Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

Az Mi Band 1S esetén beállítottad a magasságod és a testsúlyod? Mert ha ez elmaradt, akkor bizony érthető a hatalmas különbség. Már mondhatom, hogy évek óta van Mi Band 1-1S-2 karperecem és bizony valós a távolság és lépésérték is, amit mér. :K

* Péter - 06302461862 *

(#2) feliks válasza Dominó85 (#1) üzenetére


feliks
senior tag

Természetesen, mindegyiknek azonos értéket adtam meg, figyeltem a részletekre.
(lépésszámot amúgy biztosan befolyásolja a megadott magasság? Az én logikám alapján annak lépések hosszához lenne köze, vagyis csak a becsült távolságot érintené)

Ahogy nekem lejött a használat során, az 1S és a Ray egyszerűen nem kezelték le megfelelően azokat a helyzeteket, amikor a lépéshez nem tartozott karlóbálás, az UP3 pedig valahogy megoldotta ezt.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#3) Dominó85 válasza feliks (#2) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor rendben van. Csak furcsa, hogy kettő ~8000, kettő pedig ~10000 lépést számolt. :F

* Péter - 06302461862 *

(#4) feliks válasza Dominó85 (#3) üzenetére


feliks
senior tag

Nekem is furcsa, igazából ez az eltérés hozta magával, hogy cikket írtam belőle :D
Én az 1500-2000 lépés eltérést annak tulajdonítom, hogy a zsebretett, hátratett, ölbetett kéztartás lekezelését valószínüleg nem oldotta meg a Misfit / Xiaomi, vagy az eszköz korlátai miatt nem lehetett megvalósítani.. Persze lehet tévedek, de eléggé racionális lenne, mivel a Ray/1S sokkal kevesebb szenzorral van felszerelve (az UP3 tud megtett eemeletet is mérni, így arra tippelnék, az a zsebben lévő kézen mért döccenéseket is számolja)

[Be Happy]

(#5) Dominó85 válasza feliks (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem a kezeden volt az Mi Band 1S a méréskor? Csak mert ha úgy lépcsőzöl, akkor bizony az is mér. :K

* Péter - 06302461862 *

(#6) feliks válasza Dominó85 (#5) üzenetére


feliks
senior tag

De, a kezemen volt. :) A megtett emeleteket a saját szoftveren belül nem írta iOSen egyik sem, az Apple Egészség alkalmazás bemenő adatként pedig csak az UP3tól szedett át emeletekre vonatkozót adatot.

[Be Happy]

(#7) Dominó85 válasza feliks (#6) üzenetére


Dominó85
veterán

Jaaa, hogy iPhone-val volt párosítva? Az Mi Band-hez tartozó Mi Fit alkalmazás kicsit soványabb funkcionalitásban, mint androidon. Nem baj, azért köszi a tesztet, jó ilyeneket is olvasni. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#8) feliks válasza Dominó85 (#7) üzenetére


feliks
senior tag

Igen, mindhárom telefon iPhone-nak volt párosítva, mivel csak az volt kéznél. :)

[Be Happy]

(#9) hitvanyalak válasza feliks (#8) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Érdekes, de azért durvák ezek az eltérések.
Mondjuk nekem Moto360-on a Google Fit és a Moto Body is más értékeket hoz ki lépésre kalóriára, de szívritmusra is...

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#10) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Azt megkérdezhetem milyen óra van a cikk képén a kezeden?(meglehetősen szépnek tartom)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#11) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Nem tudom hogy az ios-es mifit mit tud de az androidos szerintem elég sokat. Szerintem egy kicsit le van húzva a miband főleg annak tükrében hogy mennyibe kerül.
Amúgy gratula igényes cikk. (egy árazás és ar/érték arány vizsgálat talán lfért volna még)

(#12) csipuka válasza feliks (#2) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha meg belefer, akkor tedd mar zsebre az osszes ketyeret, es ugy is setalj egyet, vajon akkor is kijonnek a kulonbsegek.
Nekem Mi Band 1-em van, de tudom rola, hogy a zsebretett kezes setalast birja szamolni, sot meg azt is, ha poharral a kezemben setalok. A bevasarlokocsit nem szereti :)

(#13) föccer


föccer
nagyúr

Most én vagyok a sügér, vagy az iphone és a UP3 mérése között tényleg 102 lépés különbség van és nem 2?

:F

üdv ,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) CoolBoy323 válasza hitvanyalak (#10) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tissot PRC200

[link]

ON: szerintem is hiányzik valami ár/érték fejtegetés

föccer: igen, Te vagy :D 10221 - 10119 = 102

[ Szerkesztve ]

(#15) DG790401


DG790401
tag

Nekem is viszonylag pontos volt akár a miband 1 vagy a 2 band is futôpadon is 3% volt a max eltèrès androidon. Sztem is valami helytelen beállîtás van a háttérben. Jô a cikk az összehasonlîtás bravô!

(#16) Forest48


Forest48
aktív tag

Én is valami kis hibát gyanítok, egyébként hogy kezelné le a zsebrerakást egy olyan eszköz, amiben a gyorsulásmérővel mérik a mozgást? Ha jól rémlik lehet pontosítani gps-el. Menj egy kört velük telefon nélkül csak az érdekesség kedvéért. Hátha valamelyik rá van utalva a készülék gps adataira...

