Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Hálapénz

Hozzászólások

(#51) Peter1981


Peter1981
csendes tag

Az én sztorim nem a hálapénzhez kapcsolódik szorosan, inkább a magyar orvosok hozzáállásához (tisztelet a kivételnek)
Mivel viszonylag hosszú a történet és sajnos még mindig nincs vége ezért belinkelem a kapcsolódó Indexes fórumot. A 395-ös a kezdő hozzászolás. (érdemes elolvasni a 446-ost is)

[link]

(#53) #61666560 válasza Racecam (#46) üzenetére


#61666560
törölt tag

miert nekem irtad ezt? inkabb finest-nek kellett volna... szerintem o nem olvasta el...

finest-nek:
az lehet hogy egy kezdo tanarneni 70-80-at keres azert mert hulyegyereket tanit, de ajanlom egyszer te is toltsel el egy napot egy ilyen osztallyal... akiket eppen az allatkertbe viszel ott is megvan a feleloseg, hogy kiugrik a gyerek az utra stb... szerinted kit vennenek elo?

egyebkent ha megbetegszik egy ilyen kezdo tanarneni a 70-80000ft-os fizujabol meg van pofaja elfogadni a kedves doktor bacsinak 50000-et?

(#54) finest válasza #53246592 (#44) üzenetére


finest
őstag

Lófütty. De írtam is, h másokét is emelni kéne. Ha a magyar átlag fizu élhető lenne, szerintem ez min. ca. 800 Euró (pl. egy bolti eladó fizuja), akkor nem lenne ekkora felháborodás a nagyobb orvosi fizetések miatt.
Az alacsony bérek által kiszolgáltatottá válik a lakosság, könnyen irányítható, mert annak hisz négyévente, aki többet ígér. Ez az én olvasatomban ilyen egyszerű.

Szóval szerintem a buszsofőrök fizetését is jelentősen kellene emelni, korán kelnek, éjjel-nappal úton vannak, keveset látják a családjukat, nincsenek ünnepnapjaik... Ne értsetek félre én nem propagálom a hálapénzt.
Aki meg nem hiszi el, h kinézik/lenézik egymást az orvosok, nézzen el a legközelebbi rendezvényház parkolójába, ah orvostovábbképzést tartanak, vagy kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét!

kalandor: tökéletesen egyetértünk.


Bad Sector: tanár vagyok, a feleségem is az. Ez a közalkalmazotti bértábla ilyen. Szerintem édeskevés a fizetés. És igen, odaadtam a szülészorvosnak a nyári fizum közel egy harmadát (30k) hálapénznek. Elfogadta. Mondtam, h ezt neki gondoltuk. Azt mondta jó.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#55) Flashcash válasza Kalandor (#52) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez az a probléma amit csak úgy lehet megoldani hogy az orvosok fizetését erősen megemelik. Nem azt mondom hogy angliával egyezzen hiszen itt más az árszínvonal más az ingatlanár de tapasztalattól függően egy magyar bérek között jónak számító 350-600K nettó fizetést meg kellene finanszírozni.

-Ezután indulhatna egy hosszú reklámkampány hogy mindenki tisztában legyen vele mennyit keres minimum egy orvos, itt kéne meggyőzni az emberekkel hogy ne adjanak hálapénzt egy náluk sokszor jobban megfizetett embernek.
-Nem csak jogilag hanem a gyakorlatban is rendezni kéne hogy bűncselekménynek minősüljön minden orvosi beavatkozásért ilyen módon megkövetelt pénz. Példát is kéne statuálni valóban fellépni sok eset ellen.
-További rendezendő probléma a létszám és kapacitáshiány, hiszen hiába jól fizetett az orvos ha a betegek már azért is fizetni kell hogy előrébb vegyék az ellátásban. Ez ellen is tenni kéne valamit a szakembereknek.

