Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tildy válasza ollie (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

Elkezdtem olvasni, de 70 oldal utan is meg mindig rem unalmas volt, letettem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#152) Realradical válasza tildy (#151) üzenetére


Realradical
őstag

Az első könyv 75%-án át kell rágnia magát az embernek, utána azért beindul a sztori.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#153) tildy válasza tildy (#151) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudtam mar szerkeszteni, de leirnam : amibol szivesen latnek filmet, az Huxley : Szep uj vilag. Egy valtozatot lattam, de az csapnivalo volt.
Illetve valaki emlitette a Dunet itt, hogy ott is idegen bolygo, meg leigazas, nos aki olvasta a konyvet az tudja, nagyon nem errol van szo , legalabbis az Atreides haz reszerol. Kifejezetten torekednek a fremenekkel valo szovetsegre.
Egyebkent az Avatarban az UV-s erdonel , meg a repulo mountnal nekem is a WoW jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#154) bacsis válasza tildy (#153) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem meg a számítógép moddingolás :D

(#155) joey04


joey04
titán

Megnéztem én is, 2D-ben, nagyon tetszett. Talán majd 3D-re is benevezek, ha kicsit kisebb lesz a tolongás. A történet miatt nyafogókat nem értem, miért kell, miért muszáj egy filmnek teljesen újszerű, sosem látott, stb történettel jönnie? Egy teljesen átlagos történetet is össze lehet úgy dobni, hogy izgalmas legyen, ez a film jó példa rá. Ezen a filmen nem elgondolkodni kell, hanem élvezni. Kicsit olyan, mint amikor egy játék azért van lehúzva, mert 2. vh-s fps, és abból már van millió és egy. És akkor mi van? :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#156) dabadab válasza joey04 (#155) üzenetére


dabadab
titán

"miért muszáj egy filmnek teljesen újszerű, sosem látott, stb történettel jönnie?"

Nem muszaj. Csak ne legyen egy filmnek olyan agyonragott, semmitmondo, idiota tanulsagot az ember torkan legyomoszolo tortenete, amitol elkapja az embert a hanyinger. (Es ez teljesen nyilvanvaloan az elvezeti ertekere is hatassal van.)

DRM is theft

(#157) joey04 válasza dabadab (#156) üzenetére


joey04
titán

Érdekes, tényleg esküszöm nem olvastam előre, most kerestem kritikákat. Teljesen egyetértek velük:

El lehet mondani, hány klasszikus filmből gyúrta össze Cameron a sajátját: van itt Mátrix, Farkasokkal táncoló, Új világ, sőt, District 9. És még tíz másik. De az Avatar olyan okosan, olyan profin van összerakva, hogy nyugodtan megvonhatjuk a vállunkat: és akkor mi van? Cameron fogja az ősrégi építőkockákat, és úgy tapasztja őket össze, hogy abból aztán előbukkan valami, amit eddig még soha nem láttunk. A legjobb bizonyíték arra, hogy mennyire nem untatnak az ezerszer látott klisék, az, hogy 160 perc úgy repül el ebben a világban, hogy észre sem veszem

A jó szakács és a rossz szakács között alapvetően egy nagy különbség van. Nem véletlenül szokott vizsgafeladat lenni egy olyan egyszerű étel elkészítése, mint például az omlett. A rossz szakács a legegyszerűbb receptet is képes elrontani. A jó szakács, ha elé kerül egy roppant egyszerű recept, nem változtat rajta, nem rak bele túl sok borsot, nem sózza el, hanem egyszerűen elkészíti úgy, olyan módon, ahogyan annak lennie kell, hogy észere se vegye a vendég, hogy amit eszik, az valójában a világ legegyszerűbb étele. James Cameron az Avatar receptjén 14 évet dolgozott. És kit érdekel, hogy ezt a receptet már sokan sokféleképp feldolgozták?

Na pontosan erre gondoltam.

