Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Borzoló válasza Ijk (#200) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hi!
Szerintem is nagyon zsír a muzsikája! Szerintem ezt a filmet pont azért szídják, mint a Crysis-t! Annak se a story volt az erőssége! :DDD
Nagyon jó a film! Mikor kapok jegyet 3D-re?! :O
sanyiksaborz

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#202) Ijk válasza Borzoló (#201) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyébként nem értem miért vannak úgy odáig sokan a gyenge sztori miatt. Nem igazán láttam még olyan sci-fit aminek igazán megfogott volna a története. Mondjuk ez már inkább fantasy. Ha sztorit akarok, akkor olyan filmet nézek, vagy könyvet olvasok.
Ezeknél a moziknál igazán maga a világ tudja megfogni az embert. A gyűrűk urában sem a történet, hanem inkább maga a világ volt az aminek a hatása alá kerültem. Ráadásul fényképezést és zenét tekintve az Lotr és az Avatar is mestermunka.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#203) madgie


madgie
titán

Kábé három és fél perccel az első snitt után megvolt fejben az egész sztori. Rég láttam ekkora kliséhegyet, bár a látvány tényleg szépséges, de a nyolcvanas évekbeli ufómagazin jellegével sem szagolhatja a Gyűrűk Ura kislábujját sem (Történetben főleg nem).
Újabb felkapott csoda, nekem kábé 6/10. Mostanában alig látni normális filmet, új Terminator, új Transformers, G.I. Joe mind Film+ kategória :(

(#204) Borzoló válasza Ijk (#202) üzenetére


Borzoló
senior tag

Szerintem, a gyűrű kúra azért klasszikus, és kicsit ütősebb a story, de ez szubjektív.
Itt valaki klasszul megfogalmazta a lényeget!
A filmben ki lehet találni mi lesz, nem agymunka, de senki nem arra gondol mi lesz, éppen, most mit lát! Véleményem nekem is ez...EZ A LÉNYEG...és a zene!PAZAR! :)
Lehet, ha a story kifogástalan lett volna, akkor tökéletes film született volna a scifi szerelmeseinek?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#205) Prof01


Prof01
veterán

A sima 3d és az IMAX 3d között mi a különbség?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#206) Borzoló válasza Prof01 (#205) üzenetére


Borzoló
senior tag

semmi

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#207) BiP


BiP
nagyúr

Egyszerűen tényleg sajnálni tudom csak azokat (jó értelemben), akik a sztori milyensége vagy akármi miatt nem tudták élvezni a filmet.
Nekem hosszú ideje az első olyan film, ahol szinte elfelejtettem, hol vagyok, annyira átélhető és élvezhető volt a film.

(#208) Ijk válasza Borzoló (#204) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze, nyilvánvalóan nem Gyűrűk ura kaliberű, csak ugyanúgy megfogott mindkét filmben ábrázolt világ. Én nem várom el egy ilyen látványfilmtől, hogy mély mondanivalója legyen drámai vezetéssel. Az utóbbi időben a legjobb sci-fi, a transformers nevű tinivígjátékot lazán lesöpri.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#209) dabadab válasza Ijk (#208) üzenetére


dabadab
titán

"Az utóbbi időben a legjobb sci-fi"

Sci-fi?... Hát, szerintem inkább fantasy. A 2001, az sci-fi volt. Az Avatar meg a SW az nem, mert a "sci" rész kb. teljesen hiányzott belőlük.

Egyébként meg még senki nem említette, de nem rettenetesen gáz elsütni 2009-ben egy direkt a CG-s látványvilágra gyúró filmben egy alagúteffektet? Plána többször is?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#210) grabber válasza Prof01 (#205) üzenetére


grabber
addikt

3 napja próbálom kideríteni :D Sima 3D-ben láttam,de az IMAX 3D nagyobb vászon,sokkal.

De megjegyzem sima 3D is nagyon jó volt.Jó helyre foglaltam jegyet,igaz.De nehezen tudom elképzelni,hogy az IMAX olyan sokkal többet adhatna,mint ahogy beszélik.

Kb megnézel egy 720p és egy 1080p filmet.

(#211) Ijk válasza dabadab (#209) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor fantasy. Mi az az alagúteffekt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#212) madgie válasza Ijk (#211) üzenetére


madgie
titán

Az a sliders-izé, amikor egyik testből a másikba kerül.

(#213) Ijk válasza madgie (#212) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem:U

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#214) No-kia válasza madgie (#212) üzenetére


No-kia
őstag

jah, akkor azért én is néztem egyet h wtf :Y :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#215) dabadab válasza Ijk (#211) üzenetére


dabadab
titán

"Mi az az alagúteffekt?"

