Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

Irreálisan drága az a ThinkPad, nem is olyan minőségű mint régen, de cserébe elavultabb hardvere van mint a cikkben őt megelőző Lenovo Flexnek, egy Trackpointért meg masszívabb, de hasonlóan vékony házért meg csak valami palimadár fizeti ki a hatalmas különbözetet.

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Eddig azt hittem nem direkt, de most már biztos, hogy direkt provokáció: 330-ért ssd nélküli gép. Én meg bedőltem neki, mer má megin kommentet írok :)) :)) :)) :))

(#3) Kansas válasza nakos1212 (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Aki ThinkPad-et vesz, annak nem a trackpoint vagy bleeding edge hardver a fontos, hanem a gyári támogatás. Magyarországon is ég és föld a különbség a ThinkPad és az IdeaPad szervíz- és alkatrésztámogatása közt(konkrétan nem ugyanaz a cég csinálja). IdeaPad-hoz gyakorlatilag nem gyártanak alkatrészt, hanem ha garis a javítás, akkor csere, ha nem garis, akkor így járás, nekem legalább is alkatrészhiányra hivatkozva tagadták meg a Yoga530(a Flex előde, 2500U-val) javítását...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) nakos1212 válasza Kansas (#3) üzenetére


nakos1212
senior tag

Szóval egy jelentős árprémiumért kapsz meg olyat aminek alapvetőnek kéne lennie, nagyon jó... Amúgy a t495s-en minden forrasztott, szóval max tárat lehet benne cserélni.

(#5) Kansas válasza nakos1212 (#4) üzenetére


Kansas
addikt

A business class support mindig is jelentős árprémiumot jelentett, soha nem volt másként.
Egyébként érezhetően masszívabb is a consumer gépeknél, de nem csak a Lenovo esetében. A business class minden gyártónál a megbízhatóságról és a támogatásról szól, nem a legújabb hardverről, kicsit olyan mint a Debian stable vs unstable.
Magam részéről jobban szerettem a régi IBM-es ThinkPad design-t, különös tekintettel a billentyűzetre és a kijelző-vázra, de a sok divatidióta a Macbook Air óta a vékonyságra meg pehelysúlyra veri, a gyártók meg olyat gyártanak amit el tudnak adni... itt jönnek képbe a forrasztott memóriák, az m.2 SSD(ez legalább pozitívum) a vacak szigetes billentyűzetek meg a kisfloppi merevségű kijelzők...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Asus AC-RT85P routert ajánlani itt a Prohardveren azért már kimondottan a kínosan gyalázatos kategóriába esik.

A routeres és az Asus routeres topic is szinte napi szinten van azzal tele, hogy az AC85P és a jóval olcsóbb AC65P router a feliraton kívül az utolsó bitig és csavarig tök azonos. Ergo direkt pénzkidobás az AC85-öst venni.

Itt meg ezt ajánlja maga a Prohardver. :W :Y

Gyakorlatilag direktben átveri az olvasóit...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) nakos1212 válasza MaCS_70 (#6) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ebben a heti hardveres cikkben promotált dolgokat ajánlanak, a pc-k is elég rossz vételek és a laptopok is, pl az első pc-s oldalon van egy 325eft-os gép ssd nélkül, meg ilyenek...

(#8) villamos


villamos
őstag

Nem a lapcsalád határozza meg, hogy mit kell ajánlani, hanem a partnerek.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#9) SidCorky válasza nakos1212 (#7) üzenetére


SidCorky
senior tag

Lehet SSD-t is kérni bele, nyilván drágábban. A kedvedért összelegóztam egy ilyen konfigot, amit megtaláltam a Foramaxnál, ott azt az árat vettem, amit nem, annak az átlagárát néztem, ráadásul HDD-ből és memóriából sem a legdrágább, legmárkásabbat számoltam. 322-nél tartok úgy, hogy tápot nem számoltam hozzá. Meglepődnék, ha te a maradék 3 ezerből tápot és SSD-t is tudnál bele tenni. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#10) Dr. Romano válasza villamos (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Aki ez alapján vásárol annak ez csak egy plusz szög a koposójába :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) zsolt501 válasza MaCS_70 (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Annak a routernek a gyári szoftveres támogatásáról már ne is beszéljünk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12) MaCS_70 válasza nakos1212 (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, tudom, de ez így konkrétan átverés. Tudom, hogy nem egyedi, de mégiscsak átverés.

A Prohardver a benne bízó olvasóit konkrétan átveri azzal, hogy egy számára triviálisan tudottan, direktben drágább alternatívát kíván.

Azon már nem akadok ki (dehogynem), hogy ezek reklámok nem reklámformátumban, de eddig többnyire "véleményes" félrevezetéseket láttam az általam ismert eszközök területén.

