Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) mynames


mynames
senior tag

Tegnap megnéztem IMAX 3D-ben az Aréna Plázában, előtte pedig láttam egy 2D-s változatot. Hát nem bántam meg, nem tudom mikor volt filmtől utoljára ennyire jó érzésem, simán az utóbbi jó pár év legjobb filmjének tartom. Nincs hozzá hasonló.
A film egy olyan utópiát hozott el amire szerintem mindannyian vágyunk tudat alatt. 5 barátommal néztük és mikor kijöttünk a moziból mindannyiunknak "hiányzott" a film, és arról beszélgettünk, hogy ha lenne rá lehetőség akkor bizony "élnénk" Pandorán. Valahol vágyunk arra az értékrendre amit a film a Na'vi-kon át megmutatott.
Hát, hogy a sztori sablonokra épül? Hát kit nem sz@..a le, mikor ott a A+ látványba csomagolt jó és rossz küzdelme amibe a Na'vi-k Istene is beszáll a végén és mindeközben a főhősök egymásba szeretnek? woow

(basszus 30 felett kezdek romantiks lenni? :D )

(#302) commanDOS válasza mynames (#301) üzenetére


commanDOS
senior tag

Mozi után nekünk is hasonló volt az érzésünk, dumáltunk róla. De ha neked 30 felett bejött, akkor 22évesen sem szégyen :) /Meg egyébként is, miért lenne szégyen?/
Valahogy ez a film előhozza az emberből a kisgyereket meg még valami ősi ösztönt.
Ezúton is köszönöm a barátaimnak, hogy elrángattak, mert őszintén megvallom, hogy a trailer alapján nem sürgettem a dolgot, a lehető legkellemesebb volt a csalódás.

Nálam a Star Trek is tuti befutó volt, elégedetten jöttem ki a moziból, de ez tök más, egyszerűen belefeledkeztem, hogy egy moziban ülök és a 3. sorban ki van tekeredve a nyakam, meg, hogy mások is nézik, a 3D rátett egy lapáttal, mindenképp kell a teljes élményhez, de önmagában is fantasztikus. Nem tudom, hogy ez pszichológia, művészet vagy zsenialitás, de nagyon betalált ez a film. Na kezdek ömlengeni, úgyhogy abba is hagyom, úgyis csak magamat ismétlem megint :D

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#303) mynames válasza commanDOS (#302) üzenetére


mynames
senior tag

:) :D
Bizony a 2 óra 40 perc egy szempillantás alatt telt el! Nem tudom Te IMAX 3D-ben nézted-e az Arénában, én igen és ott valami állat volt. Ahogy mondtad, nyaktekergetés folyamatosan, mert minden részlet jól ki volt dolgozva, nagyon körbevett! :) Szerintem még egyszer elfogok menni megnézni.

(#304) commanDOS válasza mynames (#303) üzenetére


commanDOS
senior tag

"Sajnos" csak multiplexben, 3D-ben, mert nem Pesti vagyok, de régóta fontolgatom, hogy megnézek v.mi IMAX filmet, csak eddig nem volt mit... Egyszer biztos megnézem még és tuti, hogy IMAX-ben, mert megéri, ebben biztos vagyok.
Valahogy még mindig annyi gondolat kavarog bennem, hogy muszáj kibeszélni :B

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#305) mynames válasza commanDOS (#304) üzenetére


mynames
senior tag

Ja-ja értem mire gondolsz! "Látlak" :)
Most szedtem le az albumot és egy wallpaper csomagot :))

(#306) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A cikk kiegészült a játék tesztjével is. :B

(#307) dabadab válasza commanDOS (#297) üzenetére


dabadab
titán

"minden gúnyt vagy szarkazmust mellőzve mondom, hogy sajnálom azokat, akiknek nem jött be ez a film"

Én meg igazán azt nem értem, hogy felnőtt emberek milyen zsenialitást látnak ebben az óvodás szintig leegyszerűsített*, brutálisan didaktikusan a nézők torkén legyömöszölt történetben.
(Oké, én már azt se értettem, hogy a Matrix mitől lett sokaknak az a filozófiai alapvetés, ami, azt hittem, a valóság valódiságával kapcsolatos alapvető kérdésekig max. tizenéves koráig azért eljutnak azok, akik amúgy nem buták.)