Szóval lehet, hogy nálad ez hatással van az élvezeti értékre, láthatóan sokaknál nem. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#158) finest válasza joey04 (#155) üzenetére


finest
őstag

Igényesség kérdése a dolog. Ez a film az emberekben lakozó majomra épít, ami elámul a sok csodálatos effekten, színes üveggyöngyön, ezzel szemben az értelemre nem építkezik, ez a szomorú tény.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#159) joey04 válasza finest (#158) üzenetére


joey04
titán

Nem hiszem, hogy igényesség kérdése lenne a dolog. Van sok olyan klisé, sablon ami tetszik. Szeretem újra és újra átélni, más körítéssel. Éppen úgy, mint ahogyan a 2. vh-s játékokat kedvelők is élvezettel vetik bele magukat a sokadik ilyen játékba is.

Persze elfogadom, hogy valakinek a sablonok miatt nem tetszik a történet, és lepontozza. Ez egyéni kérdés. De általánosan gyengének ítélni emiatt a történetet... Nekem a Star Wars története nem igazán jött be. Nálam egy gyenge 10/6 lenne max. Ettől még általánosan nem húzom le a történeti részét.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#160) wolruf


wolruf
őstag

Ez a film tökéletes. 10-ből 100-as. Minden része hihetetlen jól el lett találva, ez az igazi SZÓRAKOZTATÁS. Imádom. Eddig 2x láttam 3D-ben, de még megnézem jópárszor. Kár, hogy a végén olyan érzéssel jöttem ki róla, hogy erre a helyre sohasem juthatok el. Más filmeknél ez nem is foglalkoztatott. De itt... Ez egy csoda, úgy ahogy van. Nem az idei, hanem a teljes életem legjobb filmje. Félek, semmi sem fogja tudni felülmúlni :(

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#161) TazLeacher válasza finest (#158) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nagy SW fan vagyok, de annak története aztán igazán gyalázat...az elrejtett királyfi megmenti a hercegnőt a gonosztól. Az kész-passz. A filmkritikusoknak is az volt a véleménye (annó), hogy pont attól olyan nagy szám az SW, hogy a jól megszokott történetet helyezi egy nem földi világba...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#162) dabadab válasza finest (#158) üzenetére


dabadab
titán

Szegeny majmok nem tudom, hogy jonnek ide :P, de az teny, hogy a PH! kozonsegenek egy resze amugy szeret a mai vilag feluletessegen meg hasonlokon keseregni, most viszont mindent felresopor azzal, hogy "de hat jol nez ki!". Persze mindenkinek van ilyen korszaka, annak idejen (amikor vegre eljutott a magyar mozikba) engem is teljesen lenyugozott a Tron - mondjuk az is igaz, hogy azota a CG kulonosebben nem mozgat meg.

DRM is theft

(#163) joey04 válasza dabadab (#162) üzenetére


joey04
titán

Érdekes, engem itt nem csak ez nyűgözött le. Hanem a világ amit megalkotott, az a varázslatos, amire a csodaszép látvány csak rátesz még egy lapáttal.
Ha a csicsa kéne csak, akkor 3D-be néztem volna meg. Így, hogy már látom milyen király film lett, már lehet hogy beülök arra is, hogy azt a bizonyos pluszt is megkapjam amit a látvány nyújt, de nem ez az elsődleges nálam. (tudom, az ömlengések erre koncentrálnak, de az soha nem érdekelt)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#164) finest válasza TazLeacher (#161) üzenetére


finest
őstag

Na jó, de a maga idejében jóval nagyobb durranás volt, mint az Avatar. Számomra elsősorban azért, mert sokkal több és összetettebb karakterek vannak benne. Az Avatar karakterei nagyon felületesek, egyszerűek.