Ez viszont egyenes átverés. Persze pénzét. Pénzért áldozza be az olvasói pénzét, pénzért árulja ki a bizalmukat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13) Subi77


Subi77
csendes tag

Simán fenn lehetne tartani egy atverlek.prohardver.hu aldomaint, az ilyen szándékosan félrevezető cikkeknek, így sokkal tematikusabb lehetne az oldal.

(#14) ceia


ceia
őstag

Nálam a laptopok mindig következő oldal. Most a többi sem túl érdekes. Megnéztem a házakat, pc-ket, a házak miatt. Egyik ház sem tetszik. Ha ventilátor van a tetején, kizárva. Én oda pakolok dolgokat. Manapság vagy nincs az előlapon venti rács, vagy ha van, giccses, inkább a LED-es ventiket mutogató fényorgonák, mint sem a szellőzést támogató megoldások lennének. A Zalman Z3 elsőre jónak tűnt, de aztán néztem róla még képet, a tetején ennek is van ventilátor és még a gombok/aljzatok is a tetején vannak. De ennél legalább nem függőleges a hdd beépíthetősége.

        it's more fun to compute

(#15) Krugszvele válasza Kansas (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ugyanez megy a telefonoknál is. a business class-ra van támogatás, a konzumer játszósokra meg nincsen.

(#16) pusszycat válasza ceia (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én a pc-s részt lapozom át, mindig rácsodálkozva, h nem tűntek még el nagyapáink játékszerei. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) zzolika válasza MaCS_70 (#6) üzenetére


zzolika
aktív tag

Viszont ehhez kapsz ajándékba 2 játékot is. Aki úgyis megvenné, annak megérheti. A két játék kb 25ezer, akkor a router csak 10ezerbe kerül.

Más: a Spirit of Gamer MIC-XH1100 kép ott van a cikkben, csak nincs hozzá szöveg.

(#18) SidCorky válasza zzolika (#17) üzenetére


SidCorky
senior tag

És tényleg. Köszi, pótoltam ami kimaradt másolgatás közben. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#19) MaCS_70 válasza zzolika (#17) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ez benne volt az ajánlóban is? Esetleg utalás a 65P-re???

MaCS

Edit: Oké, látom, a játékok bekerültek a bemutatóba. De a 65P-t nem említeni egyszerűen inkorrekt. (Szerintem elég keveseknek ér ilyen sokat két játék. A környezetemben senkinek egyetlen fillért sem.)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20) TeeBee73 válasza SidCorky (#9) üzenetére


TeeBee73
addikt

+3k tápra és SSD-re?...
"Gyere kicsit arrébb, megoldjuk okosba'." ;]

ON: Van végre normális lapos Ryzennel, 16GB RAM-al, SSD-vel, normális klaviatúrával, tűrhető akksival, várom a sírást a TB csati hiánya miatt. ...3 ...2 ...1

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#21) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Házaknál van valami gyakorlati jelentősége annak, hogy magnéziumot (is) használnak? Értem ez alatt hűthetőség, zajcsökkentés például.

(#22) nakos1212 válasza SidCorky (#9) üzenetére


nakos1212
senior tag

és miért kéne nekem a maradék 3k-ból kihozni?? drágábban is elmenne ha lenne benne ssd így meg a user anyázni fog hogy a sokkal gyengébb, de ssd-s laptopja vagy a szomszéd gépe ssd-vel mennyivel gyorsabb. Másrészt nyilvánvalóan egy bundlebe amit ők raknak össze bőven olcsóbban lehet ezeket az alkatrészeket megkapni, nem bizonyít semmit az hogy te összerakosgattad, nem is értem hogy hogy raktad ezt a választ össze...

(#23) Krugszvele válasza nakos1212 (#22) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nem tudom mennyire van járatos az iparban, de a számtech eszközöknél jellemzően, ha 10% az árrés, akkor már tapsolás van. Százas nagyságrendben kell rendelni hogy még néhány, 3-4% kedvezményt kicsikarj. Annyit meg ezekből a gépekből nem lehet eladni, annyi pénzes balek nincs az országban.
Szóval nem lehet bőven olcsóbban megszerezni az alkatrészeket.

(#24) Krugszvele válasza pusszycat (#16) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Itt a nagyapád! Amíg én élek, addig ezek nem fognak eltűnni! :D

(#25) pusszycat válasza Krugszvele (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, h nem múzeumokban mindig is lesznek. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) MaCS_70 válasza pusszycat (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oszt mi ért tűnnének el?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) nakos1212 válasza Krugszvele (#23) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ekkora pénzeknél 3-5% simán jelenthet egy SSD-t példának okáért, az a felteszem 5% az 15 ezret jelent 300 ezernél, amiből egy egész jó 240-es drive is kijön, de elfogadható konstrukció lenne ha kicsit drágább lenne, ellenben nem spórolnának ki egy alapvető alkatrészt, mint ahogy előző kommentemben kifejtettem, amin kényelmesen átsiklottál.

