Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) TazLeacher válasza finest (#100) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

legalább némi eksön lesz benne, és mutatnak pár kék jeti cicit.

Meg kell, hogy nyugtassalak, Cameron azt nyilatkozta, hogy a DVD verzsönben lesz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#102) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

A film legvegen hogy kerult Sigorney W altal iranyitott karakter a tobbi idegen koze (a legvege a mozinak)???

(#103) BiP válasza _Voyage_ (#66) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, Te mennyiért nézted IMAX-ben, én 1800/1440-ért láttam jegyet. Corvin 3D-ben pedig 1650-ért néztem, pénteken. Szóval Imax annyival nem drágább. Sima 2D-nél drágább, ez tény, viszont szerintem ennyi pénzt megér.

(#75) Inv1sus:
Ne aggódj a sok CGI miatt, sok helyen nem látszik, és egyáltalán nem tolakódó (mint mondjuk a 2012-ben). Egy filmben szoktam látni, mi CGI, mi nem, itt nagyon sok helyen nem tudtam megkülönböztetni, annyira jól van megcsinálva és annyira beleolvad a filmbe.

Akiknek nem jött be, sajnálom, valami jóból maradnak ki.
Aki szidja is a filmet, annak pluszban ajánlom, hogy nézzék meg a South Park 13/13-as epizódját, hogy legalább röhöghessenek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#104) Gorneck válasza finest (#100) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem inkább a pokkkkahontasszal példálóztál? 1:1ben az a story...indiánok - kék jetik, fehér gonosz katona, aki az indiánokkal fog szimpatizálni...és harcol is velük az elnyomók ellen... :D

Gorneck#1239

(#105) finest válasza TazLeacher (#101) üzenetére


finest
őstag

Nagy kő esett le a szívemről! :DDD
Gorneck23: :D

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#106) szki válasza Slystyle (#90) üzenetére


szki
őstag

"De az biztos, hogy ettől még jobb filmet életemben nem láttam"

Akkor még nagyon fiatal vagy! :DDD

Amúgy a film csak érdekes, de nem látok benne semmi extrát. Egy klasszikus indiános film többet ér. Például Tasunko Sapa neve mindenkinek ismerős, de az Avatarból csak a Toruk megkapó "figura".

(#107) No-kia


No-kia
őstag

most jelent meg SG-n h nem dönt rekordokat a film, Az újhold sokkal népszerűbb, bár észre vettem h az ismerősem 90%-a még nem is hallott róla,és rávolt izgulva z újholdra, bezzeg mi meg évek óta várjuk :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#108) scream


scream
veterán

Én ma néztem meg barátnőmmel. Nekem nagyon tetszett, neki kevésbé. :)

Szerintem nagyon jó így 3Dnélkül is , holnap meg megyek iMAX-be megint megnézni :))

Zenéje is nagyon tetszik.Esetleg nem lehet valahonnan letölteni legálisan ? :B

[ Szerkesztve ]

(#109) TazLeacher válasza No-kia (#107) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viszont lehet hosszútávon (ahogy majd terjed a hír) jövedelmezőbb lesz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#110) No-kia válasza TazLeacher (#109) üzenetére


No-kia
őstag

igen, én is legalább 4-5 embert rávettem h nézze meg, meg még a visszatérő vendégek..

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#111) TazLeacher válasza No-kia (#110) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Anyáméknak foggalma sem volt róla, hogy mi ez, de már szeptemberben mondtam nekik, hogy dec 18 mozi...erre a sors iróniája, hogy én dolgozom, ők meg már tegnap előtt látták. :D Nekem még 1 hét. Ha jó lesz, megyek mégegyszer szerintem haverral.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#112) simondr válasza finest (#100) üzenetére


simondr
senior tag

Hi all!

