Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aXXon


aXXon
senior tag

Én nem tudom, személyszerint azért használok mobilt, mert pénzcsináláshoz szükségem van rá. Lassan 3. éves lesz a mobilom. Ne vedd magadra nem személyeskedésnek szánom, de megvetem azokat az embereket, akik azért tartanak ilyen olyan telefont, mert az MENŐ. Hangemberek, a látszatnak élnek és a külsőségekre adnak. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs szükség csúcs mobilokra (bááááár....) csupán azt, hogy olyat vegyen az ember, amilyenre szüksége van és kihasznál (esetleg megy a szeme színéhez) és ne az legyen a szempont, hogy ez milyen MENŐ.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én se vettem soha csúcsmobilt a legdrágább telefonom 50 ezer ft volt, és most is ezt használom.És nem is cserélem őket hetente, hanem kb ugy évente egyszer de most már több mint egy éve meg van a mostani

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A 90-es évek végén azért már nem volt olyan nagy szám egy mobiltelefon, ez inkább a 90-es évek elejére volt jellemző, amikor táska 450-esekkel meg hasonló dögnehéz cuccokkal jártak az emberek, majd jöttek a kezelhetőbb méretü 900-asok, a két sláger a Nokia 2110 és az Ericsson 198 voltak - de ez egy másik sztori, a lényeg, hogy a 90-es évek végén szvsz már azért bekerült a köztudatba a dolog.

Nekem elég sokáig nem volt szükségem mobilra, de olyan 1997 környékén már muszáj volt beszereznem egyet a munkám miatt. Nem menőzés céljából akkor egy 3110 volt az első mobilom.

Feel Good Inc.

(#4) Jégkokó válasza Pompi (#3) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én ugy értettem, hogy a mostani viszonyokhoz képest amikor már az óvodás pistékénél is ott figyel egy mobil.Mert akkor ez nem igazán ivolt igy és akkoriban indult be a kártyás csomagok mind a 2 szolgáltatónál és terjedt el szélesebb körben.Emlékszem olyan 98 körül reklámozták az 5110 nokiát parktikum csomagba valami nettó 40-50 ezer ft ért, és akkoriban még a rendes árát se irták ki adóval együtt.
Persze a 90 évek elején már voltak táska méretű mobilok, de azt csak a pénzesebb emberek engedhették meg maguknak, mert az akkori fizetésekhez képest egy kisebb vagyon volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) aXXon válasza Jégkokó (#4) üzenetére


aXXon
senior tag

Ne haragudj, szintén ne vedd személyeskedésnek, de megkérdezhetem a korodat?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#6) McLaca


McLaca
őstag

Azért a mobiltelefónia nem a 90-es években kezdődött. Épp idén 50 éve, hogy megjelent az első - tárcsás! :D - mobil, potom 40 kilót nyomott, és autókba telepítették.
Azóta tényleg hatalmasat fejlődött az iparág.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Az a 3330-as volt, amiben először wap volt. Nekem ebből az időszakból, amikor kártyásan nagyobb tömegeknek vált elérhetővé a mobilozás, mindig a piskóta alkatelek jutnak az eszembe. :)

(#8) Grass


Grass
aktív tag

Mélyen szántó írás…

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#9) Daweee


Daweee
őstag

Elírtad: nem 3300, hanem 3330 volt a wap-os csoda :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.