Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gazette


gazette
csendes tag

Következő notebookom. Nagyon kéne.

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Nem igazán látom értelmét ennek a vékonyításnak, nem rossz dolog, de felárat nem ér. A mai dell-ek a befutók nálam.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) luw2win


luw2win
őstag

Le a kalappal az Acer előtt. Kb 1-2 évvel ezelőtt még nem sokra tartottam, de most eszméletlenül jön fel, és nagyon jól csinálja :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) veector


veector
senior tag

Szerintem nagyon jóóó.

(#5) janos1988 válasza veector (#4) üzenetére


janos1988
addikt

Nem csak, hogy jo, hanem az ara is kivalo :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6) Sicilian


Sicilian
addikt

Acert mindig is szerettem, jó cuccai vannak :K

nothing is true everything is permitted..

(#7) Windex


Windex
tag

Nagyon tettszik, biztosan beruháznék erre, hogyha nem az asztalit fejleszteném.

(#8) Komcsi


Komcsi
tag

Nagyon tetszenek az adatok, és ráadásul jól is néz ki.. Csak a pénztárca dönti el ki-mit vesz :DD

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#9) zoo8800 válasza luw2win (#3) üzenetére


zoo8800
veterán

Le bizony, de várjuk meg, mit mond rá a konkurencia :)

rip and tear, until it is done

(#10) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez remek cucc :K

...

(#11) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Szerintem ez 4820, nem 4810, ahogy az értékelésnél szerepel :)

(#12) Probber


Probber
őstag

Sokoldalú, igencsak jó gép és még jól is néz ki.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#13) wednesday


wednesday
őstag

Elég jól sikerült sokoldalú gép. :) Ez a legjobb választás ha mindenből hoz egy átlagos szintet. Nem túl nagy nem túl kicsi, lehet vele azért játszani, filmezni, dolgozni stb.
Kíváncsi vagyok, ha DDR5-ös memóriát kapott volna a Radeon milyen teljesítményt adott volna a játékoknál.

(#14) Napfénysüti

Nem rajongok az Acerekért finoman szólva de ez most elég jól sikerült. Akinek egy mindenes konzumer gép kell annak ideális választás lehet.

Més que un club!

(#15) Thusor


Thusor
őstag

Innentől kezdve 3 év garancia lesz alapból erre a típusokra? Mert most néztem hogy még a viszonteladóknál TimelineX-re 1 év van.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16) rudi válasza bartucc (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Csakhogy ez úgy olcsóbb a Dellnél (meg a többieknél) hogy közben vékony és fémfedeles.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Thusor (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tudom, hogy csak az acer.shop saját, vagy a hazai Acer összes nagyker partnerre vonatkozó akciója ez a bevezetésben 3 év gari. Eredetileg náluk is 1 évvel volt kiírva és a cikkben szereplőnél úgy 5%-kal magasabb áron. Sajnos ez az akció csak egy hónapig tart.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Beetlejuice


Beetlejuice
tag

Azert nekem vannak fenntartasaim azzal kapcsolatban, hogy egy ilyen videokartyat a komolyabb gyartok miert ketszer ekkora kasztniba raknak. Most vagy az Acer talalta fel a legszuperebb hutest, vagy ez a markanal mar megszokott szokasos tartossagot fogja hozni.

Azt viszont el kell ismerni, hogy a parameterei majdhogynem tokeletesek.

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

3820TG van 220K ért hmm megfontolandó :U :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Thom!


Thom!
veterán

megbízhatóság még érdekes dolog
sajnos nincs statisztika arról, hogy előző generáció milyen volt :((

(#21) veector válasza Beetlejuice (#18) üzenetére


veector
senior tag

Azt a 15-19 W-ot nem olyan hűdenehéz elvezetni

(#22) Rover623


Rover623
félisten

Jobbra ott virít a HDMI, de a D-Sub és Ethernet aljzattal egyetemben helyet cserélhettek volna a méretes szellőzőnyílással.
Olyan vékonyra sikerült, hogy csak jobb oldala van...?:DDD

primus inter pares

(#23) D.Orion


D.Orion
veterán

Szellőzőnyílással kapcsolatban, nekem kifejezetten tetszik, hogy nem a rácsozás mellett van a tápkábel csatlakozójának helye. Az eddig összes nálam járt notinál elsődleges gond volt, hogy a rácson át távozó meleg levegő elöregítette a tápkábel szigetelését. Ez játékos notik-nál különösen nagy probléma hiszen szinte folyamatos a terhelés. És ez az öregedés igaz a HP és DELL gépekre is, nem csak ASUS és MSI masinákra. Egész egyszerűen a szigetelő anyag nem díjazza a tartósan meleg levegőt. Napi 1-2 órás játékozás mellett nem kell neki 1 év és a kábel felkeményedik és egy hajtással simán el lehet törni.

