Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #78687232


#78687232
törölt tag

Nem megy, vagy nem is foglalkozol vele?

(#2) Klaus Duran válasza #78687232 (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Van ami megy és van ami nem. Most kicsit jobban neki feküdtem és így megy. De néha van pár alap amit pótolnom kell. Valószínűleg nem csak nekem. Lassan keresek egy magántanár.

6 érettségizte kollégából egy se tudott segíteni mikor kérdeztem őket az exponenciális egyenletekről. ;]
Pedig nem 20+ éve végezték el.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Együtt tudok érezni, hasonló cipőben járok! :DDD

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#4) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Ejnye, a középiskolai matek normális tanárnál úgy teljesíthető majdnem hibátlan érettségivel, hogy csak figyelsz órán, tanulni nem kell. A meglepetés BME-n kell érjen, amikor nem alszol miatta két hónapig, és 15%-os egyest kapsz a fáradozásaidért. Nálunk a rekord bukási arány 90% fölött volt, átlagban is bőven 50 fölött van. Valahogy így néz ki egy zh:

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#5) domos


domos
senior tag

Nálam is kb. ez a helyzet. Ami érdekel az megy tanulás nélkül is, ami meg nem az totál kiesik. És sajnos túl sok haszontalan marhaságot tanítanak... nem tudom hol élnek ezek a tanárok, de hogy egy sem dolgozott soha életében informatikai területen az is biztos.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) alcsa válasza domos (#5) üzenetére


alcsa
senior tag

túl sok haszontalan marhaságot tanítanak - regebb en is igy gondoltam, de megkell valljam, sokszor megtortent velem, hogy talalkoztam egy anno marhasagnak gondolt dologgal, es akkor esett le, hogy aha, szoval errol van szo. Szerintem nincs haszontalan, csak meg nem tudod mire jo.

[ Szerkesztve ]

(#7) domos válasza alcsa (#6) üzenetére


domos
senior tag

Előtte dolgoztam az "iparban", szóval tudom hogy mi hasznos és mi nem. Illetve 20-30 évvel ezelőtti technológiákkal nem igazán találkozik az ember. Illetve ha valami különleges dolog kell, akkor van Google. Nem is értem pl hogy vizsgán miért nem lehet a netet használni, amikor munkavégzés közben is bárhol elérhető.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) alcsa válasza domos (#7) üzenetére


alcsa
senior tag

Ertem, es reszben egyet ertek veled. Csak mondtam, hogy a sok hulyeseg mellett vannak olyanok is, amik kesobb visszagondolva nem is annyira hulyeseg.

Szerintem azert nem lehet netet hasznalni vizsgan, mert ott arra kivancsiak, hogy te hogy tudsz gondolkodni, problemat megoldani, es nem azt, hogy hogy tudod megkeresni a megoldast (habar ez is egy fele megoldas).

[ Szerkesztve ]

(#9) domos válasza alcsa (#8) üzenetére


domos
senior tag

Az egyetemen megtanítják mondjuk 100 probléma megoldását. A világban pedig van több millió probléma, aminek a megoldását neked kell megkeresned. Nem az lenne a jobb ha ezt tanítanák, meg a logikus gondolkodást?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#10) alcsa válasza domos (#9) üzenetére


alcsa
senior tag

De igen, es szerintem ezt is probaljak tanitani, a gondolkodast es a problema megoldast.
Mert azzal a 100 problemaval peldat adnak, es neked ra kell jojj a megoldas menetere, a logikajara, ahogy te is mondtad.
Ne erts felre, nem ellenezem a kereso hasznalatat, en is hasznalom, de eloszor megprobalom sajat tapasztalataim alapjan megoldani a problemat, es ha nem megy, rakeresek.

(#11) updog válasza alcsa (#10) üzenetére


updog
senior tag

+1

Az viszont teljesen igaz, hogy az oktatási módszerek nem az igaziak. Egyetemen, mire oda jutottunk, hogy szakirányon a való életben is működő, kézzelfogható dolgokat nyomkodjunk, sokan csak addigra jöttünk rá, hogy a kettessel elsumákolt analízis, meg val.szám. miatt nem tudjuk mélyebben megérteni a dolgok hátterét, akkor sem, ha amúgy érdekeltek volna.

Ez nyilván annak a hibája, hogy borzasztó száraz az "alapozásnak" szánt első pár félév, sehol semmilyen gyakorlati példát nem hoznak fel, pl. Fourier transzformációnál elmondhatták volna, hogy miért hasznos ez beszédfelismerésnél, és egyébként így működik Siri, a Jelek és rendszerek tárgynál felhozhatták volna, hogy amúgy ezért visít Kirk Hammett erősítője, stb.

Persze ez megint olyan, hogy ha elég önálló, kreatív, és szorgalmas vagy, magadtól is össze tudod kötni az elméletet a valósággal, de mennyivel egyszerűbb lenne, ha ezt megtennék az oktatók.

De az szerintem se jó hozzáállás, hogy a mai világban úgyis csak keresni kell, mert minden információ fent van a neten. A legegyszerűbb dolgoknál működik, de ha egy kicsit is bonyolultabb, esetleg saját ötletet igénylő problémába futsz bele, bukó a dolog, vagy így születnek a gány megoldások.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) ricinus13 válasza VoidXs (#4) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ezen a ZH-n én is részt vettem(ami a képen van), hát azt kell mondjam a kép elég pontos :DDD Mondjuk én eleve hátrányból indultam mert mi a gyakotlaton konkrétan semmit nem csinálunk. :(

(#13) VoidXs válasza ricinus13 (#12) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezen nem voltam, csak hasonlón. Jobban mondva vizsgán, szerencsére a két zh elsőre megvolt. Volt olyan, hogy 105-en mentünk vizsgázni, és 94-en buktunk. Ötödikre legalább sikerült.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#14) ivana válasza VoidXs (#4) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ebből az elektronika 2 zh jutott eszembe :O Na az borzasztó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.