(#17) benoce


benoce
tag

Hmm, itt régen Fitbit Charge volt együtt használva Xiaomi Mi Band 1S-el, majd lett Fitbit Blaze és a Xiaomi Band 2-re cserélve. Ezeket a "teszteket" én is szintén elvégeztem anno kovácsiságból, a Fitbit mindig egy 10-20% többet mért a másiknál, legyen az Band 1 vagy 2 verzió.

(#18) doongoo


doongoo
addikt

Jó kis összehasonlítás lett.
Én az "alulszámlálást" értelmezném a helyedben motivációként. Lehet ez egy feature is, mozogj még többet! :))

(#19) Dominó85 válasza doongoo (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, én is ezt a szempontot venném inkább figyelembe. Az egyik 10km-t mutatna (önelégültséggel töltene el), míg a másik "csak" 8km-t. No akkor úgy lennék vele, hogy uccu neki még egy erős 2km-t menni tovább.

* Péter - 06302461862 *

(#20) feliks


feliks
senior tag

Bocsánat, hogy blokkosítva válaszolok, tegnap megjelenés után nem tudtam itt lenni. :D

(#10) hitvanyalak: Tissot PRC 200 Chronograph, T461 modellszámú, régebbi, 2014 előtti változat

(#11) Fredo78: Lehet, hogy kevesebbet tud az iOS-es variáns, semmiképpen nem akartam lehúzni, de csak iOS alapján tudtam véleményt ítrni egyéb készülék híján. Azt a pro-kontráknál és összegzésnél írtam is, hogy nagy előnye, hogy alatta van a többi árának.
Bővítem egy ár-érték vonatkozással is az eszközöket taglaló oldal alján.

(#12) csipuka: Jó ötlet, amint időm lesz rá (pár napon belül), megcsinálom ezt is :)

(#13) föccer / (#14) CoolBoy323: igen, én vagyok a béna, visszaellenőriztem a számokat, nem 2, hanem 102 és nem 4 hanem 104 (volt egy második mérés is), nemt'om hogy szúrhattam el ennyire, korrigáltam.

(#16) Forest48: csipuka ötletével egybefűzöm ezt is.

(#17) benoce: neked mi jött le a fitbites öszehasonlításból, a Xiaomi téved lefelem vagy a Fitbit felfele?

(#18) doongoo: igen, így is lehet értelmezni, valóban :D :D :D (Nekem mondjuk az egészségügyi tanácsok, és a mindig valami újat ír feature a motiváció, mert nem teszem félre így az egészet :D (Az UP3-at hordom, a többi egyszerűen nem tartja fent az érdeklődést :D ))

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#21) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó cikk, gratulálok :R

Kedvet is kaptam arra, hogy komolyabban utána nézzek és elgondolkodjak egy jawbone up3-on. De MO. sehol nem találtam. A tied honnan lett rendelve?

Nagyon szép a Tissot óra :C , nekem PRS516 van.

Most egy Mi Band 1-esem van nekem is és iPhone 6S-el használom és a Band mindig többet mér nekem is (500-2000 lépéssel 1 nap, mint az iPhone) a telefon mindig a zsebemben van, tehát annak pontosnak kellene lennie.
Páromnak szintén iPhone 6S és Fitbitt Alta-ja van. A 2 iPhone és a Fitbit mindig azonosat mér (10-200 lépés a max diferencia), de a Mi Band mindig többet mér ezeknél. Pont ezért gondolkodom lassan, hogy le kéne cserélnem a Band-et, mert egyszerűen nem reális, amit mér.
Az alvást viszont nagyon jól méri, mindig szóval a kütyü nem rossz.

(#22) Fredo78 válasza feliks (#20) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Természetesen nem a te hibád, honnan tudhatnád IOS-ből, hogy milyen featurék vannak android alatt.
Én a Miband-et használom régóta androiddal ezért ragadt rám pár info, erre is való e fórum hogy megosszuk.
Mi fit android alatt teljesség igénye nélkül:
-Célsúlyt lehet beállítani, súlyadatot naponta felvinni, kétféle grafikonon mutatja a változást, BMI alapján megmondja, hogy túlsúlyos vagy :)
-Napi céllépésszámot megadni
-Napi lépésszám óránkénti bontása grafikonon
-Napi lépésszám statisztikái heti, havi bontásban
-Intelligens ébresztés (ha könnyű alvás fázisban van felébreszt a megadott idő előtt)
-Telefon feloldása Miband-el

(#23) feliks


feliks
senior tag

(#21) opeter87: Az enyém Amazonos váráslás (most éppen 67 EUR a fekete) Én nagyon meglepődtem magamon is, annyira elégedett vagyok az UP3-mal, pedig használat előtt az egészet tök értelmetlennek gondoltam :D

Ha alváselemzés fontos neked, akkor információk híján nem merem azt mondani, hogy a legjobb a piacon, de a magyarázatok és a REM alvás mérése (és alvás változáskövetés miatt) sokkal hasznosabb szerintem, mint a nyers alvási adat a többi eszköznél :D

Köszönöm a dícséretet, én is nagyon szeretem, megrögzött Tissot-bolond vagyok :D

(#22) Fredo78: Akkor a leírtak nagyját tudja az iOS variáns is, az -Intelligens ébresztés és a Telefon feloldása Miband-el viszont kimaradt, ezek pedig igen hasznosak lennének.
Ha Androidos Mi band tapasztalataid vannak, azt meg tudnád mondani, hogy ott mutatja-e a szoftver az alváskor mért pulzusszámot? Mert ezt nagyon nem tudtam hova tenni, hogy van olyan beállítás, ami szerint rámér éjjel a pulzusra, de erről aztán semmi adatot nem mutat iOS alatt. Kicsit fura így :D

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#24) Fredo78 válasza feliks (#23) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Sajnos erről nem tudok infóval szolgálni mert az enyém még régi sima 1-es, nincs benne pulzusmérő...

