Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Értem. Ha tehát trehányságból (illetve üzleti döntésből: a teljesítmény kedvéért letojt, és tudott, de a remények szerint nem kiderülő biztonsági hiányosságok miatt) ócska a CPU, akkor a problémát oldja meg más!

A tej élet, erő, egészség.

(#2) sztanozs


sztanozs
veterán

Wow, so professional...

Sikerült megszereznem a titkos összehasonlító ábrát, amit a csoport készített:

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) #04824576


#04824576
törölt tag

"...egy ilyen általános megoldás a processzorokban még bő 7-8 évig nem jelenik meg..."
Közben az új AMD processzorok meg hardveresen védettek az összes sebezhetőség ellen (részben már a régiek is), úgy, hogy közben a teljesítményük sem marad el az Intel mögött. Vajon hogy csinálják? :D

Itt látszik meg, hogy teljesen más a két vállalat processzorainak a belső működése, és vszínűleg az Intelnek inkább megéri egy ilyen memóriatípust kifejleszteni, minthogy az alapoktól újra tervezzék az egész processzort. Azt meg nem hiszem, hogy nem tudták, mikor belekezdtek anno a fejlesztésbe, hogy gondok lehetnek vele. Esélyes, hogy szándékosan beáldozták a biztonságot a sebességért.

Csakhogy ott csúszhattak félre a terveik, hogy nem gondolták, hogy mikor ez az egész kibukik, akkor az AMD épp szárnyalni fog. Ez hatalmas presztízs veszteség számukra. De ilyen hozzáállással bukjanak is. Vagy tanuljanak belőle, és szálljanak le a magas lóról, vagy csússzanak szépen még lejjebb, és adják át a stafétát az AMD-nek.

Nem árt, ha az ember jól keveri a lapokat, de azt is tudni kell, mikor kell feladni. Ennyi.

(#4) Akula


Akula
őstag

Még jó, hogy ennyit ki tudtak izzadni magukból.
Én nem tudom mi megy annál a cégnél, de valahogy mikor ilyeneket olvasok, mindig ez jut eszembe. :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Kezdem erteni, miert is kell nekik Jim Keller. Valahogy ugy kene copy-paste-elni az AMD megoldasat, hogy nem utkozik IP licenszbe.

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez olyan, mint a gótikus templomoknál az oldaltámok. Szép-szép és működik is, de nélkülük összeomlana a templom.
Én inkább az alapkoncepciót javítanám, nem elfedni próbálnám a problémát. Beleinvesztálnak egy rakás időt, meg pénzt, de az sem biztos, hogy tényleg működni fog.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Jesus_Shaves válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Majdnem, tudtommal Keller a GPU részlegnél van. De simán lehet, hogy 2022-ben az átlag desktop pc már AMD proci + Intel GPU lesz, a zöldek meg ehetik a kefét.

(#8) t72killer válasza sztanozs (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vásárlók ennél egyszerűbb koncepciót dolgoztak ki:

Ezt a kört az Athlon64-hez hasonlóan az AMD nyerte, a kékeknek totál új koncepcióval kell előrukkolni - remélhetőleg nem a világ PC-inek biztonsági résekkel történő újratöltése árán.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) koko52 válasza sztanozs (#2) üzenetére


koko52
veterán

Csak nem megheckelted őket a procijukon keresztül? ( bár lehet Ryzent használnak már) ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) Alogonomus válasza #04824576 (#3) üzenetére


Alogonomus
őstag

Abszolút tudta az Intel, mivel már 1995-ben tanulmány is készült a kockázatról, bár akkor még csak elméleti szinten volt kockázat, amit kezelni kell majd. Az AMD és az Intel mérnökei is ismerték ezt a tanulmányt, csak az Intel mérnökgárdája nem volt képes kezelni a kockázatot, ezért inkább benne hagyták a termékükben.

(#11) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az Intel egy igazi süllyedő hajó.
Amint kevés lesz a 6 mag, adom el az egész gépet és csakis Ryzent fogok venni. 2700x amúgy is bestbuy, már most is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) t72killer válasza GodGamer5 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3éve ezt mondták az AMD-re is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) farkas1


farkas1
tag

Nem lenne egyszerűbb, ha licencelnék a Ryzeneket?

