Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PowerBuldog válasza rudi (#50) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És ez a múltitáccs használható is valamire? :U

Amúgy én az ugyan ilyen belsővel szerelt Sony Vaio VPCEB1S1E -t szeretném majd, ha váltok asztaliról. Az piszkosul tetszik.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#52) zoo8800 válasza PowerBuldog (#51) üzenetére


zoo8800
veterán

hogy a francba ne lenne használható :U

2 ujjas scroll, 3 ujjal jobbklikk...

rip and tear, until it is done

(#53) PowerBuldog válasza zoo8800 (#52) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én inkább olyasmire gondoltam, mint pl PhotoShopnál könnyebb zoomolás...
Ez a scroll meg jobb klikk... barátnőm négy éves laptopján, ha a tapipad jobb oldalán húzogatom az ujjam akkor scrolloz, amúgy meg van rajta jobb gomb. :P

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#54) zoo8800 válasza PowerBuldog (#53) üzenetére


zoo8800
veterán

zoomolni nem szoktam.
de szvsz klassz dolog, hogy nem kell se a scrollcsíkot, se a jobb gombot "keresni".

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#55) Móci


Móci
addikt

Tetszetős masina, erre szívesen beneveznék.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#56) zoo8800 válasza Móci (#55) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem egy ennél könnyebb és olcsóbb masina lenne esélyes, 2. gépnek az asztali mellé. Komoly VGA nekem nem kell bele, elég lenne az Intel integrált is. És 2 GB RAMmal is beérném :)
Az alu fedél rengeteget dob rajta.

rip and tear, until it is done

(#57) Digitalis válasza spyduck (#44) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hoppá, ezekre már 3év a gar, és mindez viszonylag jó áron! :C [link] a konkurenciának per/pil totál ko.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#58) evone válasza rudi (#47) üzenetére


evone
őstag

Milyen infod van ezzel kapcsolatban?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#59) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó laptopot csináltak az Acernál,szivesen beneveznék egy ilyenre. Azért a játékoknál is megállja a helyét rendesen, nemigazán lehet belekötni. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#60) lszb19


lszb19
tag

és mért nem lehet egy rohadt e-sata portot rá rakni, ha már usb 3.0 nincs benne?

(#61) Misi1979


Misi1979
őstag

Egész jó, tetszetős, bár az az Acer felirat nem kellene rá:)

Egyébként miért süllyeszti a legtöbb gyártó a tapipadot? Brr.

Én a helyükben még ki is emelném kb fél mm-rel:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#62) Eddie141


Eddie141
senior tag

Szép eredmény, hogy egy mínuszt sem kapott :)
Szép is lett design-re, na meg vékony is. Érdekes, hogy mennyire jó még játékra is :) Egy ilyet már én is elfogadnék :)

(#63) chipland válasza PowerBuldog (#51) üzenetére


chipland
csendes tag

Itt találsz egy jó kis leírást arról, hogy:
Mit tud a többfunkciós touchpad?

(#64) PowerBuldog válasza chipland (#63) üzenetére


PowerBuldog
veterán

:R

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#65) hemaka


hemaka
nagyúr

Sokallom az árát, mégis csak egy Acer-ről van szó. :U

(#66) zoo8800 válasza hemaka (#65) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha almás lenne, akkor pedig túl olcsó lenne?

rip and tear, until it is done

(#67) ddekany válasza D.Orion (#45) üzenetére


ddekany
veterán

"én képes voltam egy business HP bill-t is fényesre koptatni 1év alatt. :("

Egyébként ez mitől van a legtöbb notebooknál? Mert hogy egy asztali billentyűzetről, hiába csak valami 1600 Ft-os alap cucc, jobbára még a feliratot sem lehet lekoptatni, notebookokon meg nem hogy gyakran az lejön semmi idő alatt, de sokszor a billentyűzet műanyagában is olyan kopások lesznek néhány év alatt, mint ha valami homokos folyómeder alján hevert volna.

[ Szerkesztve ]

(#68) Thom! válasza hemaka (#65) üzenetére


Thom!
veterán

É meg thinkpad, elitebook árát sokallom
Lassan lehet nem lesz cink egy Acerrel megjelenni

(#69) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Belekötnék pár dologba:

Külföldi fórumokon, és külföldi tesztoldalakon (pl notebookjournal.de) nagyon komoly melegedésre panaszkodnak ennél. A kistesójánál (3820TG) állítólag nincsenek ilyen gondok, mert a DVD-író hiánya miatt több hely jutott a hűtésnek.

