Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

jó lett! :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Bird


Bird
addikt

Már már beteges, de ugyanakkor zseniális! gz hozzá. :R :DDD
Így lesz az analógból digitális... :P

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) bepken válasza Bird (#3) üzenetére


bepken
veterán

van egy SLR obim is otthon, de gondoltam, inkább nem azzal kezdem :D valamit azzal is lehetne kontárkodni, de sajnálnám, ha rosszul sülne el...

Balu12, sz.balazs.95! köszönöm szépen! örülök, hogy tetszett a cikk :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jó lett :) A felrögzítés ötletes, képileg meg nem vészes. Amúgy próbáld meg egyszer megfordítani a lencsét, meg fogsz lepőpdni, ha fog rendes képet adni, akkor az elég jó lesz makróra :)

Amúgy a SLR obi is megfelelne, csak megfelelő pozícióban kell a telefon elé rögzíteni, hogy a fókuszsíkja a teleofn optikájára essen, és az akár 2-3 centivel a telefon elé rakott obit is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) 0xmilan


0xmilan
addikt

Jó cikk!
Nekem is van itthon egy ilyen gépem. Már rég gondolkodtam a szétszerelésén, de mivel már van egy nagyon jó lencsém egy játék-mikroszkópból meg egy csomó DVD lencse, ezért eddig nem nagyon foglalkoztam vele. Nyáron majd lehet, hogy nekiállok...

A vaku hasznosításán nem gondolkodtál még? Makrózáshoz sokszor jól jönne valamilyen segédfény, ami nem feltétlenül a telefon LED-je. Pl. rá lehetne valahogy kötni egy elemre... vagy nem ilyen egyszerű?

(#7) Eltomi válasza 0xmilan (#6) üzenetére


Eltomi
tag

"Pl. rá lehetne valahogy kötni egy elemre... vagy nem ilyen egyszerű?"

Sajnos nem olyan egyszerű az. Valahogy meg kell oldani, hogy a telefonnal összhangban működjön, ehhez meg kellene egy vezérlőelektronika, ami feltölti a kondenzátort és pontosan abban a tized (vagy század) másodpercben süti ki (és hozza így működésbe a xenon vakut), amikor a telefon exponál.

Egyébként nem rossz ötlet, nem igazán láttam még ilyet, csak tényleg nem kis meló.

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#8) bepken válasza Eltomi (#7) üzenetére


bepken
veterán

szerintem a Kolléga nem feltétlenül a vaku rendeltetésszerű használatára gondolt :) csupán arról van szó, hogy a telefon beépített vakuja árnyékot vet, becsillan, stb. (hiába vágtam ki a helyét) - tehát az ötlet egyáltalán nem elvetendő! de az elektronikai részéhez - bevallom töredelmesen - nem értek... fogalmam sincs, mi kell ahhoz, hogy egy ilyen vakuba életét leheljek (ciki-nem ciki...)

hcl! erre a megfordítós manőverre kíváncsi vagyok, kipróbálom délután :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9) Daveeboy válasza bepken (#4) üzenetére


Daveeboy
tag

Szia!

Ügyes, de sajnos szerintem elég rossz a képminőség.
Viszont jó a kompozició!

Maga a barkács nagyon ötletes. Grat.

(#10) bepken válasza Daveeboy (#9) üzenetére


bepken
veterán

hát nem egy kiemelkedő ez a kamera modul, az már biztos... próbálkozni fogok még, hátha csak bele kell jöjjek :)

(mellesleg, ha minden igaz, hamarosan egy BR olvasó lencséjével is próbálkozhatok. nagy reményeket fűzök hozzá :) )

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11) hcl válasza bepken (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Megfordítós... Az obi (lencse) arra való, hogy egy filmre kicsinyítse be a képet, ami előtte van. Ha megfordítod, akkor nagyítja :)
Viszont az obinak a képet a film síkjára kell létrehoznia, egy 1-2mm-es sávban, előtte meg lehet, hogy végtelen fókuszsík van.
Na ha megfordítasz egy bármilyen objekítvet, akkor megfordul a dolog : a képérzékelőre nagyobb képet próbál vetíteni, de ami "előtte" van, az csak a filmsíknak megfelelő pár mm-es tartományban lesz éles, ezért lehet, hogy nem lesz használható.
Viszont, ha beválik, akkor a fordított obi olyan háttérelmosást csinál, mint semmi más.
(Részletek az oldalamon az aláírásomban :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Eltomi válasza bepken (#8) üzenetére


