Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Xperia 1 Mark IV nagyon tetszik , ha újra droidos lennék simán választanám , de azaz 1400 euró - hűhh , :DDD :O És nálunk még jönnek rá a “ sarcok” is.
Bár mindig is prémium áron címkézte a telefonjait a Sony .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

10 IV a 60Hz kijelző és a 4k videó hiánya ilyen árcédula mellett elég arcpirító, de a kompakt méret és 5000 mAh így is elég vonzó. már a 10 III is brutál üzemidőt tudott, ez meg nagyobb akku mellé kap egy kisebb csíkszélességen gyártott SoC-ot, nem lennék meglepve ha lájtos használattal 3 napot bírna.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) gyerecske


gyerecske
senior tag

Még mindig a legszebb telefonok.
Xperia 1 Mark IV nekem is nagyon tetszik, de én az Xperia 5 Mk. IV-et várom, a kompaktabb mérete miatt.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

A középkategóriásba ennyiért beleférhetett volna egy S778. A zoomkamera viszont dicséretes.

B.Cs.

(#5) nozs23


nozs23
addikt

Szépek, de vicc ez az ár. Nem tudom meddig terveznek még pénzt égetni. Kb. 5 éve nem láttam senkinél Sony telefont. Kéne valami értelmes árazás, stratégia, marketing. Ebben a formában egy vicc amit produkálnak, pedig jó készülékeknek tűnnek. Japánban biztos vesznek belőle két darabot, de ez elég nekik?

(#6) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Vártam egy L4 utódot...

Elkepzelhető, hogy kilépett erről a szegmensről a Sony.

(#7) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ha egyszer visszamennek iPhone 12 Pro-rol akkor a jelenlegi felhozatalbol csak SONY-ra, es en eddig vedtem oket az arazassal, hogy ugyanoda araznak ahova a tobbiek... DE 1400 EURO???? Mennyi ulnek forditva azon a lovon, dragabb mint a 13 PRO es kozel ketszerese mint az iPhone 13? NORMAAALIS? Optikai zoom ide vgay oda, 10 eve kovetem a Sony telefonok kameras kepessegeit, pontosan tudom hogy jo esetben hozza majd az iPhone 12 szintet, de a 13-at nem. Ja persze manualban, bindzsizgetessel ugy nagy kiraly, a userek 0.1%nak oriasi game changer lesz, este automataban meg elhanyod magad.
Raadasul ha jol latom Snapdrtagonbol se a TSMC-s hanem a s*msungos melegedos lesz.

De legalabb mar ok is pofatlan rairjak hogy 5000mAH, pontosan lehet tudni hogy ez a S*msungal es Huaweinel stb. is kamu, eddig a Sony visszafogta magat de most mar ok is beszalltak ebbe. Aztan meg lehet nezni majd hogy ugyanolyan uzemido mint az elodnel, hat persze hogy az a vastagsag se valtozott (8.2mm).

Tenyleg siralmas ami Android fronton megy, nincs egy kompromisszum nelkuli telefon amibe ne lehetne belekotni.

nozs23: Nem egetnek penzt, mar 2 eve profitot termel a mobilos ag is, mondjuk minimalisat. Azt csinaltak hogy bealltak egy evi kb 3-4 millios eladasi szamra, a koltsegeket megvagtak annyira hogy profitabilis legyen. Keveset adnak el de az visszatermeli a beelrakott keves penzt.

zozzo72: Mar kb 2 eve kilepett, 3 modell van, 1 nagykijelzos flagship 1 ,,kompaktabb" flagship (ne nevezzuk komapktaknak, kompakt a 13mini esetleg a 13pro), es a felso kozpekategorias 10 vonal. Marmint arazasban felso kozepkategorias, fotozasban meg mondjuk also kozep.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) viragdani01 válasza zozzo72 (#6) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Mutattak egy slide-ot a meetingen az idei terveikről, L-szériás utód nem szerepelt rajta.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#9) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Egyebkent nagyon erdekelne hogy mire fel emeletek arat a 10e-s szerianal amikor kvazi poccre ugyanazt a hardvert kapta mint a 10 III :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) Kawauso válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


Kawauso
aktív tag

+1

Előzetesen én egy olyan csomaggal maradéktalanul elégedett lettem volna, hogy SD778G, OIS, telefotó, 90Hz, sztereó hangszórók. Még mindig zsugoriak az árat tekintve, de történt előrelépés. Az már nem az ő saruk, hogy a Qualcomm-nak kiszúrta a gyártók szemét ezzel a csodálatos SD695-tel. Na, de talán majd jövőre meglesz a kívánt csomag. Már nem sok kell. :)

Az 1 IV pedig csodaszép.

