Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

Jó teszt! :C

Egy kérdés/javaslat: a fogyasztást - idle/írás/olvasás nem tudnátok mérni?
(Sub)notebooknál/netbooknál nem mindegy, hogy használatkor 1, 2, vagy 4 Wattot fogyaszt az SSD.

(#2) Воланд


Воланд
titán

Ez az, ismét egy ssd teszt. :R
Csakhogy még jobban fájjon a szívem. :O

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) VIC20


VIC20
őstag

Jó a Kingston!
Nekem legalábbis bevált.

(#4) QuippeR


QuippeR
tag

Én egy Intel X25-V (40GB) beszerzésén gondolkodtam. Szívesen meghallgatnám az ellenérveket.

(#5) Findzs


Findzs
addikt

köszi a tesztet

ha a 64 -esek lemennének 15 körül akkor érdekelne egy
a 32 -es kicsi nekem

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6) yakuza.tora válasza Findzs (#5) üzenetére


yakuza.tora
addikt

15 alatt én is bevállalnám a 64 gigást, 30+ az szerintem nagyon sok értük. Jó, tudom, a gyorsulás mértéke biztos, hogy utánozhatatlan, de akkor is...

Alléz Olympique de Marseille!

(#7) Flashrider86 válasza QuippeR (#4) üzenetére


Flashrider86
tag

Nekem egy ilyen ssd- van a gépembe.Nyugodt szívvel tudom ajánlani,nagyon gyors,és a fél év alatt és a 300 gb írás alatt nem lassult semmit. A kondija is 99 %,szóval csak nyugodtan :) Ha gondolod beszúrok pár képet a sebességéről.

Üdv

(#8) alamuszi


alamuszi
senior tag

Sziasztok,

A tartóssággal mi a helyzet szerintetek, azt én is tudom, hogy nem annyira tartós, mint a tányéros merevlemezek, de a régi aggodalmak megvannak még, hogy sok használat esetén 3 - 4, vagy még kevesebb év és lehet kidobni, az SSD-ket. Vagy ezt már kiküszöbölték?

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#9) kenwood3 válasza yakuza.tora (#6) üzenetére


kenwood3
őstag

+1
majd ha annyiért lehet kapni én is veszek 1-et ...addig csak álom nekem is

Mi az az ekezet dragasag??

(#10) Воланд válasza alamuszi (#8) üzenetére


Воланд
titán

Ez érvényes még mindig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Eddie141 válasza alamuszi (#8) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szerintem a 3-4év nem olyan drasztikus, legalábbis az én szememben nem. Nekem egy merevlemez sem marad addig meg soha. Csupán az a baj, hogy ezidő alatt folyamatosan épül le, úgymond "BadSectoros" lesz. Vagy ez tévhit?

(#12) Mumukuki válasza QuippeR (#4) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Céges régebbi laptopba tettem ilyet. Gyakorlatilag megtáltosodott tőle a gép, igaz, sima irodai munkára van használva, de mint a villám (XP+1,7c2d+2GB)
Openoffice végre gyorsan indul.

(#13) alamuszi válasza Воланд (#10) üzenetére


alamuszi
senior tag

Köszönöm szépen, na ezt el is olvasom az egészet most, azonnal.

(#11) Eddie141

Szerintem ez tévhit. Egy merevlemez, ha nem hibás, nincs kitévve semmilyen káros behatásnak 10 évig elmuzsikál komolyabb probléma nélkül. Persze ez függ a használatól, így kijelenteni hülyeség lenne részemről, de megelőlegezem a 8 - 10 évet ha betartja az ember használatára vonatkozó szabályokat.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#14) hyperman25


hyperman25
tag

Aqua.hu-n láttam 96 Gb-os Kingston-t 43e-ért. Ez vajon hasonló tulajdonságokkal bír, mint a cikkben szereplő 64 Gb-os SVP100S2?

(#15) Vincent_ válasza Воланд (#10) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Intel azért lőtt már mellé mostanában, nem is kicsit... :DDD

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#16) Angel1981 válasza VIC20 (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban az, de még mindig drága.....
Hol marad már a hónapok óta hangoztatott árcsökkenés, ami a 25 nm-es SSD-k miatt lesz szükséges? :U
(Több neves külföldi portálon erről beszélnek már jó ideje.)