(#14) --ka válasza GodGamer5 (#11) üzenetére


--ka
senior tag

"Az Intel egy igazi süllyedő hajó."

Nem hiszem. Bár egyre nyilvánvalóbb az, amit a legelső hibánál gondoltunk: mindent tudtak, de a sebességet preferálták.
Egyébként a sokmagos csúcs procik, ha kicsit gyorsabbak a konkurenciánál, még piacképesek. Kvázi-szuperszámítógépeket hálózat (értsd: internet) nélkül is lehet működtetni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#15) CPT.Pirk válasza farkas1 (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott a pont! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Juhaszatti válasza t72killer (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ott csak teljesítmény problémák voltak. Olcsóbban adtak gyengébbet. Itt most egész más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tényleg lehet teljesen máshogy alakult volna az Bulldozer VS Sandy Lake erőviszony (legalábbis kiegyenlítettebb lett volna), ha nincsenek ezek a "hiák" a CPUikban ...

Mondjuk dicséretes, hogy próbálnak kezdeni valamit a helyzettel (bár ez szükségszerű)... De 7-8 év? Ezek szerint abszolút nem terveznek új architektúrát csinálni ahol alapoktól javított a hiba ... De minimum nincs olyan SRAM technikájuk ami védett lenne és lehetne rá építeni ... Ha a foveros nem fog bejönni, könnyen lehet pár évre erősen lemaradnak az intel cpu-k. Csak ez a foveros olyasmin mint amit az AMD akart a Fusionnal ... egyfajta Fusion 2.0-nak is felfogható, de a probléma azonos, a szoftveren áll vagy bukik a siker (AMD kis cég révén nem tudta megreformálni a szoftverkészítési ipart, az Intel nagyobb, de neki is tört már bele a bicskája az Itanium-mal, bár igaz az kicsit másról szólt)... De a foveros arra nem lenne elég, hogy újra elhúzzon önmagában az intel, maximum pár alkalmazásban amire optimalizálnak rá, de lehet ott is csak szintet fog tudni hozni...

Egy biztos, érdekes évek jönnek..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) t72killer válasza Juhaszatti (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az intel proci is teljesen biztonságossá tehető, ha minden rést befoltozol szoftveresen. Eredményképp kapsz egy lassabb rendszert.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) DRB válasza Juhaszatti (#16) üzenetére


DRB
senior tag

Az lesz itt is, olcsóbban adnak majd alacsony(abb) teljesítményű procikat.

(#12) t72killer: 3? Jó lesz az 13-nak is, és kihúzták eddig, most mondják a zintelre, de ők is túl fogják élni.

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezek szerint még terv szintjén sem foglalkoztak a jelenlegi arch. korszerűbbre cserélésével, ennyire jónak látják a mostani dizájnt, hogy 7-8 év múlva is megállja majd a helyét? :))

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza DRB (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, a core2duo érkezésével IS temették egészen kb 3évvel ezelőttig, amíg össze nem állt a kép a Ryzenről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Fecogame válasza sztanozs (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

:DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23) azbest


azbest
félisten

Marketing Bs... legfeljebb a memória vezérlő lehet okosabb. Például az NX bithez hasonlóan plusz információ használatával, hogy melyik process-hez tartozik a memóriaterület. Bár ha jól sejtem ez is főleg a cache-n belül szükséges, nem a teljes memóriára.

(#24) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tehát akkor nem lesz újabb CPU dizájn.

(#25) syberia válasza farkas1 (#13) üzenetére


syberia
veterán

:DD

https://howbad.info/

(#26) #04824576 válasza Alogonomus (#10) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az oké, hogy akkor hirtelen nem tudták kezelni, de 2019 van. 14 év alatt nem tudtak vele mit kezdeni? Plusz a cikk szerint legalább további 7 évig sem fognak?