(#11) badacsony válasza nozs23 (#5) üzenetére


badacsony
őstag

A saját gyártású filmekben igenis használnak. :D (Igaz, régebbi típusokat.)

Az eladott darabszám nem érdekli őket, oda áraznak, ahová jól esik. Részemről még így is csak Sony, ha Androidról van szó.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#12) prolad


prolad
őstag

Kompromisszum mentes, de azért a töltőt csak sikerült kihagyni a csomagból. Egyébként nem rossz, addig fejlesztik az 1-es szériát, hogy már oda lehet tenni a többi csúcsomdell mellé, még ha az ára Sonys is lett. Csak ne lenne ilyen apró.

(#13) FireKeeper válasza prolad (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szvsz pont az benne a "különleges", hogy kompakt. tepsi csúcskat telefon annyi van mint égen a csillag.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) Silenzio válasza nozs23 (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

Pedig szolgáltatói kínálatban is jelen vannak, és nekem 3 is volt belőlük az elmúlt két évben. 3rd party kamera appokkal valami veszedelmesen jól lehet velük videózni. Én is használtam filmforgatásnál, mert sajnos egyik kamerám sem tudott 4K 120fps-t, ellentétben a telefonnal.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért a 10 IV kétszázezer forint körüli ára botrány.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

539 000 Ft. az ajánlott ár…..ami jelenleg 1418 €.

(#17) GeryFlash válasza prolad (#12) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem csak a toltot de a kabelt is :C Azert 8-10% aremeles igy is belefert mindkettonel.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) joey04


joey04
titán

[link]

hááát...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) GeryFlash válasza joey04 (#18) üzenetére


GeryFlash
veterán

Na mondjuk ez meglep, ha jol ertem akkor ez most az elso SONY ami tenyleg az adott evben csucs minosegu foto/vdieo minsoeget hoz. Ez meglep, kicsit arnyalja a #5-ben leirt pesszimizmusomat. Raadasul low-lightra is vegre ramentek, nem eg ki a francba es mintha white balance is jobb lenne. Ettol fuggetelnul kevesen fognak tobb penzert Sonyt venni mint iPhonet. De ha kiszamoltak excelben hogy az evi 3 millio SONY vasarlo visszatermeli a kotlsegeket akkor oke. Egyedul a ngiht modeert kar, tipikusan japan felfogas hogy de azert se.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) GeryFlash válasza GeryFlash (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja jo, akkor jol ereztem, a S*msung nodeon gyartott Snapdragon melegedik mitn az alalt, kamerazasnal is. Akkor ez off. De az Xperia 5 IV jo lehet, az elvileg a TSMC-s valtozattal jon majd.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) Noukoum válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez eus ár, azaz bruttó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Istenem! Mennyivel szebb ez az éppen, hogy kerekített (majdnem szögletes) noccs és lyuk mentes előlap! Nekik legalább van szép/esztétikai érzékük. :)

(#23) Shyciii válasza joey04 (#18) üzenetére


Shyciii
veterán

"Easily overheats under load (even when using the camera), causing heavy performance throttling and even refresh rate throttling."

540eFt-ba nem fért bele egy rendes hűtés, ezért ha használod, akkor talán egy középkategóriás sebességet kapsz :D :D

(#24) FireKeeper válasza Shyciii (#23) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet a méret miatt nem fért bele.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25) Shyciii válasza FireKeeper (#24) üzenetére


Shyciii
veterán

lehet a méret miatt nem fért bele.

Ezt ugye viccnek szántad? 165 x 71 x 8,2 a mérete...
Arról nem beszélve, hogy ha nem tudják megoldani, akkor nem a legfrissebb Snapit kellene használni, és akkor nem egy középkategóriás telefont vesz az ember ténylegesen.