Ez.

DRM is theft

(#216) joey04 válasza dabadab (#209) üzenetére


joey04
titán

Egyébként meg még senki nem említette, de nem rettenetesen gáz elsütni 2009-ben egy direkt a CG-s látványvilágra gyúró filmben egy alagúteffektet?
nem

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#217) ollie válasza Ijk (#202) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Event Horizon. Nézd meg.

***

(#218) BiP válasza ollie (#217) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy a Moon-t. Nekem az utóbbi idők egyik pozitív csalódása volt, főleg sci-fi vonalon.

(#219) Prof01 válasza grabber (#210) üzenetére


Prof01
veterán

Köszi a választ!

Akkor lehet leugrok majd 2 ünnep között Pécsre, mert itt Kaposváron csak 2D-ben tudtam megnézni.
IMAX meg csak Bp-n van, az túl messze van. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#220) Prof01 válasza dabadab (#209) üzenetére


Prof01
veterán

Sztem nem.
Szted hogy kellett volna megoldani az alagúteffekt helyett?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#221) madgie válasza ollie (#217) üzenetére


madgie
titán

No igen. Érdemes. Anno már megvolt VHS-en, aztán DVD-n, most lehet megszerzem BD-n is :DDD

(#222) BiP válasza dabadab (#209) üzenetére


BiP
nagyúr

Hiányzott a sci? Nem tudom, akkor tényleg rosszul láttam az újfajta repülőket, a lépegetőket, a kutatókat, tudósokat, a sok tudományos berendezést meg a virtuális elmeátvitelt meg a sci-fikre jellemző morális vívódást a valós/virtuális világ közötti lépegetés vonatkozásában.

[ Szerkesztve ]

(#223) bolondember válasza madgie (#221) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hm, az a film.. :))

sokan a mai napig furcsálják, h Paul WS Andersonnak hogyan sikerült ezt összehozni... :DDD
Mondjuk Pandemorum se volt rossz, hamár... :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#224) dabadab válasza BiP (#222) üzenetére


dabadab
titán

"tényleg rosszul láttam az újfajta repülőket, a lépegetőket, a kutatókat, tudósokat, a sok tudományos berendezést meg a virtuális elmeátvitelt"

Ilyenek tényleg voltak, viszont az egész tudományos hátteréről egy szó sem esett és a dolog egyáltalán nem játszott semmi szerepet. Nem azért voltak lépegetők, mert az elképzelt tudományos fejlettségből valahogy következtek volna, hanem azért, mert jól néznek ki.

"a sci-fikre jellemző morális vívódást a valós/virtuális világ közötti lépegetés vonatkozásában"

Egyrész nem nagyon láttam én ott semmi vívódást, másrészt abszolút nem nagyon van értelme virtuálisnak nevezni a nagyon is létező kék izéket, harmadrészt meg ez inkább filozófiai, mintsem tudományos kérdés.

DRM is theft

(#225) tildy válasza BiP (#207) üzenetére


tildy
nagyúr

Kliséhegyek miatt max kikapcsol. De nem olyan kategória, amit 4-szer 5-ször megnéznék.
A 6 órás Dűnét vagy 4szer láttam.

Alagúteffekt: Slidders
agyhullámokkal alvás közben irányítás : Hasonmás (Surrogates)
Képernyőmozgatás: Minority Report Különvélemény
képi világ több helyen , pl. a repülő sárkányok : World of Warcraft - Zangarmarsh
És még lehet sorolni....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#226) joshua7 válasza ollie (#217) üzenetére


joshua7
veterán

Na, ez már film! :K Láttam vagy tízszer már.
Moon szintén elég jó.

Semper Fi

(#227) tildy válasza dabadab (#224) üzenetére


tildy
nagyúr

dabadab: na és igen a kőről sem sok szó esik benne, oké sokat ér, de ennyi....

Kicsit ilyen érzés az avatar:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#228) Xirtam válasza Prof01 (#219) üzenetére


Xirtam
veterán

De igen is van különbség IMAX 3D és sima 3D között elöző oldalon leírtam olvasd el!