Tényleg nem gúny, hanem értetlenség a részemről.

*: és ebből adódóan alapvetően hamis, mivel - mint tudjuk - az ördög a részletekben rejlik. ha a világ problémái olyan egyszerűek lennének, mint a filmben, akkor már rég megoldottuk volna az összeset.

DRM is theft

(#308) fgergo


fgergo
csendes tag

engem ez a film valamiért hidegen hagy :D

(#309) gorogdinnye3 válasza dabadab (#307) üzenetére


gorogdinnye3
csendes tag

Egyetértek veled.
Láttam a filmet, igaz nem önszántamból, 30 perc után már kínos mehetnékem támadt. A film végéig ez nem is múlt el.
Gyermeteg az egész és iszonyat a hype.

[ Szerkesztve ]

(#310) commanDOS válasza dabadab (#307) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem szeretek ilyenről vitázni, mert nehéz és egyáltalán nem egzakt...
Valahogy úgy fogalmaznám meg röviden és velősen, hogy valaki kívülről látja a filmet, valaki meg belülről. Te kívülről látod, látod a világot, a cselekményt a történetet, a karaktereket, de nem jutsz tovább, mert hidegen hagy a dolog. Én se vagyok vak, szembeötlőek a nem túl bonyolult, innen-onnan összeszedett karakterek, a kiszámítható történet, csak egyszerűen nem érdekel, mert ez csak a "külcsín" a lényeg a hangulat, amit átad, amivel magába szippant a film és totál kizárva a külvilágot nem is akarod, hogy véget érjen. Sokszor az egyszerű dolgok a leghatásosabbak. Nem fogok a hibáin töprengeni, amikor olyan élményt nyújtott, amit jó 5-6 éve nem éltem át moziban vagy otthon filmezés közben.
De áradozhatnál nekem pl a star wars-ról, nekem nem jelent semmit, egyszer láttam az összes részt, de többet nem nézném meg. Vagy ott a gyűrűk ura, ami egy monumentális alkotás és még rengeteg pozitív jelzővel illethetném, de megnéztem és mentem a dolgomra, nem volt rám különösebb hatással egyik rész sem. Neked lehet, hogy az tetszett, de nem tudnád velem megértetni, hogy miért. Beszélhetnél a karakterek jellemfejlődéséről a belső vívódásról, meg az erényeikről, attól nekem még csak egy film a jobbak közül.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#311) izomhod


izomhod
senior tag

nekem 10-ből 6os a film, bár 10 percről nem tudok véleményt mondani, mert állítólag aludtam:D

sima 3d-ben néztem, a szemüveg nyomta az orrom, elvette a szép színeket, elgémberedett a lábam, uncsi romantikus történet, a 3d-t hamar megszokta a szemem, nem nagy durranás 30 perc után

(#312) BiP válasza gorogdinnye3 (#309) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért is iszonyat a hype?
10ből 9 ember teljesen a hatása alá kerül, olyat élt át, amit moziban még soha/régen, és így is adja tovább. 10ből 1-nek meg nem jön be a film. Ő (mint Te) becsapottnak érzi magát (a film és az ő igényei nem találkoztak), a maradék 90% meg elégedett. Ettől még nem lesz túlzó a hype.
(Persze rá lehet fogni a kezdeti marketinghadjáratra is, hogy hype. De ez azt a 90%-ot meg rohadtul nem érdekli, mert ők jól szórakoztak, azt (vagy többet) kapták, mint amit vártak)

(#308) fgergo: Annyira mégsem, mert írtál ide a fórumba :)

(#313) spyduck


spyduck
nagyúr

Nemrég jövök a moziból, megnéztük másodjára is :DDD Egyszerűen imádom ezt a filmet. Azt kell rólam tudni, h 2x egy kezemen meg tudom számolni hány filmet láttam, ezt muszáj volt még1x megnézni.

