Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #06658560 válasza doooo (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Abban a pillanatban, hogy valaki megveszi az AMD-t, csak ARM alapú procit lehet venni a piacon. Mert az Intel CPU x64-et használ, az AMD x86-ot. Mire mindenki kihozza a saját megoldását erre a helyzetre, eltelik vagy három év.

(#52) Hieronymus válasza #06658560 (#51) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mert az Intel CPU x64-et használ, az AMD x86-ot."

??
Ezt nem értem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#53) Fiery válasza #06658560 (#51) üzenetére


Fiery
veterán

Ugyan mar. Egy ilyen huzassal "csak" 4 ceg kerulne rohadt nehez helyzetbe. AMD, Intel, Microsoft, Sony. Nem fog megtortenni. Vagy ha megis, akkor le lesz ugy papirozva minden, hogy mindenkinek jo legyen, es minden mehessen tovabb a maga utjan.

(#54) Yutani válasza Hieronymus (#52) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Intelé az x86 szabadalom, az AMD-é az x64, és egymásét használják keresztlicensz egyezménnyel. Ez borulna, ha valaki megvenné az AMD-t.

(#53) Fiery: Ebből Intel úgy jönne ki, hogy ingyen használná az x64-et, míg a másik fél fizetne neki az x86-ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#55) Raysen623 válasza Reggie0 (#47) üzenetére


Raysen623
addikt

No igen,ebben így egyre több logika van :)

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#56) velizare


velizare
nagyúr

amúgy az intel tavaly rúgott ki kb. 12000 embert. viszonyításképpen az nvidiánál és az amdnél az alkalmazottak száma kb. 10 és 9 ezer fő.
szóval annyira azért nem követendő az ő példájuk.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#57) #06658560 válasza Fiery (#53) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Sony nem tudom miért, de Dell, Hp, Acer, Asus stb. mind megszívná.

(#58) shteer válasza #06658560 (#57) üzenetére


shteer
titán

pléjsztésön!

..szerintem jónak tűnik

(#59) Raymond válasza velizare (#56) üzenetére


Raymond
félisten

Na igen, csak ott van mibol. Az IBM, HP, Dell es ugy az osszes tobbi nagymultu nyugati ceg is evek ota (tiz)ezreket kuld el leepites miatt, ez van, valtozik a vilag. Mondjuk meg mindig igy neznek ki a szamok a nagy leepitesek utan is:

IBM 377,757
HP Ent+Inc 290,000
Oracle 136,263
Microsoft 114,000
Intel 107,300
Dell 101,800
WD 76,449
Google 57,100
Seagate 52,350
Nvidia 10,000
Red Hat 9,860
AMD 9,100

Samsung 489,000

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60) opr válasza #06658560 (#57) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg senki nem szivna meg. Gondolod, hogy az intel visszaterne a 32 bites cpu-khoz ahelyett, hogy kb ket nap alatt gyorsan megujitana a keresztlicencet az AMD uj tulajdonosaval? Szvsz vegfelhasznaloi oldalrol konkretan semmit nem ereznenk az egeszbol, max annyit, hogy az AMD cuccoknak valtozna a doboza. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#61) Fiery válasza #06658560 (#57) üzenetére


Fiery
veterán

A PC-gyartokkal senki se foglalkozna, de a konzol licencek miatt -- pletykak szerint -- a Microsoft es a Sony is elovasarlasi jogot kapott az AMD-re. Vagy maskepp fogalmazva, lenne nekik 1-2 szavuk ahhoz, ha az AMD piacra dobná sajat magat. Hiszen ha az AMD elado sorba kerulne, es az x86 licenc veszelybe kerulne, onnantol a konzol APU-k korul is eleg komoly bizonytalansag alakulna ki.

