Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

400 dolláros, azaz körülbelül 112 000 forintos áron

áfa??

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez most akkor miben kulonbozik a Quietcomfort sorozattol? Munkahelyemen nekem Quietcomfort 35 II-t adtak headsetnek, es meg vagyok vele elegedve eddig.

(#3) Raymond


Raymond
félisten

112e HUF = 349 EUR

Annyira nem sokkolo ar ebben a kategoriaban. En 369-ert vettem tavaly a Sony WH-1000XM3-at, most mar "csak" 302EUR. Akkor a QC35 II es az XM2 is 300EUR korul/alatt voltak mert ezek voltak a regebbi modellek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

BOSE: Better Off Something Else. :N

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) dabadab válasza schawo (#1) üzenetére


dabadab
titán

"400 dolláros, azaz körülbelül nettó 112 000 forintos áron"

fixed that for you :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) schawo válasza Raymond (#3) üzenetére


schawo
titán

Jó lesz az 450 eurónak is. Lásd #1 és #5

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) Raymond válasza schawo (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy nezem tenyleg picit dragabb lett - 399,95EUR :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

400€ nem annyira vészes, a jó drága alatt azt hittem valami 1k € környéki ár lesz. :DDD

(#9) jubilleum válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


jubilleum
senior tag

Ez annak az utódja.

(#10) Akula


Akula
őstag

Tetszik ez a letisztult forma.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) Ixion77 válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Végül is csak a lényeg maradt ki a cikkből: hogy mi ez és miért jó.
Kb. 2 napja olvastam angolul valamelyik site-on róla. Ha jól emlékszem 8 mikrofont tartalmaz, fejlettebb a zajszűrése mint a Quietcomfort 35II-nél, valamint a gyártó szerint jobban teljesít zenei téren. Az első próbák szerint teltebb, kellemesebb hangzása van. A bemutatón különösen azt emelték ki, hogy zajos helyről telefonálva az eddigi fülesek annyira beengedték a külső hangokat hogy jobban járt a felhasználó ha levette a fülest és használta inkább a telefonját. Na most ez a 700-as elvileg ezt megoldja: a környező zajt kiszűri úgy, hogy ugyanakkor a saját hangod jól hallható marad a másik fél számára. A bemutatón egy élő próbát is tartottak, és állítólag igen feltűnő volt a különbség a korábbi modellhez képest.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) Rodi 4.80 válasza schawo (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A QC35II-t nem cserélném el rá, valahogy ez nem olyan szép. Azt lehet tudni, hogy ennél is késik a hang ha videót nézünk?

(#13) envagyok


envagyok
veterán

Én amióta rábeszéltek 15 éve egy Bose acoustimass 15 6.1 házimozi rendszerre, ami sokszázezer forint kifizetése után rögtön kiderült, mekkora sz@r, messziről kerülöm a márkát.
https://nyet.org/bose/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14) lezso6 válasza envagyok (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez volt az első bögreszett? Hasonlóak ma is vannak, dögivel, csak telepakolják őket feature-rel. De az alap marad: borzalmas mennyiségű pontatlan mély + apró egyutas szatelitek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) stellaz válasza envagyok (#13) üzenetére


stellaz
addikt

Mi JBL-el jártunk így 20 éve.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#16) stellaz


stellaz
addikt

Érdekesek ezek a BT fülesek. Mármint nagyon szeretem őket, sok éve csak ilyeneket használok. Volt már Sony, Nokia ANC-és, LG és itthonra egy Aldis nyitott fejes, 8 ezerért. Legutóbb próbáltam a Sony 100 ezer körüli BT fülesét és a zajcsökkentése fenomenális volt. Ugyanakkor a hangja szinte alig alig volt jobb az Aldis cuccnál (ami amúgy nem rossz).

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17) lezso6 válasza stellaz (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig a JBL azért "picit" többet ért a hanghoz, mint a Bose. Bár persze ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az összes terméke jó, sőt. Melyikhez volt szerencsétek? Csak nem megint egy bögreszett? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) stellaz válasza lezso6 (#17) üzenetére


stellaz
addikt

Ez még talán első generációs dolby surround hangzással volt, passzív méllyel és kétutas kis szatellit hangszórókkal, hátsó csatorna mono volt. Pár zenén tűrhetően szólt, de azért volt baj a hangjával rendesen. Mozi élményben sem adott sokat. Az erősítője pedig pár év alatt megkotlott. Azóta rá sem nézek a szatellit rendszerekre, visszatértem a klasszikus stereo vonalra :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#19) vicze válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


vicze
félisten

A QC35 II rettentően elavult már és versenyképtelené vált a Sonyval szemben. Nem adaptív nincs, tranparency, nincs app, nincs BT 5.0, nincs USB-C, nincs gyors töltés, nincs modern codec, kb. 10éves driver, stb.
Most elég sokat behoztak, és jóval versenyképessebb. Még mindig van pár pont ami gyenge pl. üzemidő.