(#229) BiP válasza dabadab (#224) üzenetére


BiP
nagyúr

Valóban nem részletezték ki a tudományos hátteret, de csomó scifiben ugyanúgy nem teszik, sokszor felesleges is lenne azzal 'húzni az időt'.
A lépegető számomra teljesen elképzelhető technikai fejlődésbeni következménynek tűnt. Egy olyan bolygó "megszállásánál", ahol minden nagyra nő, meg bányásznak, teljesen logikus. Meg jól is néz ki :)

A virtuálist idézőjelbe akartam tenni, csak lemaradt :(
Szerintem teljesen jól érzékeltette a folyamatot a film, hogy először furán tekintett rá, majd egyre jobban élvezte, (hogy más lehet), majd később már a saját életébe visszatérni (kilépve a gépből) volt fura.
"ez inkább filozófiai, mintsem tudományos kérdés": Ez a legtöbb jó scifi sajátja, hogy filozófiai kérdéseket is boncolgat.

tildy: Szerintem senki sem tagadja (én sem), hogy elemeit kiragadva emlékeztet más filmekre. (amúgy sok más filmet ugyanúgy ki lehetne így vesézni, hol láttuk már darabjait, elemeit, honnan meríthettek).
Ellenben mégis azt mondom, hogy ezt olyan tökéletességgel gyúrta össze Cameron, hogy egy nagyszerű eleggyé alakult, ezzel egy értékes önálló alkotást hozva létre.

(#230) bolondember válasza BiP (#229) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az a baj, h ez az alkotás csak képileg önálló alkotás. Csodaszép, de olyan, mint agy tökéletes testű plázacica: szép-szép, de belül nincsen semmi...
értékesnek semmiképpen se mondanám személy szerint..

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#231) Prof01 válasza Xirtam (#228) üzenetére


Prof01
veterán

Hol?

Am. meg a utánam kommentelő kollégának akartad írni, ha jól sejtem. :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#232) Xirtam válasza Prof01 (#231) üzenetére


Xirtam
veterán

Igen igen neki! [link]

Ezek a specifikációi az IMAX-nek! Na most aki ezek után azt mondja h egy sima 3D-s mozi és e között nincs különbség azt én verem meg! :U :K

(#233) BiP válasza bolondember (#230) üzenetére


BiP
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy az alapsztori nem atomfizikusoknak készült, de mindezt olyan módon meséli el (nem a képi világra, hanem a vonalvezetésre, a mesélésre), hogy mégsem unalmas.
A 'tökéletes testű plázacica' szint nálam pl. a Transformers. Mindkettő tetszett, de az Avatar nálam sokkal nagyobb hatást ért el, teljesen magával tudott ragadni. Persze, kellett hozzá a képi világ is, de az elvileg megvolt a másiknál is.

(#234) bolondember válasza BiP (#233) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

na, a TF2 is egy orbitális csalódás volt - ott viszont senki nem jött azzal, h így forradalmi, úgy egyedi, amúgy világmegváltó...
ott tudtam, h egy M. Bay filmre ülök be. Itt viszont egy minimum egy "mélység titká"-t vártam... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#235) Ijk válasza bolondember (#234) üzenetére


Ijk
nagyúr

De most mit vársz? Mint ahogyan a Star Wars ez is kb 18 alatti korosztálynak készült. A történet, színvilág, illetve, hogy nincsenek durva trancsírozások. Eléggé visszafogottan mutatta azért az öldökléseket. Ez egy mese, kiszámítható történettel. Alapvetően gyerekeknek való.
Egyébként nagyon ritkán látok olyan filmet ami ne lenne teli sablonokkal, de itt legalább adott egy fílinget a megalkotott világ.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#236) Prof01 válasza Xirtam (#232) üzenetére


Prof01
veterán

Pont ezért kérdeztem, azt, hogy "Hol?"
Mert itt csak az IMAX tulajdonságait írtad le, nem pedig a sima 3D és az IMAX közti különbségeket. :U
Honnan kellene tudnom, hogy milyen a sima?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#237) Xirtam válasza Prof01 (#236) üzenetére


Xirtam
veterán

Sima multiplex mozi szemüveggel ennyi!

(#238) qwertly


qwertly
addikt

Ne ez a film is olyan amit nagyon hamar elfelejtek :O,vártam egy jó történetet de semmit nem kaptam.Nekem ez volt az év csalódása mint film mert nagyon nyomták és jó volt a rendező renoméja,de ez kevés volt.Na mindegy örülök,ha valakinek tetszett.

(#239) grabber válasza qwertly (#238) üzenetére


grabber
addikt

Ha belegondolok,csak a Játszma film jut az eszembe.Fordulatos és tényleg nem tudod mi lesz a vége.
De a 3D és a színvilág ragadja el a legtöbb embert,nem a történet.De ezt így is akarták.