(#162) dabadab: A majmok is a színes cuccokat szeretik, filmes tűzijátékot nézni, és lenyűgözve tátani a szánkat, annyi, mit a bennünk lakó majom ösztönöknek eleget tenni. Így értettem.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#165) TazLeacher válasza finest (#164) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az Avatárról majd jövő 7en. Igen, a karakterek - és jellemfejlődsésük - központi szerepet kap a sztoriben, ez való igaz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#166) Jojo5


Jojo5
őstag

Tegnap este 22:15-ös imax 3d-re kaptam csak jegyet, igaz 3-ra estem haza, de ez az élmény minden centet megért :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#167) BiP válasza Cannabis7 (#132) üzenetére


BiP
nagyúr

Aki a filmet kamerásan nézi, az megfosztja magát egy hatalmas moziélménytől. Ez szerintem egy olyan film, aminél érdemes spórolni a mozijegy árára.
Amúgy aki kamerásan nézi, elfogadom, hogy így nem jött be neki, de számoljon azzal, hogy az is közrejátszik, hogy a színészi játék, rendezés, látvány stb. tetemes részét kivette a képletből, mert ezek egy kamerás változatban elvesznek. Iyen alapon el is olvashatná a sztori 2 oldalas változatát.
A sztori fővonala/alapsztori önmagában nem hordoz sok új elemet, de a rendezés, tálalás mégis kiemeli a sablonfilmek közül. És a film egészében tekintve zseniális, mert az elemek tökéletes harmóniában vannak.

(#159) joey20: Én is. Pont ezért van létjogosultságuk a remake-eknek is.

(#157) joey20: :C :R Tökéletesen tükrözi az én véleményemet is.

(#168) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Úton van a játék is, remélem szerdán meghozza a futár így majd kitudom azzal egészíteni az írást :K

(#169) TazLeacher válasza Darth_Revan (#168) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egem a videók megfogtak, de a GT 6.5 pontra értékelte, ami valljuk be nem túl jó...a demót le kellene kapni.

Várom a véleményed, kíváncsi vagyok.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#170) dabadab válasza joey04 (#159) üzenetére


dabadab
titán

"De általánosan gyengének ítélni emiatt a történetet..."

Most komolyan: egy teljesen sablonos, ezer elsutott panelekbol osszerakott (sot, jo parszor majdnem pont igy osszerakott) sztori amiben csak es kizarolag teljesen elkoptatott fordulatok vannak, szereplok helyett 2D-s kartonfigurakkal, mindez rettenetesen szajbaragos talalasban - mi van ebben, ami miatt lehet nem gyengenek itelni a tortenetet?

DRM is theft

(#171) joey04 válasza dabadab (#170) üzenetére


joey04
titán

#157

az hogy neked ez nem felel meg, ám legyen. nincs ezzel baj. csak általánosan rámondani, hogy emiatt gyenge... furcsa. de legyen, nekem mindegy, nekem tetszett.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#172) dabadab válasza joey04 (#171) üzenetére


dabadab
titán

Most komolyan, mi miatt lehet ramondani egy tortenetre, hogy gyenge, ha nem ezek miatt?...

DRM is theft

(#173) Valty


Valty
aktív tag

Azért azt bírom, hogy akinek bejött a film, az leírja, hogy szép és jó,és ennyi, akinek meg nem, az pedig erővel bizonygassa, hogy ez a film szar :D Sorry, de ezt muszáj volt leírnom :)

Tegnap láttam 2D-ben, de annyira megtetszett, hogy jövő héten megyek, és megnézem 3D-ben :))

(#174) Zolás válasza dabadab (#172) üzenetére


Zolás
addikt

Ha nem tudsz meglátni szépséget akár egy egyszerű filmben sem akkor mivel magyarázzuk el neked hogy miért is jó ez vagy az a film? Van akinek a Mátrix és a Gyürük ura is szar mert látott már hasonlót.
Ja és nem a történet miatt jó egy film. Hanem egészben. ha kiragadod a részeket tényleg gyenge. De ezt bármely filmre be lehet bizonyitani.
Többet vártál a filmtől, csalódtál és ezért lehúzod. Jogodban áll. De azt mondani rá hogy mindeképpen szar azért tulzás. Dobj be ide egy kedvenc filmed mi is lehúzzuk neked és egál.
Lehet hogy klisé a történet. Lehet hogy főleg látvány. De a kettő együtt van annyira ütös hogy nem érdekel akkor az miért baj? Kb ennyi erővel bármit ami már megtörtént soha nem hozhatsz létre még egyszer. Csak egy I és II-ik VH-s film lehet nem több. Ha egy filmben szexi szoke csaj van a másikban nem lehet szőke mert különben utánzás?
Szerintem gondold végig még egyszer.
A Heroes nevü körökre osztott stratégia na az nem változik. Ujra ugyanaz csak másképp. De mégis tetszik a népnek.(Jó a 4 az kicsit gáz)
De ideirhatom a Wow-ot is. Az meg végképp ugyanaz. Jön egy peccs szebb a grafika de nem változik. Oda miért nem irod be hogy mindenki hülye akinek bejön?
Ja és mivel van wow nem lehet több fantasy rpg. Mivel mind ugyanaz. Szerinted.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#175) Xirtam


