Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tuomas


Tuomas
addikt

Oppáá!
Épp a héten kezdtem el újra játszani a játékkal (elég hosszú kihagyás után), mit sem sejtve, erre most jön ez a hír. :C

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2) duvi válasza Tuomas (#1) üzenetére


duvi
nagyúr

Ráfért már az ED-re a frissítés! :K
Jókor jöttél vissza, mert június 9-én érkezik a Fleet Carrier update :)

(#3) Tuomas válasza duvi (#2) üzenetére


Tuomas
addikt

Jah, de tanulhattam mindent újra. :DDD
Mondjuk így is sok minden változott, mióta játszottam vele.
Ez az update 9én jön konzolra is, vagy csak egyelőre pc-re?

We were here

(#4) duvi válasza Tuomas (#3) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyszerre jön PC-re és konzolokra :K

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

2015-ben próbáltam először az ED-t, és annak a hiánya miatt hagytam abba, ami most érkezik. Tökre bejön így már a játék, de azóta vettem Star Citizen csomagot, és nincs időm két űrszimre. Az SC pedig minden fika ellenére már egészen játszható. Mondjuk kábé az is éppen mostantól lett végre ilyen. Ehh.

(#6) duvi válasza Fred23 (#5) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem békésen megfér az ED és az SC egymás mellett. Csak jól járunk vele, ha elkezdenek versenyezni az új tartalmakkal :)

(#7) Fred23 válasza duvi (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Persze, itt egyéni probléma, hogy nincs időm mindegyikre. Attól még örülök az ED fejlődésének is, a verseny pedig mindig jó. :K

(#8) saelin


saelin
veterán

Ez így már nagyon király lesz! Anno azért hagytam abba, mert idegesített az egysíkúsága, de ez ha normálisan megcsinálják, akkor hatalmasat dobhat rajta. :R

Remélhetőleg ps5-ön is tudom majd játszani. Mármint direkt ps5-re írva, nem BC-ben.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ezt is el kéne már újra kezdeni, csak félek kapásból földhöz vágnám a Corvettemet. :D :N
Na jó valójában egy átidomozott Cutter. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#10) duvi


duvi
nagyúr

Azt ígérik, hogy az elkövetkező hónapokban további infókkal szolgálnak az Odysseyről:
"This is just the beginning and we will be sharing more details and information in the coming months that you can look forward to."

(#11) XuChi


XuChi
addikt

Én nem régen vettem meg Steam-en az ED-t. Ez az "update" fizetős lesz ?

(#12) dreampage válasza XuChi (#11) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Igen, de az árát egyelőre még nem tudni.

A játéknak soha nincs vége.

(#13) duvi válasza dreampage (#12) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy apró kiegészítés, mielőtt páran a szívükhöz kapnának. Igen, fizetős DLC lesz az Odyssey, kivéve a Lifetime Pass tulajdonosoknak. Nekik ez lesz az utolsó ingyenes kiegészítőjük. Ellenben a következőért már nekik is fizetni kell majd, de ez még jóval odébb van :)

(#14) Tuomas válasza duvi (#13) üzenetére


Tuomas
addikt

És egyébként meddig lesz támogatva a játék, azt lehet tudni?
Úgy értem, hogy nem egy "friss hús" már, én meglepődtem, hogy még jön hozzá új tartalom.
Persze ez nem baj, sőt jó is, örülök is neki, csak meglepő, manapság nem ez a divat, hanem inkább az, hogy 1-2 évig támogatnak egy játékot, majd csinálnak új kiadást.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15) duvi válasza Tuomas (#14) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincs konkrét dátum, de hosszútávra terveznek vele. Modulárisan fejlesztik, ami azért jó, mert folyamatosan van bevételük a játékeladásokból(is), nem csak az outfitekből.

(#16) Tuomas válasza duvi (#15) üzenetére


Tuomas
addikt

Sztem ezzel nincs is baj. Pár évente kiadnak egy elég sok újdonságot tartalmazó "DLC" csomagot, amit mi nyilván megveszünk, mert jó frissítéseket kap a játék, ők meg bevételhez jutnak.
Miután újrakezdtem, engem az is meglepett, hogy immár lehet ARX pontokat szerezni a játékban is, nem kell mikrotranzakciózni.