Most vagy ennyire lesz...nak mindent, és mindenkit, vagyis nagyon hülyék, vagy úgy gondolták, hogy azért nem tudják megoldani a problémát, mert nem is lehet, az AMD viszont megoldotta, vagyis nagyon hülyék. :D

Mindenképpen bukta van nekik, az a lényeg. Ez a memória most vagy összejön, vagy nem. De ha össze is jön, az még legalább 7 év. Addig marad a választás szabadsága, hogy hagyod a sebezhetőséget, vagy minden variánsnál újra és újra lassítod a rendszered. Ez vállalati környezetben nyilván egyértelmű. És ha a sebezhetőségek foltozgatása miatti sebességvesztés nem lenne elég, markáns architektuális változás már nagyon régen nem volt, és a csíkszélességváltással is egyre csak bénáznak.

AMD meg már most beérte az intelt egy szálas teljesítményben is (ismert sebezhetőségek nélkül), közben költséghatékonyabbá tették a processzor gyártást a chiplet design-al, és a TSMC fejlődése sem úgy néz ki, hogy egyhamar megtorpanna.

Szóval most úgy néz ki a dolog, hogy az elkövetkező 8-10 évben az AMD erősen el fog húzni. (Csak ez nehogy igaz legyen az árakra is).

(#27) Tigerclaw válasza GodGamer5 (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg az AMD a fejlesztésekben sikeres, az Intel meg üzletileg. Mire az AMD beletanul az üzleti életbe, addigra az Intel utoléri a fejlesztésekben és visszaáll minden a régi kerékvágásba., sajnos. Ez történt legutóbb is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) #04824576 válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


#04824576
törölt tag

Azért ha az Intel az AMD által már megoldott problemára azt mondja, hogy talán majd 7-8 év múlva, mindezt úgy, hogy már 14 éve ismerik a problémát, arra nem mondanám, hogy majd hamar visszakapaszkodnak.

Az intel évek óta nem fejlesztett komolyabbat. Erre sokan azt mondták, hogy azért, mert nincs versenyhelyzetben. Hát most van, és még mindig semmi.

Baromira bukdácsolnak, és esélyes, hogy ez még 10-15 évig marad is. Az AMD jelenlegi fejlesztései meg tele vannak még potenciállal. Szóval nem úgy tűnik, hogy visszafordulna, vagy akár csak megállna a jelenlegi tendencia. Legalább a következő 10-15 év tuti, hogy az AMD-é.

(#29) azbest válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


azbest
félisten

Az amd már sokat tanult a korábbi hibákból szerintem:

korábban, a többmagosítás kapcsán az intel részben azért kente el a felfutóban lévő amd-t, mert az amd technológiai újítást akart tolni, míg az intel csak összetákolt több procit egy lapkára és kinevezte azt többmagos procinak. Most például az amd a chiplet megoldással ugyanígy keni el az intel száját. Meg persze arra is nagyon figyelni kell, hogy az amd tudja szállítani a termékeket, ne legyen kapacitásproblémája, mint máskor, amikor felfelé ívelt a szekér.

Az intel annó több esetben is valószínűleg azért maradt a top ágazatban, mert lehet nem ő volt a legjobb épp, vagy a legjobb ár-telesítményű, de tudott elegendő darabot szállítani. Mostanában ezzel is voltak azért gondjaik nekik is.

[ Szerkesztve ]

(#30) carl18 válasza azbest (#29) üzenetére


carl18
addikt

7 év múlva lesznek fixálva a sebezhetőségek? Ez valami vicc? Fejükre estek vagy mi van? Én azt hittem az új Sapphire Rapids ami 2021-22 környékén jön teljesen védett lesz a hibákkal szemben. Hát ez elég szivás hogy sebezhetőségük se lesz évekig teljes védelem, a 14 nanométer++++++ meg erőltetik még vagy 2 évig. De ahogy őket ismerem, majd bejelentik 2022-ben is 14 nanométer+++++++ fog jönni :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#31) Noukoum


Noukoum
veterán

Kabaré...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) KROK640 válasza #04824576 (#3) üzenetére