(#26) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Legalább a 10-es méretéből évente sikerül 1-1 mm-t lefaragni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27) FireKeeper válasza Shyciii (#25) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor meg azért lenne a sírás hogy miért nem az aktuális flagship SoC van benne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28) GeryFlash válasza FireKeeper (#24) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem a merettel van itt a baj hanem hogy a S*msungon gyartott Snapdragon kerult bele. Mindegyik Snaoi 8 gen 1 hasonlo lesz. Szanalmas, ennyi erovel tenyleg mehetett volna bele egy Snapdragon 765-778 is, nem lennenk mashol.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ilyen árazás mellett EU-ban az Apple és Samsung malmára hajtják a vizet, itthon pedig ötvenet sem adnak el összesen.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) nozs23 válasza Silenzio (#14) üzenetére


nozs23
addikt

Jo cuccok, ezt mondom en is. Csak a userek 99.9%-a pont leszarja ezeket a videos kepessegeket.

(#31) merlin996


merlin996
csendes tag

Nagyon szomorú vagyok a 10 Mk IV árazása miatt.
4 éve az XA2-t 90e ft-ért vettem, majd 2 évvel ezelőtt vátltottam a 10 Mk II-re, ami 135e forintba került. Már a két telefon között is nagy volt a szakadék (persze többet is nyújt jelenleg a 10II), de töltővel, kábellel 200e ft-ért ez a 10 IV már elég fájdalmas. Konkrétan a 60Hz és a SoC is kiábrándító számomra ezért az összegért :O

[ Szerkesztve ]

(#32) Silenzio


Silenzio
addikt

Jók ezek a Pro appok, főleg gyárilag, ingyen. Kb. 2 éve, mikor kipróbáltam, úgy voltam vele, hogy életemben először sikerült szemre majdnem olyan kellemes, naturális, organikus videókat lőnöm, mint egy profi kamerával. Összehasonlítási alapnak ott volt a Sony RX100 V-ösöm. Aztán jött a feketeleves: az esti videók döbbenetesen élvezhetetlenek voltak, elképesztő mennyiségű zaj a mesterséges, kellemetlen fajtából, amit szűrni is lehetetlen. Aprócska szenzor, érthető - gondoltam.

Aztán egy Youtube videó hatására feltettem a mcpro24fps nevű appot, és jött a döbbenet: teljesen filmszerű videókat készítettem a melóhelyen. Aztán elkezdtem játszadozni a flat módokkal, és mlog60-nal sikerült élvezhető, szinte zajmentes videókat készítenem a vaksötétben, egyetlen zseblámpa fényénél az 1/2.3-as méretű szenzorral. Abszurd.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#33) <Adamsky> válasza FireKeeper (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem speciel a méret fontosabb, mint a "négyká". A másik dolog, hogy itt nincs se notch, se sziget, se könnycsepp, csak egy letisztult design. Sajnos - annak aki az előbbiektől falra mászik (mint pl. én) - ezt is meg kell fizetni.
Amitől viszont tartok (és még nem tudom eldönteni, hogy mennyire lesz "deal breaker" számomra) hogy ebben sem lesz vezetékmentes töltés.

(#34) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nagyon tetszenek ezek a mobilok.
Nincs kamera a kijelzőbe... Szerencsére.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#35) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

A mark 4 nagyon tetszik, de az az 540 ezres ár.. :O

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#36) MrPetya19 válasza Elit3Zotya (#35) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tetszenek, nagyon. De azért kíváncsian várom az 5 MKIV-et is.
De ismerve a Sony-t vagy előrendeled, vagy nem veszel.
Karácsonykor bemondta az unalmast a HTC-m aksija, és gondoltam akkor nagyra nyitom a tárcát és veszek egy 5-öst. Hát nem csak hogy az ára nem ment le, de kapni se lehetett.
Rá pár hónappal jelent meg az USA-ban. Érthetetlen. Ez is majd csak szeptemberben jön a piacra. Nem is értem őket.
Aztán végül vettem egy S21-et akciósan, ajándék fülessel, mert hogy a Samsung nem csak előrendeléskor tud akciózni. De szoftveres oldalról se vagyok elégedett vele, és az exynos rádiós képességei erős visszalépésnek érződnek 10 év snapdragon után.