(#25) konzi


konzi
aktív tag

Nem osztom a véleményed a miband al kapcsolatban. Szerintem nem nagy nyűg kb havonta 1x kivenni a tokbol és feltölteni :)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#26) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy a séta, amire az eszközök eltérő (láthatóan két különböző módon mért) lépésszámot adtak, valójában hány lépésből állt. Nem egymáshoz, hanem a valós értékhez van értelme viszonyítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) macskea


macskea
őstag

Baromira jól sikerült ez az összehasonlítás! Gratulálok! :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#28) macskea válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


macskea
őstag

Amikor még új volt az órám, néha ráellenőriztem, hogy milyen pontosan számolja a lépést. Megnéztem hol áll, száz lépést leszámoltam, és megint megnéztem. Pár százalékkal tért csak el maximum, azt is lefelé. Egy-egy lépést halasztott el néha. Szóval ha nem próbálod valahogy "becsapni" az órát, kifejezetten pontos. Szinte minden esetben jól mér, egy dolog csapja be mindig, ha valami nehezet cipelek. Azt hiszem, hogy nem a lengéseket méri, hanem a döccenéseket, ezeket egyenlítette ki a nagy kézben tartott súly. Szóval ha egy eszközt a számára legkedvezőbb helyzetben kérsz lépés számlálásra, valószínűleg meglepően pontos lesz. Pl egy telefonnak ilyen lehet, ha zsebre van vágva, és úgy számol.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) MaCS_70 válasza macskea (#28) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amikor meglett az S2 Gear, én is mentem egy kört a faluban, és elégedetten tapasztaltam, hogy 1000 lépés után kevesebb mint egy százalék volt az óra által produkált eltérés, pedig én is próbáltam átverni (karba tett, zsebre vágott kéz, stb.), de nem hagyta magát. Ha mereven magam elé tartottam a karom, az óra akkor is jól számolta a lépéseket, úgyhogy valóban nem kell neki teljes lendítés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) lase92


lase92
csendes tag

hello,
Én wp-vel használom a mi s2 plus-t (vagymit), nekem tetszik, csak egytlen dolog nem tud sajna más platformhoz képest: híváskor rezegni, de egyébként minden másra rezeg. (email, sms, nemfogadot... :D )
A töltést nem tudom miért lenne szánalmas, szerintem teljesen jó, ahogy van, főleg hogy havi 1x bőven elég szétszedni töltéshez a cumót. ( igen karkötő végén lenne egy "fél" usb, az jobb lenne, de akkor hogy cserélsz szíjat? :P )

(#31) joci86


joci86
senior tag

Black Friday-en (Geekbuying) 8,89 USD-ért dobálták a Mi Band 1S-t. :)
Szilveszter óta használom, 10 nap elteltével van 75%-on. ez alapján 3 hét felett kellene lennie az üzemidőnek.

Fura, én sokallom a mért lépések számát. Igaz, nem hasonlítottam össze más eszközzel.

Jól sikerült teszt, köszi! :)

(#32) benoce válasza feliks (#20) üzenetére


benoce
tag

Szerintem a Fitbit mérése áll közelebb a valósághoz, mind ezt használva WP10 majd Androidos telefon mellett. De mindenképpen szeretném egyszer majd egy TomTom-al is összehasonlítani, ami bizony tartalmazz majd GPSt-is

(#33) doongoo válasza feliks (#23) üzenetére


doongoo
addikt

Alváskor mért pulzusszámot nem jelzi a grafikonokon android alatt sem. Csak arra használja alvás közben a méréseket, hogy eldöntse, épp könnyű vagy mély álomban leledzel...

(#34) kmarkk22 válasza Fredo78 (#22) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Már régóta kivették az "intelligens ébresztés" funkciót androidból is meg iOS-ból is sajnos. :(
Szóval azt nem tudom te hol találtad, de ha tényleg van benne (újra?) akkor leírhatnád, hogy hogy hoztad elő. :R

(#35) tkarika válasza kmarkk22 (#34) üzenetére


tkarika
csendes tag

Üdv!