(#17) oxox


oxox
addikt

kar, hogy meg mindig nem ocso' az ilyesmi...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18) arn


arn
félisten

g3as intel mikor jon?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) #21346560


#21346560
törölt tag

Én nem tom miért mondjátok hogy drága. Már igazán elfogadható áron van.
Amikor 30 volt nyavajogtatok hogy majd ha 25 lesz akkor vesztek, amikor 25 volt akkor azt mondtátok majd ha 20 alá megy vesztek, most 19-ér lehet venni 32 GB-ost, most 15-ér akartok....
40-60 ezreket beleöltök egy új prociba hogy gyorsabb legyen a gép, 20-at meg sajnáltok kiadni egy SSD-ér, amitöl igazán gyorsabb lesz a gép....

(#20) Talma


Talma
tag

Én notebookomban majd akkor váltok SSD-re, ha egy 128 Gigás ára lemegy 20k környékére. Szerintem még várhatok egy ideig. :D

(#21) yakuza.tora válasza #21346560 (#19) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha úgy vesszük, igazad van, de ha azt nézzük, hogy 23K-ért 2Tb-os merevlemezt lehet venni...
Nyilván nem lehet összehasonlítani a kettőt, és nem is ez a cél, de 15K-nál többet én sem adnék ki egy 64gigás háttértárért. (annál kisebbet meg ugye nem érdemes venni.) Ez nálam egy pszichikai határ. Ha az alá kerül, rohanok érte a boltba. Ha marad a mostani árszint, akkor elleszek még a Samu 502HJ-vel... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#22) #21346560 válasza yakuza.tora (#21) üzenetére


#21346560
törölt tag

De ne azt nézd :W Teljesen más kategória, az egyiket azért veszed hogy tárolj adatokat, a másikat meg hogy gyors legyen a rendszered.....
Nekem simán elég lenne egy 32 GB-os, pedig elég sok mindent telepítek C-re....

(#23) adwin


adwin
tag

Up!

Üdv adwin

(#24) #21346560


#21346560
törölt tag

adwin :F

[ Szerkesztve ]

(#25) Beri78 válasza #21346560 (#22) üzenetére


Beri78
őstag

azért win7-hez, ha sok felhasználói progit telepítesz, akkor az elég kevés-mármint a 32 gb

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#26) Angel1981 válasza Beri78 (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van, Win7-hez 64 GB kell.
A 32 GB XP esetén mondható elégségesnek.

(#27) hyperman25 válasza Angel1981 (#26) üzenetére


hyperman25
tag

Egyetértek.

(#28) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Nekem egy "olcsó" Samsung PM800 256-os SSD szolgált egy laptopomban!
Egy egyszerű P6100-as proci volt mellette 4gb Rammal.

Elképesztő volt ahogy a rendszer pillanatok alatt felállt és a kikapcsolási idő is gyorsabb lett. A programok semmi perc alatt indultak el és a telepítési idő is radikálisan lecsökkent. Kicsomagolásról nem is beszélve...

Mindenkinek csak ajánlani tudom az SSD-t rendszer alá.

Igaza van előttem szóló kollégának aki azzal érvelt hogy amennyiben procira nem sok az X tízezer forint akkor az SSD ára sem kellene hogy megbotránkoztasson senkit...

Mellesleg apróban nagyon jó ajánlatok vannak...

Amint összejön a pénzem az asztali gépem is megtámogatom eggyel az tuti :K

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#29) cszn válasza Angel1981 (#16) üzenetére


cszn
őstag

Valószínű túl sok eladatlan 2. generációs van még mert tavaly év végén kellett volna jönnie a 3. generációnak (intel esetében).

(#26) Angel1981 40 giga simán elég win7-hez (átlagfelhasználó esetében). Csak azért mondom, mert van ilyen is, sőt 50 gigások is vannak szóval nem csak 2 hatványaiban lehet gondolkodni. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) LW


LW
őstag

Elképesztő, mekkora különbségek vannak. :Y

[ Szerkesztve ]

(#31) Воланд válasza Vincent_ (#15) üzenetére


Воланд
titán

Túl sok szakmai alapja nincs a megjegyzésednek.

Gondolom az nem zavar, hogy a linkelt tesztben a tesztelő számításai szerepelnek, ami színtiszta matek, túl sok köze nincs az Intelhez, más gyártó is ugyan annyit ad meg a cellák írhatóságára vonatkozóan.