Xirtam: Jobb az Imax az biztos,de most valaki amiatt ne nézze meg a filmet most,mert azt hiszi sokat veszít.Ugyanolyan élményben lesz része és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#240) laci06


laci06
senior tag

Nekem nagyon tetszett...:)
Olvasgattam, nagyjából tudtam, hogy mire számíthatok, és azt kaptam. Valóban tele van mindenféle klisével, innen-onnan kirángatott jelenetekkel, nagyon nagyot modani akaró párbeszédekkel, de ennek ellenére, maga a látvány az valami nem tudom, de baromi jó...
Szal engem igazából nem zaavrtak ezek, azt kaptam amit vártam, nem értem miért kell kötözködni bárkinek is azon, hogy miből is áll össze a film, szerintem már nagyon újat alkotni senki sem tudna...
Meg úgy gondolom ennyi ember nem tévedhet, ráadásul ha jól tudom már kapott 4 golden globe jelölést is, tehát az igazi kritikusok is elégedettek vele...
Egyszerűen néha én tényleg azt nem értem, hogy mit várnak egyesek a filmektől, miért nem lehet úgy beülni és megnézni valamit, hogy leszarom, hogy mit honnan loptak, és megpróbálják önálló cuccként értékelni..
Mindegy, ez egy vélemény, én nem vagyok kritikus, nem is akarok az lenni, és ha filmet nézek, akkor én nem a hibákat keresem, hanem szórakozni szeretnék, és úgy gondolom, hogy ez a film ennek maximálisan megfelelt, ha lehet még meg fogom máshol is nézni(fehérvár, sima 3d, ahol néztem, egy IMAX-ot még biztosan bevállalok)...
Mellesleg az IMAX-nél mennyire gáz a 4.-5. sor? Csak mert pl itt fehérváron a 15 soros teremben a 10. sor közepén ültünk, de lehet, hogy az 5. sorral sokkal jobban jártam volna, kicsit már távol volt...

(#241) bajuszati


bajuszati
tag

amikor megnéztem a trailert, nem hittem, hogy megnézem, de za effektek miatt lehet érdemes moziban végigülni

(#242) Xirtam


Xirtam
veterán

IMAX 3D GY.I.K

[ Szerkesztve ]

(#243) BiP válasza bolondember (#234) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát a forradalmit nem is a sztorira mondták :)
Én még mindig amondó vagyok, hogy az egészet egyben vizsgálva (mint szórakoztató mozi) bőven kiemelkedik a nagy átlagból (én nagyon kiforrottnak érzem, _egyben van_), technikailag/képi megvalósításban pedig forradalmi.

[ Szerkesztve ]

(#244) Prof01 válasza BiP (#243) üzenetére


Prof01
veterán

Persze hogy jó. Akkor nem mennének sokan vissza 3-4-edszerre is. :D
Pár vidi a készítésről: [link] [link] [link] Rohadt sok meló lehetett benne és persze pénz. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#245) Darth_Revan válasza Prof01 (#244) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És ráadásul egy magyar srác is van a 3D technikusok között :K

[ Szerkesztve ]

(#246) Prof01 válasza Darth_Revan (#245) üzenetére


Prof01
veterán

Igen-igen. :K [link]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#247) Tim82 válasza ollie (#217) üzenetére


Tim82
nagyúr

Utána nézd meg a Pandorum-ot is. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#248) detri válasza tildy (#227) üzenetére


detri
aktív tag

Tildy, aztaaaa, mekkora ez a smbu remake! :) Óriási! :)

És igaz is, valóban ilyen a film, emellett tökéletesen kiszámítható sztori, gyakorlatilag karakterek nélkül. Ráadásul szerintem a zene még sztorinál is sablonosabb, és erőltetetten hatásvadász. Nálam jobban nem nagyon lehet utálni a buta filmeket, és idióta fantasykat, de ezen végig tátott szájjal ültem. Imádtam Pandorán lenni, teljesen elhittem. Nagy élmény volt. 2-3 hét múlva tuti visszamegyek. :)

(#249) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Azt nem értem, aki nem szereti ezt a stílust az minek nézi meg? Mégis mi a jó bánatra számítottatok egy ilyen stílusú Hollywoodi filmnél?! Persze, hogy vannak benne kötelező Hollywoodi elemek, de ettől még hibátlan a film. Én szeretem a scifi-fantasy filmeket és ebbe a filmbe nem nagyon tudok belekötni. Jó volt még a District 9 is de hát az Avatar még annál is sokkal jobb.

(#250) BiP válasza Prof01 (#244) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez lesz az emberek drogja.:) 1800Ft-ért 3 órára megszabadulhatsz a gondjaidtól, és átélhetsz valami olyat, amit korábban sosem. Az emberek meg többször is a részesei akarnak lenni :)

Egyébként tényleg 100x magasabb az újranézési hajlandóság, mint eddig bármelyik filmnél. Én moziban sosem néztem még filmet többször, eddig ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.