A játékteszthez grat :R "picit" igényes :) !

[ Szerkesztve ]

(#314) dangerzone


dangerzone
addikt

Na azt hiszem hogy ezt a filmet az imax-ben nekem is kötelező lesz megnéznem, annyi pozitív véleményt hallottam már róla. 2 vizsga közt tökéletes kikapcsolódás lesz úgy érzem. :)

(#315) Valty válasza spyduck (#313) üzenetére


Valty
aktív tag

Valahogy én is így vagyok ezzel, pedig ritkán koptatom a fenekem 2,5 órás filmekre, mert szerintem időpazarlás, de ezt nem bírom megunni...Ha minden jól megy, akkor 2 hét múlva megnézzük harmadszor is :D

(#316) mynames válasza dangerzone (#314) üzenetére


mynames
senior tag

Ki ne hagyd, a héten megyek másodjára újranézni :)

(#317) Inv1sus


Inv1sus
addikt

3d-s szemüveget (nem a piros-kék meg testvéreire gondolok) lehet valahol kapni? Valami professzionálisabb, nem mozi-béli tesco minőséget.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#318) emvy válasza commanDOS (#310) üzenetére


emvy
nagyúr

En akar meg is ertem, hogy a latvany / vilag hatasa ala kerulsz, oke -- ez mindenkire maskepp hat, es tenyleg szepen meg van csinalva.

De hogy gondolatilag barkinek ujat mond, es jonnek az ilyenek, hogy (bocs Tuzi, nem szemelyeskedes):

Amúgy az senkinek nem tűnt fel, hogy az emberiségnek addig volt jövője, amíg harmóniában élt a természettel?

Mi a feszkes fenerol beszelunk, komolyan?

1, Elvonulunk a multiplexbe a belvarosban, nemi popcornt ragcsalva arrol filozunk, hogy milyen jo harmoniaban elni a termeszettel. Persze Janos bacsi az Alfoldon nem latja a filmet, hiszen a tehenekre vigyaz, szoval o nem is tudja majd meg, milyen fontos lenne harmoniaban elni a termeszettel..
2, Nyilvan az elozo felismeres senkinek nem valtoztat az eletmodjan. Tuzi pl. biztos tovabb fogja szerelni a motorjat, aprilisban pedig tovabb egeti a benzint (ami egy kiraly dolog egyebkent. :) ).
3, Az a csapat, akinek ez a film filozofiailag bejon, nyilvan eleg jol egybeesik a Zeitgeist rajongotaboraval.
4, Az emberisegnek eddig is volt 'jovoje' es most is van, a dzsungelben harcolva a jegkorszakkal es a medvekkel semmivel nem volt jobb eselyunk tulelni, mint most. Regen minden bio volt, termeszetes es harmonikus, mondjuk az atlagelettertam kb. a mostani harmada volt, persze a harmonia fontos.
5, Az emberiseg vegzete inkabb olyasmi lehet, amirol most meg fogalmunk sincs. A veszely, amirol tudsz, es vedekezel ellene, az joval kevesbe problema, mint ami eszedbe sem jut.

while (!sleep) sheep++;

(#319) emvy válasza Inv1sus (#317) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, lehet, de onmagaban nem sokat er, kell hozza egy dupla projektoros rendszer vagy valami szoftver. Es draga. ;)

while (!sleep) sheep++;

(#320) bolondember válasza BiP (#312) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ö, izé.

Ha nem csak ezt a fórumot olvasnád, hanem sok-sok magyar blogot, filmkritikát, akkor látnád, h jobb esetben is tízből hat-hét ember "kerül a hatása alá".
Mi heten néztük, abból kettőt szippantott be a film úgy, mint Téged és pár fanatikust. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#321) RexpecT válasza RexpecT (#295) üzenetére


RexpecT
addikt

10/10!Tényleg az egyik legdurvább filmélmény!