(#21) yakuza.tora: Ez is ezerszer, ezer egy helyen le lett már írva: az ssd nem háttértár, legalábbis nem olyan értelemben, mint egy merevlemez, attól nem is beszélve, hogy nincs értelme a kettőt összehasonlítani.
Vegyél 23k-ért 2tb-os merevlemezt, de gyorsabb lesz bármi is a gépeden? Nem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) Boxi88 válasza Talma (#20) üzenetére


Boxi88
őstag

Hát akkor tényleg nem most lesz SSD-d. :DDD Amúgy valami hasonló árazásra várok én is... de hiába várok... :U

(#33) szki válasza Boxi88 (#32) üzenetére


szki
őstag

SSD még nem lesz olcsóbb, mert nagy rá a kereslet. Főleg a hordozható készülékekbe kapós.
Várhatóan, azért majd csak letörik az áruk, mint ahogy a ramoknak is ingadozik erre-arra. Mikor épp túltermelnek, vagy hiánycikk:)

Amúgy szerintem egy konfig összeállításánál le lehet csípni a proci árából, és máris meg lehet egy fél SSD-re való:)

(#34) dchard


dchard
veterán

Továbbra is fenntartom, amit a korábbi tesztnél is megjegyeztem:

Ha szerintetek a Kingston jobb, mint a SandForce vezérlős bármelyik, akkor szerintem megtarthattátok a teszt példányokat. Ebben az esetben nekem is jobban tetszene.

Minden létező tesztben elveri a Sandforce a Kingstonos SSD-ket, különös tekintettel a valós életet szimuláló tesztekre, és Ti ismét azzal a hibás érveléssel támasztjátok alá, hogy "otthoni használatra nem vennétek" SF vezérlőset, hogy egy lemezképet milyen gyorsan ír fel a sandforce, amit valószínűleg a vásárlók 99%-a soha nem fog csinálni az SSD-jével.

A statisztikával bármit be lehet bizonyítani, de szerencsére járnak ide olyan emberek, akik értenek hozzá, és akár használták is mindkét gyártó termékét. Na náluk kilóg a lóláb.

Nálam egyébként olyannyira "szar" az SF vezérlős SSD, hogy felkoppan a SATA2 olvasásnál...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35) Boxi88 válasza szki (#33) üzenetére


Boxi88
őstag

Ez így rendjén is van, csak mennyivel jobb lenne ha nem kéne lecsapni a proci árából sem hanem kapásból lehetne SSD-t venni?! :)

(#36) kleinguru válasza dchard (#34) üzenetére


kleinguru
addikt

Gondolom SF vezérlős ssd van:))

Furának is találtam a konklúziót... nekem is az van :DD

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37) dchard válasza kleinguru (#36) üzenetére


dchard
veterán

Eltaláltad :)

Félreértés ne essék: nem azért védem az SF-et mert nekem is az van, pont fordítva: azért SF-et vettem, mert az eredmények ezt hozták ki a legjobbnak. Amúgy sem szorulnak rá a védelmemre, mert az egzakt mérésekből minden kiderül a szemfüles olvasó számára is.

Műszakilag viszont védhetetlen az az álláspont, ami a cikkben látható, és már nem előszörre. Még azt is elfogadnám, hogy az SF tömörített tartlmat nem ír olyan gyorsan, hiszen ez tény, és jó ha ezzel a vásárló is tisztában van, de hogy a kettő összehasonlításában már másodjára az egyértelműen gyengébb modellt hozzák ki győztesnek, nonszensz.

Ha valaki tömörített lemezképet akar írogatni az SSD-jére, az ne vegyen SF vezérlőset, de ha valaki arra akarja használni amire való (operndszer, programok etc.), abban verhetetlen.