én is ma néztem meg,3dben a debreceni moziban.
MAga a film nem rossz de egy az egyben a pocahontas story uj köntösben,na meg persze némi más testet irányitok-dologgal megtarkitva.

finest: elöször kezdem a lényeggel :

"Elég elmebeteg ötlet avatarral dugni, de azért én is sunáznám a kék jetiket"
"gatya sztori"
"már csak abban bíztam, h legalább némi eksön lesz benne, és mutatnak pár kék jeti cicit."

stbstb
ezeken a szövegeiden betegre röhögtem magam! elismerésem. végülis én is valami hasonlot akartam irni,de neked sikerült humorosabb köntösben a lényeg meglátása,valamint érdekes a párhuzam a rettentheteetlrtejrtklel -fuj de hülye szo-- én inkább a neo-pocahontast láttam a kékjeti-dzsekk románcban

mod:most olvasom gornecket :)) ugy látszik nem csak nekem jött le a pocahontas remake

[ Szerkesztve ]

(#113) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megnéztem. Monumentális alkotás. Aki meg nem érti az üzenetét, azt csak sajnálni tudom :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#114) No-kia válasza Motion_Blur (#113) üzenetére


No-kia
őstag

hát nem valami bonyolult, f@szok vagyunk ez a lényeg :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#115) _Voyage_ válasza TazLeacher (#111) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Én anyámékat viszem el, karácsonyi ajándék a jegy, mert 30 éve nem voltak moziba, multiplexbe, meg 3d-be, főleg imax-ban meg végképp. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#116) simondr válasza Motion_Blur (#113) üzenetére


simondr
senior tag

"Aki meg nem érti az üzenetét, azt csak sajnálni tudom"

aki megérti az üzenetét és utána meg jön: HÜÜ a legjobb film a világon
szöveggel,na én azokat tudom sajnálni

nokia: valoban nem tul bonyolult megfejteni,de azért ne általánositsunk, én pl nem tartom magam f*sznak,meg még jo sok embert szintén nem...és csak a világ egy szerény hányadát igazán annak

(#117) @rglaaf válasza Motion_Blur (#113) üzenetére


@rglaaf
veterán

ma néztük imax 3d-ben, na igen bőven megérte a mozijegy árát sőt.. a végén amikor feloltották a villanyokat kb 1 percig senki nem nagyon mozdult a helyéről

PSN:BiZzare_0 ️

(#118) infectedmann


infectedmann
őstag

Én ma néztem meg a filmet és életem legjobb moziélménye volt. Sablonos kiszámítható történet ide vagy oda, moziban még ilyet nem láttam mint az IMAX 3D -ben.
Amúgy IMAX -ben érdemes megnézni mivel MÁS a képaránya az egész technológiának, és ezáltal sokkal nagyobb teret lehet belátni. Belenéztem a "sima" mozivászonra (mivel az IMAX vászon nagyobb is az képarány miatt) szánt verzió kamerás kópiájába, és hát azt tapasztaltam, hogy én ugyan IMAX -ben gazdagabb képvilágra emlékszem.

Amúgy nem tudom ki mennyire követte a reklámkampányt, de Cameron többször kihangsúlyzota, hogy a film a látvány miatt 3D -ben fog igazi élményt nyújtani, ezt nem is tagadta soha. Nem a történet miatt mondogatta, hogy úttörő lesz a film hanem a látvány, Pandora világa miatt amit 3D -ben alkottak, és hát be kell vallani eléggé fotorealisztikusra sikeredett.

Még tuti meg fogom nézni, ha lehet akár még egyszer 3D -ben.

Amúgy kár, hogy végül nem 189 perces lett, mert Cameron ennyi játékidőt tervezett. Remélem egy rendezői változatban láthatjuk mind a 189 percet.

student: Nem tudom én elég sok Navi gyereket láttam a filmben.

