Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Thome válasza Geller72 (#394) üzenetére


Thome
addikt

Max Payne mindkét része kivégezve. Az a játék fenomenális. Az MDK2 jött még be azon kívül, annak volt még hangulata. De a Gow-nak, Army of Two-nak a hangulata nem jött be, se a játékmenete. (Gow Pc-n próbálva, AoT pedig PS-en.)

Nem rád gondoltam gyökerezésről, hanem majd jön egy-két vér istván(, aki nagy Gow fanatikus, és jól leszid... ;] )

Itt még nem tudom milyen lesz a TPS, de már előre kételkedek a játékban.

(#402) x_o_n válasza bolondember (#5) üzenetére


x_o_n
veterán

látvány nagyon ott van..történet...hááát a családi mozizást gyakorlatilag tönkretette...unalmas , a gyerekeknek sem tetszett...nekem sem pedig szeretem az ilyen könyveket , filmeket

(#403) dabadab válasza #65755648 (#396) üzenetére


dabadab
titán

Na, arra, amit leírtál, pont arra mondják elég sokan, hogyan gyenge tündérmese, minden határon túlmenő túlegyszerűsítés, egyszerű marhaság.

DRM is theft

(#404) #65755648 válasza dabadab (#403) üzenetére


#65755648
törölt tag

Nagyobbat nem is tévedhetnének. Ennél jobban és érdekesebben, azok számára is érthetően akik nem néznek dokumentumfilmeket, ezt nem lehet filmre vinni, ráadásul egyáltalán nem is értem hogy ebbe hol lehet belekötni. Esetleg ha tudnál kicsit konkrétabb lenni mint hogy "marhaság" és némiképp érvelni vagy hasonló... :U Egyébként ismét csak ajánlani tudom a forgatókönyv elolvasását, ha nem is az egészet de legalább az elejét és a végét. A film ugyanis a közepéről szól, többé-kevésbé, de ami kimaradt (hogy ne 5 órás legyen a film) azért eléggé más megvilágításba helyezi a filmet is.

(#405) Darth_Revan válasza Geller72 (#392) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ne is töltsd le, 100% vírus vagy jelszólopó.

(#406) BiP válasza mynames (#399) üzenetére


BiP
nagyúr

:) én is már hajlandó lennék akár 3/4 4-esre is menni. De mind tele van. Attól tartok én is, hogy egy ideig így fog menni. De szélére meg első sorba nem akarunk ülni. Sosem voltam IMAX-ben, így nem tudom, hogy milyen a széléről nézni, de gondolom itt is középről a legjobb.
Valaki, akinek van többszöri tapasztala (középről is meg szélről is, vagy első sor, hátsó sor viszonylatban is akár), vélemény?

D.Revan, Geller: Elég valószínű, a cikkben is írták, hogy erős a védelem. Bár engem a játék nem vonz amúgysem. Demót néztem, de a felétől (ahol be lehet ülni a buggyba) át lehet száguldozni a demón. Meg valahogy nem éreztem át annyira, agyatlan csihi-puhinak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#407) BiP válasza Darth_Revan (#405) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem csoda, hogy írták, Te írtad. Hülye vagyok, sorry.

Meg csak most látom, hogy van már 3. oldal is. grat.
Amúgy tök jó ez az I-tag dolog, ötletes. (bár a Happy Meal cuccok nagyon gagyik.)

(#408) dabadab válasza #65755648 (#404) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk például kezdődik ott az egész, hogy igazából nincs Gaia, a természeti törvények pont olyan részvétlenek és könyörtelenek, mint a gravitáció (mert hogy az is a részük). Amikor az ember úgymond "harmóniában élt a természettel", akkor elég nyomorultul élt, elképszetően magas csecsemőhalandósággal, éhezett, fázott, betegségek tizedelték, korán halt, sőt, az emberiség párszor a kihaláshoz is ijesztően közel került, egyáltalán nem arról szólt az élet, hogy boldogan sárkánylovagoltak volna egész nap - ha ez lett volna, akkor senki sem bajlódott volna azzal, hogy feltalálja a civilizációt.
Az az ideális állapot, amit a film lefest, nem létezik, nem létezett és kb. a megvalósítására kb annyi az esély, mint arra, hogy az Olimposzon Zeusszal nektározzunk.