(#20) [CsuCsu] válasza vicze (#19) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

QC35 II-hoz pont van app es gyorstoltes. Az app mukodik, a fules 15 perc alatt maxon van. Viszont az uzemido tenyleg hurka. A tobbi feature-rol nem tudok. Ingyen persze jo ez is, amugy a Sennheiser Momentum 2.0-t vennem szemelyesen.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tetsuo válasza Rodi 4.80 (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mindegyiknél késik - ez a BT és a de/kódolás miatt van elsősorban. Mindent megoldana egy szoftver, ami a fejhallgató típusához igazodva csúsztatná el a videót a hanghoz kompenzálva a fejhallgató késleltetését.
VLC-vel meg lehet csinálni ,de körülményes. Youtube-ra nem tudok ilyen megoldást.

(#22) meridarider válasza Tetsuo (#21) üzenetére


meridarider
tag

Erre lett kitalálva az aptx-low latency codec aminek minimális a késleltetése.

Kicsit off
Én a Sony wh1000 m3 al próbálkoztam de amilyen irreálisan tetszett az anc később annyira kezdett ez el zavarni. Jött is vissza az msr7 kőkori kábeltechnológiával.

God hates us all.

(#23) Jesus_Shaves válasza lezso6 (#4) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

én úgy tudtam, azt jelenti, hogy: Buy Other Sound Equipement ;]

(#24) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én boldog vagyok a QC25-el is... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) Raymond válasza Tetsuo (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Ez normalis BT implementacional mukodik is rendesen. Pl. a Samu TV-n vagy a Fire TV-n sincs megkesve a hang, szinkronban tartja pedig "standard" kb. 200ms-el latency van a ket BT-s fulesemmel ugyanis egyik se tudja az aptX-LL modot. Talan a TV-se, nem neztem soha.

Sot, a Tizen-es Amazon app annyira szar hogy ott aranylag gyakran van audio sync problema. Ilyenkor szoktam BT fulesre valtani es ugy jo lett :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Kaiku válasza Tsebacsi (#24) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ezzel én is így vagyok, főleg, hogy ott egy elem cserével megoldható a feltöltés! Az akku meg előbb vagy utóbb tönkre megy, feltöltés is idő.

(#27) vicze válasza [CsuCsu] (#20) üzenetére


vicze
félisten

Az appnak nem sok köze van az újhoz és sok minden nem is lehet vele kezdeni.
Igazad van, a gyorstöltés jött a II-vel azt elfejtettem, nyilván nem max.-on van, ha nem csak 2,5h 15perc töltéssel.

(#28) marcarc válasza vicze (#27) üzenetére


marcarc
senior tag

Én két éve használom (QC 35 első verzió), irodában utazás közben semmi baj a kb 20 órás akksi idővel. Simán jó volt egy frankfurt-bogota útvonalon. Kétlem, hogy ennél több kellene. Igen igazán javíthattak volna akksin, sem a II sem ez nem előrelépés. Biztos, hogy nem cserélném le erre, a design kiváltképp nem tetszik.

Ami idegesít, hogy akksit nem nagyon lehet cserélni, szval előbb utóbb eldobós lesz hiába hibátlan évek múltán is.

(#13) envagyok Soma nem vettem semmit rábeszélésből, meghallgattam tetszett megvettem. Én speciel kihagytam a hazimozi szetteket és egy ST300 sound bart vettem ST Sub-al és szerintem nagyon jó vétel volt. Kellően slick és stealth design, nincsen sok kis-nagy hangfal. Nem került milliókba. Amúgy ezeket a cuccokat egytől egyig amazonon veszem, német áfával. Itthon nevetségesek az áraik.

[ Szerkesztve ]

(#29) vicze válasza marcarc (#28) üzenetére


vicze
félisten

Amennyiben Bose buborékban élsz biztos tök jó a 20h, csak éppen a piac összes többi szereplője 30-40h körül van már, attól függően hogy használod.
Még egyszer azt írtam, hogy versenyképtelen és elavult, mert az. A QC3 óta szinte semmit nem csináltak vele, a 700 az első valós revíziója.

(#30) marcarc válasza vicze (#29) üzenetére


marcarc
senior tag

Te melyiket használod?

[ Szerkesztve ]

(#31) vicze válasza marcarc (#30) üzenetére


vicze
félisten

Azt nem mondanám hogy használom egy Sony H900 van, de végigpróbáltam a legtöbb felsőkategóriásat kb. A QC35 II-öt épp nem, de hangban amúgy sincs különbség. Vicces módon pusztán hangra a H900 egyáltalán nem rossz, és a 1000-ek hangzását nem szeretem annyira. Bose hangra elég meh, de ott az ANC a lényeg, ami a többieknél jelenleg mind gyengébb mint a Sony Bose páros. Sony-ban is még minding van jó pár elég fájó hiányosság sajnos.