Egyébként már készülnek a SATA3-mas SF2000-es vezérlővel szerelt meghajtók, volt is róla teszt anadtech-en, hát elég combos volt a produkció. :DDD

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38) kleinguru válasza dchard (#37) üzenetére


kleinguru
addikt

Hasonló megfontolásból vettem én is anno, kicsit keserű is volt a szám íze, mikor a végeredményben az volt, hogy otthonra jobb egy kingston:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#39) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Mindenképpen gyenge az ár/érték aránya. Ennyiért szerintem is egyfajta pszichikai határ felett van.
Nekem most win7 alatt kb 50 giga a rendszer minden játék nélkül. Játékkal 80-90 között ugrál (most fent van a fake factoy cinematic modja is ami kapásból 20 giga :DDD ).
Szóval ha azt akarod, hogy mondjuk egy két játék is villámgyors legyen, akkor ez az érték mondjuk éppen belefér a 64-be. De mivel ajánlatos szabadon hagyni bizonyos százalékot ezért máris kinőtted a 64 gigát.
Szóval szerintem a minimum ami játszana az egy 128 gigás nálam vagy pedig semmi amíg ilyen áron osztják.
Azért kíváncsi lennék mennyit adnak el belőle, hogy megéri gyártani ennyi cégnek ennyi féle modellt. Kemény hasznot sejtek a háttérben... :))

(#40) Bogyó bá' válasza yakuza.tora (#21) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor az én vágyam hamarabb fog teljesülni, mint a Tiéd: én úgy 20-22 ezret vagyok rászánni egy 64GB-os SSD-re... :)

szerk: BalaNce87: én majdnem vettem karácsonyra magamnak egy SSD-t (aztán végül konyhabútor-csere lett belőle, épp egy hete... ;] ), és előre készülve a HDD-n egy pontosan 64GB-os rendszerpartíciót hoztam létre, hogy figyeljem, mennyire van "tele" az oprendszerrel, programokkal, stb. Az eredeti elképzelésemben ugyanis vagy a 40GB-os Intel, vagy a 64-es Kingston szerepelt alternatívaként. Sokan próbáltak meggyőzni itt a PH-n, hogy elég lesz a 40-es is, de azóta bebizonyosodott, hogy nem. Nekem 38-42 GB között mozog a telítettség, pedig csak 2 db játék van fenn, a többi progi a munkámhoz kell. Szóval kell a 64GB, mindenképpen.

Persze csak elméleti jelenleg a problémám, az asszony a konyhabútort preferálta a számtech. költekezésem helyett... :P

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) grc999 válasza Bogyó bá' (#40) üzenetére


grc999
tag

jaja, 20 körül ideális lenne.
kéne már nekem is egy az x61-be......

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#42) adwin válasza #21346560 (#24) üzenetére


adwin
tag

Mit nem értesz? jó ssd-k elfogadnám, gondolom Te is :)

Üdv adwin

(#43) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

ssd oprendszernek való nem pedig adat tárolásra,tegyetek különbséget a kettő közt....
nekem egy ocz 64G vertex2-es van és hasít mint az olajozott villám....érezni a különbséget a tányéros után,ja és 4 magos proci alá kötelező... ;]
a tányéros már csak adat tárolásra marad :K

[ Szerkesztve ]

(#44) Воланд válasza WhiteWalker (#43) üzenetére


Воланд
titán

"olajozott villám"

Teljes mértékben egyetértek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szeretem ezeket a gyorsteszteket.
Rég óta szemezgetek egy kingston ssd vel, idén nyáron talán meg is lessz :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#46) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Még jó, hogy elmondtam: "Nyilván nem lehet összehasonlítani a kettőt, és nem is ez a cél..."
:W

Alléz Olympique de Marseille!

(#47) Syl válasza Bogyó bá' (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja, kell a 64 gigás SSD.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) darksenses


darksenses
csendes tag

Hali!

igen korrekt kis teszt.

(#49) MaUser válasza dchard (#37) üzenetére


MaUser
addikt

Vannak a pH!-n megmagyarázhatatlan eredmények, mint ahogyan más oldalakon is. Itt pl. gyorsabbak a 6970-ek az 570-nél, amikor minden külföldi oldalon ellentétesek az eredmények. Vagy, ahogyan írod, nagyobb oldalakon nem látsz szinte más best buy SSD-t, csak SF-fel szereltet, itt meg folyamatosan nem javasolt otthonra. Fogjuk fel elfogultságnak és olvassunk más oldalakat is, aztán átlagot kell venni és ez alapján dönteni. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50) NLZ


NLZ
tag

Éppenséggel elég a 32 Giga, ha csak a win7, office és egyéb apróbb programok települnek. Nekem is egy ilyen kis szar 32es van jelenleg, de a játékokat másik HDDre telepítem (régi rendszervinyó). Szal még van 10 giga hely SSDn, nem döntöttem el még, hogy melyik játék kapja meg.
De a köv SSDm mindenképp egy 100 giga feletti lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.