Más: javításra került már a PCI-Express probléma? Szintén sok panaszt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy energiatakarékossági okokból az egész TimelineX széria visszaveszi a PCI sávszélességét 1-szeresre, és ezt sehol sem lehet kikapcsolni. Az Acer ígért már rá egy BIOSfrissítést, remélem már kinnvan.

(#70) BloodyEddie válasza Thom! (#68) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Mivel ár/érték arányban elég jó helyen van, szerintem egyáltalán nem "ciki" egy kéccázezres notival rohangálni az utcán :U

(#71) Thom! válasza BloodyEddie (#70) üzenetére


Thom!
veterán

3év múlva megnéznék 1 használt TimelineX-et :))

(#72) ddekany válasza BloodyEddie (#70) üzenetére


ddekany
veterán

Hiába, mivel nincs rágravírozva a fedelére az árcédula, csak hogy Acer... meg hát fényes kijelző sem túl jó presztizs szempontjából. Csakis a "kocka" ThinkPad a menő... :DDD (Plusz számomra az néz ki a legízlésesebben.) Az meg, hogy ciki ha valaki nem költ kérész életű dolgokra negyed meg fél milliót, hát arról megvan a véleményem, de ez más kérdés...

(#73) Solten


Solten
addikt

:Y Hat ooo.. nagyon tetszik.... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#74) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

vajon az 5820tg modellen is alaplapra forrasztott vga van? ha nem akkor már venném is....

(#75) BloodyEddie válasza ddekany (#72) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Viszont valamiért csak félmilliós business notikat lehet venni matt kijelzővel, másba nem divat azt tenni, fogalmam sincs miért. Hasonló teljesítményű minőségibb notit pedig még ötven-százezres felárral lehetne venni, szóval szerintem ésszerű választás az Acer. Nekem egy 5740G-m van, igaz nagyrészt műanyag, viszont annyi pénzért egyszerűen nem lehet jobbat kapni. Ha teljesítmény a fontos, megéri megvenni. Nekem nem ér meg (hogy konkrét példát mondjak) plusz 100k-t egy Dell Studio XPS 16 az 5740G-hez képest.

(#76) Thom!


Thom!
veterán

matt kijelző nemtom mér nagy szám különben??? vagyis kicsit soknak tartom a felárat...
Ismerősnek van Extensa 5635 állandó fagy 120K került, LED+matt kijelző és erős hardver jellemzi.

Szóval nemcsak prémiumkategória kiváltsága a matt kijlező

[ Szerkesztve ]

(#77) _csocso_


_csocso_
senior tag

Jó kis gépnek tűnik. Nekem is hasonló felszereltségű Acer van, igaz ennél a minősége sztem jóval gyengébb, ami a ház bill. stb. kialakítását illeti.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#78) Translator válasza atom87 (#25) üzenetére


Translator
tag

akkor tanulnod kellene, nem pedig játékos laptopot venni ;]

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#79) hemaka válasza zoo8800 (#66) üzenetére


hemaka
nagyúr

+20ezer és inkább egy macbook, vagy egy lenovo/dell

Thom! itt-ott, azért nem éppen pozitív, ha Acer-rel jelensz meg.

[ Szerkesztve ]

(#80) zoo8800 válasza hemaka (#79) üzenetére


zoo8800
veterán

Sajnos én nem vagyok sznob.

rip and tear, until it is done

(#81) Boxi88


Boxi88
őstag

nekem is ACER gépem van, nagyon meg vagyok elégedve vele! semmi bajom nincs vele, de ha el is romlana ott a 3év garancia....

én semmi mást nem vennék csak Acer-t! :K

(#82) #40731136


#40731136
törölt tag

Kifejezetten tetszik. :K

(#83) Digitalis válasza hemaka (#79) üzenetére


Digitalis
senior tag

Többek közt, így válság idején is, azért megy ilyen jól a szekér az Acer-nek, mert innovatív ,minőségre törekvő cég, nem a régmúlt időkből jól fémjelzett, ezért túlárazott,de idő múltával egyre jobban megkopó legendából élnek. Egy laptop már nem misztikum, a nagy nevek lendülete előbb-utóbb megkopik, sznobság is értelmét veszti, pláne ha ugyanazt (vagy jobb...) minőséget, egy másik korrektebb üzletpolitikával rendelkező cég tudja áruit racionálisan pozicionálni.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#84) FullGas


FullGas
aktív tag

Nagyon jó, végre egy minden téren ütős Acer noti :C
Ha vennék notit biztos ő lenne a befutó, de ha most ennyi pénzem lenne inkább asztalit vennék :P

(#85) #06658560


#06658560
törölt tag

Hát, anyám acer notija meg sem közelíti az ezer éves-2001..2002-es- HP omnibookot minöségre. Az újabb acerek klavija pedig nekem irritáló, önmagában vásárlást kizáró tényezö. Ahogy a sziget rendszerü-az az, amikor a gombok szögletesek, s a szélük is eléggé éles, sony, apple téma?- is.

