Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) opr válasza #32839680 (#101) üzenetére


opr
veterán

"Mivel windows alatt ott a VS így a legtöbb szoftver egységes külsejű."
Ennek mi koze van a VS-hez? :F
Nem Windows API-t akartal irni?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#103) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Kidologozott egy koncepciót a CPU-k sebezhetőségei ellen az Intel

-
Nem gyart tobbet:D

OK

(#104) CPT.Pirk válasza #32839680 (#101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én csak azt tudom, hogy nem tetszik se a flat, se a szögletes design. Windows alatt meg csak ez van és ez számomra totálisan igénytelen. Mások szerint "letisztult", de én ezzel nem tudok egyetérteni.

Z_A_P: gyártsanak nyugodtan, Ryzent licencre. :D - ahogy már írták korábban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#105) hcl válasza #32839680 (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"És engem ez zavar. Egyszerűen nincs benne profizmus"
A kód minőségét nézd meg, ott van a profizmus. Ha beülsz egy versenyutóba, ott sem plüsskárpit van. Linuxon meg olyan nincs, hogy egy update után valami nem működik.
Egy idő után az embernek ez fontosabb, mint hogy hogy néz ki a GUI.

Melóhelyen van ilyen, hogy néha kell ellenőrizni egy rakat beállíátst a szervereken. Rohadtul utáljuk, hiszen sosem változik.
Windowsos kollegák mondták, hogy nekik muszáj, mert frissítések után kell visszaállítgatni dolgokat. Csak néztünk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) Noukoum válasza Z_A_P (#103) üzenetére


Noukoum
veterán

:C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#107) ncc1701 válasza hcl (#105) üzenetére


ncc1701
veterán

Ő, de van. Volt olyan kernel frissítésem is (ubuntu-debian, fene tudja már), h utána el sem indult a gép, csak a régi kernellel. Igaz, másnapra javult a dolog. Szóval, néha ott is vannak bajok, csak ritkák.

(#108) hcl válasza ncc1701 (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem is volt. Amikor sikeresen felerőltettem egy nem oda való kernelt, akkor. :D Különben még sosenem.
Desktopon volt, hogy a KDE fejlesztői hirtelen default témát váltottak, amit rosszul sikerült beírni a frissítésbe, és követező indításnál nem volt GUI. Simán meg lehetett oldani kis guglival (át kellett írni a default téma útvonalát a helyesre), de az átlagusernek ebbe 99% beletörött a bicskája.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#109) ncc1701 válasza hcl (#108) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez teljesen hivatalos forrásból volt, apt-get upgrade. Gondolom valami hw specifikus baromságon hasalt el a dolog.
Olyanom is volt a notimon, hogy rendszeresen elborult a wifi. Aztán megjavult az is.
Ügyfélnél is volt olyan, ami miatt szaladni kellett ki, mert nem indult utána a szervere. Szóval, senki sem szent. :)

(#110) CPT.Pirk válasza ncc1701 (#109) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így van. Egy Ubuntu esetén se hívják fel rá a figyelmedet (rajtunk kívül), hogy a nem LTS verziók nagyjából nyilvános béta teszt verziók...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#111) DraXoN válasza CPT.Pirk (#110) üzenetére


DraXoN
addikt

De tényleg ... LTS sose borult meg nálam AMD-vel se.. nem LTS, hát azok szoktak intelel is (néha) ...
Ha nem kell a legfrissebb mindenből, érdemes szerintem mindig LTS-t használni.. Ez maximum új hardvereknél lehet szívás, de olyan hardverekkel amik az LTS kiadása előtt jelentek meg nem okoz gondot.
De nagyon elment ez a topic az eredeti témától :D

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#112) hcl válasza ncc1701 (#109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínű az lehetett, hogy fogtál egy bugot...

@Cpt. pirk : Komoly bajom a nem LTS-ekkel sem volt, csak zavaró hibák voltak, de aból több, mint kéne. De amennyire csak lehet, LTS van mindenhol.

AMD-n nem jó a Linux -> nekem sosem volt bajom azon sem, ami AMD specifikus lett volna. A mostani E350 alapú NAS-on sincs.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) CPT.Pirk válasza DraXoN (#111) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

(és HCL) Ez a probléma kikerülhető nem Ubuntu használatával, és akkor van friss kernel meg mesa, amikkel még a gaming is megy faszán. Én most az utolsó Tomb Raidert játszom egy Arch leszármazott disztrón, Steam Proton használatával.

Amúgy jah, a fő témától eléggé eltértünk (mondjuk nem is nagyon van miről beszélni a hír kapcsán) viszont flame mentes érdemi beszélgetés folyt ebben a témában, ami viszonylag ritka itt a PH!-n. :))

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#114) #04824576 válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


#04824576
törölt tag

"...viszont flame mentes érdemi beszélgetés folyt ebben a témában, ami viszonylag ritka itt a PH!-n..." Az nem csak itt ritka sajnos. De hát értelmes vitákhoz értelmes emberek kellenek, akik felfogják, hogy nem baj, ha nem értünk egyet, a világ úgy is megy tovább.