DRM is theft

(#409) Geller72 válasza dabadab (#408) üzenetére


Geller72
veterán

Nézd, addig, amíg pontosan azt sem tudjuk, hogy mi a valóság és hogy amit mi valóságnak gondolunk, tulajdonképpen mi is, addig kár arról beszélnünk, kijelentenünk, tényként kezelnünk hogy valami van, vagy nincs. A harmónia szó sem igazán azt jelenti, amiről te a hsz-ben véleményt alkottál. Pontosabban számodra is bír egy fajta jelentőséggel és számomra is. De ezek már nagyon mély dolgok és nem egy laza fórum témába illenek..véleményem szerint.

:R

(#410) Geller72 válasza BiP (#378) üzenetére


Geller72
veterán

A Moon letudva..:DD. Most lett vége. Erről a filmről nem tudtam. De valóban jó volt. tetszett.
Köcce.:)
:R

(#411) dabadab válasza Geller72 (#409) üzenetére


dabadab
titán

Az ilyen "semmi sem biztos" gondolatokat már az ókori görögök is elsütötték (már persze, ha léteztek egyáltalán :P ), de mondjuk ők se (meg az azóta élt többi filózófusok sem) tudtak belőle túl sok használható dolgot levezetni, max olyanokat mondtak, hogy "cogito ergo sum". :)

DRM is theft

(#412) #25954560


#25954560
törölt tag

najo, szep.
irdatlan technika lehet mogotte, ha ennek csak egy toredeket le tudnam kodolni, rettenet boldog lennek, az tuti. pl ezzel a matrixot siman meg lehetne ujra csinalni. az adott kekes szint atvaltani zoldesre, aztan futas :)

[SPOILER]
viszont amikor egy volt tengereszgyalogos belekuld szemtol szembe nagyon nagy tuzerovel rendelkezo csapatba ijaszokat lovon es gyalog, azert akkor az agyam lelokte a hengerfejet. tokeletesen felesleges es megmagyarazhatatlan cselekedet (ha elterelesnek szantak, akkor boven eleg lett volna ha csak ugy csinalnak, mintha, aztan szetszelednek), csak arra volt jo, hogy talan meg jobban sajnalja az ember a kekeket.
[/SPOILER]

en szeretem a fantazy-t, sci-fi-t, a latvanyert ezt is erdemes volt megnezni. a hangulata mar nem volt olyan magaval ragado, a tortenet meg tenyleg vegtelenul egyszeru. tanmese, csak elnyujtva, mivel nekem inkabb a motor techdemoja ez a film. valoszinuleg lesz majd jobb film is erre alapozva, csak ha nem talalnak ki teljesen mas kepi vilagot, akkor nem fog a latvany nagyot utni, mint itt.

mod:
dabadab: a ketelkedest Descartes is jol csinalta :)

[ Szerkesztve ]

(#413) tildy válasza Zlika (#358) üzenetére


tildy
nagyúr

A 2.5 óráról jut eszembe a Becstelen brigantyk , amely szintén nem rövid film. Látványa? Igen közel sem ér ehhez, viszont ki kellett róla mennem 5 percre, mert... És szinte rohantam is vissza, mert olyan volt maga a történet . Mondjuk Tarantino filmjeit amúgyis kedvelem:)
Bele lehet persze abba is kötni , de szvsz rendben volt:D :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#414) Geller72 válasza dabadab (#411) üzenetére


Geller72
veterán

Könnyen előfordulhat, hogy az ókori görögök jobban ismerték az EGO-t, mint napjainkban. Önmagunk megismerése igen nagy fejtörést okoz nap, mint nap. Saját magunknak is és a tudósoknak is. :D.

Filo totyik? :D.