(#86) petique


petique
csendes tag

Hát nagyon elgondolkodtam egy ilyen gépen, pedig nem vagyok acer párti..... Most lenne aktuális a noti beszerzése de nem jutottam még dűlőre. Ez a 3 éves gari jelenthet valamit. Ha esetleg valaki beszerzett már egy ilyen jószágot írjon pár sort a tapasztalatairól....

(#87) spyduck válasza zoo8800 (#48) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én ahol eddig néztem ott 1év garival adják. Ennél ez nem vmi 1 hónapos akció, h 3év garit kap :F

(#88) Thom! válasza spyduck (#87) üzenetére


Thom!
veterán

de

(#89) Thom! válasza hemaka (#79) üzenetére


Thom!
veterán

hol pl. ciki? tárgyaláson..
nekem nincs autóm csak biciklim égő biztos ez is..sőt ha pénzem lenne akkor se vennék ferrarit :DDD
Lenovoban gondolkozok kispénzű vagyok SL, vagy L széria..vagy Acer TimelineX
de pl sok filmet nézek kell SPDIF out de egyiken sincs rajta(lenovo), meg ótvar fosul néz ki 15.6os változatuk(14collban határeset, de az nekem kicsi), nincs numerikus pad.., de jó a fedlapja és eSata is van hozzá

szóval pro/kontra

(#90) RaTaTa


RaTaTa
csendes tag

Épp ma vettem egy 4820-as példányt, igaz nem a diszkrét videósat, hanem az integráltat. Mielőtt bárki megkövezne, notebook-on nem fogok játszani (arra ott az asztal vagy a "játékszoba" :) ), sokkal fontosabb volt a hosszú üzemidő, remélem az intel gpu miatt kevesebbet is fog fogyasztani a drága. Esetleg megjátszom a nagyobb aksit és akkor tuti...
Az egyébként nekem sem tetszik, hogy fényes a kijelzője, de csatlakozva az előttem szólókhoz, aki bruttó 200e alatt akar venni matt kijelzős gépet, annak igencsak kompromisszumot kell kötnie. Ár értékben mindenesetre szerintem is jelenleg ez a széria viszi a pálmát.
- Könnyű
- Kicsi
- Teljesítményben megfelelő
- 3 év gari
- Átlagnál hosszabb üzemidő
Mivel ezeknek megfelel, annyit engedtem, hogy lemondtam a matt kijelzőről. És tehet egy szívességet, aki anno bevezette a jobb képminőség érdekében ezt a fícsört (tuti egy sötétzárkában élő geek volt, közeli fényforrás nélkül :((( )
Ja, és azért lett 14-es, mert optikai nélkül szerintem még nehéz meglenni. (így akárhol megkérnek, hogy tegyem már be ezt a cd-t/dvd-t, nem mosolygok zavartan, hogy nincs hova :B )

1 szó mint 100, JELENLEG szerintem is best buy ebben a kategóriában.

Ui: a szervizről még: igen, Csehország. Ellenben kérdem én: ha okosan van megoldva, akkor miért baj? Anno (kb egy éve), egy ismerősöm megkoccantotta (sic!) az X3810-esét, és mivel még garanciális volt, felhívta a szervizt (magyar :)) ) A telefonos néni kért egy időpontot, amikor és ahol megjelenhet a futár, az illetőnek csak annyi volt a dolga, hogy bebugyolálja és beletegye a garipapírt. Futár elvitte, srác végig tudta követni a neten merre jár a pakk, 4 nap múlva vissza is kapta javítottan ingyen és bérmentve. Mindezt úgy, hogy ki sem kellett tennie a lábát otthonról. Biztos van másnak negatív tapasztalata is, de lehet ezt kultúráltan is csinálni, kéremszépen.

RaTaTa, A Tata

(#91) ddekany válasza RaTaTa (#90) üzenetére


ddekany
veterán

"de csatlakozva az előttem szólókhoz, aki bruttó 200e alatt akar venni matt kijelzős gépet, annak igencsak kompromisszumot kell kötnie"

Egyébként néhány olcsó laptop típusból (akár 130e alattiakból) gyártanak fénylő és matt kijelzőset is (Dell-nél pl.), csak épp általában nem lehet a matt változatot kapni itthon. Még akkor sem, ha a külföldi tesztek szerint a matt a jellemző adott típusból (pl. Dell Vostrok ból). Nem is értem én ezt... Épp azért, mert minden gyártó ezeket fényes cuccokat nyomja (és gyakran nem csak a kijelző az... lehetőleg az egész nézzen ki úgy, mint egy lakkal telibehányt mutáns szappantartó... :W), azt hinném jót lehetne azon kaszálni a konkurenciával szemben, ha valamelyik gyártó forgalmazna itthon matt típust. Lehet, hogy csak az emberek 5%-át érdekli ez, de ilyen zsúfolt piacon azokat megfogni már csak valami.