Androidra a megoldás a Mi Band Tools app: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools

Az intelligens ébresztésen kívül van benne még egy csomó hasznos funkció:
- Be lehet állítani az egyes appok értesítéseihez az ikont (2)
- Rendszeres pulzusmérés (1S és 2)
- Ne zavarj mód (kicsit okosabb, mint a Mi Fit app-ban)

Ezen kívül a cikkhez is hozzászólnék. Bár nekem Mi Band 1 után egyből a 2 jött, így pont a cikkben szereplő változatról nincs tapasztalatom, viszont a másik kettővel teljesen meg voltam elégedve. Nekem tetszett is, a töltési funkcióval sincs bajom, főleg mert, mint ahogy írták előttem, ritkán kell játszani vele (a 2-est azért gyakrabban, kb 2 hetente kell tölteni, de ott meg már kicsit könnyebb kiszedni és visszatenni). Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én leginkább az értesítések és a telefon feloldás miatt használom, de néha azért ránézek, hogy mennyit mentem/aludtam.
Rendszeresen mentem az 1-essel és megyek a 2-essel is vízbe, és semmi bajuk sincs, szóval lehet, hogy papíron csak a zuhanyzást bírja, de gyakorlatban többet is.
Androidon már régen tudja a tétlenségi riasztást, bár fixen 1 óra után tud csak jelezni, de az, hogy mitől meddig csekkolja, azt be lehet állítani. Nem tudom, hogy iOS-en van-e ilyen funkció.
Ami viszont kicsit fura, hogy iOS esetében hívásnál és sms-nél ki tudja írni a nevet, vagy a számot, Androidon viszont nem (még).

-- tk --

(#36) feliks


feliks
senior tag

(#25) konzi: persze, nem egetregető probléma a szíjból kivenni, de sokkal parasztabb megoldásnak érzem a gumi feszegetését a töltésért, mint rádobni az eszközt egy mágnesesen tapadó csatlakozóra, vagy 6 havonta elemet cserénli benne.

(#26) MaCS_70: Sajnos egy másfél órás séta alatt én többet hibáznék szerintem fejben, figyelmetlenség miatt, mint az eszközök, így a jobb megoldás híján legjobb ahhoz hasonlítani, ami a combomról méri a mozgást közvetlenül (i7) :D

(#27) macskea Köszönöm :) :R

(#30) lase92: nem, nem a karkötő végén kellene lennie az usbnek, hanem ha akksis, az alján egy érintkezőnek, ha elemes, akkor meg bírhatná több hónapig, hogy kevésbé legyen zavaró a feszegetéses megoldás :D (pl alternatív szíjak hozzá úgy vannak megoldva, hogy egy zárómechanizmus fogja be, amit kinyitsz akkor kijön, bezársz, akkor ottmarad, az úgy rendben van)

(#31) joci86: igen, ezért is írtam ,hogy külföldön még olcsóbb :D Nem tudom, lehet te nem használod a plzusmérőt, direkt ellenőrzésként, az pedig gondolom beleharap az akkuba (legalábbis moto 360-on eszi), de annak a használata nélkül nem fair üzemidőt írni. (Plusz az alváskori pulzus mérés is be van rajta nyomva, ez is okozhat eltérést)

(#32) benoce: akkor ezalapján ugyanarra a következtetésre jutottunk a xiaomi vs world összehasonlításban :D

(#33) doongoo: köszönöm, ezt jó tudni. Fura, engem pedig nagyon érdekelne ez az adat, ha már méri, megoszthatná a tulajjal :D

(#35) tkarika: igen, ezt az android alatt elérhető tird-party app megoldást olvastam én is neten, csak nem volt lehetőség tesztelni, csak a gyári megoldást :( Gyakorlatilag az 1S egy 1 + HR - színes ledek, szóval ha 1 és 2 tapasztalatod van, gyakorlatilag ismered ezt is :D Nekem is tetszett az 1S, ameddig a többivel nem találkoztam, és nem láttam más megoldásokat is. Maga a töltés nem baj, hogy így van megoldva, de pld ha ilyen módon lehetne kivenni a szíjból [link] akkor nem is lenne rossz szavam rá, viszont a feszegetés szerintem nem olyasmi, ami a használat üzemszerű részét kellene, hogy képezze. :) Igen, olvastam én is, hogy úszni is lehet elméletben vele, (elm UP3-mal is lehetne) , de tapasztalat híján nem akartam olyat írni, amit ha elolvas valaki, és alapul veszi a cikkemet, akkor azzal az eszközét kockáztatja. :)
Szomorú, a tétlenségi riasztás pedig jó feature lenne, nem értem miért nincs az iOS verzióban, amikor a karperec kezeli, azaz gondolom nem az oprendszer korlátai miatt nem került bele..

[Be Happy]

(#37) feliks


feliks
senior tag

A korábbi ötletek alapján futottam egy bónuszkört, és egy ~45 perces séta erejéig a telefonon kikapcsolt bluetooth mellett, nem karon, hanem zsebben, ellenőrzötten azonos magasság/súly értékekkel sétáltam.

Az eredmények a követezőek lettek:
Misfit Ray: 7746 lépés
iPhone 7: 7806 lépés
Jawbone UP3: 7795 lépés
Xiaomi Mi Band 1S: 7664 lépés

Érdekes, hogy zsebben mért eredményként jelentősen kevesebb az eltérés, de a Xiaomi ezúttal is lefele torzít, és a 4 eszköz legkevesebbet mérő tagja, vagyis kijelenthető, hogy a korábbi mérések során a tévedések legnagyobb oka a karon hordás, és a kézlengetés elmaradása volt.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#38) MaCS_70 válasza feliks (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Másfél óráig én sem bírtam volna -- eleve számolni nem, nemhogy hiba nélkül. :)
Ezért maradt egy 1000 lépéses szakasz -- azt még bírtam koncentrációval.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) kmarkk22 válasza tkarika (#35) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

köszönöm a válszt! :) Már hallottam korábban is erről az alkalmazásról, csak nem akartam fizetni érte, mert gondoltam, majd a Xiaomi visszarakja a saját alkalmazásába a funkciót. De akkor adok ennek is egy esélyt! :R