[ Szerkesztve ]

(#415) Integra


Integra
titán

aki teheti, imax 3d-ben nézze.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#416) izriot


izriot
tag

(#24) Tim82
"hidd el, egyik sem fogja bevallani, hogy volt nem egy olyan pillanata a filmnek, amikor 100 felé ugrott a pulzusszáma meg elmorzsolt 1 könnycseppet. ;)"

Azért egy Mononoke Himéhez képest imho nagyon gyenge volt.
Amúgy tetszett a film, de a sci-fiből véleményem szerint igencsak a fiction-ön volt a hangsúly. Bár eleve egy irl disney filmet vártam, úgyhogy legalább kicsit csalódhattam a science vonalban : )

[ Szerkesztve ]

(#417) Zlika


Zlika
aktív tag

Ez a film mint már mondtuk többen is.Egy gyönyörű mese.És higgyétek el nem azért született hogy a magunkfajta komoly (20-40 éves) emberek bármit is tanuljanak vagy okuljanak belőle.Ez a magunkfajta (0-1xx éves) emberek gyermeki lelkére hat ha van olyan.Ezt élvezni kell semmi egyéb.Nem fog ettől megszűnni a környezet szennyezés és nem fogunk nyilván a dzsungelbe sem vissza költözni.(mondjuk nem is nagyon lenne már hová)Az első látóterünkbe kerülő bolygót ami élhető azonnal ki fogjuk zsákmányolni ahogy tudjuk...
De még is ez a film kicsit megérinti az embert.Mint Jake-et a pure spirits of the forrest.
Ez akkor sem ilyen tini őrület mint a twilight meg társai... ...ez nem válogat korcsoport szerint. :D
Ok majd kipihentebben értelmesebbet írok.
Hail for all!

(#418) joi29


joi29
őstag

-Én kipróbáltam a demót és abban semmi gond nincs az irányítással.
-Igaz csak egy katonával lehet benne végignyomni egy őserdős EXP-pont
gyűjtögető pályát, de nekem a grafika már a demóban is nagyon bejön. :D
-Apropó grafika a stereoscopic 3D-t próbálta valaki?

(#419) BiP válasza tildy (#413) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem közben fel sem tűnt, hogy ki kellene mennem 5 percre, annyira lekötött. Csak a végén vettem észre, hogy baj van az időérzékemmel, úgy elröpült az a 160 perc :)

(#420) #65755648 válasza dabadab (#408) üzenetére


#65755648
törölt tag

Igen, amit írsz az egy nagyon realista, logikus és földhözragadt gondolkodást tükröz. És az emberiség szempontjából vizsgálja a világot és a történelmet. Az embereknek tényleg szarabb volt a civilizáció előtt, ellenben az egész bolygó élővilágának valszeg jobb volt míg csak botokkal rohangáltunk. Gaia-nak pedig épp ez a lényege, hogy mi a jó az egész bolygónak, nem pedig egy adott fajnak ami a bolygón él, ad absurdum, egyetlen egyednek.
Az pedig hogy nálunk nincs Gaia és nem is lesz, nem jelenti azt hogy máshol sem lehet, sokkal megdöbbentőbb dolgok várnak még felfedezésre itt a Földön is, mint azt gondolnánk, nemhogy a végtelen világegyetemben!
Amúgy nem kell annyira szó szerint venni a filmbeli Gaia-t sztem. Csupán egy olyan világ metaforája ahol az élőlények megtalálták az egyensúlyt, egyik faj egyedszáma és energiafelhasználása sem nő korlátlanul a végtelenségig az összes többi állat és növényfaj kárára, mint azt ugyebár mi most tesszük egészen addig amíg be nem következik az elkerülhetetlen összeomlás. (Ezt a témát egyébként sokáig tudnám folytatni, de ne romboljuk tovább a topikot).

Nem tudom olvastad-e Asimov Alapítványsorozatát (én igen, nem számoltam össze, de a kiegészítő könyvekkel van pár ezer oldal, mégse tudtam letenni, már háromszor olvastam ki, igaz nem mindegyik könyvet), a kritikusoktól az egyszerű scifi-rajongókig mindenki elismeri, hogy igazi korszakalkotó a scifi történetében és máig az egyik legkomplexebb, leglogikusabban felépített világú és úgy általában véve az egyik legjobb scifi történet. Na mit gondolsz, megjelenik benne Gaia, méghozzá igen fontos szerepben? ;)

[ Szerkesztve ]

(#421) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Tegnap láttam a filmet és tényleg lenyügöző.A film végén kellett pár perc mire vissza talál az ember a szürke a valóságba.Ez egy mese nem kell többet várni töle kötekedök meg mindig voltak.Annak idején mikor megjelent a Half life2 (tudom az egy játék) és minenki el volt ájulva töle akkor is voltak olyan emberkék h azt mondták akkora szar h tiz perc után letörölték :) ,de hát ez van.

