Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

jó lett! :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Bird


Bird
addikt

Már már beteges, de ugyanakkor zseniális! gz hozzá. :R :DDD
Így lesz az analógból digitális... :P

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) bepken válasza Bird (#3) üzenetére


bepken
veterán

van egy SLR obim is otthon, de gondoltam, inkább nem azzal kezdem :D valamit azzal is lehetne kontárkodni, de sajnálnám, ha rosszul sülne el...

Balu12, sz.balazs.95! köszönöm szépen! örülök, hogy tetszett a cikk :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó lett :) A felrögzítés ötletes, képileg meg nem vészes. Amúgy próbáld meg egyszer megfordítani a lencsét, meg fogsz lepőpdni, ha fog rendes képet adni, akkor az elég jó lesz makróra :)

Amúgy a SLR obi is megfelelne, csak megfelelő pozícióban kell a telefon elé rögzíteni, hogy a fókuszsíkja a teleofn optikájára essen, és az akár 2-3 centivel a telefon elé rakott obit is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) 0xmilan


0xmilan
addikt

Jó cikk!
Nekem is van itthon egy ilyen gépem. Már rég gondolkodtam a szétszerelésén, de mivel már van egy nagyon jó lencsém egy játék-mikroszkópból meg egy csomó DVD lencse, ezért eddig nem nagyon foglalkoztam vele. Nyáron majd lehet, hogy nekiállok...

A vaku hasznosításán nem gondolkodtál még? Makrózáshoz sokszor jól jönne valamilyen segédfény, ami nem feltétlenül a telefon LED-je. Pl. rá lehetne valahogy kötni egy elemre... vagy nem ilyen egyszerű?

(#7) Eltomi válasza 0xmilan (#6) üzenetére


Eltomi
tag

"Pl. rá lehetne valahogy kötni egy elemre... vagy nem ilyen egyszerű?"

Sajnos nem olyan egyszerű az. Valahogy meg kell oldani, hogy a telefonnal összhangban működjön, ehhez meg kellene egy vezérlőelektronika, ami feltölti a kondenzátort és pontosan abban a tized (vagy század) másodpercben süti ki (és hozza így működésbe a xenon vakut), amikor a telefon exponál.

Egyébként nem rossz ötlet, nem igazán láttam még ilyet, csak tényleg nem kis meló.

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#8) bepken válasza Eltomi (#7) üzenetére


bepken
veterán

szerintem a Kolléga nem feltétlenül a vaku rendeltetésszerű használatára gondolt :) csupán arról van szó, hogy a telefon beépített vakuja árnyékot vet, becsillan, stb. (hiába vágtam ki a helyét) - tehát az ötlet egyáltalán nem elvetendő! de az elektronikai részéhez - bevallom töredelmesen - nem értek... fogalmam sincs, mi kell ahhoz, hogy egy ilyen vakuba életét leheljek (ciki-nem ciki...)

hcl! erre a megfordítós manőverre kíváncsi vagyok, kipróbálom délután :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9) Daveeboy válasza bepken (#4) üzenetére


Daveeboy
tag

Szia!

Ügyes, de sajnos szerintem elég rossz a képminőség.
Viszont jó a kompozició!

Maga a barkács nagyon ötletes. Grat.

(#10) bepken válasza Daveeboy (#9) üzenetére


bepken
veterán

hát nem egy kiemelkedő ez a kamera modul, az már biztos... próbálkozni fogok még, hátha csak bele kell jöjjek :)

(mellesleg, ha minden igaz, hamarosan egy BR olvasó lencséjével is próbálkozhatok. nagy reményeket fűzök hozzá :) )

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11) hcl válasza bepken (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megfordítós... Az obi (lencse) arra való, hogy egy filmre kicsinyítse be a képet, ami előtte van. Ha megfordítod, akkor nagyítja :)
Viszont az obinak a képet a film síkjára kell létrehoznia, egy 1-2mm-es sávban, előtte meg lehet, hogy végtelen fókuszsík van.
Na ha megfordítasz egy bármilyen objekítvet, akkor megfordul a dolog : a képérzékelőre nagyobb képet próbál vetíteni, de ami "előtte" van, az csak a filmsíknak megfelelő pár mm-es tartományban lesz éles, ezért lehet, hogy nem lesz használható.
Viszont, ha beválik, akkor a fordított obi olyan háttérelmosást csinál, mint semmi más.
(Részletek az oldalamon az aláírásomban :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Eltomi válasza bepken (#8) üzenetére


Eltomi
tag

Szerintem a legegyszerűbb megoldás venni egy LED-es zseblámpát és megvilágítani vele a tárgyat. A színek így kissé hidegek lesznek ugyan, de az gépen kis utómunkával javítható (színhőmérséklettel). A lámpát viszont már a fókuszálásnál is használni kell, hisz ekkor történik a fénymérés és a záridő beállítása.