(#28) Kansas válasza nakos1212 (#27) üzenetére


Kansas
addikt

Csak épp nem az összes alkatrészre kapsz 5% kedvezményt, hanem néhányra közülük, minden további árengedményt a kisker a saját zsebéből ad, nyilván korlázozott mértékben tehet meg, hisz nem nullaszaldóra vagy veszteségre játszik, kivéve ha pénzt akar mosni...
A legtöbb embernek egyébként már az kedvezmény, ha kiválogatják és összerakják helyette a gépet.

Bár... némely összerakott konfigban a komponens-választás furcsaságait épp indokolhatná az is, hogy épp abból az alkatrészből sikerült kedvezményesen betárazni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) pusszycat válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. sokat fogyasztanak. Porszívóból is betiltották amelyik sokat fogyaszt. Nem életképesek. A laptopok utolérték már erőben. Nem mobilisak. Még szervergépnek elmennek. Még egy ideig. Ne küzdj ellene. Csak hagyd, hogy megtörténjen. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#30) SidCorky válasza nakos1212 (#22) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha a user anyázni fog, magának anyázzon, mert tudta hogy szüksége van SSD-re és mégsem kért bele. Nem értem mi a problémád, ennek a konfignak ennyi az ára, mert nincs benne SSD. Ha lenne benne, többe kerülne.

Az összerakosgatással arra próbáltam utalni, hogy nincs túlárazva, te sem tudod olcsóbban kihozni.

pusszycat: de a 256 GB nem 1 TB.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31) pusszycat válasza SidCorky (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 256 GB SSD már olcsóbb mint egy 1 TB HDD Nem kellene erőltetni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#32) #16820480 válasza pusszycat (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Desktop erősségű hardverrel szerinted mennyit fogyaszt egy laptop...? Nem hiába adnak az olyanok mellé 200+W-os tápegységet. És az is amúgy csak azért ennyi, mert nagyobb teljesítmény mellett nem tudnák megoldani a hő elvezetését és leolvadna az öledbe.
Cserébe a hordozhatóságért viszont el kell fogadni a szar kijelzőt (100% sRGB-t alig ugorja meg néhány, nem hogy egy DCI-P3-at), csomó még mindig tükröződős ráadásul, aztán ott a megnyomorított fos billentyűzet, a kevés port, a korlátozott hűtés, ami az öledbe okádja az 50-60 fokos levegőt. Ha normális laptopot akar az ember, akkor az alulról súrolgatja már a fél milliót, annak meg a feléből kb tök pöpec kis gépet lehet kihozni, ha nem akarod hurcolászni. Hurcolászásra meg ott a telefon/tablet akár, és még mindig nem kell hozzá több pénz.

(#33) pusszycat válasza #16820480 (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Desktophoz is lehet vacak monitort rakni, mint ahogyan laptophoz is csúcs monitort. A desktopból is dől a meleg levegő csak azt ritkán fogják ölben. Az árban igazad van. bill. egér nem téma, szintén preferencia kérdése. Van akinek laptopja van, van akinek mindkettő, olyan akinek csak desktop kevés.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#34) Luck Dragon

Kövezzetek meg, de JonSbo A4 házikó nekem nagyon tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) #16820480 válasza pusszycat (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak a desktophoz te válogatod össze az alkatrészeket, laptopnál meg beépítve kapod, ráadásul csomagban (nem szabadon konfigurálhatóak). Ha akarsz normális képernyőt bele, akkor vedd meg az erősebb modellt, 100 ezerrel többért. Billentyűzetek meg beépített sosem lesz olyan a méret korlátok miatt, mint egy jó kis mechanikus, de még egy jobb nem-mechanikus desktop bill is mérföldekkel jobb a laptopok kis gombos vacak nyomáspontú hullámzó billentyűzetéhez képest.
Persze mindent rá lehet kötni külsőt is a laptopra, de akkor meg már egyből nem hordozható, lakáson belül sem. Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet, vagy csak nem érdekli őket, de a perifériák, amikkel rendszeresen érintkezel, a legfontosabbak közé kellene tartozzanak. Pl. billentyűzet, egér, képernyő, esetleg hang.

Pont most álltam a kérdés előtt, hogy az asztali gépet újítsam, vagy legyen laptop helyette. Körülnézve a laptop kínálatban, inkább maradt az asztali, még úgy is, hogy viszonylag drága alkatrészek mentek bele (mITX, normális hűtés, vezeték nélküli billentyűzet és egér).