(#422) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Nekem is nagyon tetszett a film, de aki picit is úgy gondolja, hogy nem látta már ezt a filmet más rendezőtől és írótól az téved :D

"Adott egy bolygó, melyen egy igen érdekes és értékes nyersanyag található. Erre a nyersanyagra szeretné rátenni a kézét egy fejlett technológiájú másik bolygóról származó nép. A bolygót azonban már lakja egy kevésbé fejlett civilizáció, mely harmóniában él környezetével. A fejlettebb faj, támaszpontot épít ki, és igyekszik minél többet kitermelni és elszállítani a nyersanyagból. Ezt a helyiek nem nézik jó szemmel. Megszakítják kapcsolatukat az idegenekkel, és a továbbiakban rejtőzködve élik életüket. Az egyik hímnemű egyed kapcsolatba kerül az őslakosokkal, akik befogadják, képzik, titkaikat megosztják vele. A helyiek egyik jellegzetes ismertető jegye a kék színű ... . Egy beavatást követően válik a nép teljes jogú tagjává, mely során egy nagytestű őshonos állatot kell meglovagolnia, melyet egyébként a helyiek közlekedési és hadi célokra is használnak. Szerelem bontakozik ki egy helyi nőnemű egyeddel. A fejlettebb faj elleni harcok során már vezető szerepet tölt be, ötvözve a helyi és saját faja harcmodorát. A helyiek egy "M" betűvel kezdődő legendás névvel illetik, mely név képes egyesíteni a bolygó lakosságát az őket támadó ellenséggel szemben. A győzelmet követően fény derül a bolygó egy nagy titkára is."

Melyik film és könyv is ez? :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#423) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Mi az a SPOILER ?

OK

(#424) Z_A_P


Z_A_P
addikt

A film amugy latvany ugyileg nagyon jo, bar sajnos en is csak "sima" 3D-ben lattam :((

Viszont, a tortenetbol sokkal tobbet es jobbat ki lehetett volna hozni, akar egyszeruen csak elhagyni az unalmas ismert holywoodi dolgokat. Pl: dobnak le a bombat, meg 2 perc, meg 30 masodperc..mar mindenki tudja hogy ugysem foghak ledobni, erre es igen, pont az utolso masodpercekben nem is dobjak le. Mint barmelyik ocska james bond (meg a hideg is kiraz ezektol a filmektol) akciofilmben, szamol vissza a bomba, huuu de izgalmas, es utolso masodpercben elvagjak a piros vezeteket, es huuuuh, nem robban.
Vagy dobtak volna le a bombat, vagy ne huztak volna el az utolso masodpercig. Vagy a vege is, annyiar ksizamithato, hat ki nem tudta h rendben atkoltozik a lelke a masik testbe? Miert nem lehetett pl megolni a foszereplot, mennyivel nagyobbat utott volna a sztori, nem pedig elore lathato.
Az hogy 3 honap utan meglovagolta a nagy sarkanyt, mig a tobbiek 20 (100?) ev utan sem tudtak, no comment.
Szoval az alapsztori tetszik (masik bolygo, avatar, stb), de sokkal tobbet ki lehetett volna hozni belole :F
Latvany: 10/10
Sztori: 5/10 (pedig lehetett volna 8/10 is akar)

OK

(#425) izriot válasza Z_A_P (#423) üzenetére


izriot
tag

poénlelövés

(#426) Ulkesh válasza Z_A_P (#424) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Az hogy 3 honap utan meglovagolta a nagy sarkanyt, mig a tobbiek 20 (100?) ev utan sem tudtak, no comment."