Az Intel meg nyilvan a keresztlicenc megallapodas miatt kenyelmes helyzetben van. Hiszen ha barki is jonne mint vevojelolt, annak elso korben nem is az AMD-vel (ill. annak reszvenyeseivel), hanem az Intellel kellene megallapodnia. Persze mindenre van megoldas, tehat ha jonne egy vevojelolt, es annak a kezeben nem erezne az Intel jobb helyen az AMD-t, mint most, akkor vihetne a ceget, es a keresztlicenc megallapodas meg lenne ujitva a vasarlas kereteben az uj tulajjal.

[ Szerkesztve ]

(#62) #06658560 válasza opr (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem hiszem, hogy két nap alatt sikerülne megújítani. Ahhoz rohadt bonyolult. Plusz a keresztlicensz-szerződés csak e két cég viszonyában érvényes, explicit le van benne írva, bármilyen felvásárlás esetén azonnal érvényét veszti.

(#63) opr válasza #06658560 (#62) üzenetére


opr
veterán

A ket nap kicsit tulzas volt, de egyreszt ertsd jol, masreszt ceget se ugy vesznek, mint ket gomboc fagyit, ideobe telik az is.

De akkor atfogalmazom: mire teljesen lefutna a ceges kavaras, elinteznek a licencet is. Egyszeruen nincs mas ut, ha nem akarjak a teljes szerver es informatikai piacot a folddel egyenlove tenni.
Megint mashogy mondva: Az AMD az x86 licenc nelkul ertektelen (vagy max annyit er, amennyit az ati er belole), az Intel x64 nelkul tokonloheti magat, tehat ez egy olyan szitu, ahol konkretan mindenkinek erdeke, hogy minden menjen tovabb pontosan ugy, mint eddig. Ezert gondolom, hogy kb annyi valtozna, hogy a szerzodesben atirnak az AMD-t az uj tulaj nevere es kesz. (Nyilvan tulzas, ertsd jol)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#64) tailor74


tailor74
őstag

Ezek jó hírek, és jó olvasni ilyen hangvételű cikket is a témával kapcsolatban, ami pro és kontra oldalát is megmutatja a dolgoknak. Köszi. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#65) velizare válasza Raymond (#59) üzenetére


velizare
nagyúr

10% layoff volt, ezt azért mindenhol megérzik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#66) Raymond válasza velizare (#65) üzenetére


Raymond
félisten

Perszehogy megerzik. Ugyanugy ahogy a tobb tiz ezret a HP-nal az utobbi 2-3 evben megereztek mondjuk. Az AMD-nel se volt sokkal jobb, 2016-os szamok majd nemsokara, de az utolso 3 ev ami elerheto:

2013 10,671
2014 9,700
2015 9,100

10% es 6% plusz ami 2015->2016 ment le. Amiket egyebkent most szivesen csinalnak a nagy multik (az elozo tablazatbol) foleg EU-ban az az hogy az egyes helyekrol havonta kb. 20 embertol megvalnak es igy is osszejon evente az a 200-250 de az a trukk hogy ilyen mennyiseget nem kell jelenteni a hivataloknak igy nem kerul bele a hirekbe.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) #06658560 válasza opr (#63) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már ha el lehet intézni. Ugyanis amíg nem az övé az AMD, nem tárgyalhat a szerződésről, hisz semmi köze hozzá. Amikor az övé lesz, azonnal érvényét vesztette.

(#68) Kisteker válasza Fiery (#2) üzenetére


Kisteker
tag

Egyetértek, jól megfogalmaztad! :))

(#69) Fiery válasza #06658560 (#67) üzenetére


Fiery
veterán

Targyalas nem csak 2 partner kozott lehetseges. A keresztlicenc megallapodas egymashoz lancolja az AMD-t es az Intelt, ennelfogva ha barki az AMD-re feni a fogát, annak mindket ceggel le kell ulnie targyalni. A hosszutavu szerzodesek (pl. konzol biznisz) miatt pedig be kell vonni adott esetben a Microsoftot es a Sonyt is. De nem gondolnam, hogy ilyen targyalas iden lesz. Aki az AMD-t akarná megkaparintani, annak tavaly ilyenkor kellett volna lepnie.