We were here

(#17) duvi válasza Tuomas (#16) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Már nem lehet valódi pénzért vásárolni az online storeban. Csak ARX-ért tudunk festéseket, kiteket, hangokat és egyéb dekorációs kellékeket vásárolni. Nagyobb vásárok idején akciózzák az ARX-et is, így olcsóbban fel lehet tankolni az ingame valutból. Ezen kívül hetente max. 400 ARX-et össze lehet gyűjteni sima játékkal is, ami dupla haszon :)

(#18) Xalderon


Xalderon
tag

Hmm, lehet itt az ideje megismerkedni a jatekkal es az urszimek vilagaval.

Egyebkent mennyire szimulator jellegu a jatek? Korabban latott kepek alapjan nekem inkabb arcade jellegunek tunt, bar teny, hogy alaposan nem tanulmanyoztam oket.
PC-n is erdemes kontroller-rel, vagy ne adj Isten, joy-jal iranyitani?

(#19) Tuomas válasza Xalderon (#18) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha lesz lehetőségem vezetni egy űrhajót, megmondom mennyire szimulátor jellegű. :DDD

Csak vicc volt! :R

Lehet állítani be-kikapcsolni assistot

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20) duvi válasza Xalderon (#18) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyáltalán nem árkád játék az ED. Sőt, kimondottan űrszimulátor :K Induláskor még a sima fel és leszálláshoz is egy kis türelem kell és gyakorlás. El lehet kezdeni a játékot bill+egér kombóval, de akiknek megtetszik az ED és maradnak, azoknak a többsége beruház valamilyen hotasra. Általában Hotas X az első lépés, aztán a többi már csak pénztárca dolga :D

(#21) Micsurin válasza Xalderon (#18) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Arcadehoz köze nincs, olyannyira nincs, hogy az első egy két tucat felszállás leszállás mind állomáson mind bolygón elég kocogtatós lesz. :DDD

@Tuomas: Legjobb emlékeim szerint a Flight assist annyit tesz, hogy a kisebb tolóhajtóművekkel stabilizálja a hajót ergo nem tudod megtenni, hogy sodródsz az adott irányokba mert megfog téged az assist. Rotational Correction szintén hasonlóan jár el csak a hajó tengely körüli forgását korlátozza le.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22) Tuomas válasza Micsurin (#21) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát az éppen elég. :DDD :DDD :DDD
Ezek nélkül már én rég elszálltam volna. :DDD

A bolygókon amúgy nem csak kocogtatás lesz, hanem nagy eséllyel eltévedés is. Hányszor volt már olyan, hogy előbb besiklottam a légkörbe, mint kellett volna és még több 100 km-re volt az állomás... :DDD :DD

We were here

(#23) duvi válasza Micsurin (#21) üzenetére


duvi
nagyúr

Így van. Ez nem egy auto pilot rendszer. A flight assist ki/be kapcsolása kb. annyit tesz, hogy átvált a légköri repülés és a űrbéli fizika törvényei között.

(#24) Micsurin válasza Tuomas (#22) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezeket ki be kapcsolgatva lehet igazán kiélni a hajlamokat. Corvettel nagyon szerettem ki-be blippelgetni pont annyit csúsztattam magamon, hogy a tetőn lévő plazma jóságokkal a páciens elé lőjek. :DD

...szedem is már újra az ED-t lefelé, remélem nem lesz fizetős DLC meglepim, a Horizon Pass volt az utolsó amit megvettem hozzá. :DDD

@duvi: autopilot, az automata dock segéddel is rossz emlékeim vannak maradjunk annyiban. Csak a manuális... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25) duvi válasza Tuomas (#22) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig idővel meg kell tanulni assist nélkül (pontosabban ki/be kapcsolva) is repülni, mivel harc közben elengedhetetlen ennek a használata (gyorsabb ráfordulás a célpontra).

"Hányszor volt már olyan, hogy előbb besiklottam a légkörbe, mint kellett volna és még több 100 km-re volt az állomás"
Az új scannelési rendszer óta már lényegesen egyszerűbb a felszíni objektumok megtalálása és kijelölése, így a landolás is tűpontosságú lehet.
Akit komolyabban érdekel az ED jöjjön át az ED topikba, hogy ne az Odyssey cikket offoljuk szét! Ott szívesen válaszolunk a további kérdésekre is! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.