Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Számold bele azt is, h kevesebb tüsszögő, beteg emberrel találkozol, akiktől nem kapod el a nyavajájukat. Ez pedig erősen megfizethetetlen. Én már vagy 20 éve autókázok, csak akkor bkv-zok, mikor belvárosba megyek, ahová értelmetlen kocsival.

(#2) Chaser


Chaser
titán

Ha valami drágább alkatrészt cserélni kell akkor viszont erősen borul ám majd a matek...:) de az autó ilyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) JoeYi válasza Chaser (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

nyilván :) Ez inkább csak számvetés, nem azt bizonygatom hogy megérte-e.

Bár pofátlanul drága a tömegközlekedés, de nekem sosem volt bajom vele. Az autó viszont luxus, főleg ha a telekocsihoz hasonló közösségi tömegközlekedéshez hasonlítom.

(#4) szabonagyur válasza JoeYi (#3) üzenetére


szabonagyur
félisten

Luxus, de azt a szabadságot semmi sem tudja pótolni, hogy akkor mész és jössz amikor akarsz, nem vagy kötve semmihez. BKV még OK, időben oda lehet érni vele, de a MÁV, főleg amerre én járnék vele egy kész vicc, de szerintem feléd sem a legjobb időben. És akkor még mellette nem számoltad azt sem, hogy bárhova mehetsz kocsival, ha nyaralni mész akkor vihetsz kaját, több csomagot stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Olajcsere 24eFt? Nekem a Bosch szervizben cserélték volna 14eFt-ért, úgy hogy benne van az olaj ára is. Persze én lecseréltettem ismerőssel, így ingyen volt.

(#6) sutykuru válasza KaiotEch (#5) üzenetére


sutykuru
tag

Motocraft szerviz annyi. (mondjuk aki most ügyes volt annak ingyen volt)

(#7) JoeYi válasza szabonagyur (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, ez igaz. Sokkal többször ruccantam le Balatonra pl, és csak azért mert kocsival egyszerű

KaiotEch: nekem nincsenek ilyen barátaim. Az olajcseréhez pedig járt egy átvizsgálás. Biztos maszeknál kijött volna 10-12ből, de így nyugodtabb vagyok (pl remélhetőleg nem hamisított olaj került bele), plusz még mindig vezetve a szervizkönyv

sutykuru: hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#8) sutykuru válasza JoeYi (#7) üzenetére


sutykuru
tag

(#9) e=mc²


e=mc²
őstag

Pont napokban otlott fel bennem is, hogy hasonlo osszegzest megirok ide, kicsit bo lere eresztve a mondandommat. En 2,5 eve vettem egy Nissan Primerat, es a kezdetek ota vezetem a koltsegeimet itt.

Ambulimax Provider

(#10) Peat;)


Peat;)
veterán

Casco hogy jött ki ilyen alacsonyra? Vidéki cím, vagy mifene? Irigyellek.

(#11) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Feltételezem sok időt megspóroltál azzal, hogy kocsival jársz, tehát ha nagyon számszerűsíteni akarunk mindent, akkor a megsporolt idő is ér valamit ...

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#12) Kalandor válasza Peat;) (#10) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tudtommal nincs Casco 4000-ért, elírta vagy nem az.

(#13) JoeYi válasza Peat;) (#10) üzenetére


JoeYi
őstag

vidéki és csak lopásra van biztosítva.

(#14) JoeYi válasza e=mc² (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

én is elkezdtem ott is, de aztán maradtam az excelnél, épp elég azt is up to date tartani :)

(#15) ncc1701 válasza merkucyo (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahogy öregszik az ember, úgy jön rá, h az idő megfizethetetlen. Már napi fél óra is rengeteget számít.

(#16) Simi87


Simi87
senior tag

Nekem szimpi ez a verda, mondjuk nem ezzel a motorral. A fogyasztás brutálisan soknak tűnik ehhez a teljesítményhez. Szerintem az 1.6 sem ehet többet, és az egy jó motor. (focus-ból ismerem.)
Ennyiért sx4 nem fért volna bele? az relatív nagyon megy, és a belseje autószerübb.

(#17) sto1911


sto1911
veterán

Meg ugye meg kellett venni az autot is, de azt senki nem szamolja bele :D

(#18) Simi87 válasza sto1911 (#17) üzenetére


Simi87
senior tag

Azt csak eladás után tudod kiszámolni, mivel attól függ, hogy mennyi ideig használtad.

(#19) sto1911 válasza Simi87 (#18) üzenetére


sto1911
veterán

Ertem en, de most kijott, h x ezerrel tobb az auto, holott (hasamra utok) 1M+x ezer a helyes, hisz most nincs 1M forintod. Ha eladod, akkor pontosabban ki lesz szamolva, az igaz, de addig neked az elso evben 1M+x, masodikban evi 500+x, stb. koltsegben van a kocsi.
De a szabadsag az megfizethetetlen.