(#32) marcarc válasza vicze (#31) üzenetére


marcarc
senior tag

A QC35 I és II között semmi különbség a a hülye aszisztens funkción kívűl. A Sonyt még nem próbáltam de nekem évek alatt használva pár felső közép kategóriást fülest - a felhasználás szempontjából a Bose fogott meg a legjobban. Amikor megvettem akkor tájt jött ki a Sony az első olyan techel ami pariban van a Bose megoldásával. Próbálni nem próbáltam de engem is érdekel mit tudhat. Az külön pirospont Sony-nak, hogy mernek újjítani, nekik volt az érintőpanel a füéesben talán először.

Mondjuk nekem a ANC a lényeg, open air office-ban dolgozom, mocskosul idegesít amikor minden zörög körülöttem.

(#33) Tetsuo válasza meridarider (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Jah, de az erős kompromisszum, hiszen a HD ellenfele. Úgy értem, hogy vagy aptX HD, vagyis már elfogadható a hangminőség (bár kinek, mi). vagy az aptX LL, ami gyors, de gyenge minőség - sajnos.
Az egész egy nagy kalap... pedig csak össze kellene dolgoznia néhány cégnek nem csak a profitért, hanem egyszer a vásárlókért, amiből később még profit is lehet.

#25 Oké, néha így működik, de más konfiggal már nem.

[ Szerkesztve ]

(#34) Malák válasza vicze (#29) üzenetére


Malák
aktív tag

Az enyém "csak" 15óra folyamatos hallgatást tud, de így is borzasztóan meg vagyok vele elégedve.
20-30-40 órának persze mégjobban örülnék, ahogyan 200órának is, de nem érzem azt, hogy ettől kevesebb vagyok. Konnektorra dugva pedig addig megy, amíg akarod.

Szerintem inkább szóljon szebben, vagy legyen kényelmesebb kezelőfelülete, mint hogy bírjon még 10 órát.

(#35) vicze válasza Malák (#34) üzenetére


vicze
félisten

Tehát mert megvettél egy terméket és annak tulajdonságai téget jellemeznek ettől fogva?
Nem versenyképes pont, ennyit írtam.

Az hogy hogyan szól inkább hagyjuk, Bose esetében az nem szempont többnyire.

(#36) Malák válasza vicze (#35) üzenetére


Malák
aktív tag

Arra reagáltam, hogy az üzemidő egy olyan szempont, ami nem mindenkinek annyira fontos egy bizonyos óraszám fölött.

(engem semmilyen termék nem jellemez, maximum kifejezőeszköz lehet valami, amit használok/viselek)

(#37) vicze válasza Malák (#36) üzenetére


vicze
félisten

Az üzemidő minding fontos, sőt egy BT termék esetében iszonyatosan fontos. Nem mindegy, hogy 2 naponta kell tölteni, vagy 2hetenet...

Semmi probléma azzal, hogy te beéred kevesebbel drágábban, de ne tegyünk úgy mintha ez rendben volna.

(#38) junkpod


junkpod
nagyúr

Nekem vagy egy régebbi típus, nem tudom a pontos típusát, fekete, és még nyomogombos.
Magamtól nem adtam volna érte 100+ ezret, de most, hogy már meg van, akár megkockáztatom, hogy megéri az árát.
Gyakorlatilag lemerithetetlen (én alkalmi használó vagyok repülőút, videokonferencia, éjszakai filmnézés, így nem tudom mit lehet vele 5+ irat hallgatni).
Nekem nagyon tetszik a hangja, a hangelnyomás, telefonálás...

Box's don't touch!

(#39) marcarc válasza junkpod (#38) üzenetére


marcarc
senior tag

Szerintem is csak a stat huszároknak nem elég 20 óra rendelkezésre állás. Ami inkább idegesítő, hogy nem lehet akkut cserélni benne. Nincs, nem lehet sehonnan szerezni. Egyszóval ha meghal az akksi akkor hát ugrik a ANC.

(#40) Tetsuo válasza marcarc (#39) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Na, de mitől halna meg az akksi? Nekem 3 éves telóm van, naponta töltöm az akksiját és még mindig bírja. Szerintem nem kell félni az akksi kinyírásától. A 20 óra pedig bőven elég, még talán sok is. :))

(#41) Malák válasza Tetsuo (#40) üzenetére


Malák
aktív tag

nyilván egy ponton túl minden akksi meghal. Jó esetben a fejhallgató nem purcan ki előbb az akksinál.
Az enyém tud simán vezetékről is működni, szóval ez az opció sem bántana túlságosan (vagy külső akksiról..)

De ha 20 óránál kevesebbet, vagy csak annyit bír a tied, akkor hülye vagy és szart vettél, mert ez a legfontosabb. Most már ezt is tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Van esetleg valaki akinek van ebből a csodából? Az érdekelne h milyen a hang minősége telefonálás közben a hívott fél oldaláról?

Láttam pár youtube tesztet de inkább meg gyűjtenék infót. Jobb a személyes tapasztalat.

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.