Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Tyrel válasza Redneck (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

Modulos? Ez a "prémium" G-Sync új neve lett? :DDD

Oké hogy a hibák jórészt Win10 verzióhoz is köthetőek, de egy prémium árú, már nyíltan prémiumnak is nevezett, és aktív forgalmazásban lévő terméktől szerintem tök jogos elvárás volt már akkor is, hogy normális terméktámogatása legyen, és "utána húzzák" az operációs rendszer, vagy akár a piac bármelyik elemének változásának.
Erre semmi hajlandóságot nem mutattak, szerintem most sem tervezett javítások történhettek, csak simán hozzányúltak a driver ezen részéhez a FreeSync támogatás okán, és akkor vehették észre azt amiről néhány user már bő fél évvel előtte beszélt nekik...

Nem volt egyébként annyira egyéni a problémám, mert nem minden játék tud exkluzív fullscreen futni, akkor sem ha arra állítod, Win10 hajlamos oda "hazudni" nekik egy olyan felületet ami igazából csak egy borderless window. Ha meg szándékosan utóbbi opcióval, tehát borderless window-ban játszottál, akkor még több játékot érintettek a problémák.
Ezeken javítottak valamennyit, pl. nem egy játéknál maga az egér kurzor megmozdulása képes volt kibillenteni a monitor frissítését és a játékbeli fps-t a szinkronból. Ilyeneket úgy tűnik már nem csinál, összességében mikrolaggolni is kevesebbet látom, de nagyon sok időt nem szántam még a tesztelésére.

Nálam eddig az a tapasztalat hogy a "FreeSync driverrel" érezhetően jobb lett a G-Sync implementáció is, sőt a másodlagos monitoromat sem kell már kikapcsolnom ha egyáltalán bármi módon használni szeretném a G-Sync-et. Ez lehet részben szerencse is, engem ez az új másodlagos monitoros bug amit fentebb részleteztek pont nem érint. Akinél nem jön elő, annak sztem mindenképpen jobb az új driver.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.