Xirtam
veterán

Asszonyommal régóta várjuk és IMAX-ben szeretnénk megnézni!De feszt tele van minden vetítés! :DDD

(#176) Arena87


Arena87
aktív tag

Én 23.-án nézem meg, de amennyit halottam róla, biztos király lesz. Remélem nem fogok csalódni benne :C :R
És kösz az értékelés. Először kételyeim voltak, hogy most, mit írsz róla meg ilyenek. De örülök, hogy csalódnom kellett! :))

Irány Imax! :DDD :DD

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#177) grabber


grabber
addikt

Ma néztem meg REAL3D-ben.
Durva :Y Van mélységérzet és mintha mögé tudnál nézni az embernek.Faágak stb baromi,mintha előtted lennének.

De tény a háttér homályos eléggé.Ha nem direkt a fókuszált dologra nézünk,feltűnik az tuti.Kicsit zavaró,de akkor azt kell nézni,amire fókuszáltak.Ha moziba megyek,legközelebb inkább 3D-nézném.
Legviccesebb,amikor film közben le-fel emeltem a szemüveget,hogy lássam a különbséget,míg mások hülyének néztek.Össze akartam hasonlítani a kettőt,de tény a 2D kicsit homályos,de így jobban feltűnt,hogy ez moziban történik és nem a valóság :D

A Filmről:
Megértem azokat,aki azt mondják uncsi és ki is lehetne találni a végét,vagy a történéseket.De,aki beleéli magát a filmbe,az nem arra gondol,hogy hogyan fogja befejezni a rendező,hanem a pillanatnyi gondokra történésekre.2-szer is volt olyan rész,ahol nem tudtam,hogy a film vége happy end-el,vagy brutális kivégzéssel zárul.
Azt is megértem,ha azért nem jön be a film,mert túlságosan felkapott és ez zavarja.Én sem bírtam a Da Vinci kódot,mert nagyon felkapták és szinte irritált,hogy erről írnak,beszélnek és gazdagoknak meg nagyon,míg mások szegényebbek lesznek.DE elolvastam a könyvet(nagy szó) :DDD és tényleg izgi bejött.
Azt viszont nem értem,meg,hogy egy ilyen filmet,mely a környezetre és a szimbiózisra hívja fel a figyelmet,egy nem akármilyen tálalással,nem szeretni?Ha nem most mikor kéne a környezetünkre jobban figyelni.Nem most van a csúcstalálkozó? :U

Nálam 10/10.Miért? Mert a vége kiszámítható,az tény,de talán így van a legjobban.A vége vagy happy vagy világvége.Más ritkán van.De a film környezete mondanivalója már egyedi.Nem látok nap mint nap ilyesmi filmet.Pl ott van a Bruce Willis új filmje a hasonmás,de ott robotokat irányítanak.A látvány,moziban 3D-ben= a besz@rással.

(#178) Vamp


Vamp
senior tag

Engem jó sokan filmbuzinak tartanak, mert átlagosan heti 4-5 filmet nézek meg itthon a gépen, vagy moziban, majd' minden stílusban.