Az meg hogy best buy vagy sem... na az majd 2-3 év múlva derül ki. ;) De hát ez így van minden típussal persze.

[ Szerkesztve ]

(#92) stifi


stifi
senior tag

mi is kaptunk egy ilyen gépet tesztelésre, de az integrált videókártyásat, jövő héten teszteljük játékokkal, kíváncsi vagyok, mit tud, szerintem minimális játékra, kis wowozásra meg lövöldözésre alkalmanként ez is elég lesz...

designban és tudásban is jelenleg ez A Notebook szerintem, hiszen egy notebooknak pont az a célja, hogy mindenre alkalmas legyen, és semmit sem kell tökéletesen tudnia, arra ott van az asztali pc, a 40 colos tv meg a blu ray lejátszó, ez a cucc pedig pont arra jó, hogy ne kelljen nélkülöznünk ezeket a dolgokat út közben, más helyen sem, és nem azért van, hogy kiváltsa teljesen őket...

10 pontos

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#93) Z_A_P


Z_A_P
addikt

A diszkret VGA-t hogyan lehet ki/be kapcsolgatni? Vm progival?
A user mit vesz ebbol eszre?

OK

(#94) cellpeti


cellpeti
veterán

Tetszik,nem rossz és végre 14,1" kijelző. Az a hibája,hogy fényes. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#95) RaTaTa válasza stifi (#92) üzenetére


RaTaTa
csendes tag

Játékok benchmarkjához én az alábbi táblát néztem meg bevásárlás előtt:

[link]

Amit leszűrtem az az, hogy integrálton ne is próbálja az ember telepíteni a 2-3 évesnél újabb játékokat (még a dobozára sem szabad tekinteni :N ) A fenti tesztben viszont a diszkrét egész tűrheti eredményeket produkált... meg kell kérdezni valakit, aki már játszott :)
Egyéb vga összehasonlításhoz ezt találtam:
[link]

A diszkrét bekapcsolásról is olvastam valami olyasmit, hogy igen, programmal lehet ki-be kapcsolgatni, ami szerintem kicsit kényelmetlen, ellenben az NVidia Optimus megoldásával, ami magától elvégzi ezeket a műveleteket (mintha az Atival lenne valami gond, amikor játékból kivált az ember tálcára, talán nem lehet olyankor kikapcsolni, az Optmius viszont leáll arra az időre, amíg nem a játék az aktív? - valami ilyenre emlékszem).

RaTaTa, A Tata

(#96) Cyberpunk válasza RaTaTa (#95) üzenetére


Cyberpunk
félisten

CCC-ből lehet váltani az integrált és a diszkrét VGA között.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#97) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

ebben nem tudom mi a jó én 2 hónappal ezelőtt vettem egy Acer 7740 -es típust ! ami belsőre pont ugyan ez csak 17'3 kijelzővel szerelt ! és csak 210 volt ! ez kisebb , és 20K-val drágább :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#98) Digitalis válasza Quan-Chi (#97) üzenetére


Digitalis
senior tag

"ez kisebb , és 20K-val drágább :(" Pont ez az. Ha még kisebb lenne, akkor még drágább lenne. ;) tudod egy notinál a mobilitás és az akkuidő az egyik legfőbb szempont. És, hogy csak 20k-val több a 17,3"-hoz képest, na ez a meglepő. :) 17,3"-osnál fedlap? akkuidő mennyi? súlya? mobilitás? stb... :K

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#99) domi007


domi007
őstag

Ha nem jelentette volna be a HP az Envy 14-et most en is azt mondanam, hogy kovetkezo laptopom :DD :DD

Nagyon koszonom egyebkent a tesztet, mar vartam ra :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#100) rudi válasza Z_A_P (#93) üzenetére


rudi
nagyúr

A tálca végén vagy egy grafikus tulajdonságok menü, és ott lehet váltogatni kézzel. Csak akkor nem engedi, ha valami overlay-es program (videolejátszó) fut. Olyankor szól, hogy x alkalmazás miatt nem ment végbe a váltás. Mezei júzernek (aki azt sem tudja, hogy eszik-e vagy isszák a VGA váltást) szerintem jobb az NV Optimusa, ami automatán vált.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.