[ Szerkesztve ]

(#24) alamuszi válasza D.Orion (#23) üzenetére


alamuszi
senior tag

Na alakul az Acer, ahogy elnéztem a felépítését, ez már nem a régi Acer, jó lenna, ha nem csak 1 hónapos lenne ez a garanciabővítés. Hanem legalábbb két év gari lenne a cuccokra. De a fém váz már jó jel.
Remélhetőleg enneg a gépnek a billentyűzetén már javítottak.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#25) atom87


atom87
aktív tag

Jó kis gép!

Vajon mennyi ideig kell spórolnom az ösztöndíjamból, hogy....... őő.. inkább nem is számolom ki. :)

Kawasaki z1000

(#26) hodostamas


hodostamas
addikt

Dúrva, hogy milyen jól megoldották a hűtést.
2 hete volt nálam egy msi x-slim, 1.2-es celeron culv-vel.
Valami borzasztó volt, a kis proci szinte végig 100%-on ment, és ettől a venti is süvített mint a szél, a proci környéke meg eléggé melegedett.
Ahhoz képest hogy elvileg milyen energia takarékos kis gép, egyedül a teljesítményén látszott az meg :D

(#27) evone


evone
őstag

Nekem nagyon tetszenek ezek a TimeLineos gepek, ( annyi zavar hogy aspire-ben vannak es nem travelmateban: :) ). A design is rohadt jol sikerult.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#28) Sidius válasza hodostamas (#26) üzenetére


Sidius
tag

Hát a hőmérsékletet ne dícsérjük az acernél inkább :D Én csúnyán megszívtam, november tájt vettem egy acert kisebb konfiggal, és állandóan leszabályozta a teljesítményét mert a processzor 5 perc után 95 fok fölé melegedett, ha használtad is kicsit a gépet... én nem ajánlanám, mert totál hülyére vettek a szerviznél is, hogy teljesen normális a 95° és a fele teljesítmény 5 perc után Ez a timeline, pedig i5-430-al 5 perc!! után 80 fokon izzadt, míg a sonymban ugyan ez a proci, vga, 3 óra folyamatos játék után sem melegedett még 68 fok fölé. Úgyhogy ha ez szempont valakinek, akkor 2x is gondolja meg, hűtésnél "csak" pár fok difi, sztem minőségben is ue a helyzet. Csak a 7,5 órás üzemidőért emelem a kalapom, de kicsit túl sokat gondolnak páran az acerről, széles a palettája, de nálam tapasztalat alapján minőség és support szempontjából egy nagy minusz,

(#29) hodostamas válasza Sidius (#28) üzenetére


hodostamas
addikt

Jah igen, azt nem írtam, annál a proci nem ment 60 fok főlé :D ilyen 5 perces terhelés után.

(#30) Le Freeman


Le Freeman
csendes tag

Szerintetek melyiket érné meg jobban, ez vagy egy Sony Vaio VPCEB1S1E?

Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket.

(#31) Sidius válasza Le Freeman (#30) üzenetére


Sidius
tag

A sony egy 10-essel drágább, és nem tud 7,5 órát hanem csak 3 óra körüli üzemidőt, meg kell nézni őket élőben, mivel ezt az acert előben még nem láttam, ezért nem mondok semmit hogy milyen az összerakás minősége. De a sonyban én nem csalódtam.

(#32) alamuszi válasza evone (#27) üzenetére


alamuszi
senior tag

Mi a bajod ezzel, még egy másik topikban az volt a véleményed, hogy minek mindenkinek corporate gép, a travelmate, meg az. Amúgy ez az aspire szarrá veri a régi travelmate-eket, nem kicsit, hanem nagyon. Nem beszélve , hogy 3 év gari van rá, mégha akciós is. Míg a travelmatere soha nem volt ennyi. De még azt sem tartom kizártnak, hogy az Apple hasonló (ja nincs ilyen gépük, mert az 20 000$ lenne :D) gépét is megveri, mi tőlem nagy szó. :) Árban tuti!

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#33) Le Freeman válasza Sidius (#31) üzenetére


Le Freeman
csendes tag

Köszönöm a választ, az Acer nekem eddig nem igazán jelentett egyet a minőséggel, a Sony pedig nagyon megbízhatónak tűnik. Nagy a dilemmám. :-(

Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket.

(#34) evone válasza alamuszi (#32) üzenetére


evone
őstag

van ilyen gepuk. macbook pronak hivjak.

semmi bajom nincsen ezzel a geppel, nagyon tetszik. pont ezt mondtam. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#35) z00li


z00li
senior tag

Tetszik. Elfogadnám. :)

(#36) alamuszi válasza Le Freeman (#33) üzenetére


alamuszi
senior tag

Szerintem nézd meg ezt az Acert, de a Sony szervize jobb, bár ennek sincs Magyarországon szervize Németországban szervizelik, de legalább 5 napos határidővel. A Sony mellett szól, hogy minőségben valószínúleg jobb az Acernél értem ezalatt a kijelző minőségét, a billentyűzet minőségét, valamint a felépítést.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#37) zoo8800 válasza hodostamas (#26) üzenetére


zoo8800
veterán

Mi futott a gépen, ami ennyire terhelte?

