Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

Mi a bánatos francnak erre x4-es PCI-Express slot? Az x1 nem tartotta volna meg, de x4-re már rábízunk fél kilót, vagy ezígyezmiez...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kedvelem az Anidées cuccokat, volt tőlük házam ,de ez a cucc feleslegesnek tűnik...

úgy látom azóta a neven változtattak :D :C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) szasanyi


szasanyi
félisten

Értelmetlen, és gyanítom olyan árért amit egy VGA árához adva mindjárt jobb vehető. :U

(#4) snecy20 válasza szasanyi (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Sok értelme tényleg nincs, a légáramlatok hatékonyságán bizonyos esetekben még ront is.
Ha eféle gondunk van, akkor magára a VGA-ra kell venni jobb hűtést.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) anaqer válasza szasanyi (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Nem kell ilyen finoman fogalmaznod, hogy "gyanítom" : ez nettó fingfogás.

" a kevésbé ideális szellőzéssel rendelkező házak esetében akár még profitálhatunk is a legfrissebb termékükből. "

Akár még...? "Up to", mi...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Laraxior


Laraxior
titán

Ahhoz tökéletesen jó, ha valakinek csak GPU blokkja van a VGA-ra. A többi alkatrész hűtését bőven ellátja, ha van rajtuk valami borda.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#7) nexplo


nexplo
őstag

Maximum néhány fokot nyerhetünk vele egy valag pénzért... semmi értelme. Én anno próbáltam ilyet csinálni házilag 2*12cm-es ventikkel de annak sem volt kb semmi értelme. Vagy egy jobb hűtést kell tenni a VGA-ra vagy eladni és egy jobb hűtésű vga-t venni vagy egy vizecske által hűtött darabot beszerezni. (én vizeztem inkább az 100% tuti).
Egy komolyabb vga vízhűtés kb 25k, ez a kis ventis flincflanc is tuti lesz vagy 15K. Mindenki mérlegeljen maga :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#8) Tetsuo válasza nexplo (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, én sem ezt, sem vízhűtést nem használnék soha.

(#9) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Ehhez aztán kib*szottul kell még egy távirányító is...

(the cake is a lie)

(#10) nexplo válasza Tetsuo (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Vegyél egy referencia Vega64 vagy 1080TI kártyát, tedd be egy zárt házba és nézd meg mi történik. Segítek a megfejtésben 90fok felett 100% venti mellett lesz egy helikopter hangú tűzokádód. Nem vagyok víz fan de van amit csak azzal lehet lehűteni. Ráadásul halkan hűteni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) nexplo válasza Mostly Harmless (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Valamire el kell kérni a rakás pénzt. Lehet alá is lőttem mert gyanítom 20 felett lehet az ára....

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#12) Graphics válasza Tetsuo (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A víz az ördög találmánya ;] , ja nem az a tűz...nem sok félnivaló van viszont tőle

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Predatorr


Predatorr
őstag

Értelmes lény vesz egy CMT230 házat, „oszt' jó napot”, + egy kategóriával erősebb VGA-t. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) anaqer válasza Predatorr (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Full ATX... ja, "értelmes lény". :DDD

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) alázógyík


alázógyík
őstag

Tehát feltalálták ezt sokkal drágábban? :U

(#17) Synthwave válasza anaqer (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát pénzt azért nem tennék rá, de azt nem tartom kizártnak, hogy előfordulhatnak olyan belső állapotok, ahol segít valamit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Synthwave válasza nexplo (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Referencia helyett inkább Nitro+-os V64-et köll venni; az alapvetően néma (passzív) és terhelésen, 35-40 %-on forgó ventikkel sem ment még 75 °C fölé a GPU, miközben minden, csak nem hangos. Szerintem még a zsebben is marad ahhoz képest, mintha refre vettél volna valami blokkot + sallangokat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) nexplo válasza Synthwave (#18) üzenetére


nexplo
őstag

Volt nekem de én már csak 3 ventis példányokat preferálok vagy gyári vizeseket. Komoly terhelés esetén egy sima bármelyik 2 ventis darab simán 80-90 közé esik pl a 1080 szériából. Ugyanez a 1080as vízzel 65 marad folyamatosan. Jó sak márka jó sok darabja fordult meg nálam. Mondhatni végigpróbáltam mindet. Egy utólagos NZXT vizes motyó mindent visz. Pláne ha nem a sima hanem a dupla radiátorosat rakja rá az ember. A kis radis sajnos át tud melegedni... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Akula


Akula
őstag

de szép színes

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Cefet


Cefet
aktív tag

Épített víz :K
2x240-es radiátor és a GPU nem megy 50C fok fölé.