Azért ennek van több oldala is. Egyrészt az, hogy meg tudta lovagolni valószínűleg nem az ő érdeme, hanem Eva-é. Másrészt neki nem volt vesztenivalója, maximum az avatar pusztul el és levegő után kapkodva felébred a kapszulában.
Hidd el te is sok őrültséget be mernél vállalni, ha nem lenne komoly tétje. :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#427) Zsolt!! válasza Z_A_P (#424) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem tudom Gyűrűk urát láttad-e és tetszett is?Ott nem kérdöjelezted meg a szereplök képességeit meg persze lehetne sok más filmet is felhozni de ez a legismertebb.És én is tudtam sokmindent előre h mi fog következni mégis szinte vártam h láthassam.

[ Szerkesztve ]

(#428) Vassili


Vassili
tag

A film télleg lenyűgöző! Talán csak az alaptörténet sablonos kicsit, bár legalább happy end van a végén, mást vártam, az ilyen filmek végén valaki meghal a főszereplők közül, itt csak a tudósnő halt meg, de az annyira nem vágott haza sztem senkit! Mondanivaló terén is sokat nyújt, környezetvédelem, faji hovatartozás... Télleg csak az zavart, hogy ismeretlenbe is tudtam mi a story íve, mi fog történni; semmi fordulat nem volt benne, azt leszámítva, hogy se a csaj se a faszi nem fikkant meg, mondjuk erre direkt rá is játszott a film, mert megvoltak rá a szálak csak mindig utólsó pillanatban fordult a kocka.

[ Szerkesztve ]

(#429) stanmart


stanmart
csendes tag

Én is megnéztem a filmet tegnap, és le vagyok nyűgözve. A látványról nem is beszélnék,a azt már sokan elmondták előttem, egyszerűen az eddigi leglátványosabb film.
Ami beárnyékolhatná a filmet, az a sztori - de nem teszi. Így visszagondolva a karakterek nagyon sablonosak, a történet klisés és teljesen kiszámítható, az egészet láttuk már egy csomószor más filmekben, és én nem szoktam szeretni az ilyesmit. De itt ez se zavart. Cameronnak sikerült úgy összeraknia ezeket az elcsépelt sztorielemeket, kiszámítható fordulatokat és egydimenziós karaktereket, hogy egy szinte tökéletes film lett az eredmény. Őszintén, nem tudom hogy csinálta. Csak azt tudom, hogy az alatt a majdnem 3 óra alatt magával teljesen ragadott a film, beleéltem magam, és olyan jól szórakoztam, mint moziban már régen.
Sztoriban és eredetiségben nem lehet egy lapon említeni egy Tarantino-filmmel, de nem is ez volt Cameron célja. Egyszerűen meg akarta alkotni A moziélményt. És sikerült neki. (Pedig én nem is 3D-ben láttam - igaz most elhatároztam, hogy ezért érdemes lesz elugrani Pestre.)
Ez a film egyszerűen több, mint a részeinek az összege.

Erős 9/10. Talán az év filmje. :R

(Egy kis javítás a cikkhez. Ha jól tudom James Cmaron csak az Aliens-t rendezte, az Alien-quadrilogy többi részéhez nem volt köze, és Terminátorból is csak az első kettő az ő munkája..Amúgy jó cikk.)

/To boldly go where no comment has gone before./

(#430) Z_A_P válasza Zsolt!! (#427) üzenetére


Z_A_P
addikt

Bizony hogy tetszett :)
De abban sokkal tobb fordulat volt, kiszamithatatlan dolgok. Plusz az teljesen mas vilag volt, semmi koze a realitashoz..itt meg azert erosen a mi jovonkben jatszodik.
Nem is az zavart hogy tudatm h megmentik a bolygot/nepet (bar..az sem lett volan semmi ha az emberek gyoznek, az lett volna az igazi csavar..a benszulottek meg elvonulnak (a tulelok) es bosszut forralnak, johetett volna a 2. resz)).
Szoval az rendben volt, csak ne lettek volna ezek a klisek.

