töltési idő.

(#126) wid22


wid22
aktív tag

Mi a különbség a Kingston sima V és V+ között? Kösz

(#127) IDM válasza wid22 (#126) üzenetére


IDM
tag

A sima V jóval lassabb...
V -- V+
100MB/sec. read -- 220MB/sec. read
80MB/sec. write -- 140-180MB/sec. write (méret függő)

[ Szerkesztve ]

(#128) Gorneck válasza lancy (#87) üzenetére


Gorneck
titán

1-1,5 év számít neked vmit mint személyes tapasztalat? Mert eddig még megy az enyém... :D Csak rendszerként...

Gorneck#1239

(#129) Gorneck válasza FefeeX (#100) üzenetére


Gorneck
titán

36/16-os raptor-t cseréltem anno egy lassúcska (100/80) Samu SLC-re...háááát mit is mondjak...bootidő, programok indulás válaszképessége nagyon jó...ha te nem szereted a pattogást a rendszer gyorsaságát...akkor valóban nem éri meg venned...de ha már egyszer leül az ember egy ilyen masina elé, akkor már nagyon nehezen szakad tőle...katt és már nyílik is a progi...jó látni és nem malmozni várni mire elindul a word és betölti a 2megás doksit...
Már nem nagyon szeretném ha rendszerem HDDn lenne...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#130) Thulcandra válasza antikomcsi (#125) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Egy darab VelociRaptor WD3000GLFS -hez képest jónak mondható, ahhoz képest a linkelt raid0 ~ 2.4x gyorsabb. (átlag olvasási sebességet nézve legalábbis)

De nem akarok tovább offolni, ha több eredmény érdekel csak nyomd be a googleba, hogy ' merevlemezneve-vagy-típusa benchmark ' még ha nem is tudsz angolul esetleg, a diagrammokból mindent kiolvashatsz ;)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#131) wid22


wid22
aktív tag

Nem reklám nem irok boltot csaak leirom.Silicon Power MX1 32GB SSD 24900ft
Kingaton 64GBsima V SSD 32700 ft Ezek nem 50 ezer ft mégse.

(#132) Raymond


Raymond
félisten

Erdekessegkepp itt van par eredmeny egy Dell PERC5/i 512MB cache es 6 darab Fujitsu 300GB 15K RPM SAS disk RAID5 tombos kombinaciojaval:

A kovetkezo 2 eredmeny a CrystalDiskMark-al keszult, az elso kisebb file-al ami belefer a contoller cache-be, a masodik egy 1TB file-al ami mar nem fer bele igy az nem jaszik szerepet:

Bonusznak egy Everest Linear Read eredmeny: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#133) user137 válasza Raymond (#132) üzenetére


user137
őstag

tiszta alternatíva egy olcsó SSD-nek :-) ebből sztm a kontroller többe kerül, mint az itteni SSD-k összesen :)

(#134) kovasz válasza Lewes (#112) üzenetére


kovasz
senior tag

hácc... raid1-ben az irás sebessége azonos az 1 hdd.s rendszerrel,, de az olvasás kétszeres. raid0-nal meg mindkettő kétszeres. adatbiztonségrol meg vicces beszélni sdd-hdd összehasonlitás kapcsán. gondolom nem kell magyarázni miért...

egyébként nem kell lustának lenni a fontos adatokat hetente le kell archiválni.

(#135) FefeeX válasza Gorneck (#129) üzenetére


FefeeX
veterán

Nagyon elültettétek bennem az ördögöt...
Gondolkozom a Kingston sima V-s cuccáról, gyakorlatilag a 64 gigás 28, a gyengébb Silicon power pen, amit elhelyezni is nehéz, az meg 32gigásan 20... Annyira megnézném, mielőtt megveszek valamit, hogy ne bánjam meg :) Most keresgetek a sima V-s kingstonról tesztet, bár amit írtál, hogy a Samud mennyivel gyorsabb, majdnem teljesen meggyőzött...
Nyilván, ha elég lenne a 16giga a windowsnak, nem is gondolkoznék a 32vs64ben, de valószínűleg a win7nek ez édeskevés lenne...

Aki tud jó tesztet (guglizom énis, de több szem...), az kérem linkeljen, hátha... :)

(#136) user137


user137
őstag

hamarost jön az új OCZ Colossus SSD, 3.5"(!) meghajtó, ahol 2x128-ast fognak összecsíkozni RAID0-ban 2 különálló vezérlővel és egy RAID kontrollerrel - a bevezető ára $300 lesz (ami olcsóbb a mostani agility-nél is!), az kishazánkban is 80k alatt marad majd talán. Aki esetleg most ácsingózik valami fincsire, fa alá biztos befér majd... :-)

(#137) Gorneck válasza FefeeX (#135) üzenetére


Gorneck
titán

Azt nem hiszem el, hogy nincs egy PH-s bp-i arc akinek van SSDje és ne tudná megmutatni mit tud...
Nekem a 32esen van 17-18 giga szabad hely...

Teszteket bújni meg hidd el értelmetlen...