De majd kiderül, hogy mit mutatnak fel az 5-össel idén.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#37) joey04 válasza GeryFlash (#19) üzenetére


joey04
titán

Low-light szvsz gyenge. A zoom meg így max érdekes próbálkozás. Plusz az ára. Ez a Sony sem fog segíteni a márkán... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Vegha


Vegha
senior tag

Segitsetek pls:
Ceges S10e-t szeretnek levaltani es az 5 III elerheto meg. Nagyon vartam a mai bejelentest, hatha lesz hamarosan 5 IV, de nem ugy tunik. Varjam meg hogy a 10 IV rendelheto legyen par het mulva vagy legyen most az 5 III inkabb ? Nem vagyok otthon az apro reszletekben (melyik SD ajanlott s melyik nem; melyiknek jobb a kameraja stb.), marpedig ugy latom itt nem sok van: a meret, az akku, FM-radio meg 1-2 aprosag.
Leginkabb a fos akku es kamera miatt menekulnek az S10e-rol, de persze nem eletbe vago. A 10 IV nem tudom, hogy bekerul-e a kinalatba (A 10 III most benne van, de mar out of stock. Sanszos, hogy mar csak IV lesz ezutan.)

(#39) janeszgol válasza Vegha (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a helyedben villámban rámennék az 5 III-ra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) sfefe válasza Vegha (#38) üzenetére


sfefe
őstag

Az akku tényleg nem fényes bár ez használat függő nekem elvan napközben este teszem töltőre, de a kamerája szerintem nem rossz ..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#41) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

A sony ál nincsennek kupon kód lehetőségek.? Eladva a füles és egy 50 ezres mínusszal már emészthetőbb lenne azért.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#42) GeryFlash válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


GeryFlash
veterán

Van benne vezetekmentes toltes es AOD is.

sfefe: GSMARENA mar le is tesztelte es 100 orat bir az akkuja, nem csak rairtak az 5000-es erteket :) Cserebe nagy tehrlesnel melegszik mint a szar...

Vegha: Lesz 5 IV, csak a masodik felevben, osz elejen szerintem. Ott mar a TSMC-s Snapdragon lesz, nem fog melegedni, ha minden masban ugyanaz lesz mint az 1 IV akkor sok ev utan eloszor szulethet valoban kompromisszummentes telefon.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) sfefe válasza GeryFlash (#42) üzenetére


sfefe
őstag

Oks, Vegha kollégának volt gond az s10e akkujaval. :) Én csak írtam, hogy nekem az én használati szokásomhoz így 3 évesen (akku 85%) az s10e elég napközben. Persze aki többet nyomkodja használja annak valószínű nem.
De kíváncsian várom milyen lesz a Sony... Bár az a 2 fő verzió frissítés elég karcsú...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#44) mrlujoak válasza merlin996 (#31) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nyugi, megy az majd lejjebb (ár).

Mi is négy évvel ezellőtt vettünk XA2 modellet, bár Ultrát 2 db-ot, 112E-ért darabját...
Közben én elfogyasztottam egy 10 Plus-t (139E) és tavaly márciustól egy 10 II modellt vettem 116E-ért.

Tegnap érkezett a családba egy 10 III 157E-ért.

Ennyire mennek az árak felfele.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#45) GeryFlash válasza mrlujoak (#44) üzenetére


GeryFlash
veterán

10 III végig 159 volt ahogy rendre az 1 es 5 szeria is. Sonynal egyaltalan nem jellemző árcsökkentés, legtöbbször közel amnyiért vezetik ki mint amennyi a nyitóára volt.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) mrlujoak válasza GeryFlash (#45) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tegnap mégis 156990-ért vettem 10 III-at :D

Amúgy a múlt héten még több volt.

Egyébként az nem rossz, ha értéktartó egy-egy gyártó terméke. Persze, fáj a kezdő ár, de ez van.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) judas13


judas13
addikt

Gyönyörű amúgy. Az ára is az, szokás szerint..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#48) <Adamsky> válasza GeryFlash (#42) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Van benne vezetekmentes toltes ... " - a Xperia 10 Mark IV-ben? Hol olvastad?
Közben ami még szemet szúrt az az 5.1-es bt. Tudom-tudom, el lehet ezzel is lenni, de az 5.2-ben megjelent az LC3 codec, és ha már új telefon ...

(#49) Doki42


Doki42
őstag

Nagyon durva árazás…. :Y
Otthon vitrinben a helye :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#50) GeryFlash válasza <Adamsky> (#48) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bocs, felreolvastam, 1 IV-ben vannak ezek.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.