KROK640
veterán

"Vagy tanuljanak belőle, és szálljanak le a magas lóról, vagy csússzanak szépen még lejjebb, és adják át a stafétát az AMD-nek."
Nos én ezzel nem értek egyet. Ugyanis ameddig két cég van, addig van verseny. Ha egy cég lesz, akkor monopólium lesz, ami neked meg nekem, azaz a
vásárlóknak a legrosszabb. Gondolj csak bele, ha egy I3/Ryzen 3 proci is 100 ezer ft-nál kezdődne, mert megtehetik, hogy ennyiért adják. Ráadásul
versenytárs híjján a fejlesztésekkel sem kell sietni, így lelassuló fejlődéssel is szembe kellene nézni... aminek mondjuk az egyetlen előnye az lenne,
hogy elég lenne 8-10 évente új gépet venni, mert az ember pár átnevezésen kívül nemigazán maradna le semmiről.
VAGY : mint amiről az Intelnél volt szó, hogy ha földbe áll az AMD akkor a gazdasági versenyhivatal feldarabolja a győztest 3 részre, hogy ne legyen
monopólium. Akkor mindhárom cég a jelenleg nyertes (példádban az AMD) fejlesztő részlegének 1/3-ával rendelkezne, vagyis megint lelassulna a
fejlesztés, aminek az egyetlen előnyéről az előbb írtam. Esetleg teljesen szerteágazó irányvonalak jönnének létre, és egyre nehezebb lenen a
szoftverkompatibilitást megoldani.
Szerintem egyik megoldás sem (különösen az első) lenne jó nekünk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33) Alogonomus válasza #04824576 (#26) üzenetére


Alogonomus
őstag

Pont az a vicc, hogy nem hirtelen kellett megoldani, hiszen 1995 óta 24 év telt el.
Az Intel "zsenijeinek" a mostani állapot szerint bő 30 év kell ahhoz, amit az AMD mérnökei azonnal meg tudtak oldani, így az AMD processzorait nem is érintette a hiba. Az Intel processzorai pont a hiba bent hagyása miatt voltak gyorsak, és amiatt gyengék most.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) sb válasza #16939776 (#20) üzenetére


sb
veterán

Elővették a fiókból az új fejlesztéseket, de csak azért mert billegett. Most a fiók lába alá tették, erre jó.

Viccen kívül: engem a koncepció is érdekelne, mert a ram/cache kezelés alapvetően a cpu-n futó kód alapján menedzselődik. Így kicsit nekem fordított logikának tűnik, hogy az adattároló "tudja" mi van benne és azt, ki érheti el és ki nem az adott adatot

(#35) sh4d0w válasza eldiablo (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Álmodozz csak...

https://www.coreinfinity.tech

(#36) eldiablo válasza sh4d0w (#35) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A tervezési hibákat nem CPU szinten javítják akkor eléggé valószínűnek tűnik, hogy nincs új dizájn, csak tűzoltás.

(#37) #04824576 válasza KROK640 (#32) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az érvelésed jó lenne, ha két olyan cégről beszélnénk, akik azonos anyagi háttérrel rendelkeznek. Tény, hogy a verseny jó, ezt nem vitatom. Csakhogy amíg hiába gyorsabbak az AMD procik sebezhetőség nélkül, amíg a berögződés miatt, hogy az AMD sz...r, vagy az Intel megvesztegetési miatt, vagy bármi más miatt nem fogy annyi AMD proci, mint Inteles, addig nem beszélhetünk versenyről.

Nekünk akkor lesz a legjobb, ha fogy annyi AMD procc, mint inteles, mert akkor egyrészt az Intel is rá lesz kényszerülve a fejlesztésre, másrészt az AMD-nek is meglesznek az anyagi forrásai, hogy még többet fejlesszen. Jelenleg teret kell engedni az AMD-nek, hogy fejlődjön, és úgy néz ki, ez a tér meg is lesz. :)

(#38) #04824576 válasza Alogonomus (#33) üzenetére


#04824576
törölt tag

Jogos, nem is 14 év telt el, hanem 24. Még rosszabb.
Am nem is az a vicc, hogy 24 év alatt nem tudtak mit kezdeni a problémával, hanem hogy hova jutottak azóta?!

