Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) feliks


feliks
senior tag

(#55) Vesa: Eredetileg ilyen in-app képekkel akartam teletenni a cikket, de az UP3-é annnyira összetett, hogy 20 screenshot után rájöttem, hogy ha ezt beteszem a cikkbe, mindenki elalszik rajta :D

Nem tudom, mennyire lehet pontos, de épp ma reggeli rácsodálkozás volt, hogy szokással ellentétben emlékeztem, hogy éjszaka egy rossz álomra felébredtem, reggel meg röhögve gondoltam hogy megnézem, hogy REMből felérbredést ír-e, mert ez a kettő nem szokta egymást követni az ábrán. Követte, szóval nem hibázta el a dolgot :D
Sajnos egy-egy ilyen rácsoldálkozásszerű felismerésen kívül nem tudom, mivel lehetne mérni az alvás során mértek pontosságát. (A mozgolódás nem tudom, mennyire befolyásolhatja, mert teljesen más elven működik, mint az orvosi vérnyomásérők, vagy a Mi Band optikai cucca, de a technológia korlátairól sajnos semmit sem tudok :D )

(#56) joci86: Azért éreztem fairnek a Mi Band 1S esetén használni a pulzusmérést az üzemidő megállapításához, mert az összes eszközben használtam az elérhető funkciókat, az UP3 esetén az automatikus pulzusmérését, a riasztásait és ébresztését(ugye ez külön feature annál), a tétlenségriasztást a Ray-nél az átjelzéseket, a led állapotjelzését és a tétlenségriasztást, a Mi Band 1S-nél pedig ugyanúgy a telefonos átjelzést, a pulzusmérést alkalmanként, a pulzusmérést éjszakánként. Úgy voltam vele, hogy telefonnál sem standy időt szokás mérni, ennél sem a kihasználatlan, vag ykevésbé kihasznált állapottal praktikus számolni :)

(#57) opeter87: Igazán szívesen, örülök, hogy szóbakerült a szoftver és volt igény screenshotokra, mert csak azért nem tettem a cikkbe is, hogy ne legyen túl hosszú és átláthatatlan :D (majdnem így is különszedtem több cikkre) Igen, valóban jók a javaslatok, de ami a legérdekesebb, hogy tippre legalább 100-200 féle lehet belőlük, és nem feltétlenül csak egy adott méréshez tudnak kapcsolódni, hanem a rövid vagy hosszbbtávú változásokhoz is, plusz a korcsoportoddal és más felhasználók áltagával is összehasonlít alkalmanként.

(#58) Fredo78: Abszolút egyetértek a leírt pontokban.
Az ár tényleg kulcstényező, a Mi Band 1S hazai hivatalos árával (eDigital) viszonyítva jó áron van az UP3, az amazonoshoz képest szintén, de egy jó webshopban 4-5ezres árral nehéz versenyre kelnie az UP3-nak (persze attól függ, kinek mire kell, én a tanácsadós-összehasonlítgatós-interaktív szoftver nélkül még az sem biztos, hogy viselném az UP3-at is)
A 6 nap vs 1 hónap az én érzésem szerint nem komoly gond, mert az UP3 gyorsan tölt, és nem kell nekifutni külön a töltésnek a szétszedéssel, csak annyit érez az ember, hogy karperec rezeg->telefon megnéz->hamarosan lemerül (blablabla) -> mágneses talpra fel->félóra-óra múlva le->visel tovább :DDD Persze én sem bánnám, ha ez tkéthetente vagy ritkábban kellene csinálni, de belőlem erősebb szájhúzogatást váltott ki az 1S szíjból kioperálás művelete mint az UP3 gyakrabb töltése. (természetesen ez emberfüggő)
A tartósság sajnos valóban negatívum az UP3nál, mert hiába van érzésre jobb anyagból, mint az 1S szíja, de a cserélhetetlenség hiánya miatt ez így is rizikós(abb), meddig elég.
Én mondjuk nem terveztem vele 2 évnél messzebb, mert az akkuk sem hiszem, hogy akár az UP3ban, akár a Mi Bandben tovább bírnák :D
Mindenesetre ha az enyém meghal, frissítni fogom a cikket : :))

(#59) k_sandor köszönöm az elismerő szavakat, örülök, hogy tetszett :R

[Be Happy]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.