[ Szerkesztve ]

(#40) Obyboy


Obyboy
addikt

A Jawbone UP3 szimpatikus darab. Sportolásnál (úszás,kerékpározás) nekem egyik sem játékos így főleg az alvás monitorozása érdekes számomra. Az alvás monitorozó eszközök közt van olyan amelyik érzékeli, hogy horkol a viselője és esetleg addig rezeg míg testhelyzetet nem vált az ember?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#41) feliks válasza Obyboy (#40) üzenetére


feliks
senior tag

Sajnos nem tudok ilyen trackerről, az UP3 mindenesetre nem tud horkolásra reagálni, de külön loggoli sem tudja a horkolást, max logikázni lehet, hogy ha horkolsz, se nem rem, se nem deep sleep fázisban vagy éppen, de ez féllábú megoldásnak is gyenge :)
Ami projekt volt erre a témára, az sajnos nem jutott el gyártási fizisba, ha jól tudom. [link]

[Be Happy]

(#42) attiati válasza Obyboy (#40) üzenetére


attiati
veterán

Azért az elég szadista módszer lenne, ha minden horkolásnál mikroébresztéssel operálna :D
Voltak horkolós szobatársaim koleszban, 5 percenként újra horkoltak (persze a környezetnek is rémálom).

Inkább fül-orr-gégészet körül kell nézelődni.

Te mit találtál a legjobb alvásmonitorozó eszköznek? Akár a felsoroltakon kívül is.
Vagy bármi kütyü, ami alvással kapcsolatos és elérhető áron van és jó?

[ Szerkesztve ]

(#43) UnA válasza feliks (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért ez nagyon különbözik a cikk méréseitől, mert itt még a legnagyobb eltérés is kisebb, mint 2%.

Leginkább egy olyan eredményre lennék kíváncsi, ahol egy valódi lépésszámlálás volna ezekkel az értékekkel szembeállítva. Persze tudom, hogy ehhez valami profi eszköz kéne, mert fejben nem túl izgalmas feladat :)

(#44) UnA válasza attiati (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

Horkolásnak sok egyéb oka is lehet, még akár az alvás rendszertelensége is. De fontos a testhelyzet is, pl. hason fekve elég kis valószínűséggel horkolnak.

(#45) Vesa


Vesa
veterán

Jó cikk! Grat!

A Jawbone-t láttam valami webshopban itthon is, 39eFt-ért!
Amazonon mondjuk nincsenek tőle elájulva, de ez sem jelent semmit. Én a páromnak vennék egyet, alváselemzés miatt mert nem alszik jól és sokszor összemosódik számára, mennyit is aludt és mennyit volt ébren. Talán egy ilyen cucc tisztába tenné a dolgot, ha valóban képes monitorozni az alvási fázisokat.
Mondjuk közel 50k-t emiatt nem adnék ki csak akkor, ha valóban értékelhető a tudása (ertsd: Van annyira pontos és hiteles, hogy azzal lehet kezdeni valamit).

Az UP3 kapcsán érdekelne, hogy a szíj méretezése hogyan van megoldva? Nyilván állítható némileg, de egy vékony csuklójú lányra is ráállítható, vagy nekik van külön mondjuk S-es méret?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46) doongoo válasza tkarika (#35) üzenetére


doongoo
addikt

Hívásnál androidon is kiírja a nevet (ha a telefon angol nyelvre van állítva), SMS-re nem használom, arra (is) ott az okosóra

(#47) KAMELOT


KAMELOT
titán

Milyen baromságokat találnak már ki! Semmi értelme egy ember számára. Mobilban minden megtalálható minek a karkötő! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48) feliks


feliks
senior tag

(#42) attiati: én az UP3-at ajánlanám alvásmonitorozásra. Nemcsak ezek közül, hanem összességében is. Vannak kényelmesebb megoldások (nem karkötő), de azok nem ezen az áron mozognak. Ebben az ársávban szerintem messze-messze viszi a prímet az up3 (persz elehet, hogy vlaamiről nem tudok, és tévedek)

(#43) UnA : igen, valóban érdekes tapasztalat, engem is meglepett, hogy az eszközök a felhasználási területüken kívül, a kar helyett a zsebben ennyivel jobban összevágó eredményt mutattak. Nekem ebből az jön le, hogy a bennük lévő technológia valszeg költségcsökkentés miatt nem áll elég szenzorból, hogy pontos értéket mérjenek karon hordva.
Valóban, engem is érdekelne egy 100%os pontosságú eszközzel összemérve, csak nemhogy nincs ilyenem, de még nem is tudok róla, hogy létezne :D

(#45) Vesa: köszönöm, örülök, hogy tetszett a cikk :) Igen, amazonon nincsenek tőle elájulva, és amikor utánakerestem, én is igen sok negatívumot találtam, bár a többség inkább apróság volt (volt akit nyomott a szenzorcsillag, volt akit zavart, hogy a felhelyezést szokni kell), amik éppen lehetnének ellenérvek, csak a gyakorlatban ez az első 5 perc után fel sem tűnik. Az egyetlen negatívumot amit láttam az amazonon, és valós probléma, hogy a szíj ha elszáll, akkor mivel nem cserélhető, nem lehet javítani.
Ha tanácsolhatom, ne itthon és ne 50k-val számold az UP3-at, mert annyit (szvsz) nem ér. Az amazon.de-n 20.000 körül mozog (linkeltem feljebb), ingyen szállítással, nyomkövetéssel, még ha kettőt is rendelsz, akkor is olcsóbb egy 10-essel, mint a hazai 50k-s ár. :D
A rögzítés olyan, hogy egyféle mérettel próbálják lefedni a piacot.