(#22) McSico


McSico
senior tag

Az aztán igen! Még ha mondjuk a VGA-tól elszívná a hőt mondjuk a házon kívülre, vagy onnan szívna friss levegőt a VGA-ra, akkor azt mondom van értelme egy gyengén szellőző házba. De így. Keringtessük még a meleget a házon belül, hagy főjön meg minden. De legalább világít mint az állat. Teljesen logikus...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#23) yericho800 válasza nexplo (#19) üzenetére


yericho800
aktív tag

1080 msi gaming x volt.
az 2 ventis. semmi bajom nem volt vele. 70-75 fok max, nyáron 28-30 fokos lakásba. :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#24) nexplo válasza yericho800 (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem az MSI eleve ott indult hogy 55fok körül kapcsolta be a ventiket. Addig ugye silent módban parkoltatta őket. Namármost nyáron 30 fokban a kártya net alatt már fel le kapcsolgatta a ventit amiből látható hogy 60fok közelében járt. Egy komolyabb játék pl pubg elindítása után olyan 5perc múlva volt már tűz forró amikor is 84 fokot mértem. 5perc alatt....
Erre mondom hogy soha többet két ventis. Egy külön venti szabályzással (felkapcsolva 90%-ra a ventiket) lett a kártya 78-81fokos. És ezt percek alatt. Mondhatja bárki hogy ez nem sok de nekem a lélektani határ valahol 70-nél van. Egy fontos dolgot nem is említettem, ezt nyitott házban produkálta a gép. Egy zárt házban egy kafa kis levegős cpu hűtéssel szerintem még ment volna rá jó pár fok. Nálam a recept: csúcs kártyát vagy vizeset gyárilag (sajnos brutál drága) vagy 3 ventis féltégla típusút veszek csak. Hozzáteszem ezek nem cikkek hanem a saját tapasztalatomból vannak. Vannak jobban sikerült két ventis példányok de nem bohóckodom velük. :(
Az utólagos vizezés vagy utólagos nagyobb hűtés pedig a fránya garivesztésre van hatással... mert ugye néhány gyártó matricázik ezerrel.. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) nexplo válasza McSico (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Volt ebből olyan verzió ami kintről tolt friss levegőt befele egy kb 5centis ventivel... mondanom sem kell hogy mennyit ért :)
[link] ilyenre gondolok (a fekete darab). Halottnak a csók sajnos :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) Predatorr válasza anaqer (#14) üzenetére


Predatorr
őstag

Mi a problémád? Már a tájékozatlanságon kívül. Simán belefér. Az én lapom is, vga-stul, 14cm ventikkel, és jobban hűt, mint egy XL R2. Nem kell extra hűtő vga-ra.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) Synthwave válasza nexplo (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A V64 Nitro+ háromventis.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) nexplo válasza Synthwave (#27) üzenetére


nexplo
őstag

jogos én valamiért kettesre emlékeztem. Az RX szériával kevertem szerintem. Ott voltak még kettesek. jogos :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) Synthwave válasza nexplo (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs is jobb, mint mikor CoD: WaW zombi co-op LAN-on 1080p-ben (GFX beállításoktól függetlenül) 125 fps-en kiakad a számláló, miközben a kártya full passzívban 50 °C-on tartja a GPU-t. :D

Mondjuk ezt a kétventis RX 580 Nitro+ is tudta, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) nexplo válasza Synthwave (#29) üzenetére


nexplo
őstag

Bezony :K
Bár pont ez az amit PUBG-nél sosem fogsz látni :DDD Na za szépen megfűti a kártyákat ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#31) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Értem már, itt az RGB a lényeg, minden más csak a sallang. Gondolom mindehhez lesz vagy 100€.

(#32) nexplo válasza MeszesKPT (#31) üzenetére


nexplo
őstag

Ez mára már alap ;)
Ez egy RGB alapú opcionális használhatatlan kiegészítő. Kb így lehetne jellemezni.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#33) creation


creation
senior tag

Gondolom nem nagyon volt pénz software-t fejleszteni... A távirányító helyett, ha már úgyis kilőttünk egy X4-es foglalatot, lehetett volna onnan is "Áramot" kapnia s még a vezérlés is szimpatikusabb lett volna ehhez a kb semmihez... Mondjuk egy AC S1/S2 esetén lehet hogy van értelme, de ez sem biztos :) Oda is jobb volt szerintem a melegragasztott 12cm :)


"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.