Ha nem erőltetünk semmit, és attól függetlenül, hogy nem fogadjuk el a másik érveiz, hajlandóak vagyunk meghallgatni, és átgondolni, nagyon üdítő beszélgetés kerekedhet, amiből akár még tanulhatunk is. :)

(#115) hcl válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Melyik probléma? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#116) hokuszpk válasza hcl (#108) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ize.
anno amikor ugydontottek, hogy az ide diszkeket is betoljak a sata libraryba vagyhova, es a hda -bol hirtelen sda lett, frissites utan vakartam a fejem, hogy miert nem indul a debian....

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#117) hcl válasza hokuszpk (#116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így jár, aki nem olvassa el a release notes-t, illetve gondolom ehhez megfelelő ág kellett (nem hinném, hogy a stable-ben volt ez). És mikor is volt ez? 10 éve biztosan.
Amúgy ezen én is néztem (de ezért is jött be az uuid rendszer, amivel meg más bajom van :D )

Különben szerintem azért tolták be a sata driverbe, mert az IDE interfész sokadik szabványfrissítésével özeledett egymáshoz a kettő (az IDE-ről szóló wiki oldalon ott is van, hogy pontosan milyen parancsokat adtak hozzá az IDE szabványhoz a SATA megjelenésekor, tehát úgy 2005 körül még frissült az IDE...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) CPT.Pirk válasza hcl (#117) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg Debianon ott van az apt mailing list az ilyen esetekre. Amit még soha nem olvastam én se. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) hcl válasza CPT.Pirk (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aha... :D Rendes sysadmin elolvassa a frissítések leírásait. Asszonynak ez az egyik szuperképessége, hogy állandóan a hibalistákat túrja, csak náluk olyan szerverek vannak, hogy ha ott borul valami, akkor megáll a cég, szóval erősen ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#120) CPT.Pirk válasza hcl (#119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hol lehet ilyen asszonyt találni? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) hallador válasza hokuszpk (#116) üzenetére


hallador
addikt

Egy rendszergazda/rendszermérnök el szokta olvasni a frissítéshez tartozó technikai kiadás infót, vagy legalább a release notes-ot, ahol pongyolán de le van írva mi változott, hogy nem olvassa el mit okoz a frissítés, vagy milyen release-k vannak benne az nem az oprendszer hibája. Semmilyen rendszeren nem csinálunk ilyet. A bug az más kérdés, de azt javítani szokták.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#122) hokuszpk válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

++ ! ? :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#123) hokuszpk válasza hallador (#121) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hulyeseg, akkoriban nagyondenagyon megszoktuk, hogy frissites utan pont ugyanugy mukodik mint elotte, csak mindenbol uj verzio van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#124) hokuszpk válasza hokuszpk (#123) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na. volt itt egy kis kimaradas, amikor bele akartam szerkeszteni, hogy
eletem elso es egyben utolso debianos motyoja volt, elotte, utana redhatot vagy epp amiota letezik, centost hasznalok ; azzal erdekesmod, de doksiolvasas nelkulsemvolt ilyen nyugom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#125) hcl válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pollákon :D Mondjuk nekik Unix van, amúgy érdekes módon néha a kód minősége sem olyan, mint várnád.

@hokuszpk : A fene tudja, én is üzleti disztrót supportálok, tényleg olyan, hogy defaultból minden frankón működik (hja, az a lényege, hogy oda-vissza tesztelve legyen, mielőtt kiadja a cég), de tényleg az lenne a normális, hogy megnézzük legalább a a known issues-t. Viszont különben, még a büdös életben nem volt olyan, hogy ha repoból feltettünk valamit (ami oda is való :D ) , az ne működött volna tökéletesen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) #04824576 válasza #32839680 (#126) üzenetére


#04824576
törölt tag

Rossz példa.
Versenyautót azért nem vesznek az emberek, mert nincs rá 0énzük. Am vennének.

(#128) CPT.Pirk válasza #32839680 (#126) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre a fizetős projekteknél is csak ritkán van példa, vagyis inkább csak nagyon nagy cégnél van ilyen. Több helyen is dolgoztam már mint ilyen vagy olyan programozó, de SW dizájnnal foglalkozó kolléga sehol nem volt. Kicsit át lett beszélve projekt indító meetingen mit kell tudnia a programnak, aztán a gombok meg minden oda került, ahová tetszett a programozónak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#129) hcl válasza #32839680 (#126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Közutakon nem versenyautókkal járnak. A sportkocsi és a versenyautó között súlyos köridőbeli különbségek vannak, ezért írtam versenyautót :)

Akkor is rossz a dolog amúgy, ha MS-t nézzük, lássuk csak
- Win8-10-en belüli Start menü...
- Kétféle gépház + Charms bar-ok káosza a 8-tól kezdve
- Az Offisz ribbonjai és hasonlóiról ne is beszéljünk, a usereim hülyét kaptak tőle... A 2016-os Office külsejéltől kevésbé a full fehér felülettel, de ott is a legtöbb kérdezte, hogyan lehet kicsit kevésbé vakító felületet beállítani. OK, mondjuk a külseje egységes volt.

Ugyanakkor pl. egy Libreoffice-nél, Mozilla cuccoknál egységes a kinézet. OK, randa, de egységes. A Gnome3 is egységes. Linuxon akkor nem egységes valami, ha más környezetből származó cuccot teszel fel, de ez meg Windowson is így van. (Értsd, egy pistike által összehegesztett cucc lehet, hogy nem kap designos ikonokat a felületre, de az nem attól van, hogy a MS nem alkotott egységes felületet.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) Dark Archon válasza sztanozs (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

:DD :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.