Ha kezeljük az összes sebezhetőséget, a béka segge alatt sincsenek, pedig azt gondolná az ember, hogy 24 év alatt fejlődtek is. Az AMD procik lehet, hogy a sebezhetőségek korai kezelése miatt nem tudtak olyan gyorsak lenni, mint az Intelesek, de azóta felfejlődtek annyira, hogy a sebezhetőséget okozó gyorsító eljárások nélkül is majdnem beérték az Inteles proccokat. És az Intel mit csinált ezalatt? Kiadott egy rakás új generációt, ami kb. csak számozásban tért el az előzőektől, mert miért ne?!

Hát, én már csak ezért a hozzáállásért sem vennék többet Inteles procit. Persze nem vagyok naív, vszínűleg monopol helyzetben az AMD ugyanezt csinálná, de az Intel meg is csinálta, úh. most rájuk haragszom, nem is kicsit.

(#39) #78600448 válasza #04824576 (#38) üzenetére


#78600448
törölt tag

Itt nem csak az van, hogy az AMD sz@r az Intel jó.

Az AMD tett szert előnyre teljesítményben a Bulldozerhez képest az tény és való.

Az Intel ülve babérjain a Ryzen megjelenéséig gyakorlatilag finomhangolta a processzorokat generációról-generációra így teljesítmény tényleg nem volt lényeges teljesítmény növekedés, ha volt is generációnként +5-15%.

A bibi ott kezdődik, hogy az AMD-nek több piaci részre is be kéne törnie. (Szerver, laptop akár smartphone.)

Aláírom, az AMD APU-i engem is megvettek a játékos teljesítmény rajtuk egészen kellemes.

De, ameddig nincs annyi részesedésük több térről, szerinted át fognak állni AMD-re a gyártók?

Úgy legyen én is szeretem a piaci versenyt, de ez azért a 2 cég felől elég hosszadalmas folyamat lesz a teljesítmény finomításokon kívül.

Nagyon kellemes lenne, ha az árak emberi szintre mérséklődnének, mert rengeteg cikket-olvasmányt néztem itt 2006-2017-ig és gyakorlatilag siralmas, hogy miként változtak az árak a PC alkatrészeknél az évek alatt.

Hogy ON is legyek, biztonsági rések ide vagy oda, az emberek többsége őszintén szólva lesz@rja mi megy a gépében.

(#40) #04824576 válasza #78600448 (#39) üzenetére


#04824576
törölt tag

A gyártókat baromira nem érdekli, hogy egy cégnek mekkora a piaci részesedése. Őket csak az érdekli, hogy egy termék iránt mekkora a kereslet. Az AMD megtette az ő részét. Olyan processzorokat tervezett, amik felveszik a versenyt a konkurenciával. És igaz ez a szerverprocesszoraira, a gamer procikra, az asztali procikra, egyedül a low power szegmensbe nem tudtak még beszivárogni, de gyanítom, hogy a Renoir-al, és a Dali-val az is meglesz.

A gond ott kezdődik, hogy az előítéletesség nagy úr. Tanultam pszichológiát, ha valakinek előítélete van valakivel/valamivel szemben, azt borzasztóan nehéz legyőzni. És sokakban még mindig az a tudat él, hogy az AMD f...s, pedig a ZEN magok már bebizonyították, hogy ez nagyon nincs így. A másik meg, hogy sajnos az Intel hajlamos tisztességtelen módszerekhez nyúlni a versenyelőnye fenntartása érdekében. Nyilván ritkán derülnek ki bizonyíthatóan az ilyen dolgok, de attól még mind tudjuk, hogy nem egy gyártót vesztegettek meg, hogy az ő termékeiket részesítsék előnyben. Olyannyira, hogy ha nem lennének konzolok, sztem lehet, hogy már AMD sem lenne, mert a konzol világ az egyetlen, ahol az Intelnek nincs érdekeltsége.