rip and tear, until it is done

(#38) alamuszi válasza evone (#34) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nem nincs.
Melyik Mac-ben van Mobility Radeon HD 5650 1 GB DDR3 kártya, vagy melyikre van 3 év gar, vagy esetleg melyik kerül 230 000 Ft-ba? Melyikben van 640 Gb-os merevlemez. Ja egyik sem. Illetve igen, csak akkor már nem alapáron, hanem majdnem a duplájáért, amiből 3 - 4 ilyet lehet venni, na de OFF a téma, csak hülyeség, mert nincs ennyi pénzért ilyen gép de dupla ennyiért sem, az Apple kínálatában. És mondhatod, hogy kb 200 000 ft-os felárért lehetne, na de sokan nem szeretik a pénz nem számít csak a hype filozófiát, ezért vezet az
Acer nem pedig az Apple, nem csak itt, hanem amerikában sem.

OFF

Engem csak az Atheros zavar, de otthonra jó, ez meg oda van gyártva. Szóval ezt is elnézem, magam részéről, végre az Acer felnőtt.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#39) hodostamas válasza zoo8800 (#37) üzenetére


hodostamas
addikt

Hát, win indítás után jó pár percig 100%-on pörgött szinte, meg bármit csináltam gépen, hozta a min 50%-ot. videónézésnél viszont nagyon jó volt a HW videó gyorsítás, akkor viszont 20% körül mozgott aszem a proci.

(#40) zoo8800 válasza hodostamas (#39) üzenetére


zoo8800
veterán

ott valami más bibi volt, az SU procik bőven megbírkóznak a Windows-zal.
5% alatt kellene lennie, ha nem fut semmi.

rip and tear, until it is done

(#41) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én nem vagyok annyira elájulva tőle. Egy korrekt konzumer gép, de semmi több.

(#42) vcsabika


vcsabika
tag

a 4820 még rosszab is a hütése mint a 3820nak mert a gpu és a cpu egy hőcsövön van mert van benne dvd író és nincs hely. Viszont a 3820-ba (13.3-as) több hely van a meghajtó hiányába és jobban megoldották a hütést szóval az még enyire se melegszik. (még a gpu-t is meglehet picit ráncigálni ;] itt fórumon egyik srácnak 550/800 helyett 700/1050 3dmark06 1280x768 ban 9200)

+Friss teszteredmények (Notebookcheck) szerint az Acer Timleine X 4820 TG modell (i5 430M + HD5650) processzora terhelés alatt (Cinebench, Furmark) visszaveszi szorzóit, így az alap 2.26 GHz helyett 1.4-1.5 GHz órajelen ketyeg. Ez nemtudom ,hogy feltünt e a tesztelőknek.

(#43) Puma K


Puma K
veterán

Bejövős cucc. A tapipadja nem multitáccsos, csak sima egy ujjas?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) spyduck


spyduck
nagyúr

Ejha....A végén még Acer fan leszek :DDD
3 dolog zavar
-Fényes kijlező (ez a legkevésbe)
-Cseh szerviz
-1év garancia

Amúgy baromira bejön....... :C

(#45) D.Orion válasza alamuszi (#24) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem egyébként a billentyűzetén tetszik a teljes méretű enter is. Jó kérdés, hogy mit bír a bill-je, mert én képes voltam egy business HP bill-t is fényesre koptatni 1év alatt. :( Én mindenkinek azt tudom csak tanácsolni, hogy ha otthon az asztalon használja a notit,akkor vegyen hozzá egy billentyűzetet. Egyszerűbb cserélni egy 2K-s bill-t, mint a notiba venni egy újat 15K-ért.

(#28) Sidius: A hűtésére én is kíváncsi lennék, mert általában ott spórolnak a legtöbbet. Örültem volna egy olyan képnek ahol látjuk az egész belét a gépnek.

(#46) Zodicus


Zodicus
senior tag

Elfogadnék egyet, de pénzt nem adnék érte. De utazgatáshoz szerintem kiváló.

(#47) rudi válasza evone (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemsokára lesz Travelmate-ben is. Bízom benne, hogy matt kijelzővel és most nem hagyják le a HDMI-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) zoo8800 válasza spyduck (#44) üzenetére


zoo8800
veterán

ezt speciel 3 év garival adják.

rip and tear, until it is done

(#49) rudi válasza vcsabika (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Nálunk nagyjából annyit ment Cinebenchben mint ugyanez az i5 430M a 18"-os Aspire 8942-ben. Szóval nem tűnt fel, mert nem volt minek :) Nálunk akkuról hajtva sem vette vissza a szorzót. Lehet, hogy a Notebookcheckeseknél túl meleg volt a tesztlaborban :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) rudi válasza Puma K (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

De, multitaccsos a tapipad.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.