[ Szerkesztve ]

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#13) bepken válasza hcl (#11) üzenetére


bepken
veterán

ismét lekaptam az obit és próbálkoztam....de egyszerűen ahárhogy tartom, középen egy kis pöttyben látszik csak maga a téma (közelebb pedig nem tudom tartani az obit a telefonom lencséjéhez)
lehet értelmetelen amit írok...annyi eszem nem volt, hogy készítsek is egy képet :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#14) hcl válasza bepken (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kb. értem, mire gondolsz :) Akkor ez van... Én kipróbáltam a manuális obimmal, nekem kb. kitölti a képet, de nem jó a fókuszsík a telefn felé. Mondjuk közelre egész éles, érdeme slenne kipróbálnod 0,5-2cm-ről. A Cameo lencséjét megfordítottad?

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) joecontra


joecontra
addikt

Érdekes ötlet. Szerintem a képek nem olyan rosszak.
Kösz, hogy megosztottad. :)

Üdv,
J

(#16) bepken válasza hcl (#14) üzenetére


bepken
veterán

akkor meg már én nem vagyok teljesen biztos abban, hogy Te mire gondolsz :P mármint nekem a képernyőből kb egy 1,5cm átmérőjű területen tölti ki, ha csontig odatartom az obit a telefonhoz. ha távolabb tartom, akkor ez a terület még kissebb lesz.

megfordítottam a Cameo lencsét is, de nagyon ködös volt az egész valamiért....úgy sejtem azért, mert így megfordítva a domború részét tartottam a telefonhoz. meg sajnos észrevettem, hogy van 1-2 hajszálkarc rajta :/ ez foltokat is eredményez olykor, ha úgy éri a fény...

joecontra! én köszönöm, hogy elolvastad! :) lesznek még képek, ha gondolod, időnként nézz vissza ;)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17) hcl válasza bepken (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát egyik sem erre való, szóval mint írtam, az lett volna a mák, ha működik :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) bepken válasza hcl (#17) üzenetére


bepken
veterán

a BR olvasó lencséről egyébként mi a véleményed? mármint azt már tudjuk, hogy a CD és DVD olvasó lencsékkel készült képek között is óriási különbség van, pontosabban a nagyítás mértékében. ebből kiindulva úgy tippelem, a BR lencse elég faintos lesz :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#19) 0xmilan válasza bepken (#18) üzenetére


0xmilan
addikt

A CD író/olvasó fénye infravörös - 780 nm, a DVD 650 nm vörös és a BlueRay 405 nm ibolya.
Ebből kiindulva a DVD - BR között nagyobb ugrás van, mint a CD - DVD között. A nagyítása szerintem a DVD -hez hasonló, de akkor lenne érdekes, ha ugyanazon a témán tudnád kipróbálni mindkettőt.
Engem is érdekel, kiváncsi vagyok a BR lencsés képekre! :D

(#20) bepken válasza 0xmilan (#19) üzenetére


bepken
veterán

egy törött meghajtót fogok kapni, ha minden igaz szombaton. tehát igazából fogalmam sincs, milyen állapotban lesz a lencse....
korábban már próbálkoztam CD olvasó lencsével, de elég béna/türelmetlen/állat voltam és rettenetes állapotban került ki a végére az a szerencsétlen lencse :D de ezúttal igyekszem óvatosan vandálkodni.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#21) 0xmilan válasza bepken (#20) üzenetére


0xmilan
addikt

Szétszerelés. Ez DVD-hez van, de gondolom a BR is hasonló. Mindegyikben több lencse meg kristály van, de általában a legfelső, amit először meglátsz az, amelyikkel működik...

(#22) hcl válasza bepken (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont más a geometriája is a BR-nek, szóval nem biztos, hogy éles képet kapsz :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) thomas791


thomas791
tag

Köszi a cikket! Én csak most olvastam.. de beindítja a fantáziám...
Mi van ha lencsét tennék a sony dsc hx 200v elé???
Csak hogy értsétek: a holdat fényképezem 2 fotó
vagy ez a megoldás csak makróhoz jó?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#24) hcl válasza thomas791 (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha lencsét tennél elé, azt megteheted :) Ha szűrőzhető a gép, akkor veszel rá makrólencsét, ha nem szűrőzhető, akkor improvizálni kell neki valami rögzítést ;) A makrós cikkemben leírtam, mik a hatásai : képminőség kicsit romlik, fényerő nagyon romlik, közelpont nagyon közelre jön, és a fókusztartomány is beszűkül. De nyilván nagyít :)
A holdasakon kellene még kicsit utómunkálni, de különben jók :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) bepken


bepken
veterán

megvan a BR olvasó. még nem szedtem szét, talán majd délután lesz rá időm. nagyon kíváncsi vagyok :)

(mellesleg a meghajtó szerintem koránt sem menthetetlen, maga a tálca tört "csupán" ki. egyéb baja nincs. na de.... ez nem fog eltántorítani ;] )

thomas791! ez az eljárás csak makróhoz jó szerintem, mivel a ~3 cm-nél távolabb lévő tárgyak nálam már homályosak

