Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Minél többet látom, annál jobban tetszik ez a rondaság. :D

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mint valami ősrégi betárcsázós modem, ez a design... :D
Mindegy hogy néz ki csak jöjjön már! :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Az a durva hogy így is sugàrhajtàsú jet hangja van.
Kivàncsi leszek hogy a boltba szànt verzió hűtését hogy oldjàk majd meg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) hombre[EU] válasza Wesder (#3) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Naná, valahol 1800-2000 között ketyeg a gpu-ja :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#5) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Érdekes, de azt azért ne felejtse el senki, hogy a retail gépekhez ennek semmi köze a külsejét illetően. A végleges konzol kisebb lesz (ezen látszik, hogy a kontrollerhez képest mennyire nagy), valószínűleg laposabb, és a dizájn se lesz ennyire extrém. Az mondjuk valószínű, hogy tele lesz szellőzőnyílásokkal.

Novemberben egyébként a Microsoft is kiküldte a Scarlett devkiteket, remélhetőleg hamarosan azokról is látunk képet. :)

A játéknak soha nincs vége.

(#6) Badlof2k válasza Wesder (#3) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Devkit akkor meg miert szamit ? Csak nem veg produktum , a slim 4em is egyket jateknal felporgeti magat neha mintha az urbe keszulne , bar engem nemis zavar ;] :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#7) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Az én PS4 slimem tudott olyan hangokat adni mint egy hajszárító..Az azt követő jelenlegi Pro-m sokkal halkabb, viszont a coil whine-től még inkább a falra tudnék mászni.Felőlem a retail verzió lehet nagy, kicsi, lapos vastag, csak valami minőség ellenőrzésen passzírozzák már át őket könyörgöm.

(#8) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha fejjel lelefe tartom, az a "V" alak simán elmegy sörnyitónak :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Ha nézitek az otherword yt csatornán az otherside - öt ott is téma. Belsős infók szerint a devkit irdatlan erős. 2080ti ereje van. Igaz olyan hangos mint egy reptér felszálló pályája. Kíváncsi vagyok mennyi erő marad meg ebből a végleges konfigba

(#10) Sirandrish válasza pelgrim_v1 (#9) üzenetére


Sirandrish
legenda

Többen beszélnek itt a hangjáról! Hallani azt valahol?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#11) Neurotoxin válasza dreampage (#5) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Miből gondolod, hogy kisebb lesz? Nem hinném, ezzel a hűtés is problémásabb lesz, amúgy meg teljesen mindegy, szerintem okultak a PS4 hűtési problémáiból.

A kontroller: Mégsem lesznek aszimmetrikusak az analógok?Arról beszélnek, hogy nagyobbak lesznek a ravaszok is...Legalább a kontroller nagyobbnak, masszívabbnak tűnik, mint Xboxon. Nem vagyok fanboy, de mikor konzolt választottam, ez rendkívül fontos volt számomra. Tudom, a Nacon pl gyárt hasonló kontrollert....

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#12) markknight


markknight
veterán

Én megvárom majd az első review-kat, ha ez is hangos lesz, akkor nálam platform váltás jön, nem érdekel az exkluzívók húzóereje. Nem buli a hajszárító, legalábbis nálam, főleg nem 2020-ban, így egy 160-200 ezres eszköznél ezt nem vagyok hajlandó ezt elviselni.

[ Szerkesztve ]

(#13) dreampage válasza Neurotoxin (#11) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Mindig ez a trend. A devkit arra kell, hogy lehessen játékot fejleszteni és optimalizálni. Nem szempont a külső, a méret, a vonzerő. A végleges terméket el is kell adni, minél kisebb és modernebb, annál eladhatóbb termék. Ilyenkor ráadásul a hardver sincs még optimalizálva, egy év van a megjelenésig. A devkitek általában erősebbek is, mint a végleges konzol, ez így volt korábban is. Kicsit visszább vett órajelek, kevesebb memória, kisebb hűtés, stb. Annak idején a Scorpio devkitnél is így volt. A végleges konzolokig még nagyon sok minden változhat. A jövő évi E3-ig semmi sem biztos. :)

A játéknak soha nincs vége.

(#14) pelgrim_v1 válasza dreampage (#13) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Ezért is tettem oda hogy a jelenlegi 2080ti erőből mennyi marad meg a végleges konzolban. Mert egy biztos, ebben a formában nem mehet kereskedelmi forgalomba. Otromba hangos sokat fogyaszt. Viszont ezek javítása mind a teljesítményből vesz el.