(#70) ViZion


ViZion
félisten

Nah, ez örvendetes! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71) #25068288


#25068288
törölt tag

(#72) Yutani válasza #25068288 (#71) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen...?

#tarcsad

(#73) Chrys_


Chrys_
addikt

R9 3xx sorozatot is megváltó technológiaként jelentették be, aztán nem igazán lett jobb, mint az nVidia. Én is ezt vettem, de többet nem hiszek nekik, a köv. kártya nVidia lesz.
Ryzen? Az biztos, hogy az első sorozatból nem vennék. Majd amikor jönnek a 2xxx CPU-k, esetleg. Bár lehet, hogy Intel felirattal jelennek majd meg... ;]

(#74) core i7 válasza #25068288 (#71) üzenetére


core i7
addikt

Csak erőltetik meg erőltetik azokat az Intel i3 i5 i7 elnevezéseket elsőnek a vga-jikon most meg a cpu-kon :N

vga nál már nem jött be ez a taktika így most a GTX et kopizzák sima RX-re :D

[ Szerkesztve ]

(#75) opr válasza core i7 (#74) üzenetére


opr
veterán

Oszinten szolva en abszolut nem banom, ha a nevek alapot adnak az osszehasonlitasra, mint anno a Barton-os idokben, sot...
Csak aztan legyen is ugy (mint a Barton-os idokben, ugye... :DDD ), hogy eleg a tipusszamra ranezni, es tudod, hogy a konkurenciahoz kepest mit nyujt.
Imadtam azokat az idoket, rohadt egyszeru volt ar-ertek aranyban a legjobbat venni, ami meg belefert a budzsebe. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#76) #06658560 válasza #25068288 (#71) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az R7 1700X és az R7 1700 remekül lett elnevezve egymáshoz viszonyítva.

(#77) _drk


_drk
őstag

Ez a polaris Bejött nekik.
Előtte meg csak szenvedtek, ahoz képest most szépen megállják a helyüket!
Előző architektúra nem jött be, van ilyen. De azok se voltak szarok skylake-nek se hiába van 380asa és még sok embernek van olyan!
Ott is inkább 360/370 na az nem kelett már senkinek, 390 meg még mindig kazán!

Cpu fronton meg rámentek a magokra. Ki használta azt bármi is? Nem!
Azt is beszopták.
Rá a hitel, most jött el az hogy szart már nem adhatnak ki.
Ezért várunk a rysen-re és vegára.

De most igen röhejes a haldoklik a pc gaming idézet, ezért nyereséges Ennyire az nvidia, meg amd is kúszik felfele!

(#78) AxBattler válasza _drk (#77) üzenetére


AxBattler
félisten

380 viszont kifejezetten jó volt a Tonga-val, 4GB memóriával.
Egyébként ja, Polaris kafa! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79) hokuszpk válasza doooo (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hogy aztán teli legyen a sajtó a kigyulladó AMD processzorokkal ? :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#80) troviko


troviko
senior tag

Ha Ryzen tudja, amit ígértek, akkor azzal nagyon durranthat az AMD. Mondjuk nálam már 90+%-ra eldőlt, hogy i7 lesz a kövi procim.

https://www.oldtech.hu/

(#81) Reggie0 válasza hokuszpk (#79) üzenetére


Reggie0
félisten

Amilyen kazanokat gyartott eddig csak az mentette meg oket, hogy nincs egheto anyag egy prociban.