(#322) Polllen válasza dabadab (#307) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem a problémák túlnyomó részének okozója nagyon egyszerű dolog. És a megoldás is általában egyszerű, csak nehéz ezt felismerni. ;)

Amúgy ha az ördög a részletekben van, hogy-hogy nem látod a film apró részleteiben megbúvó dolgokat? :U Amúgy költői kérdés, ezt már kiveséztük.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#323) Polllen válasza bolondember (#320) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a 60-70 % sztem nem rossz, lévén, hogy sci-fi/fantasy filmről beszélünk és a 3D miatt boldog-boldogtalan elmegy megnézni, még ha rohadtul nem is érdekli a műfaj.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#324) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na úgy döntöttünk, hogy megnézzük Imax 3Dben is. Megpróbáljuk...

(#325) spyduck válasza emvy (#319) üzenetére


spyduck
nagyúr

Haverom töltött le 3d-s prono-t az LCD TV-re és a gagyi szemüveggel is jó ;)

(#326) stevve válasza dabadab (#307) üzenetére


stevve
nagyúr

"óvodás szintig leegyszerűsített" -> az amerikai átlag tévénéző és moziba járó ember definíciója? :D

Sokan és sokszor beszéltek, nyilatkoztak, vitáztak arról a jelenségről, ami a filmkészítés jövőjét illeti. Egyesek a technikai bravúrok, hallatlan látványvilág mellett tették le a voksot - így Cameron is - és azt mondják, hogy csináljanak a függetlenek lélektani, komoly filmeket, erős történettel, nekik megfelel a felszínes moralizálás és a néző mélyedjen el a látványban. Addig kikapcsol, nem gondolkodik. Ez nem bűn szerintem. El tudja mindenki dönteni, mi akar megnézni, nem? Nem nyomnak le a nézők torkán semmit (talán a kukoricát és az üdítőt kivéve). :U

Neked a Mátrix sem tetszett. Legyen. De ezért nem kell magas lóról nézni senkire. Az, hogy én megnéztem vagy ötször a Mátrix minden részét (moziban egyszer), nem degradál szerintem egy 10 éves szintjére... :U

Szóval lehet itt óvodásozni azokat, akiknek tetszik és lehet "álmorális" értékekről beszélni, meg gyerekességről, de egyet nem érdemes elfelejteni: a célközönség nem csak gyerekekre korlátozódik, az igények pedig különböznek mindenkinél.

A világnak pedig sajnos vannak problémái, amelyek egyszerűek, de mivel minden mögött érdek áll, a megoldás nem hogy nem egyszerű, szinte lehetetlen sok esetben...

emvy:
Mi bajod a Zeitgeist-tal? Talán tudod bármelyik oldalt is cáfolni-igazolni? Egyébként meg ne keverjük már ide, mert marhára nem arra épít a film... :(((

"Az emberiseg vegzete inkabb olyasmi lehet, amirol most meg fogalmunk sincs. " - Ebben hány év elmélkedése van benne? De szeretem, amikor valaki okos olyanban, amiről úgyis mindenki mást gondol.

[ Szerkesztve ]

(#327) emvy válasza stevve (#326) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mi bajod a Zeitgeist-tal? Talán tudod bármelyik oldalt is cáfolni-igazolni? Egyébként meg ne keverjük már ide, mert marhára nem arra épít a film...