OK

(#431) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Nem érdekelt a film, de látván, hogy ekkora sikere van, meg kell néznem.
Illetve nézném, de már a 2 héttel utáni, január 13-ai IMAX mozira is alig van hely...
Ennyire ne legyen már kapós :D
Úgy terveztem, hogy január 8-án nézem, tegnap még nem is lehetett rá jegyet foglalni, ma viszont már igen, de tele van....

(#432) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Ha megelégszel a DIGITAL 3D-vel az IMAX 3D helyett, akkor nem kell Pestre utaznod.
Szerencsére tőlem nincs messze az Aréna Plaza, szóval én maradok az IMAX-nál :DD

PS C:\>_

(#433) RexpecT


RexpecT
addikt

Mi a különsbség az Imaxos meg a Sima 3D között?
:R

(#434) Z_A_P válasza RexpecT (#433) üzenetére


Z_A_P
addikt

Imax szebb/jobb/meg "3D-sebb" kepet nyujt.

OK

(#435) RexpecT válasza Z_A_P (#434) üzenetére


RexpecT
addikt

:R

(#436) #06658560


#06658560
törölt tag

Hát, a filmet eddig ugyan csak félig láttam, de pótolni fogom. Érdekes, látványos, de ahogy többen is panaszolták, a sztori minimum harmatgyenge. A jelek szerint a filmesek is kezdenek oda lesüllyedni, mint a számítástechnikában a játékgyártók, hogy legyen minél látványosabb, s azzal elintéztünk mindent.

Ameddig láttam, addig a történetben pár érdekesség számomra- a repülősök maszk nélkül is vígan elvannak a gépen, nyitott rámpánál, miközben utasítás, maszkot húzzon mindenki. A csóka az avatarba bekerüléskor szinte azonnal tökéletesen irányítja, nincs semmi visszaszokás a járáshoz, a magasságbeli változásokról ne is beszéljünk. Jellemek egysíkúak, eddig legalábbis.

Ami viszont pozitívum- eddig ennél láttam leginkább, hogy teljesen 3D-re gyúrtak. más filmekben eddig rendre voltak olyan jelenetek, amelyeknél Feszty-körkép érzésem volt, vagy teljesen elveszett a 3D érzés, itt végig megvolt. Viszont helyenként eltolták, túlzásba vitték, s az erőltetett, irányított fókusz rettentő idegesítő. Gyakorlatilag semmi mást nem lehet megnézni, csak amit a rendező akart. Az hogy lehet, hogy a baszott nagy kék bogyó sehol nem látszik, a fényeken sem hagy nyomot a bolygón, helyette gyönyörű napfény uralkodik a bolygón?

(#437) BiP válasza #06658560 (#436) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát, a filmet eddig ugyan csak félig láttam, de pótolni fogom.
A leírtak alapján szerintem már felesleges "elpazarolnod" rá 3 órát + pénzt.

(#438) tuskooo válasza #06658560 (#436) üzenetére


tuskooo
addikt

Nekem is ez jutott eszembe, a játékipar hanyatlása is ott kezdődött, amikor a grafikán kívül mindent elkezdtek leszarni. De hát a tömegeknek ez kell sajnos.
Engem is baromira zavart az irányított fókusz, meg az is, hogy nagyon ritkán volt igazi 3D-s a hatás, többnyire annyi volt, h nem csak a vászon volt, hanem még előtte egy kis sáv is.

(#439) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Szerintem nagyon jó ez a kritika eltalálta a lényeget.Én linkelem mert láttam én itt sok fikázást aztán körbenézelödve a neten rájöttem honnan vannak ezek a szövegek :) aztán úgy adják elő mintha az ő véleményük volna.[link]

(#440) Zsolt!! válasza tuskooo (#438) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

miféle irányitott fokuszról beszéltek? a filmen eddid is az láttad amit a rendező látattniakart nem?nekem eléggé 3d-s volt az élmény.esetleg rossz helyen ültél meg persze csodákat ne várjunk nem tökéletes a technika.