Másik téma. Ha igaz hogy 2080ti erejű a gép az azt jelenti hogy az amd-nek van ilyen erejű vasa. Akkor miért nem kaptunk még ilyen erejű videó kártyát?

(#15) Wesder válasza pelgrim_v1 (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Mert a konzol nagyobb biznisz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) dreampage válasza pelgrim_v1 (#14) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Ez így elég megfoghatatlan adat, hogy "2080Ti erejű". Egy Nvidia RTX 2080Ti ma csaknem félmillió forintba kerül, és akkor az csak a grafikus kártya. Rengeteget fogyaszt, és óriási hűtése van. Az AMD nem fog hirtelen miniatürizálni, és SoC-ba építeni egy 2080Ti képességű GPU-t, legalábbis nem a nyers adatok tekintetében. Nyilván ez egy durva összehasonlítás. Egyébként simán lehet, hogy a konzolokon majd futnak úgy a játékok, mint egy 2080-as PC-n, de ez rengeteg összetevős folyamat. Konzolon sokkal hatékonyabbnak lehet lenni, jobb a szoftveres környezet, az egész gép ennek van alárendelve a PC-kkel ellentétben. Ahogy az Xbox One X is ki tud vágni adott esetben olyan grafikát, amit csak egy GTX 1070-es kártyán látsz, aztán mégsem kerül annyiba, és kevesebbet is fogyaszt, stb. stb. Játék-, fejlesztő-, engine- és még ki tudja mi-függő.

A konzolokban pont az a szép, hogy egy 400-500 dolláros géptől kapsz olyan minőséget, amit PC-ből összerakva abban a pillanatban csak sokkal drágábban, nagyobb méretben és nagyobb fogyasztással kapnál meg. Ez a különbség a célhardverek és a polcról levett alkatrészekből összerakott, szabványos komponensű PC-k között.

Személy szerint én két dologra leszek kíváncsi: az új konzolok fogyasztására és zajszintjére. Nagyon-nagyon remélem, hogy meg tudják ezt a két dolgot oldani emberi módon, és nem kell megint az "S" kiadásokra várni majd két-három évvel később.

A játéknak soha nincs vége.

(#17) markknight válasza dreampage (#16) üzenetére


markknight
veterán

Pedig ez a tervük. Főleg ha jön valami "egetrengető" megoldás, ami miatt tudnak egy újabb modellt kiadni, mint a pro esetében. Hülyék lennének eldobni ezt, hiszen 2016-ban bevált. Én sem engednék ebből.

(#18) lmno válasza dreampage (#16) üzenetére


lmno
őstag

Én meg az SSD-t várom (1 TB minimum), hogy ne kelljen elmenni kávézni amíg betölt a játék.

(#19) Neurotoxin válasza lmno (#18) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Bőven túl van ez lihegve, de egy SSD sokat fog dobni rajta az biztos, most is simán kicserélhető PS-en, ha erre van igény, Xbox-on bontani kell, de ott is megoldható. Arról van már valami infó, hogy vajon mekkorák lesznek patch nélkül a játékok? Szerintem a 2TB-s SSD sem lesz földtől elrugaszkodott kérés.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#20) dreampage válasza markknight (#17) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Persze, a kisebb, laposabb stb modelleket a költségcsökkentés miatt szokták kiadni, így volt ez mindig is. Én inkább arra gondolok, hogy a launch konzolok ne valami drabális, hangos szörnyek legyenek, hanem azok is legyenek már kiforrott, vállalható cuccok. (Aki emlékszik a 2005-ös launch Xbox 360 hangjára, tudja, miről beszélek.) Az Xbox One ilyen szempontból jó volt, hangtalan gép (mondjuk ronda volt és nagy). Szóval nem gond, ha később jönnek Slim változatok, de ne kelljen addig se elcseszett hűtés, hangos ventilátorok, vagy ki tudja milyen tervezési hibák miatt szívni.

A játéknak soha nincs vége.

(#21) dreampage válasza Neurotoxin (#19) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

A pletykák szerint a PlayStation 5-ben 2TB-os SSD lesz, az Xboxról még semmit nem tudni. Egyedi SSD lesz bennük, sokkal gyorsabb a most használt PC-s megoldásoknál, épp az benne a pláne. Remélhetőleg végre nem kell töltőképernyőket bámulni.

A játéknak soha nincs vége.

(#22) Wesder válasza Neurotoxin (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Ja kicserélheted, de közelében nem lesz a rendes SSD sebességnek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) markknight válasza dreampage (#20) üzenetére


markknight
veterán

Igen, egyetértek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.