Nekem 18cm-es kerületű csuklóm van, szerintem ahogy a képen is látod, olyan 16-24 centis kerületig lehet jó a cucc, de lehet hogy tovább is, ezt csak tippelni tudom, de szerintem kábé bárkire jó lehet. Ami nagyonvékony csuklónál gond lehet, az maximum az, hogy az eszköz akkor túllóghat a kar vonalát fölül (kb 5-5,2 centi a cucc merev része, ami meglepően kicsinek tűnik hordva, de igen vékony csuklón azért szerintem érezhető lenne)

(#47) KAMELOT: Nem értek egyet, hogy minden megtalálható lenne mobilban.
- Puzusmérés folyamatosan?
- Rezgéssel ébresztés időintervallumban vagy pontban?
- folyamatos egészségügyi nyomkövetés és változásértékelés?
- Motiváció, hogy mozogj?
- tétlenségriasztás?
- jelzések a karodon, hogy néma telefonnal is lásd, mi történik?
Amire te gondolsz, az kábé a lépésszámlálás funkció, az összes többi szolgáltatás nélkül :D

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#49) Fredo78 válasza Vesa (#45) üzenetére


Fredo78
aktív tag

A Jawbone-t nem ismerem de a Mi band alvásmonitorozása is nagyon jó, pl. az éjjeli pisilés is rögzítve van (feltéve ha kimész az ágyból :) ) . Ha a cikkíró szerint a J még jobb akkor perfekt lehet a céljaitokra.

(#50) feliks válasza Fredo78 (#49) üzenetére


feliks
senior tag

Ezeket a jawbone is tudja. A nagy előny, hogy a korábbiakkal is összehasonlítja, méri a REM alvást is, illetve a pulzust is mutatja, plusz alváskori átlagot is számít, illetve a változásokat mrg is kommenteli. Elég átlátható.

Pár screen a ma éjszakai elemzésből:




[Be Happy]

(#51) Fredo78 válasza feliks (#50) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Ez elég komoly. Meglepő hogy ilyen dolgokat is tud egy ilyen relatíve olcsó szerkezet.

(#52) feliks válasza Fredo78 (#51) üzenetére


feliks
senior tag

Igen, engem is meglepett, kb. a Mi Band szintjét vártam volna előzetesen, csak folyamatos pulzusméréssel. Szerencsémre a képeken látható módon jelentősen többet kaptam annál. :)
Nem olcsónak szánták (130 font vagyis 45.000 volt régebben), csak szerencsére szépen lement az ára :D

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#53) Praston


Praston
tag

Jó kis cikk. Eddig nem igazán érdekelt a téma, de ez a cikk felkeltette az érdeklődésem. Számomra az alvás elemzés az ami érdekelne, és ahogy olvasom android alatt a Mi band nem ennyire rossz. A cikk és itt a forum után a Mi band 2-vel kezdtem szemezni. Mit gondoltok, érdemes lenne az kezdésnek vagy a Jawbone Up3 jobb beruházás? Android alá leginkább pulzus és alvás elemzésre. Köszi :)

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#54) feliks válasza Praston (#53) üzenetére


feliks
senior tag

Köszönöm :R Örülök, hogy felkeltettem az érdeklődésed :)
Azt azért nem állítottam, hogya Mi Band rossz lenne, ha olcsón akar valaki hozzájutni egy okoskarperechez, akkor egyenesen a legjobb választás a Mi band :)
Azért nmem voltam vele elégedettm, mert a statikus adatoktól hamar unalmassá és érdektelenné válik a dolog, nem érzem, hogy minek mi a következménye, vagy haszna. :)

Az, hogy melyik a jobb beruházás, nagyban függ attól, mik az igényeid, és honnan, mennyiért szerzed be a választott karperecet.

Hazai áron kb:
Mi band 2: 13.000 forint
UP3: 50.000 forint.
Ha ezeket az árakat nézzük, akkor nyilván az UP3 borzasztóan rossz vétel.

Amazon.de-ről rendelve:
Mi band 2: 12.000 forint (40 EUR körül)
UP3: 20.000 forint. (67 EUR körül)
Ezekkel az árakkal számolva szerintem akkora a különbség, hogy mindenképpen az UP3-at érdemes megvenni, mert annyival többet nyújt gyakorlatilag mindenben (még akkor is, ha egyes pluzfunkciókra rávehető droid alatt) , és annyival jobban motivál, hogy ezt a különbséget (szerintem) simán megéri.