[ Szerkesztve ]

(#119) Darth_Revan válasza student (#99) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Pedig mint ahogy infectedmann is írja, mutattak gyerek Na'Vi-kat is. :K

Más:
Már torrent oldalon fent van a magyar szinkronos, kamerás (lol) változat...tudom mindenki egyéni joga eldöntenie, hogy hol néz meg egy filmet, de hát aki ezt először kamerásan nézi meg mozi helyett, az nem tudom miféle igénytelen ember :(

[ Szerkesztve ]

(#120) finest válasza simondr (#112) üzenetére


finest
őstag

Azért a skót Wallace-ékat választottam az összehasonlításhoz, mert ők is kékre voltak kikenve és hosszú a farkuk, mint a kék jetiknek, legalábbis azt mondják.

Örülök, h érted a fanyar humorba ágyazott kritikát! Nem akarom én csorbítani a film érdemeit, de azért nem életem legjobb filmje. Jobb mint a nagy átlag holivúdi szemét, de azért vannak ennél sokkal értékesebb sci-fik. Őszintén szólva nem értem azokat, akik hasra vannak esve, de majd nekifutok még egyszer a fimnek, ha kijön DVD-én.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#121) TazLeacher válasza Darth_Revan (#119) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egy dolog jutott eszembe a DVD-ről:

Ha most megnézem 3D-ben és rohadtul bejön, akkor a DVD elég gyér lesz otthon... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#122) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv

Én is tegnap néztem 3D-ben. Hát ez egy új korszak kezdete is lehetne. Minden esetre, amikor vége lett és jöttünk haza, rendesen rossz érzés volt, hogy "ki kellett lépnünk" abból a világból. :) Fantasztikus film. A story meg olyan amerikais. :C :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#123) No-kia válasza TazLeacher (#121) üzenetére


No-kia
őstag

vegyünk felesben egy mozit :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#124) student válasza Darth_Revan (#119) üzenetére


student
őstag

:( mennyi igénytelen féreg magyar a torrenteken ;]

nekem nincs pézem rá :( vagyis van de abbol veszek inkább 100km benzint :D

(#125) TazLeacher válasza No-kia (#123) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ok. Szólj, ha megvan a Te részed... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#126) tonyalmeida


tonyalmeida
csendes tag

Én sok negatívumot hallottam már róla, de ezek ellenére meg fogom nézni a filmet.

(#127) bacsis válasza Darth_Revan (#119) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem kell igénytelennek lenni hozzá elég ha
1: Nincsrá pénze..igen akár 1,5-2k is sok lehet embereknek.. főlg ilyenkor karácsonyi bevásárláskor
2: Semmilyen mozi nincs 50-100Km-es körzetében
3: Nem tud elmenni, mert pl dolgozik abban az időbeosztásban, mikor a vetítések vannak
4: a fent felsoroltak együttvéve :D
Szóval azért mert nincs mindenki olyan szerencsés helyzetben mint te, még nemjelenti azt hogy igénytelen ;)

[ Szerkesztve ]

(#128) student válasza bacsis (#127) üzenetére


student
őstag

ennyi. :K

(#129) Darth_Revan válasza bacsis (#127) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kimaradt az 5 ), lusta és inkább vesz 3 doboz cigit helyette, majd anyázik, hogy sz*r a film.

De ebbe inkább ne menjünk bele, mert túl hosszú vita lenne belőle és inkább maradjunk magánál a filmnél.

[ Szerkesztve ]

(#130) mob_zzz válasza bacsis (#127) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

A látványra (ráadásul 3d-s látványra) kihegyezett filmet cam-es aviban otthon a számítógépen nézni olyan lehet, mint koncert dvd-t hang nélkül...

(#131) No-kia válasza TazLeacher (#125) üzenetére


No-kia
őstag

jövhéten félreteszem a zsömlék árát :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#132) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

hát én 2 részletben is cask az első 1,5 óráig jutottam, dögunalmas, kiszámítható.
igaz itthon néztem mozis változatot, elhiszem h 3d-ben hihetetlen látvány, a környezet tleg szép, meg minden, de ettől nem lesz tökéletes egy film, márpedig minden fórumon úgy túl van dicsérve, szerintem csak a technikai megvalósítás miatt.