De ilyet én még életemben nem éreztem, mint tegnap az imaxos vetítés alatt. Nem voltam még 3D moziban, kezdetben zavart a szemüveg, de hozzászoktam hamar. Barátnőmmel a 22:15-ös vetítést céloztuk meg, persze jegyet már nem kaptunk rá, csak az angol nyelvűre. Így utólag nem bánom, zéró felirattal is érteni lehetett a dolgok 90%-át.

Vettünk emendemszet, meg valami italt, aztán elájultunk. A technológia engem lenyűgözött, tapintani, érzékelni lehetett a teret.

A két és fél óra alatt valamikor azon vettem észre magam, hogy a részese vagyok a filmnek, egyszerűen beszippantott, és nem engedett el. Éreztem a filmet, az illatokat, a lökéshullámokat, a szerelmet, mindent. Barátnőmmel egymásba karoltunk, és szorítottuk a másikat a végéig, egyszerűen nem hittünk a szemünknek. Ezt hívom én Szórakoztatásnak, nagybetűvel. Cameron egy zseni, leszarom, hogy a kör alakzatban is a tökéletlenséget kereső divatszidók mit mondanak, klisé ide vagy oda, olyan tálalást kapunk, ami mindezt elmossa. Én észre sem vettem a kliséket, annyira együtt volt az egész.

Életem legjobb moziélménye, talán leendő kedvenc filmje. 10/10. Gyönyörű, és fantasztikus. Az ital 3/4ede megmaradt, a csoki se fogyott el. Nem gondoltam arra, hogy egyek, vagy igyak a film alatt...

(#179) PierNight


PierNight
aktív tag

kb 5 perce végeztem a filmel...zavar, hogy nem moziban láttam elösször...de így még biztosabb, hogy elmegyek rá. Egyszerüen fenomenális ez a film...Tökéletesen bemutatja milyen lény is az ember... és, hogy ha akarnánk mi is ilyen szimbiozisban élhetnénk egymásal és más fajokkal...de sajnso ez nem lesz már így...rég el lett b@szva... azért kíváncsi lennék rajtam kívül, hány ember lenne a film végére avatar :) (L)

(#180) joey04 válasza dabadab (#172) üzenetére


joey04
titán

ha sablonokból épül ugyan fel, de azok összessége rémesen unalmas és gagyi, vagy pedig vannak benne újszerű dolgok (amiket itt páran nagyon hiányoltok) de gyenge a megvalósítás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#181) BiP válasza Vamp (#178) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi Corvinban sima3D-ben néztük barátnőmmel, de ugyanezt éreztük. Következő angol Imax3D lesz :)

(#182) emvy válasza PierNight (#179) üzenetére


emvy
nagyúr

Tökéletesen bemutatja milyen lény is az ember... és, hogy ha akarnánk mi is ilyen szimbiozisban élhetnénk egymásal és más fajokkal...

Ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#183) Realradical válasza emvy (#182) üzenetére


Realradical
őstag

Ne legyél ilyen! Én amikor hazaérek, mindig a fikuszom köré tekerem a hajam és rángok egy fél órát, ha hazaérek. Próbáld ki, lehet bekékülsz! :DD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#184) Gergő_


Gergő_
őstag

mindenki áldja ezt a filmet, nem értem miért..
tényleg nagyon gyenge, sablonos sekélyes történet előre kiszámítható
a látvány tényleg ott van ettől még a képi világa en bloc nem lesz isteni(mert nincs egyensúlyban a sztorival), főleg ha azt nézzük milyen arányban van a ráköltött pénzzel.
Persze ez korosztályfüggő, én mintha láttam volna már ezt a filmet, de még nem tudom megmondani melyik volt az
a Gyűrűk Uránál is ez az érzés fogott, az pedig a Végtelen történet volt

(#185) BITBOYS válasza Gergő_ (#184) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én is oda-vissza vagyok a filmtől, ráadásul még nem is láttam :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#186) cskamacska válasza Gergő_ (#184) üzenetére


cskamacska
addikt

Valószínűleg a Harry Potter készítői utólag már tépik a hajukat rendesen, hogy az utolsó rész első pár percét csinálták csak meg 3D-ben. ;] Ha másként döntenek, ez a hiszti pár hónappal előbb, és talán sokkal nagyobb méretben zajlik le. Na nem mintha az avatar költségvetésének jelentős részét nem a marketing költség vinné el. :)