Gorneck#1239

(#138) FefeeX válasza Gorneck (#137) üzenetére


FefeeX
veterán

Oprendszer win7?

Esetleg egy PH-s arc, akinek SSD-je van meg winje, meg tudná mutatni, mit tud a cucc? :) Nem zavarnék sokáig :R

(#139) Gorneck válasza FefeeX (#138) üzenetére


Gorneck
titán

Előtte Vista, majd Vista SP1 x64 és most egy win7 x64.

Gorneck#1239

(#140) Aprósólyom válasza kovasz (#134) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akár hogy is olvasom itt töbször, hogy a raid0 írása olyan mintha csak egy winyó lenne, szemben az írással. Ebben a tesztben amit fentebb egy koléga linkelt, nem ezt vélem felvedezni. Közel azonos az írás-olvasás, és nem is lassú.
Valaki említette, hogy a mai winyók nem megbízhatóak már annyira. Én tapasztalatom, hogy jó öreg márkát kell venni. WD vagy Hitachi. Samsungot tapasztalatból és elvből kerülök. Kizártnak tartom, hogy pár év alatt ki lehessen készíteni egy WD winyót nem extrém hasnálatra gondolva. Fontos adatokat meg én is külön winyón tárolnék. A sebesség szerkesztésnél, játékoknál, rendszer működésénél lenne fontos...
Remélem a PH! srácok előbb utóbb rávetemednek egy SSD vs. raid0 (2 v 3 hdd) tesztre.

Jevons paradox

(#141) Raymond


Raymond
félisten

A RAID0 temahoz annyit (pedig ha mar le lett itt irva) hogy az SSD hasznalatabol fakado sebessegerzet nem igazan attol van hogy 200MB/s az olvasas vagy hogy 100+MB/s az iras hanem attol hogy 1500+ IO/s muveletet hajt vegre az eszkoz. Ezt egy 2-3 diskes RAID0 tombel nem fogod elerni. Foleg nem egy alaplai RAID-el. Mit ersz azzal hogy kb. 75 helyett 150 vagy 225 IO/s lesz a tejesitmeny? Meg mindig allati messze van az 1500+ SSD-tol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#142) Sunzi válasza Aprósólyom (#140) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szerintem valamit félreértettél, ezt a Raid1 kapcsán emlegették szerintem..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#143) user137


user137
őstag

ha még valaki benéz ide: a kingston megjelentette az SSDNowV+ 40GB háttértárát, ami az Intel x-25M G2-nek a "fele" - konkrétan. amerikában 25k körül van az ára, talán itthon is kapható lesz úgy 25-30 körül.

(#144) lencseszosz


lencseszosz
csendes tag

Hali!

Engem az érdekelni, hogy egy átlag notis vinyónál sokkal kevesebbet esznek?
thx

...

(#145) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sokáig nem tartott ez a V+ széria. Már nem szállítja a Kingston. Ajánlják helyette a sima V szériát. Köszi. :(

Feel Good Inc.

(#146) radi8tor válasza Pompi (#145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is ez az igazi V+ széria, hanem a 325-ös. Nem értem miért kapott V+ matricát a 225-ös. Mindenhol sima V ez.

⭐ Stella

(#147) CrAck69 válasza Raymond (#141) üzenetére


CrAck69
senior tag

Hali.
Én is most nézegettem a fórumokat és akkor ez tényleg igaz? :)

Ezt egy 2-3 diskes RAID0 tombel nem fogod elerni. Foleg nem egy alaplai RAID-el. Mit ersz azzal hogy kb. 75 helyett 150 vagy 225 IO/s lesz a tejesitmeny? Meg mindig allati messze van az 1500+ SSD-tol.

Akkor tényleg jobban megéri az ha vesz az ember 1 SSD-t jópénzé?
És ha mondjuk 2 db kissebet vennék (SSD) azt is lehet RAID-be kötni?
pl.: 2x30GB vagy 2x40GB ,erről van valami vélemény?
mert kb kicsivel olcsóbban jön ki és talán még gyorsabb is vagy tévedek?
Vagy lehet az SSD-ket RAID-be kötni egyáltalán?

Köszi a választ előre is
Üdv. C.

Egyszer fenn....

(#148) hati válasza CrAck69 (#147) üzenetére


hati
addikt

" lehet az SSD-ket RAID-be kötni egyáltalán?"

lehet

(#149) CrAck69


CrAck69
senior tag

Köszi a választ :)

Szeretnék SSD-t venni és ezt néztem ki Kingston SSDNow V-Series 64GB (SNV425-S2/64GB) 32.065 Ft - szerintem ennyit megér
csak nem igazán láttam olyat h neki mennyi az "IOPS" száma :)
Mért nincs erre 1 táblázat? Nagyban megkönnyítené a választást...
Tud e valaki mondani hasonló árú/vagy picit többért, esetleg jobb SSD-t?

Thx.

Egyszer fenn....

(#150) hati válasza CrAck69 (#149) üzenetére


hati
addikt

Intel X25-V 40GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.