(#82) hokuszpk válasza Reggie0 (#81) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en orulnek neki, ha a magasan fejlett Magyar ipar le tudna gyartani egy ilyen > kazánt <

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83) carl18


carl18
addikt

Lassan de biztos kiér a gödörből! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#84) datatomm


datatomm
tag

Igazából az AMD mindíg jókat trervezett, csak gyártási problémák vetették vissza a sikertől. Most eljött az Ő idejük. :)

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#85) Hieronymus válasza datatomm (#84) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vagy a gyártási problémáké, újból. (Az Intel is küzd ezzel a problémával.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#86) Raysen623 válasza Reggie0 (#81) üzenetére


Raysen623
addikt

Eléggé lejárt duma már ez a kazán dolog is szerintem. Csak inteleket használunk munkahelyen és befűtik a termet. GTX760-asom ugyanúgy felment 70 fok fölé... Terhelés és tuning mellett minden jobban fűt. Én ezeket a dolgokat magasról lesz@rom, nem ezen múlik a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#87) ViZion válasza Raysen623 (#86) üzenetére


ViZion
félisten

Hagyd rá, ilyen trollféle, várható volt, h felbukkannak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#88) Jack@l válasza Raysen623 (#86) üzenetére


Jack@l
veterán

Az én arm procim meg 80 fokos, akkor biztos az is bazira fűt :D
Nemtom mért mondod hogy lejárt duma, egy fx meg fury fiaskó után. Azóta nem is mertek nagyobb procikat kiadni.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#89) Malibutomi válasza Jack@l (#88) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyreszt az FX procik nem voltak kazanok, masresz sok ertelme nem is lett volna ugyanazon a 28nm planar processen kiadni az intel 22 meg 14 nm finfetek ellen.

(#90) Jack@l válasza Malibutomi (#89) üzenetére


Jack@l
veterán

Senki nem mondta nekik, hogy 5 évig üljenek 28 nm-en...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#91) ViZion válasza Jack@l (#90) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, a technológia váltás nyilván nem komplikált, intel is csinálja kétévente... oh w8 :U

Persze, nyilván a verseny miatt, meg azért, mert marha olcsó a váltás. Az megvan, h az AMD hangyányit kevesebbet tud költeni KF-re mint az Intel? Ehhez képest 5 év marha jó.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#92) Jack@l válasza ViZion (#91) üzenetére


Jack@l
veterán

Csinálná ha lenne verseny. Így csak 3 évente csinálja, nyugisan.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#93) Yutani válasza Jack@l (#92) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az megvan, hogy az AMD csak designt csinál, a gyártást külső partner végzi? És ha a partner töketlenkedik, az AMD nem tud felzárkózni gyártástechnológia terén az Intelhez?

#tarcsad

(#94) Pumpatour


Pumpatour
csendes újonc

Ez a kazánozás nem unalmas még? Intel is fűt mint a barom, az Nvidia is bemegy 70 esetenként 80 fok fölé is..De nyilván ezek nem kazánok mert nem piros...meg ott a 70 fok az nem annyira 70 mint a piros oldalon? ezt valaki magyarázza már el.. nálam a szarrá húzott fx 6300 sem volt még 60 fok fölött..a vga is ritkán éri el a 67 fokot..de ezek nyilván kazánok..

(#95) hokuszpk válasza Jack@l (#90) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha van folos 10 Milliard dodod, epithetnel nekik egy 5nanometeren termelo chipgyarat.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#96) Malibutomi válasza Jack@l (#90) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#97) core i7 válasza Jack@l (#90) üzenetére


core i7
addikt

De én mondtam nekik :D

(#98) Reggie0 válasza Raysen623 (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, valoban lejart. Es sajnalatos modon meg mindig aktualis.

Amugy minden befuti a termet, ha eleg van belole. A kerdes az, hogy mekkora az energiahatekonysag, azaz teszem azt egy ALU muveletet hany nJ energiaba kerul vegrehajtani, stb..

A homerseklet meg megint mas kerdes, elegge megszokott tulajdonsaga minden fogyasztonak, hogy energiat ad le a kornyezetenek, tehat annal melegebb lesz. Az, hogy mennyivel nem csak attol fugg, hogy mekkora a teljesitmenye, hanem hogy mekkora hoellenallason at adja le. Egy hetkoznapi pelda, amit konnyebb elkepzleni: ha bedugod a paplan ala, akkor meg feljebb megy a homerseklete. Tehat az, hogy a GTX760-asod 70 fokos, igy onmagaban nem jelent semmit.