Szerintem nem rossz film, de éppen a G.I. Joe, a Transformers 2, meg a Terminátor 4 sem rossz. Konkrétan nem is jobb, mint az előbb felsorolt látványos hállivúdi popkornmozik, csak a technológiának hála még látványosabb, és mit ad isten, ezeknél a cuccoknál nem a történet számít, hanem épp a züveggyöngy. Az ember beül másfél-két órára agyat rohasztani, és ez a film erre kitűnően alkalmas. :R

Egyébként is szégyen, hogy az IMAX 3D rendszer ár évek óta piacon van, és mégis Dínóvarázs 3D, meg Az esőerdők csodás világa 3D típusú alkotások voltak csak elérhetőek rá, miközben az aktuális blockbusterek messzire elkerülték a 3D mozivilágot. Meg is érdemli a konkurencia, hogy az Avatar készítői hülyére keressék magukat a filmen. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#187) jerry311 válasza Magnum_ (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, néztem is, hogy most akkor mi van? Lesznek alienek is? :DDD

(#188) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Azt hiszem el kell mennem megnézni. Igaz 150kmet menni kell, de megéri az élményt. Legalábbis remélem. :D

#185 BITBOYS: én is így vagyok vele valamiért.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#189) grabber


grabber
addikt

Valakinek real3D és Imax 3D-ről van tapasztalata?Van különbség?

(#190) Kasza08


Kasza08
őstag

Hát én beállnék a dícsérők táborába.

---------------S P O I L E R---------------

Igaz akkor, mikor a csaj nem lőtte le Jack-et, én már tudtam, hogy ők szerelmesek lesznek. Akkor is, mikor a fekete csaj elkezdett hősködni a helivel, tudtam, hogy meg fog halni, DE:

A látvány világ, meg az egész film hangulata csak elfeledtette ezt velem, és csak akkor jutott eszembe, mikor felálltam a székből.

Kemény negatívum igaz a sztori, de nekem mégis ez lett az év filmje (már a látottak közül).

(#191) Xirtam válasza grabber (#189) üzenetére


Xirtam
veterán

Hogy ne lenne?! Maga az IMAX 3x akkora a vászon! Meg direkt IMAX-re csinálták nem sima 3D-re!

(#192) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Életem legmeghatározóbb filmélménye. Ennyi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#193) dabadab válasza Gergő_ (#184) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk a Gyűrűk ura egy pár évtizeddel korábbi (1937-ben kezdte írni Tolkien), mint a Végtelen történet (1979).
Egyébként szerintem azért nem tudod megmondani, hogy melyik, mert már legalább egy tucatszor láttad kb ezt a történetet - legalábbis bennem végig ez az érzés motoszkált.

DRM is theft

(#194) Xirtam válasza Xirtam (#191) üzenetére


Xirtam
veterán

Mi az IMAX trükkje? Az emberi szem működése elég jól ki van találva, ezt másolják az imaxosok: ha ránézünk egy tárgyra, mindkét szem egy picit eltérő szögből észleli azt, amit az agy háromdimenziós képpé illeszt össze. A projektor egyszerre két 70 milliméteres tekercset ugyanolyan sebességgel, amitől részletesebbek lesznek a képek. Mondhatnánk, ennyi, persze ehhez jönnek még az olyan extrák, mint a vászon, a celluloidtekercs vagy a hangzás.

A budapesti moziba a múlt héten helyezték el a másfél tonnás projektort, amely 15 ezer wattos xenon izzókkal van felszerelve: elvileg a Holdról is látni lehetne, ezért csak védőfelszerelésben lehet cserélni. A vetítőgépbe vízszintesen, nem pedig függőlegesen fut be a film, mert a 200 kilós súlyát máshogy nem bírná el, plusz vákuum stabilizálja a tekercset az optikához, amitől élesebb lesz a kép.