(#36) janeszgol válasza pusszycat (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, mert ami noti 250k-300k játékra, az kihozható majdnem egy százassal olcsóbban is akár (150k-200k). Illetve ha van egy alap PC-m, és úgy döntök, én játszani fogok, akkor elég általában a táp + VGA-t kicserélni, néha a procit. (Ha nagy az ugrás, akkor az alaplapot is.) Ezt szeretem a PC-ben.
Illetve 36 évesen az a generáció vagyok, aki megszokta, hogy van PC-je. Van más is, de PC legyen. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) pusszycat válasza janeszgol (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért nem tűnik el még, a spórolás miatt. Nekem is volt 2 desktop gépem is még kiscica koromban. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#38) Zsmester89 válasza MaCS_70 (#19) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jogos, én is ezért vettem a 65p-t s eddig semmi bajom vele...igaz, nem is vagyok az a cfw pakolgatós :) alap usernek jó a gyári sw.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#39) nakos1212 válasza SidCorky (#30) üzenetére


nakos1212
senior tag

Most szepen levezetted hogy aki beszopja az ajanlozokban ajanlott konfigot, az magara vessen :DD :DD , hiaba lenne par ezerrel tobb egy ssd-s megoldas

(#40) #16820480 válasza pusszycat (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából akkor a laptop is kihalásra van ítélve akkor, mert mennyivel hordozhatóbb/kényelmesebb egy iPad Pro :K

[ Szerkesztve ]

(#41) pusszycat válasza #16820480 (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Á nem nem. Az nem pc. A tablet telefon már zsebkategória. Windowsos hús vér számítógépről beszéltünk. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#42) #16820480 válasza pusszycat (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezen a ponton mondhatnám, hogy nagyapáink játékszerei a vaskos Windows gépek, ne küzdj ellene, hagyd megtörténni ;]

(#43) SidCorky válasza nakos1212 (#39) üzenetére


SidCorky
senior tag

Aki nem azt választja, amire szüksége van, az tényleg magára vessen. :) Vannak a cikkben SSD-s konfigok is bőven, minden héten. Neked nem jó, ami nem SSD-s, akkor nem azt választod, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#44) Lajtorja válasza SidCorky (#43) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Ezt a "magára vessen" dolgot nem kéne erőltetni. Aki ért hozzá és összerakja magának az nem fog ilyen konfigot venni. Nem is az a kérdés, hogy egytől-egyig ezeket a komponenseket választva máshol olcsóbb-e.
A felelőségetek ott van hogy ez egy ajánló (még ha fizetett is) ahol rendre megkérdőjelezhető összeállítások születnek. Olyan emberek veszik ezt akik nem feltétlen tudják mi az az SSD, vagy miért jobb egy m.2/nvme/pcie egy sima a sata3-asnál. Ők vannak megmalmozva, nem az aki 20 éve rohad napi szinten a szakmai topicokban. Az ő érdekükben születnek ezek a kommentek, hogy Ti vagy a partnerek figyeljenek oda.

[ Szerkesztve ]

--- ---

(#45) scarabeus86


scarabeus86
tag

Ezeket a kihajtható, integrált VGA-s, érintős notikat sose tudtam hova tenni. Miért vennék ilyet, mikor ennyiből mondhatni kijön egy iPad Air csúcs hardverrel+legolcsóbb billentyűzettel? (persze ha a cég adja használatra ingyen, az más)
Stronghold háznak kíváncsi lennék a szellőzésére, a kis rácsokon nem hiszem hogy sok levegő jut be.

SSD nélküli gép. Windows 10 konkrétan használhatatlan HDD-n, a régi notimon egyfolytában járatta a vinyót, és lassú volt az egész rendszer. Win 7 ment rá, az tűrhetően futott. Aztán vettem bele SSD-t, Win10 egyből használható lett rajta.
Esetleg nagyszülőknek tudom elképzelni netezős gépnek, de nem többszázezerért.

(#46) MaCS_70 válasza scarabeus86 (#45) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én pont egy kihajtható, érintőképernyős, integrált VGA-s notebookra hajtok, 250e Ft környékén.

Azon kívül, hogy nem akarok semmilyen Apple cuccot, árban az még nagyon odébb van szerintem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) Alchemist válasza pusszycat (#37) üzenetére


Alchemist
addikt

Csillió magos, vízhűtéses desktop, teljes terhelésre, pl. filmvágáshoz vagy Matlab számításokhoz (nem vicc, tudós kolléga 16 magos, RTX 2080-as gépe valamit másfél napig számolt, teljes terheléssel). És persze bányászkodni sem laptoppal szoktak...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#48) #16820480 válasza MaCS_70 (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy Air nincs messze árban, sőt. Csak egy teljesen hangtalan gépet kapsz érte, amin még jobban is működik a toll, mint a laptop képernyőjén.

(#49) sexymusprime


sexymusprime
tag

Ezt talán a múlt heti ilyen posztban is kérdeztem, de mi értelme reklámozni a caseking-et, ha csak cégként lehet ott vásárolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.