Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) joysefke válasza mbalint987 (#2) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem értem ezt a posztot.

Az "angol vonalat" képviselem ;] :

Leírtam, hogy szerintem a kertévé miért olyan színvonalú amilyen, és miért nincsen semmiféle kilátás arra nézve, hogy valamikor is színvonalas műsorok legyenek. Elemzés, tényfeltárás. Eszemben sincs nekiállni ötletelni arról, hogyan lehetne színvonalat csinálni, mert én sem hiszek benne hogy lehet. Őszintén nagy ívben leszarom és még akkor sem nézném a TV-t, ha színvonal lenne. A TV számomra halott.

Tehát "a miértet" írtam le, nem a "hogyan kéne"-t. Hátha vannak még olyanok, akik a "miértet" sem értik és anélkül kezdenek el ötletelni a "hogyan kéne" témakörében.

politikailag semleges, társadalmi kohéziót erősítő és ismeretterjesztő műsorokat kellene sugároznia. Ennek pont az ellenkezője folyik ma itthon

Hogy éppen mi megy az állami TV-n azt nem tudom (lévén nem nézek TV-t), de az totálisan biztos, hogy az államilag finanszírozott TV-t (meg úgy általában az összes TV-csatornát) mindig fogja terelni a politika valahogyan. Teljesen kizárt, hogy a TV-t politikailag semlegessé lehessen tenni, mert óriási tömegeket ér el és maga a formátum is kiválóan alkalmas manipulációra, meggyőzésre.Ez nem magyar sajátosság.

Elkezdtem írni a német helyzetet, de aztán letettem róla (elnapoltam?). Na ott az állami TV (ARD, ZDF) finanszírozása maffiaszerűen folyik, Artisjus mintára, csak két-három dimenzióval nagyobb léptékben és agresszívabban. Készül 1-2 színvonalas tartalom (természetfilm online megnézhető) egyébként meg a kormány politikaliag teljes mértékben alárendelt szócsöve. Németek utálják a jelenlegi állami TV rendszert mint a szart.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.