Ez egy teljesen átlagos kalandfilm, egy felturbózótt köntösben, scifi hangulattal ötvözve

[ Szerkesztve ]

(#133) Kobaljov válasza Hedgehanter (#102) üzenetére


Kobaljov
senior tag

[SPOILER]

Ja azon még nekem sem sikerült dúlőre jutnom, hogy kinek az avatárja állt a végén az emberek terelésekor a sor szélén nadrágban és pólóban, mert Jake nem ilyen cuccban volt, Sigourney ugye nem lehett, a másik srác meg elvleg elvesztette az avatárját a földi harcban..

(#134) Kobaljov válasza TazLeacher (#121) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Épp a héten volt hír, hogy elfogadták a Blu-ray 3D szabványt, úgyhogy csak idő és pénz kérdése az otthoni 3D-s ismétlés

(#135) Darth_Revan válasza Cannabis7 (#132) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na pont ezért nem érdemes letölteni azt a hulladékot és elsőnek megnézni...ha moziban nézted volna lehet más lenne a véleményed.

(#136) emvy


emvy
nagyúr

Most lattam imaxban, igazan szomoru, hogy a latvanyon kivul valakinek meg tud ujat mondani. :(

while (!sleep) sheep++;

(#137) scream válasza emvy (#136) üzenetére


scream
veterán

egy filmnek nem feltétlenül kell újat mondania. a célja az ,hogy kikapcsoljon,szórakoztasson, jelen esetben lenyűgözzön a környezettel.

engem kikapcsolt,jól is éreztem magam az egész film alatt és még csodáltam is ,hogy milyen szépre sikeredett a látványa :)

csak sajnálni tudom azt akit ez meg sem érint ...

(#138) emvy válasza scream (#137) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem is lenyugozo a latvany, csak kb. masfel ora utan nem tudott annyira szorakoztatni. Vannak keves mondanivaloval rendelkezo, latvanyos filmek, amik a film vegeig el tudnak szorakoztatni, pl. a Matrix ilyesmi volt, meg egy-ket Tarantino film -- ezekben sem tul mely a mondanivalo, csak kikapcsol.

Na, szoval erdemes volt megnezni talan, de nem az a ketszer megnezos film -- nekem.

while (!sleep) sheep++;

(#139) scream válasza emvy (#138) üzenetére


scream
veterán

hát szerintem matrix lényegesen "bénább" és kevéssé elgondolkodtato mint ez ,szerintem ...

Én azért még megnézem párszor :)))

(#140) ollie válasza emvy (#136) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én mondjuk pont a látvány miatt akarom megnézni, a story ebben az esetben másodlagos.

***

(#141) scream válasza ollie (#140) üzenetére


scream
veterán

ezzel nem vagy egyedül :)

(#142) Valty


Valty
aktív tag

Basszus ez a film...besz@rás.... :R Ma láttam én is, igaz csak sima 2D-ben, de akkor is...azóta remeg a kezem meg a lábam, pedig nem vagyok az a lelkizős fajta...nálam minimum 10/10 :R :)

(#143) tildy válasza Motion_Blur (#113) üzenetére


tildy
nagyúr

MErt mi az üzenete? Minél nagyobb a mountod, annál jobb arc vagy?:D:D (Ahogy esmein mondaná... )
Egyébként ha már üzenet: Nálam a Düne volt olyan, hogy na annak a képi világa, illetve a pszichés háttere olyan, hogy na az tényleg nem gondolkodtat el.

Lehet én vagyok béna, de ez a film nem gondolkodtatott el, ellenben tetszett, tényleg nagyon szép képi világ , a történet sajnos kicsit kiszámítható volt (amolyan amerikaias)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#144) tildy válasza tildy (#143) üzenetére


tildy
nagyúr

Izé, nem tudok fogalmazni, szal ez akart lenni:
"Nálam a Düne volt olyan, hogy na annak a képi világa, illetve a pszichés háttere olyan, hogy na az tényleg elgondolkodtat" . Amikor azt láttam napokig a szövegének a dupla értelmén gondolkodtam... Szóval az megfogott.