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26) thomas791 válasza bepken (#25) üzenetére


thomas791
tag

Köszönöm a válaszaitokat! Valamit azért kipróbálok... :)
ÜDV!
Tamás

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#27) bepken


bepken
veterán

nem bírtam magammal így ebéd helyett szét is kaptam az olvasót :D rengeteg lencse volt benne, de tényleg!
ami számomra használható, az szám szerint 2 db. amiből az egyikbe természetesen sikerült belekarcolnom, de csak a szélébe, úgyhogy talán még tudom majd használni.
élesben még nem tudtam kipróbálni, mert őszintén szólva fogalmam sincs hogyan tudnám rögzíteni! várom az ötleteket :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#28) hcl válasza bepken (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Korábbi telefonos makrós postok tele vannak ötletekkel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) 0xmilan válasza bepken (#27) üzenetére


0xmilan
addikt

Fogsz egy kartonpapírt, kivágsz belőle egy kicsi téglalapot úgy, hogy a telefon szélein ne lógjon túl. Vágsz bele egy nagyon kicsi lyukat úgy, hogy a lencse éppen belefeszüljön. Végül a karton lencséstül felrögzíted a telefon hátlapjára pl. egy gumival vagy ragasztóval. ITT 2. fotó.
Eddig az összes lencsémet így használtam. A mostanin van egy fekete műanyagkeret, ennek tervezek csinálni egy olyan foglalatot, hogy a kartont lecserélem műanyagra és a lencsét ragasztópisztollyal rögzítem, csak mert előfordult már, hogy kiesett a lencse a kartonból... Egyet el is hagytam így.

(#30) bepken


bepken
veterán

köszi Srácok! :) végülis a fent említett módszert alkalmaztam egy kis kiegészítéssel. a lencsét, miután beleeröltettem a kartom lapba, körbe ragasztgattam, hogy ne tudjon kiesni.

eddig nem nagyon tudtam kipróbálni élesben, mert mire tegnap készen lettem, jött a vihar és a sötét...majd talán ma :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#31) bepken


bepken
veterán

másolat a Szerkesztett és makrofotók mobillal topic-ból:

rendben, ez lehet kicsit hosszú lesz, de csináltam egy összehasonlítást:

Halott szúnyogok (nem számít gyalázásnak, este nem hagyott aludni :DDD)
CAMEO lencse (natúr) | Blu-ray lencse (natúr)
CAMEO lencse (szerkesztett) | Blu-ray lencse (szerkesztett)

+ más szögből - Blu-ray lencse (natúr) | Blu-ray lencse (szerkesztett)

Alaplap részlet
CAMEO lencse (natúr) | Blu-ray lencse (natúr)
Blu-ray lencse (szerkesztett) | CAMEO lencse (szerkesztett)

végezetül néhány kép, melyeket már láthattatok korábban és melyeket kicsit átdolgoztam azóta:

hangyák - natúr | szerkesztett
katica - natúr | szerkesztett
zuzmó/moha #1 - natúr | szerkesztett - ezen nem nagyon tudtam segíteni...a natúr kép életlen
zuzmó/moha #2 - natúr | szerkesztett
légy - natúr | szerkesztett - sajnos itt is életlen a natúr kép, de próbálkoztam :)

konklúzió: a BR lencse sokkal alkalmasabb makróra, mivel jobban nagyít és (ahogy én látom) kevésbé ködös a natúr kép. viszont még mindig zajosak, tehát úgy érzem itt inkább a telefon korlátairól van szó, nem feltétlenül a lencse rontja le a képminőséget...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#32) hcl válasza bepken (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alapvetően a BR lencsének is egész értékelhető képe van, nagyítása kb. az 50mm-re tekert makróobinak felel meg... Nem extrém makró, de nagyobb dolgokhoz jó lehet, főleg ha azt nézed, hogy mennyire jól mos. Támadj be vele valami kisebb virágot, jó kis napfényben. (Ez 50mm-es fordított obi)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) bepken válasza hcl (#32) üzenetére


bepken
veterán

bár nem tudom, hogy ez a virág mekkora élőben, de szerintem ez távolabbról van fotózva. esetemben ebből a távolságból fozóva még csak egy sárga foltot látnánk.

lehet most gyorsan még kitekerek terepre, bár elég kevéske a fény...

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#34) hcl válasza bepken (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a virág egy téltemerő, picike mx. 2cm széles :) és 2-5 centiről volt.
Nem baj amúgy, ha nem fér bele az egész az éles tartományba, szép tud lenni úgy is. Kicsit túlexpó, lágyítani, és jó lesz, a nők imádják az ilyet :)

De ha ez túl nagy, akkor keress tyúkhúrt, szép, kis kék virága van, két kis antennával, az is jópofa. Virágokon jó gyakorolni, mert nagyjából nyugton maradnak, és szépek :) Csak kell nekik a közvetlen napfény, anélkül nem néznek ki jól.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.