(#99) Raysen623 válasza Reggie0 (#98) üzenetére


Raysen623
addikt

Most ezt komolyan nekem akarod megmagyarázni és nem pedig azoknak akiknek nincs más "érvük" csak ez?

Ugyanígy fel lehetne hozni példának a mai és a 30 évvel ezelőtti radiátorok hőleadási teljesítményét. Ég és föld a különbség szinte, de ugyanolyan meleg, sőt melegebb van a szobában. Közel ugyanez érvényes a VGA-nál is. Hiába eszik kevesebbet 30W-al, ugyanúgy el fogja érni ugyanazt a hőfokot, hiába van rajta jobb hűtés és ad ki magából nagyobb teljesítményt kevesebb energia felvételével. Be fogja fűteni a szobát, innentől kezdve értelmetlen ezen vitázni és ilyenekkel érvelni. El lehetne ugyanezt mondani az autómotorokról is.

Ha azt mondja neki sokat számít a -30W áramfelvétel, mert fösvény mint az állat és ezzel megspórolja az aprót sokkal védhetőbb mint ez.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#100) ViZion válasza Raysen623 (#99) üzenetére


ViZion
félisten

Egyetlen dolog miatt számít a kevesebb fogyasztás, a VRM... FX-nél is ott volt a gyenge pont, gyakorlatilag Saber kell a normális tuninghoz, mert gyengébb lapokban a VRM nem bírta a tempót, extra hűtéssel sem. OK, valahol ez is az AMD sara, oda kellett volna figyelni, h ne lehessen minden fosra ráírni, h AM3+ kompatibilis, meg mehet bele a 8350... amikor 6300 alatt is már rezgett a léc.

Akinél a fűtés az érv... háát, kemény lehet ezzel takarózni, mikor intel oldalon még a kupak alatt is pasztázni kell... Akinek a fogyasztás költsége az érv, annak meg két dolgot lehet mondani: egyik, h ez nem torrentezős gépbe, vagy NAS helyett készült. Másik, ha azt érzi a villanyszámlán (LOL), akkor nem engedheti meg magának, erre nincs pénze, ennyi. Ezzel sincs baj. Én sem veszek i7-et, de a maxos Ryzen-t sem. Vannak fontosabb kiadások, húzni kell egy határt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#101) Jack@l válasza Raysen623 (#99) üzenetére


Jack@l
veterán

Amit írni akartam, de úgy látsztik még mindig nem esett le, hogy a hőfok nem egyenlő a fűtőteljesítménnyel...
Igen gáz, mert meg kell árammal táplálni, le kell hűteni, magasabb frekinél exponenciálisan nő a szükséges fesz és hőtermelés is. Szóval ha eleve a plafonról kezded, nehéz lesz feljebb mászni tuningal.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#102) Raysen623 válasza ViZion (#100) üzenetére


Raysen623
addikt

Jól megfogalmaztad, egyet is tudok vele érteni. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#103) Hieronymus válasza Raysen623 (#99) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyszerűen megfogalmazható illetve megérthető.

Az összes CPU, APU,.. és VGA felvett energia mennyiségi - minimális veszteség mellett - hővé alakul át.
A minimális mértékű veszteséget (a ventilátor(ok) mozgatása illetve) a csatlakozókon adatként kiadott jel energiája okozza.
Ha 130W megy be, valamivel kevesebb mint 130W hőnek kell kell kijönnie. Azon lehet vitatkozni 126 vagy 129W a tényleges hőtermelés, de biztosan nem alacsonyabb.

Egy 100W-ot igénylő VGA, képtelen 130W hőt termelni. A hiányzó huszonvalahány wattot nem tudja felvenni a tápellátásából.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.