Am jól mondtad, sokakat nem érdekel, mi van a gépben. De ha egy gyártó csak Intel proccal ad ki terméket, akkor nem is fog senki attól a gyártótól AMD-s gépet venni. Érdekes lenne. :D

(#41) #78600448 válasza #04824576 (#40) üzenetére


#78600448
törölt tag

Viszont azt is nézd, mennyi helyen van jelen az Intel számítástechnikában.
SSD, régen MB, IoT ezeket még bele kell kalkulálni ha már hardverekről beszélünk.

Amit te is írtál igen, Inteles konzolt még nem láttam, amivel még van előnye az AMD-nek ilyen téren.

(#42) #04824576 válasza #78600448 (#41) üzenetére


#04824576
törölt tag

Oké, de amit írtam, az ettől nem változik. Készíthet az AMD SSD-ket, IOT eszközöket, vagy bármi mást. Még lehetnek azok jobbak is az Intel megoldásainál. Ha bármi miatt nem kellenek senkinek, akkor hiába.

(#43) hokuszla


hokuszla
aktív tag

[link]

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#44) #90088192


#90088192
törölt tag

Itt azért előjön a kérdés, mi is történik a fejekben a mérnökök/vezetők részéről?

Van egy probléma, ahelyett, hogy a problémát szüntetnénk meg, nem, véletlenül sem, minden más a rossz :W
Éljen a tüneti kezelés, sőt ki tudja milyen új problémákat fog felvetni :F

Vannak-e meg esetlegesen emberek akik gondolkoznak is, főleg egy ekkora vállalatnál?

(#45) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A STORM hosszas kutatás után arra jutott, hogy le kell tiltani a HT-t. /troll off

(#46) hallador válasza #04824576 (#3) üzenetére


hallador
addikt

Közben az új AMD processzorok meg hardveresen védettek az összes sebezhetőség ellen

Researchers Say AMD Processors Have Serious Vulnerabilities and Backdoors

AMD allegedly has its own Spectre-like security flaws

Linus Torvalds casts shade on CTS Labs' AMD CPU flaw disclosure

Jó látni, hogy a természetesnek vett trehányságot arra felé még mindig nem tántorítják el a tények...

Hát az Intel féle sebezhetőség éppen nem, de minden más meg igen...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) hokuszpk válasza hallador (#46) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez a cts labs meg mindig eleg verszegeny, kb. ezerszer kitargyaltuk.
kb. atkapcsoltam biosban a "System security processor" -t disabled allasba, azota is ottvan, teljesitmenyt nem vesztettem vele, meg ugytunik mast nelkulozheto featuret sem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#48) hallador válasza hokuszpk (#47) üzenetére


hallador
addikt

Ok, ez az egyik, a többi? Azért azt ne akarja egy "jól" szituált emberke sem, hogy az AMD a non plusz ultra. Jelen pillanatban én annyit látok, hogy az AMD a processzoron felül semmit nem fejleszt. Na most ez a mai világban kevés elég sok helyre.. Pl a mobil/notebook platformokhoz. Oda kellene más is. A szerver piacot még megfoghatja, csak ott meg az lesz a baj, hogy ha nem zöldmezős a beruházás, akkor akkor nem rúg labdába. Szóval annyira nem rózsás a helyzet. Ha esetleg majd képesek lesznek előállni komplett platformokkal is, nem csak egy jó processzorral, akkor lesz AMD-s notebookom.... PC-m. Addig meg hiába fikázza bárki az Intel-t sajnos az Intel működik. Az AMD-nek meg van egy jó processzora, ami ráadásul notebook fronton pont nem igaz. PC fronton még csak, csak, szerver fronton, csak akkor ha zöld mezős. Ha nem akkor sajnos elég rizikós.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) #78600448 válasza #04824576 (#42) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ezt is aláírom, kiváncsi volnék az AMD részéről is az ilyen fejlesztésű dolgaikra, nem vagyok fan egyik oldalon se.

(#50) CPT.Pirk válasza hallador (#48) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a gond az AMD-s laptopokkal az elérhetőségüket kivéve? Kollégámnak van egy ilyen 2200U-val, szereti nagyon és a gép még pörög is ahogy kell. Általában még SSD-s gépet se kapni ennyiért Intel oldalon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.