Persze, tenyszeru okorsegek vannak benne, de ezt mar leirtam mashol, valoban ne menjunk bele.

while (!sleep) sheep++;

(#328) BiP válasza bolondember (#320) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát lehet, hogy 60-70%, tippeltem egy számot az olvasmányaim alapján.
Nem csak ezt a fórumot olvasom, 3 oldal hozzászólásait, meg több kritikát. Bevallom, túlzó volt a 90%, valahol a kettő között sejtem a valós adatot.
(Abból kiindulva, hogy aki csalódott, szerintem nagyobb eséllyel írogat/panaszolja el, mint akiknek simán tetszett.)
Mi ketten mentünk barátnőmmel, őt is beszippantotta. Ez ebből a mintából 100% :))))
Az előttünk ülő 6 ember fanyalogva ment el, de a mi sorunk meg a mögöttünk ülő 2 sor többnyire élvezte, így abból leszűrve, hogy hogyan viselkedtek a film alatt/után. De az egész teremben többen maradtak, mint akik azonnal felálltak.

[ Szerkesztve ]

(#329) stevve válasza emvy (#327) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezer évig lehet róla vitázni, azért is írtam, nehogy falme induljon el ebből. Bocs. :R

(#330) izomhod


izomhod
senior tag

THE TRUE STORY OF AVATAR:

1989

james cameron és a felesége, cameron diaz az ágyban készülődtek alváshoz, diaz egy könyvet olvasott

james: - mit olvasol drágám?
- egy könyvet, az a címe, hogy call me joe
- miről szól?
-nagy kék emberekről az erdőben
- na, lehet csinálok belőle egy filmet, a gyerek nem szereti a terminátort, és mindig nyúz, hogy valami filmet szeretne, amit bevihet az oviba, hogy megnézzék
- hú, ez jó ötlet james! legyen a címe avatar!
-dehát az a kutyánk neve!
- jó az baz'meg!

(és james elhatározta, hogy sunyiban csinál bele helikoptereket, mert a kiskölkök szeretik)

(#331) commanDOS válasza emvy (#318) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem a gondolat új, hanem más a megközelítés, más a köntös és van valami megmagyarázhatatlan az egészben. Hidd el, hogy egy film akkor jó ha nem a momentumokat kiemelve érzed jónak, csak egy nagy egyveleg az egész, ami vagy nagyon tetszett vagy nagyon nem. Mellesleg nemcsak a látvány volt magával ragadó, mint egy részlet, hanem az egész, ami egy nagy valamit alkotott.
Nagyon a helyén volt minden 1perc unalmas rész nélkül.
Ráadásul ez a 3d-s dolog sem volt tolakodó, nagyon természetesnek hatott, nem akarták minden percben a pofádba tolni, hogy "látod milyen király, 3d-s filmet nézel, kijön a helikopter a vászonból meg ilyenek."
De szerintem hagyjuk inkább, mert se neked, se nekem nem fog változni a véleményem a filmről... talán majd 3. alkalommal :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#332) BiP válasza izomhod (#330) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy mint ami a South Parkban volt. Cameron lenyúlta Cartman ötletét :))

CommanDOS: dettó

(#333) commanDOS


commanDOS
senior tag

Most hallgattam meg a zenéket, és az az érdekes, hogy bármennyire is jók, egyszerűen nem emlékeztem rájuk egy zenét sem tudtam felidézni a filmből.
Csak hallgatás közben kezdett derengeni...
Azt mondják, hogy az a jó filmzene, amire nem emlékszel. Nem tudom így van-e, mert
pl A Karib tenger kalózai zenéje, amit Hans Zimmer írt, kifejezetten tolakodó, mégis nagyon jó és bármikor fel tudom idézni. :)
Ez teljesen más, ugyanolyan, mint a film.

Jah és köszönjük a játéktesztet is! Eddig nem figyeltem, reméltem, hogy lesz belőle, bár picit csalódott vagyok, jobbra számítottam, így a film után. :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#334) dabadab válasza stevve (#326) üzenetére


dabadab
titán

"Neked a Mátrix sem tetszett."

Ilyet például nem írtam, egyáltalán. Már csak azért se, mert tetszett, jól megcsinált akciófilm volt. (Viszont nem volt filozófiai alapvetés, a Matrixban felvetett kérdéseket már az ókori görögök is feszegették.)