(#441) finest válasza Zsolt!! (#439) üzenetére


finest
őstag

Hogy ez a kritika mekkora egy baromság, elvesztegettem 5 percet az életemből. Annyiban igaza van, h sok jó ötlet van benne, de hogy a film a modern civilizáció kritikája akart lenni...MegaLOL.
Érdekes elképzelés a filmet mintegy a filmek "diszkurzusában" értelmezni, elhelyezni egy mátrixban, ahol a szereplők a filmbeli jelentésen túl, a nagy hollywoodi szövetben extra jelentéssel ruházódnak fel (pl. Weaver szerepeltetése, meg az utalgatások az ócskábbnál ócskább filmekre). Eredeti ötlet, adja is magát, mert végtelen mennyiségű klisével operál a film, ami sok filmmel közös, ennél fogva erőltetett is a cikk szerzőjének gondolatmenete.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#442) TazLeacher válasza tuskooo (#438) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

hogy nagyon ritkán volt igazi 3D-s a hatás, többnyire annyi volt, h nem csak a vászon volt, hanem még előtte egy kis sáv is.

Ez a legnagyobb baj a filmmel. Agyon istenítették, hogy innentől új mérföldkő lesz a 3D-s mozizásban...ezt már tudták a 2 évvel ezelötti 3D-s filmek is.

A film ettől függetlenül továbbra is jó, a 3D nagyon gyenge volt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#443) Zsolt!! válasza finest (#441) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Sajnálom jól kicsesztem veled :D

(#444) #06658560 válasza tuskooo (#438) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az irányított fókusz durvasága- ha 3D-t a szemüveg nélkül nézi az ember, akkor a fókuszpontot tökéletesen élesen látja, a többit meg hatalmas homálynak, átmenet nélkül. S mindig csak egyetlen ilyen pont van.

#440 Zsolt!!: nyisd ki a szemed és meglátod. Csakis az éles, amit a rendező annak akart, vagyis pl. a laborban nem tudsz rendesen körülnézni-amikor elmentek a lebegő kavicsok közötti laborba. Vagy amikor leszállnak ott a szikla szélén, a háttérből már csak egy hatalmas elmosódott pacát látsz, még csak nem is azt, hogy növényzet, szikla, vagy mi van ott. Ennél még a Csodás álmok jönnekben is többet lehetett látni az elmosott területekből.

[ Szerkesztve ]

(#445) finest válasza Zsolt!! (#443) üzenetére


finest
őstag

Jópofa ötlet a filmes diskurzuselmélet, kell is, h a sok gagyi külcsínt értelemmel ruházza fel, remélem kap valamit a srác, ha már ennyit szenvedett a jó kritika kiköltésén!

Szerintem a film címe nem Avatar, hanem inkább inkább Ravatal kellene, h legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#446) tildy válasza Z_A_P (#434) üzenetére


tildy
nagyúr

Másik topikban írták, hogy semmivel sem nyújt 3Dsebb képet. Csak nagyobb a vászon , meg más a technika. A 3d látvány ugyanaz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#447) Zsolt!! válasza #06658560 (#444) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Értem .Én teljesen homályos dolgokra nem emlékszem biztos volt ilyen.Néhol kicsit zavart egy kis életlenség de minimálisan számomra ezt ellensúlyozta a 3d hatás.

(#448) Zsolt!! válasza finest (#445) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem tetszik ez van de ne akarj szenvedélyesen meggyőzni senkit h rossz,ha akarja vki megnézi aztán eldönti h tetszett v sem.Egyébként lehet jó pénzt kapott a csávó ki tudja :DD

(#449) #06658560 válasza Zsolt!! (#439) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, a csóka világmentés címén megtehette volna, hogy nem pocsékolja a karaktereket, az energiát erre a cikkre.

(#450) tuskooo válasza TazLeacher (#442) üzenetére


tuskooo
addikt

Hát igen, ezért nem értem, miért beszél itt mindenki (akár csak technikai) forradalomról. A sztori nem volt annyira vészes, mint vártam, a technológiában viszont hatalmasat csalódtam. Ennél számomra sokkal nagyobb élmény egy HD-kamerás film.
Kopi31415: nagyon zavart, hogy a fókuszon kívül nem voltak élesek a dolgok. Vagy igazából nem is az, hanem hogy mintha a film nem azt akarta volna sokszor láttatni, amit én épp néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.