A harmadik lehetőség, hogy a Mi bandet random kínai oldalakról szerzed be a magyar / amazonos ár fele környékén. Ez nehéz eset, mert ez már akkora differencia, hogy igényfüggő, hogy megéri-e.
Ha a saját tapasztalataimra és igényeimre alapozok, akkor továbbra is UP3, de például ha nem igény a mindent megmagyarázó, változásokat követő és tanácsokat adó szoftver, csak a nyers adatokra van szükség, akkor ekkora árkülönbség mellett már inkább a Mi band 2 felé billen a mérleg nyelve.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#55) Vesa válasza feliks (#50) üzenetére


Vesa
veterán

Ez de jó!
Így legalább konkrétan látszik a szoftver működése is. Thanks! A kérdés már csak az, mennyire lehet pontos egy ilyen cucc, pl. forgolódásnál nem mér-e össze-vissza? Mondjuk valószínűeg igen. A vérnyomásmérők is hülyeséget mérnek, ha mozgatom a karom közben. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#56) joci86 válasza feliks (#36) üzenetére


joci86
senior tag

A pulzusmérés valóban nincs engedélyezve. Mértem vele párszor, tényleg jobban igénybe vette az akksit. Szinte biztos, hogy ebben van az eltérés.
Csak akkor nem fair pulzusmérés nélkül üzemidőt nézni, ha az összes többinél is be van kapcsolva. :)

(#57) opeter87 válasza feliks (#50) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi a képeket. :R
Ezek alapján nagyon komolynak tűnik az UP3 alvásmonitorozása. A legkomolyabb amit eddig láttam. Ehhez képest a Mi Band-é sehol sincs. Hasznosak és értelmesek a program által küldött "tippek" "javaslatok" is.

(#58) Fredo78 válasza feliks (#54) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Lassan belénk ég amit leírtál és neked egyszerűbben érthető, mert te együtt láttad a három versenyzőt. :)
Nagyon izgalmas az amivel többet tud az UP3, biztos nagyon örülnék neki ha lenne egy ilyenem ,de azért van pár dolog (amiket te is említettél) ami miatt nem biztos, hogy vennék. Első az ár: a miband 1-1S 4-5 e ft a webshopokban ez töredéke az UP3nak. A második a töltés 6 nap vs 1 hónap. A harmadik a tartósság. A Mi band nálam félévente elhasznál egy szíjat (0,5-1 dollár) az UP3-ra azt írod nem cserélhető. Ha tartós is azért a használatban szerintem két év alatt valszeg megadja magát. Persze ez is jó teljesítmény nem is vár többet már az ember a mai fogyasztói világban.

(#59) forandor


forandor
tag

Remek teszt és összehasonlítás. Nem gondoltam volna, hogy így le fog kötni. Az ár csak idő függvénye, lesznek ezek még olcsóbbak is.

(#60) feliks


feliks
senior tag

(#55) Vesa: Eredetileg ilyen in-app képekkel akartam teletenni a cikket, de az UP3-é annnyira összetett, hogy 20 screenshot után rájöttem, hogy ha ezt beteszem a cikkbe, mindenki elalszik rajta :D

Nem tudom, mennyire lehet pontos, de épp ma reggeli rácsodálkozás volt, hogy szokással ellentétben emlékeztem, hogy éjszaka egy rossz álomra felébredtem, reggel meg röhögve gondoltam hogy megnézem, hogy REMből felérbredést ír-e, mert ez a kettő nem szokta egymást követni az ábrán. Követte, szóval nem hibázta el a dolgot :D
Sajnos egy-egy ilyen rácsoldálkozásszerű felismerésen kívül nem tudom, mivel lehetne mérni az alvás során mértek pontosságát. (A mozgolódás nem tudom, mennyire befolyásolhatja, mert teljesen más elven működik, mint az orvosi vérnyomásérők, vagy a Mi Band optikai cucca, de a technológia korlátairól sajnos semmit sem tudok :D )

(#56) joci86: Azért éreztem fairnek a Mi Band 1S esetén használni a pulzusmérést az üzemidő megállapításához, mert az összes eszközben használtam az elérhető funkciókat, az UP3 esetén az automatikus pulzusmérését, a riasztásait és ébresztését(ugye ez külön feature annál), a tétlenségriasztást a Ray-nél az átjelzéseket, a led állapotjelzését és a tétlenségriasztást, a Mi Band 1S-nél pedig ugyanúgy a telefonos átjelzést, a pulzusmérést alkalmanként, a pulzusmérést éjszakánként. Úgy voltam vele, hogy telefonnál sem standy időt szokás mérni, ennél sem a kihasználatlan, vag ykevésbé kihasznált állapottal praktikus számolni :)

(#57) opeter87: Igazán szívesen, örülök, hogy szóbakerült a szoftver és volt igény screenshotokra, mert csak azért nem tettem a cikkbe is, hogy ne legyen túl hosszú és átláthatatlan :D (majdnem így is különszedtem több cikkre) Igen, valóban jók a javaslatok, de ami a legérdekesebb, hogy tippre legalább 100-200 féle lehet belőlük, és nem feltétlenül csak egy adott méréshez tudnak kapcsolódni, hanem a rövid vagy hosszbbtávú változásokhoz is, plusz a korcsoportoddal és más felhasználók áltagával is összehasonlít alkalmanként.