És a hang: 44 hangszóró+16 erősítő= 12 ezer watt. Ráadásul a hangsávokat külön merevlemezen helyezik el, ennek is köszönhetően mindenhol szinkronizálják a filmeket.

2007. szeptember 26., szerda 11:12 | Frissítve: 2007. szeptember 27.

IMAX történelem

Az IMAX szó az Image Maximum rövidítése, vagyis maximális képhatás, amit a kanadai IMAX Corporation fejlesztett ki. Jellemzője, a sokkal nagyobb vetítési méret és a sokkal nagyobb felbontás a hagyományos formátumokhoz képest. A szabványos IMAX vetítővászon mérete 22 méter széles és 16 méter magas, amelytől picit eltér majd a pesti: 24 méter széles és 18 méter magas lesz. Az 1967-es expóra négy kanadai filmkészítő állt elő azzal az ötlettel, hogy egy hatalmas vászonra vetítenek, de az első IMAX-filmet 1970-ben mutatták be Oszakában, míg az első mozit 1971-ben Torontóban helyezték működésbe. A legnagyobb IMAX vászon Indiában található, IMAX Dome-ban nem sík, hanem homorú felületre vetítenek. Forrás: Wikipedia

(#195) joshua7


joshua7
veterán

A történet tényleg rémesen gyengus, egyes alá, fölfelé kerekítve..., minden más 10/10, átlagban 7/10. A rém gagyi történet ellenére is magával ragadott a film, 100 perc elteltével néztem rá először az órámra, h mennyi az idő, ami nálam nagy szó, mert ha valami nem jön be, nagyon gyorsan otthagyom. :) Ez viszont a történet ellenére is marasztaló volt. Remélem a 2. részre, ha lesz, valami normális sztorit is összehoznak.

Semper Fi

(#196) grabber válasza Xirtam (#194) üzenetére


grabber
addikt

Ezek száraz adatok :P Nekem szubjektív vélemény kell.
Ilyen 100000000 dpi-s egér.Már 1200 felett is észrevehetetlen.
Arra lettem volna kíváncsi,hogy sokat vesztettem az IMAX nélkül?

(#197) dabadab válasza joshua7 (#195) üzenetére


dabadab
titán

"Remélem a 2. részre, ha lesz, valami normális sztorit is összehoznak."

Ha minden igaz, a következő Cameron-darab a Battle Angel Alita lesz, ami egyrészt reménykeltő, bár persze kérdés, hogy mi lesz egy fiatal felnőtteknek szóló japán manga meg a prűd amerikai közönségre optimalizáló filmstúdiók találkozásából (mert egy 1:1 adaptáció valószínűleg simán NC17-et kapna, egy ekkora költségvetésű filmet viszont valószínűleg PG-13-ba akarnak majd gyömöszölni).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#198) Ijk


Ijk
nagyúr

Tegnap néztem meg 3D-ben. Először nagyon rossznak éreztem a szemüveget, de végülis 10 perc alatt megszoktam. Nem mentem nagy elvárásokkal megnézni, mert az ilyen 10/10-es filmekkel sokszor pofára estem. De ez a film nekem nagyon tetszett. Ami igazán megfogott az a gondosan felépített, és teljesen valóságosnak tűnő világ. Nagyszerűen bele tudtam magam élni, a 3D pedig még dobott rajta egyet.
A történetre sokan panaszkodnak. Lehetett volna kevésbé sablonos, fordulatosabb valóban. De ha a történet érdekel, akkor más stílusú filmekre megyek el, ennyi. Számomra nincs legjobb film, inkább mind egy kicsit mást ad.
Nekem egy nagyszerű élményt nyújtott, a Pandora világa miatt 10/10.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#199) Lewzke


Lewzke
őstag

Ugyan még nem láttam a filmet de James Horner zenei aláfestése az egyszerűen egy remekmű. :C

(#200) Ijk válasza Lewzke (#199) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, a nagyszerű zenét elfelejtettem dicsérni, pedig nélkülözhetetlen az összhatáshoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.