Eltomi
tag

Szerintem a legegyszerűbb megoldás venni egy LED-es zseblámpát és megvilágítani vele a tárgyat. A színek így kissé hidegek lesznek ugyan, de az gépen kis utómunkával javítható (színhőmérséklettel). A lámpát viszont már a fókuszálásnál is használni kell, hisz ekkor történik a fénymérés és a záridő beállítása.

[ Szerkesztve ]

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#13) bepken válasza hcl (#11) üzenetére


bepken
veterán

ismét lekaptam az obit és próbálkoztam....de egyszerűen ahárhogy tartom, középen egy kis pöttyben látszik csak maga a téma (közelebb pedig nem tudom tartani az obit a telefonom lencséjéhez)
lehet értelmetelen amit írok...annyi eszem nem volt, hogy készítsek is egy képet :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#14) hcl válasza bepken (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kb. értem, mire gondolsz :) Akkor ez van... Én kipróbáltam a manuális obimmal, nekem kb. kitölti a képet, de nem jó a fókuszsík a telefn felé. Mondjuk közelre egész éles, érdeme slenne kipróbálnod 0,5-2cm-ről. A Cameo lencséjét megfordítottad?

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) joecontra


joecontra
addikt

Érdekes ötlet. Szerintem a képek nem olyan rosszak.
Kösz, hogy megosztottad. :)

Üdv,
J

(#16) bepken válasza hcl (#14) üzenetére


bepken
veterán

akkor meg már én nem vagyok teljesen biztos abban, hogy Te mire gondolsz :P mármint nekem a képernyőből kb egy 1,5cm átmérőjű területen tölti ki, ha csontig odatartom az obit a telefonhoz. ha távolabb tartom, akkor ez a terület még kissebb lesz.

megfordítottam a Cameo lencsét is, de nagyon ködös volt az egész valamiért....úgy sejtem azért, mert így megfordítva a domború részét tartottam a telefonhoz. meg sajnos észrevettem, hogy van 1-2 hajszálkarc rajta :/ ez foltokat is eredményez olykor, ha úgy éri a fény...

joecontra! én köszönöm, hogy elolvastad! :) lesznek még képek, ha gondolod, időnként nézz vissza ;)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17) hcl válasza bepken (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát egyik sem erre való, szóval mint írtam, az lett volna a mák, ha működik :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) bepken válasza hcl (#17) üzenetére


bepken
veterán

a BR olvasó lencséről egyébként mi a véleményed? mármint azt már tudjuk, hogy a CD és DVD olvasó lencsékkel készült képek között is óriási különbség van, pontosabban a nagyítás mértékében. ebből kiindulva úgy tippelem, a BR lencse elég faintos lesz :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#19) 0xmilan válasza bepken (#18) üzenetére


0xmilan
addikt

A CD író/olvasó fénye infravörös - 780 nm, a DVD 650 nm vörös és a BlueRay 405 nm ibolya.
Ebből kiindulva a DVD - BR között nagyobb ugrás van, mint a CD - DVD között. A nagyítása szerintem a DVD -hez hasonló, de akkor lenne érdekes, ha ugyanazon a témán tudnád kipróbálni mindkettőt.
Engem is érdekel, kiváncsi vagyok a BR lencsés képekre! :D

(#20) bepken válasza 0xmilan (#19) üzenetére


bepken
veterán

egy törött meghajtót fogok kapni, ha minden igaz szombaton. tehát igazából fogalmam sincs, milyen állapotban lesz a lencse....
korábban már próbálkoztam CD olvasó lencsével, de elég béna/türelmetlen/állat voltam és rettenetes állapotban került ki a végére az a szerencsétlen lencse :D de ezúttal igyekszem óvatosan vandálkodni.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.