(#58) Fredo78: Abszolút egyetértek a leírt pontokban.
Az ár tényleg kulcstényező, a Mi Band 1S hazai hivatalos árával (eDigital) viszonyítva jó áron van az UP3, az amazonoshoz képest szintén, de egy jó webshopban 4-5ezres árral nehéz versenyre kelnie az UP3-nak (persze attól függ, kinek mire kell, én a tanácsadós-összehasonlítgatós-interaktív szoftver nélkül még az sem biztos, hogy viselném az UP3-at is)
A 6 nap vs 1 hónap az én érzésem szerint nem komoly gond, mert az UP3 gyorsan tölt, és nem kell nekifutni külön a töltésnek a szétszedéssel, csak annyit érez az ember, hogy karperec rezeg->telefon megnéz->hamarosan lemerül (blablabla) -> mágneses talpra fel->félóra-óra múlva le->visel tovább :DDD Persze én sem bánnám, ha ez tkéthetente vagy ritkábban kellene csinálni, de belőlem erősebb szájhúzogatást váltott ki az 1S szíjból kioperálás művelete mint az UP3 gyakrabb töltése. (természetesen ez emberfüggő)
A tartósság sajnos valóban negatívum az UP3nál, mert hiába van érzésre jobb anyagból, mint az 1S szíja, de a cserélhetetlenség hiánya miatt ez így is rizikós(abb), meddig elég.
Én mondjuk nem terveztem vele 2 évnél messzebb, mert az akkuk sem hiszem, hogy akár az UP3ban, akár a Mi Bandben tovább bírnák :D
Mindenesetre ha az enyém meghal, frissítni fogom a cikket : :))

(#59) k_sandor köszönöm az elismerő szavakat, örülök, hogy tetszett :R

[Be Happy]

(#61) shiftac


shiftac
aktív tag

"kövér vagy fiam starter pack". Még mindig jobb, mint a "büdös vagy csomag" :DDD.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#62) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Kipróbáltam a MI Band 2-met, hogy mennyire pontos a lépésszámlálása és azt kaptam, hogy nagyon.
Először 600-at léptem, rendesen mozgatva a karomat és 601-et mért a karkötő, majd nehéz szatyorral a kezemben, vagyis karmozgatás nélkül, léptem 600-at és 603-at mért. Mindkét esetben minimális az eltérés a valóstól és többet mért, mint a ténylegesen megtett lépésszám.
Ezek után, gyalogoltam 4.6 km-t, amit a GPS-t használó Runtasic-kal hasonlítottam össze és a Band 2 ugyan azt a távolságot mutatta, mint a Runtastic (100 m-es pontossággal jelzi ki a megtett távolságot a Band 2).

(#63) RollChi


RollChi
újonc

Sziasztok!

Nagyon jó a cikk! Éppen kijelző nélküli okos karkötőt keresek és további fontos szempont lenne, hogy a pulzusmérő folyamatosan mérjen. A Jawbone nagyon simpatikus, de dem derül ki számomra, hogy a tesztelt termékek közül melyik alkalmas folyamatos pulzusmérésre és elemzésre. Vagy csak elkerülte e figyelmem.. Tudnátok esetleg segíteni vagy ajánlani olyan terméket, ami alkalmas folyamatos pulzusmérésre és elemzi is azokat? A Sony Smart Band 2-vel szemezek még, de bármilyen más ajánlást is szívesen fogadok.

Köszönöm előre is!

(#64) Fredo78 válasza RollChi (#63) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nem volt soha pulzusmérős karperecem, de szerintem ezek alkalmatlanok az állandó mérésre (Lehet, hogy megcáfol majd egy tulaj). Folyamatos mérésre én a melkaspánt + sportóra kombót javasolnám bár tudom, hogy kevésbé kényelmes mint egy karperec. Az biztos hogy egy 10-20 ezres óra + pánt kombó tökéletesen és állandóan mér. Amúgy a mellkaspánt is megszokható nem olyan gáz a viselése.

(#65) UnA válasza Fredo78 (#64) üzenetére


UnA
Korrektor

Ilyenkor lehet irigykedni a lányokra, mert van olyan sportmelltartó, ami egyben pulzusmérést is végez.. ;)

@vinczetibor: igen, ilyen mérésre gondoltam, mert a cikkben nem volt valódi referenciapont, amihez igazítani lehetett volna, hogy melyik mérés helyes.

(#66) doongoo válasza UnA (#65) üzenetére


doongoo
addikt

Nem kell irigykedni: mi is eljuthatunk odáig, hogy melltartó kelljen... :DD

(#67) UnA válasza doongoo (#66) üzenetére


UnA
Korrektor

:D

(#68) Vesa válasza doongoo (#66) üzenetére


Vesa
veterán

Férfiaknak haspántot! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#69) feliks válasza RollChi (#63) üzenetére


feliks
senior tag

Örülök, hogy tetszett a cikk :) A Jawbone UP3 szó szerint folyamatos mérést nem tud (ilyet ha minden igaz csak a Fitbit legjobbjai tudnak). Ennél úgy működik, hogy nyugalomban bizonyos időközöként(20-30 percenként) rámér a pulzusodra, és grafikont csinál belőle, vagyis automatikusan és rendszeresen mér, de ez egészségügyi elemzésre alkalmas, másodpercenkénti eltérések mérésére nem. Ilyesmire a legkulturáltabb és legkevésbé feltűnő a Fitbit Charge 2, de az már nem kijelzőnélküli darab (sajnos).

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#70) RollChi


RollChi
újonc

Köszönöm a válaszaitokat! Jawbone vagy Sony lesz, ez már biztos, meg hogy ebay-ről szerzem majd be. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.