"Szóval lehet itt óvodásozni azokat, akiknek tetszik"

Ilyet se írtam. Az kb. többé-kevésbé tényszerű, hogy az a fajta teljesen fekete-fehér, mindenféle különösebb morális dilemmáktól mentes megközelítés leginkább az óvodás korcsoportnak igényeinek felel meg, pl. a Minimaxon a kisiskolásoknak szánt rajzfilmekben általában jóval komplikáltabb konfliktusok és árnyaltabb karakterek vannak.
A rajongókról viszont semmit nem írtam.

Komolyan, nem lehetne, hogy abba kötsz bele, amit írtam? :)

"Mi bajod a Zeitgeist-tal? Talán tudod bármelyik oldalt is cáfolni-igazolni?"

A Zeitgeist féligazságok, csúsztatások és hazugságok gyűjteménye. És igen, elég rendesen cáfolhatók az állításai, pont úgy, mint azoké, akik azzal jönnek, hogy soha nem járt ember a Holdon.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#335) dabadab válasza Polllen (#322) üzenetére


dabadab
titán

"hogy-hogy nem látod a film apró részleteiben megbúvó dolgokat?"

Láttam. Tényleg értékeltem az olyan apróságokat, mint amikor a csaj íjazni tanítja a srácot és mutatja, hogy engedje lejjebb az íjat tartó vállát: mert egyrészt tényleg úgy kell, másrészt tényleg tipikus kezdőhiba a váll felhúzása. Meg egy csomó más hasonló apróságot tudtam értékelni, csak az a baj, hogy nálam az egész filmet tönkretette a gagyi története, azután már igazán semmi sem tudta megmenteni, pedig volt ott minden.

DRM is theft

(#336) DEJVID


DEJVID
őstag

Én is írtam róla a logout oldalamon, de azt, hogy szar volt. :)

(#337) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Még1 kis kiegészítés és ezzel már teljesnek tekintem :K

(#338) stevve válasza dabadab (#334) üzenetére


stevve
nagyúr

A Mátrix és minden más film is, ami új filozófiát akar teremteni, a régiekből építkezik, ez teljesen igaz. Szerencsére nem a forgatókönyvírók találják ki az új filozófiai irányvonalakat. Én csak arra akartam utalni, hogy nem mindenki filozófus és az, ami a filmben volt, elgondolkodásra buzdítja a népet. E mellé körítettek egy igen jó látványvilágot és kész. Szerintem te kicsit túlbonyolítod a dolgokat. Egyetlen moziba járót sem igen érdekelt a film alatt, hogy ezt már egyszer kitalálták.

A kisiskolás szint lett volna az óvodásozás, amit írtam, de szerintem ebben is túlzol. Másfél óra nem elég az ideák árnyalására és mint írtam, nem az a célja egy ilyen műnek. Aminek az a célja, abban nyilván jobban körül is járnak egy-egy gondolatmenetet vagy egyebet.

Szóval én csak azt mondom, hogy elég sok kategória van a filmek között és ezeket külön is kellene kezelni... egy komoly lélektani filmet nem lehet egy lapon említeni egy látványos akcióval. Legalábbis értelmetlen párhuzamokat, ellentéteket felállítani. Aki tanulni, okulni megy moziba, ne az Avatarra menjen, hacsak nem a trükkök, CG vagy hasonlók érdeklik.

Most nehogy besértődj itt nekem. :D

Zeitgeist: én nem állok egyik oldalon sem, csak annyi flame-et láttam már erről, hogy azért nem akartam ide keverni, nehogy vita legyen - másrészt az Avatar-hoz tényleg igen kevés köze van. :R

(#339) mynames


mynames
senior tag

Szerintem ez a film az embereknek vagy nagyon bejön vagy nagyon nem. Ez 75-25 arányban oszlik meg, nem igen van köztes vélemény. IMDB-n 8.8-on áll jelenleg és ezzel a minden idők top 25. helyezettje ott. azért ez már jelent valamit.
Azt modjuk nem értem, hogy ha erre rákattintok akkor miért csak 8.6?