(#20) Simi87 válasza sto1911 (#19) üzenetére


Simi87
senior tag

Az enyém 87-ben lett 0km-esen vásárolva 4 békási panel áráért. Én 2005-ben megkaptam, beleboritottam 1 millát, most van benne 750.000km, motor persze bontatlan. Na most ha eladnám, kapnék érte kb 1 millát. Akkor ezen az autón buknék, vagy nem?

(#21) sto1911 válasza Simi87 (#20) üzenetére


sto1911
veterán

Bontatlan motorral, ennyi kilometerrel felbecsulhetetlen az erteke, szoval nem buknal! :D

Ezert is sajnalnam eladni az enyemet, mert motorikusan tokeletes, a kasztnijan kb. 10 ev mulva kell javitani, csak kicsit mar kicsi.

(#22) deicide


deicide
veterán

Háát, egy ilyen összegzést fejben már én is összeraktam, de a megvalósításig nem jutottam el, mint te, nem mertem papírra vetni, mert túl nagy a szám. De kedvet adtál hozzá. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) e=mc² válasza deicide (#22) üzenetére


e=mc²
őstag

Most legalabb kiderul, hogy kell-e kolteni uj autora az elso harom evben, vagy sem :)

Ambulimax Provider

(#24) Simi87 válasza sto1911 (#21) üzenetére


Simi87
senior tag

Én nem is használom már egy ideje, mert féltem a sok birkától. Csak áll a garázsban, néha meg van járatva, hogy ne legyen gond, és ennyi.

(#25) JoeYi válasza Simi87 (#16) üzenetére


JoeYi
őstag

ja, sajna eszik böcsülettel. Varoson kívül 6.7L városban 8.8L. Cégemtől vettem meg jóárasítva. Sosem vettem volna fusion-t magamtól, de nem lehetett kihagyni. Tökéletes közlekedőedény amúgy (totalcarról nyúlt kifejezés), könnyű parkolni, jó a csomagtartó (még sose volt olyan hogy 4 ember cucca ne fért volna be) és olcsó fenntartani. (mármint egy vágyottnak tekintett Mondeo, Passat vagy Accordhoz képest)

Mindig azt vízionálom hogy befog halni, de csak megy és megy.

(#26) JoeYi válasza sto1911 (#17) üzenetére


JoeYi
őstag

én azért nem számolom mert mondjuk arányaiban 2 pengőért vettem de 3 a piaci ára. Amúgy jogos lenne. Pl ha vki vesz egy új kocsit 5 millióért, akkor ő számolhat évi 500e Ft értékvesztéssel is.

(#27) JoeYi válasza merkucyo (#11) üzenetére


JoeYi
őstag

sokat, bár nem tettem pénzzé azt az időt. Viszont többet kell sportolnom :)

(#28) Simi87 válasza JoeYi (#25) üzenetére


Simi87
senior tag

amikor írták akkor is olvastam, meg most valamelyik nap is a tc tesztet. :K
Na nekem kéne valami ilyesmi, amit nem sajnálok, csak nincs szívem pénzt kiadni érte.

(#29) deicide válasza e=mc² (#23) üzenetére


deicide
veterán

Megszültem, gyorsan ment, frissek a számok a fejemben. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30) Chaser válasza JoeYi (#26) üzenetére


Chaser
titán

Újnak 20%-a már akkor bukik amikor kigurult a szalonból:) De ha vkinek olyan dolog kell ami tartja az árát nem autót kell venni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Simi87 válasza Chaser (#30) üzenetére


Simi87
senior tag

ha csak az "új" öregeket nézzük, szerintem egy szép 123, 190-es nem rossz befektetés 5-6 hengeres motorral.

(#32) Chaser válasza Simi87 (#31) üzenetére


Chaser
titán

Kivéve ha valami barom nem töri össze ;] az a faktor is erősen ott van. De tök mind1, akinek kell vesz autót, nem azt számolgatja mit bukik rajta:) Azért az felb@szott amikor a miénkben 1200km után kuplungot kellett cserélni:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) JoeYi válasza Simi87 (#28) üzenetére


JoeYi
őstag

ja igen, tényleg nemsajnálós. Pl nem hat meg mikor reggel látom hogy vki hátrafordította a visszapillát, vagy egy új karcolás beesik. Újkocsi tulaj általában hülyét kap ilyesmitől, casco stb., én meg csak beülök és megyek tovább

(#34) Simi87 válasza JoeYi (#33) üzenetére


Simi87
senior tag

Amikor a 79-es 528i-mnek végighúzta a motoros az oldalát…
… potyogó könnyekkel rugtam szét a csávó fejét. :)
új autóból csak a mazda, és a lexus jön be, én inkább a régieket bírom. Ha lenne pénzem egy új mazdára, akkor vennék még egy öreg mercit, nagyon öreget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.