Ezek utána mátrixnál azt mondtam, hogy ja valakinek fura elképelni az alternatív valóságot, a gondolattal irányítást ? Jóval kevésbé voltam elájulva tőle , én simán elképzeltem már korábban hasonló dolgokat, nem értettem mi a nagy szám benne, pedig ugye kultuszfilm.

Egyébként az avatarban nekem volt egy kis Surrogates utánérzés is .
Mindezek ellenére nagyon látványos, és egyébként meg szórakoztató. De nálam idén nem ez a film nyert. Sokkal inkább a StarTrek, meg a Knowing , a Becstelen Brigantyk .
Star Warst meg sosem szerettem, ahogy a gyűrűk ura sem tudott sohasem lekötni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#145) ollie válasza tildy (#143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Frank Herbert 1965-ben írta a Dune-t. Szerintem annyira nem volt az amerikaias.

***

(#146) tildy válasza ollie (#145) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is arra írtam az amerikaiast, hanem az Avatarra (ma néztem, 3Dben, pandora világa tényleg eszméletlen gyönyörű -bár nekem a goás színvilág jut eszembe:D ) . Vagy így késő este már ennyire nem tudok fogalmazni?

A dune nagyon jó. Könyvben meg méginkább. Hihetetlenül össze van rakva .
Előbb még lemaradt, a District 9 is az idei év egyik nagy filmje.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) ollie válasza tildy (#146) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, a Gyűrűk Urát olvastad is, vagy csak filmben láttad. Én még kb. 20 évvel ezelőtt, tini koromban olvastam először, amikor még szó sem volt filmváltozatról. És annyira megfogott, hogy soha nem találkoztam még egy hasonló könyvvel (iskolapadban, óra közben is olvastam, pedig soha előtte meg utána nem tettem ilyet). A lényeg, hogy a könyv valami fantasztikus, a film változata sokkal rosszabb. Sőt, nekem nagy csalódás volt, amikor először láttam, mert elég sok minden megváltoztatott a történetben Peter Jackson, ill. rengeteg lényeges dolgot ki is hagyott.

Szóval ha nem olvastad, ajánlom a könyvet, sokkal jobb, mint a film.

A Disctrict 9 egyelőre kimaradt nekem, de meg fogom nézni.

[ Szerkesztve ]

***

(#148) student válasza tildy (#146) üzenetére


student
őstag

Dune-ből jöhetne már egy jó kis remake 300millios büdzsével :D

(#149) TazLeacher válasza ollie (#147) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Furcsa, de tömérdek mennyiségű fantasy regényt olvastam. A Gyűrűk urát is még jóval a film előtt (kezdtem el), de a Két Torony közepén elakadtam...sajnos nagyon nem az én stílusom. A történet jó, az kétségtelen, de számomra nagyon vontatott volt. Leginkább Jókai Aranyemerérhez hasonlítanám, csak azt előbb feladtam. Miután az első tizenX oldalon keresztűl a "Vaskapuról" ír, én meg azt se tudtam mi van, dobtam a témát...így volt ez. Tolkien is képes több 10 oldalon keresztül egy erdőről írni. Nekem ez sok volt...szégyen gyalázat, de ez van. Gondolkodtam, hogy újra nekiesek elölről, hátha idősebb fejjel már nem járok így.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#150) Realradical


Realradical
őstag

A látványvilága a filmnek tényleg kiváló, -csak ezért nem mentem ki a filmről-, ellenben a sztori és a karakterek félelmetes laposak.
Bevallom torokhangon felröhögtem amikor a végén a hűdegonosztábornok a W40k-ból kölcsönvett dreadnoughtjával előrántotta az XXL-es rohamkést. :DDD
Igazából egy olyan pont sem volt a filmben amikor eredeti ötletet fedeztünk volna fel a filmben.

W40k, wow, Lovecraft volt az alap. Esetleg amit nem láttunk még az az univerzális USB 4.0 a lények hajában.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.