(#340) BiP válasza mynames (#339) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem a nagyon nem-ek többsége is csak az erős marketing meg a "túlzott hype":) miatt ilyen.
Gondolom nekik is csak simán nem jött be, vagy átlagosnak ítélik, de az erősen pozitív véleményekhez képest lesz az övék nagyon nem.
(nem olyan, mint mondjuk Tarantino filmjei, amiket vagy nagyon szeretsz vagy nagyon nem tetszik)

Nálam ugyanaz a 2 link

(#341) dabadab


dabadab
titán

(#342) mynames


mynames
senior tag

Apropó! a játék csak külső nézetes v tudja a FPS modot is?

Dabadab!

A bootleg-re mi a jó a szakszó magyarul?

[ Szerkesztve ]

(#343) dabadab válasza mynames (#342) üzenetére


dabadab
titán

Kalózfelvétel. Eredetileg* a magnós koncertfelvételekre használták a szót.

*: még eredetilegebb meg a csizma szárába rejtett flaskával történő alkoholcsempészetre, de az már teljesen offtopik :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#344) Darth_Revan válasza mynames (#342) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nincs FPS nézet.

[ Szerkesztve ]

(#345) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszi, hiánypótló írás volt. Bár nem sok újdonságot mutattál. :)

(#346) tildy válasza dabadab (#307) üzenetére


tildy
nagyúr

(Oké, én már azt se értettem, hogy a Matrix mitől lett sokaknak az a filozófiai alapvetés, ami, azt hittem, a valóság valódiságával kapcsolatos alapvető kérdésekig max. tizenéves koráig azért eljutnak azok, akik amúgy nem buták.)

Hát ja.Amikor először láttam a mátrixot, pont ugyanezt fogalmaztam meg. Hogy bakker, normális ember alapból filozofál ilyen dolgokon, mert egyszerűen jár az agya, én meg néztem másokat, hogy ezek mit vannak úgy elájulva tőle?
Azóta rájöttem, popcornmozinak kiváló, főleg az effektjeivel. Tegnap ment itt valami tévén a reloaded, angol felirattal, elég bullshit dolgok vannak benne:Pl. mikor trinity szivét újraindítja....
Ettől függetlenül kb kikapcsolódásnak jó, a többi meg már úgyis megfordult az elmémben korábban:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#347) boeing


boeing
senior tag

Jó volt a film és a game is,Grat. :C

(#348) iSonic


iSonic
addikt

Köszi ezt a fantasztikus leírást. Én szerencsémre IMAX 3D-ben tekinthettem meg a filmet, ahol tényleg bámulatos élményt nyújtott, bár még mindig azt mondom, hogy ez a technológia kiaknázatlan.. A film története eléggé über alles :) nem hagyja lankadni a figyelmet, ami különös tetszett a na'vi nyelvjárás és főhős szenvedése, amikor inkább na'vi akarna lenni, mint ember :)

Nálam a film csillagos ötösre vizsgázott várjuk a DVD-t :)

[ Szerkesztve ]

(#349) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Számomra az volt egy érdekes dolog hogy egy mozgássérült katona kapott egy lehetőséget egy egészséges testben újra mozoghasson,eleinte ez miatt is akart abban a testben lenni,aztán ahogy haladt előre a sztori ez a nézet úgy változott, zseniális mű! :R

(#350) ChromeX


ChromeX
addikt

én január 4.én megyek 22.45ös előadásra imax 3d-ben mert már csak addigra lehetett értelmes helyre jegyet foglalni persze akkor még csak jan 6.áig volt most néztem már 13.áig van a táblázat. nem baj most már jo lesz az, legfejebb megnézem még1x :) amugy mennyivel lehet nekik költségesebb ilyen IMAX 3D vetíteni mint egy sima normál filmet.

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.