Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ez remek ötlet. hat körül lemegy a nap, adatközpont megdöglik, mindenki mehet haza, nincs túlóra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Agyzuzo válasza bambano (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

:DDD
Támogatom. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) Feketelaszlo válasza bambano (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Miért, csak a napsugárzás minősül megújuló energiának? :DDD
De még ha csak arról is lenne szó, mivel az adatközpont nyílvánvalóan rajta van a hálózaton, egyszerűen túl kell méretezni a napkollektorok kapacitását: napközben a szerverpark ellátása mellett jut energia hálózati visszatáplálásra, ha lemegy a nap meg olcsó éjszakai áramot szipkáznak onnan: így is ki lehet hozni 0-s áramszámlát. Hogy ez ténylegesen mennyire számít kizöldítésnek, azon lehetne vitatkozni, de az SAP (s ha jól tudom néhány szabályozás) is 100%-ban annak tekinti.

"a vállalat dolgozóinak 89%-a ért egyet azzal, hogy az SAP stratégiai prioritásként tekint a fenntarthatóságra."
S a többi mit ikszelt? :U Vagy ők azóta már nem ott dolgoznak? ;]

(#4) bambano válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a napkollektorok kapacitását egyszerű túlméretezni, ha van belőle, akkor sok, ugyanis a napkollektor melegvíz gyártásra való. olyat meg egy szerverterem klímája sokkal többet tud csinálni.

a napelemmel az a baj, hogy akkor termel nagyon sokat, amikor nincs rá szükség. minél többet termelsz vele, annál nagyobb bajt okozol vele. ez meglátszik a napelemes áram átvételi árán is. talán a klimatizálás az egyetlen terület, ahol volna értelme a napelemnek (értelemszerűen amikor süt a nap ezerrel, akkor nagyobb klíma teljesítmény kell).

a többi megújulóval is ugyanez a gond, vagy fúj a szél, vagy nem, stb. az adatközpont meg pont olyan terhelés, amire az atomerőmű kiváló.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) buherton válasza bambano (#4) üzenetére


buherton
őstag

+1

Én sem mondhattam volna jobban.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.