Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#147) Gave válasza Somatom (#146) üzenetére


Gave
addikt

Én személy szerint olyanokkal kerültem egy csoportba, ahol egyértelműen a viselkedéssel-neveléssel volt a gond, egy nagyon konkrét példa.

Apuka Judo teremben dolgozik, így persze a gyerek is oda járhat, habár még a terem szabályzat sem engedné abban az esetben, ha az iskolai teljesítmény leesik egy szint alá.

A nagyobbik testvére is Judos, akit már ki kellett rakatni suliból az aggro miatt, mindkét gyerek imádta a küzdő sportot, de mellette nem igazán volt nevelve, hogy az edző termen kívül, hogyan reagálhat vagy mi a megengedett, délután persze megy a DBZ matiné, amit holnap az ált. suliban ki kell próbálni a fél osztályon :( , ez így viccesnek hangzik, de valójában nem annyira jó rettegni a szünetben, két nagyobb, konkrétan harcképzett gyerektől.

A nagyobbik testvér ott van hátszélnek, a kisebb meg szivatja a fél osztályt, a tanár tehetetlen, az óra 70%-a arra megy el, hogy fegyelmeznie kell az 1-2 aggresszort.

Ami nagyon rosszul esett, hogy miután megcéduláztak minket a "rossz osztálynak", onnantól kezdve hozzánk rakták az összes többi problémás esetet is, holott azért voltunk kb 6-8-an akik csak tanulni akartak és kussban figyeltek az órán, plusz próbáltuk feldolgozni a szünetben lenyelt stresszt.

Egy idő után olyan volt mennem 6-8. osztályba, mintha valami konkrét elmegyógy/fegyintézetbe jártam volna, nem pedig egy iskolába.

Közép suli ehhez képest hatalmas előrelépés volt, de ott meg szerencsétlen volt az etnikai eloszlás, és ott nem a gyenge-erős aggro ment, hanem a fehér-fekete, így én abból kimaradtam, illetve azt sikerült bíroságig vinni, így ha jól emlékszem ki is rúgták az összes "elkövetőt". 90%, hogy otthon a szülők rasszizmusra nevelték a gyereket.

Az aktívan agresszív gyerek kicsapása szerintem sajnos elkerülhetetlen ha a többiek életét fenyegeti, persze nehéz eset, mert ugye ez is egy lefelé tartó ciklus, ha otthon a hülye szülő a saját hülyeségét elveri a gyereken - attól csak hátrébb ment a dolog, én ezért tartom jobb ötletnek szétszedni a rendszert atomokra, és felépíteni úgy, hogy a Judo agresszor inkább mehessen kompetitiv tesi órára, ahol a hozzá hasonlókkal, egymáson levezetik a feszt és még jó pontokat is kaphatnak érte, utána ha van még energiája, akkor áshat kertet vagy amire érdemes nevelni őket, kitudja lehet, hogy csak egy délutáni dobszett kéne és megjavulna :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.