Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

remélem azért a googlenél megmarad a budget vonal is a chromeosen belül. ez a kábítós vega a kb. 1000 dodós árkategria lesz egy korábbi hír alapján, asszony chromebookja ennek kb. 20%ába se került, és nagyon pöpec kis gép így egy év használat után is.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) mickemoto válasza velizare (#1) üzenetére


mickemoto
őstag

Meg szabad kérdezni milyen gép?

(#3) velizare válasza mickemoto (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

asus c300ma

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) Silεncε válasza velizare (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

A Pixelbook is 900$ körül van, aztán kb semmire se jó...

(#5) moleculez válasza Silεncε (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Az kicsit durva, annyiért MacBook is van akcióban, nem egy liga.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Linux meg a játék... először kéne egy API amin nem indulnak handicappel a 3D-s alkalmazások a DX-hez képest.

(#7) MasterMark válasza VinoRosso (#6) üzenetére


MasterMark
titán

OpenGL? Vulkan?

Switch Tax

(#8) #31600896


#31600896
törölt tag

Nagyon kényelmes lehet egy Chromebookon játszani.

(#9) VinoRosso válasza MasterMark (#7) üzenetére


VinoRosso
veterán

OGL? 5-10 FPS-el kevesebb ugyanolyan vagy rossszabb minőségű renderért...felejtős.
Vulkan? Gyerekcipőben jár és ennél is kérdés, hogy min fut jól, nvidian többnyire nem.

(#10) Silεncε válasza VinoRosso (#9) üzenetére


Silεncε
őstag

Még jó, hogy mindkét Chromebook esetében AMD GPU-ról volt szó... :U

(#11) VinoRosso válasza Silεncε (#10) üzenetére


VinoRosso
veterán

Persze, de a játékok nem Chromebookra hanem Linuxra jönnek. Amikor pedig a fejlesztésnél előkerül a kérdés, hogy legyen-e build Linuxra vagy se, akkor már bejön a képbe az nvidia piaci részesedése is. Meg lehet nézni, hogy hány AAA játéknak van Linux támogatása. Bár jóval többnek van mint 10 éve, és a számuk növekvő trendet mutat, még mindig nagyon messze van attól, hogy a Windows gaminggel egy súlycsoportban lehessen említeni.

(#12) pengwin válasza VinoRosso (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Igazad van, biztos a Valve és a Google a hülye, hogy látnak rációt a linuxos játékban! :K

Üdv, pengwin

(#13) velizare válasza VinoRosso (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

linuxon nem az api a gond, a driverekbe nem rak a két gyártó elegendő időt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) solasola válasza velizare (#13) üzenetére


solasola
csendes tag

"linuxon nem az api a gond, a driverekbe nem rak a két gyártó elegendő időt."

Szerintem ez masszívan javulóban van és már most is bőven jó minőségűek a meghajtók az átlagember számára.

Az AMD az utóbbi 1-2 évben átalakította a driver modelljét egy vegyes open-source/closed-source megoldásra, ahol a driver magja open-source és csak a rá épülő részek zártak. Minőségben és kernel-követési gyorsaságban hatalmasat javultak. Természetesen van OSS driver is a zárt részek helyére, de ez tisztán rá tud épülni az AMD által adott nyilt forrású részekre.

Az Nvidia a legtöbbek szerint nagyon jó minőségű driver-eket gyárt (noha zárt). Én pl.: tudok Witcher 3-at játszani Wine és DXVK párossal egy ezeréves GTX-860m-es laptoppal, amihez még vén kora ellenére is megvan a legújabb, hivatalos, gyári Vulkan támogatás. (az FPS nyilván nem stelláris, de játszható). Az OSS Nvidia driver (Nouveau) játékra nem alkalmas, de mezei desktop futtatásra igen.

A Valve full-time alkalmaz vagy 4-5 fejlesztőt, amelyek ezerrel reszelik az OSS meghajtókat és a Linux grafikai komponenseket + jelentgetik és javíttatják a zárt meghajtó problémákat az Nvidiával és az AMD-vel.

Nem azt mondom, hogy nincs hova fejlődni még, de az elmúlt években eszetlen nagy előrelépés volt a grafikai meghajtók minőségében Linuxon.

Egyáltalán nem lepne meg, hogy a Steam Machine-ok helyére egyszer csak bejönnének Steam-el szerelt Chromebook-ok és Chromebox-ok.

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nagyon kevesen adnának ki egy rakás pénzt egy ilyen limitált képességekkel, a fősodorral nem kompatibilis gépre. A Chromebook projektben addig volt fantázia, amíg az olcsóságot tartották elsődlegesnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) VinoRosso válasza velizare (#13) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért, win alatt gyorsabb az OGL mint a DX?

pengwin:

Fantáziát? Szerintem ők a $$-t látják benne nem a fantáziát. A profit meg != hasznosság. Az embereknek mindenféle szemetet el lehet adni ami a megnevezett célra vagy akár semmire sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#18) nemlehet válasza pengwin (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát azért amit a google csinál mostanában az újdonságokkal az nem tűnik olyan nagyon átgondoltnak. Össze vissza lelőnek projecteket, párhuzamos fut 5 ugyan olyan dolog stb.... Pl chat klienseik.

Én se igazán látom miért lenne értelme ennek. Ha a steam machine dolog nem jött be akkor szerintem ez se fog.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) DarkByte


DarkByte
addikt

Én azért látom a fantáziát abban amit most a Chrome OS-el csinálnak. Több éve megvan a kérdés a fejemben, hogy az Android vagy a Chrome OS felől eddig miért is nem nyitottak az általánosabb desktop computing felé? Főleg hogy amennyire tudom belsőleg is egy egyedi Ubuntu derivációval dolgoznak. (vagy legalább is pár éve még így volt)

Csak mert ha átgondolom, az idő nagy részében a gépemen tényleg a böngésző (Chrome) és/vagy valami egyéb web alapú progi (pl. Slack) fut. Most, hogy már lehet Linux programokat is feltenni, akár még a munkámat is mellé tudnám tenni (fejlesztés). IDEA és VSCode állítólag már most jól működik.

Ha még ez mellé oda kerülne a Steam kompatibilitás a mostani Linux-os helyzetnél értelmesebb formában, tulajdonképpen a Windows-t 90+%-ban ki tudná váltani. És mostanság a Win10 is fel tud húzni a folyamatos variálgatásokkal, inkompatibilis update-ekkel. Nagyon kezdi magát elengedni a Microsoft ezen a téren. Viszont a Linux desktop-ot mint olyant sosem szerettem (használatával nincs gondom, de nem szívesen teszem), Mac-et pedig valahogy még mindig nem veszi be a gyomrom.

Egyébként jobban belegondolva lehet nem is a Linux-os irányból kellene megközelítenie a gyártóknak a ChromeOS kompatibilitást, hanem az Android réteg felől. Ott már most is egész komoly címek tudnak futni ChromeOS-en, pl. mobil pubg is elindítható. Mellesleg amúgy is több a tapasztalat gondolom a mobil játékok kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#20) velizare válasza VinoRosso (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

he? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) VinoRosso válasza velizare (#20) üzenetére


VinoRosso
veterán

Azt írtad, hogy linux alatt a driverek miatt lassú az OGL, és nem maga az API kula. Ha így lenne akkor windows alatt fel kéne zárkóznia a DX-re (vagy ott is a driverek a hibásak?). De ha így lett volna akkor eleve nem jött volna létre a Mantle és a Vulkan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.