Tudom hogy ezek a lépések irreálisnak tűnnek, de csak ilyen jellegű akciók után lehet reménykedni abban, hogy az emberekbe súlykolt korrupt rendszerben bármilyen változás lesz.

Amekkora összegeket itt írsz, gondolom mind elszámolás/adózás nélkül folyik zsebből zsebbe. Lehet hogy megérné kiszámolni hogy mekkora bevételtől esik így el az állam, talán mégis megérné megfizetni a magyar orvosokat.
-----------
Netkoo: Jó látni hogy vannak kivételek. :)

(#56) #61666560 válasza finest (#54) üzenetére


#61666560
törölt tag

es jo volt kiadni azt a 30000-et? vagy lett volna esetleg mas helye is?

(#57) finest válasza #61666560 (#56) üzenetére


finest
őstag

Szerencsére nem volt sok dolga az orvosnak a feleségemmel - könnyen kereste - és olyan boldog voltam, h nem számított. Persze, irtó jó lenne, ha engem is megkennének a szülök, amiért jól érettségizett a csimota stb. Nyilván tudnánk is hova tenni. De nem sajnálom ezt a pénzt. - A szülésben minden benne van, annyi komplikáció lehet, sokkal többet is megérne ennél, h minden ilyen simán menjen. Én ezt jó szívvel adtam.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#58) noizewasher


noizewasher
újonc

Helló mindenki!

Másfél éve végeztem az egyetemen, belgyógyász rezidens vagyok. A nettó fizetésem 1 hónappal ezelőttig 92 e Ft volt, most 12-vel több. Havonta négyszer ügyelek, ami ha munkanapra esik (,akkor reggel 8-tól du 4-ig van ugye a rendes munkaidő) délután 4-től másnap reggel 8-ig tart (16 óra). A hétvégi ügyeletek 24 órásak. Általában, mint a többi szellemi szabadfoglalkozású, napi 10-12 órát töltök benn a munkahelyen, a számítógépes és papír alapú munka ennek közel 2/3-a. A psyches része sem könnyű, a legtöbb ember életében elveszt néhány rokont, ismerőst, barátot, ebben a szakmában pedig ez törvényszerűen elég gyakori (nem az egészségesek járnak orvoshoz, hanem általában az életkorban megszépült, multibeteg, test- és egészségismeretből elégtelenre vizsgázott társadalom). Tisztelet a kivételneknek!!! (Mindazonáltal pedig egyébként a magukat polihisztornak képzelő, kitudja milyen linkeken szerzett tudással büszkélkedő páciensek, akik önmagukban képesek hátráltatni a saját szanálódásukat, okozzák a legtöbb gondot)
Igazából mindenki azt mond amit akar, de konkrétan a cikkíró esetében :hivatalosan nem láthatta volna el a szabadságon lévő orvos a cikkírót, ugyanis mindent adminisztrálni kell és ha kiderül, hogy valaki munkaidőn kívűl, szabadság alatt orvosi tevékenységet vállal, akkor annak akár a kórház, mint munkáltató, de bármely ellenörző hatóság által igen komoly munkajogi következményei lehetnek. Ettől függetlenül nyilván nem etikus, ami történt, de ilyen a világ. Másrészt a hálapénz által az emberek gyakran túlzó elvárásokat mutathatnak (ez igen gyakori). A műtétes szakmák a paraszolvenciában mindig is jobban álltak a nem műtétesekhez képest (eg. hasi sebész vs. tüdőgyógyász)
Más. Kihagytál egy kategóriát :az orvosok döntő része nem várja el a hálapénzt, de ha olyan vki adja, aki megteheti, elteszik (attól még ez megalázó). Talán nincs még egy ilyen szakma, ahol ennyit kellene költeni könyvekre, folyóiratokra, vagy akár eszközökre, 5 évenként az orvostudomány ismeretanyaga megduplázódik, negyede elavul. Korábban a gyógyszercégek fizették a konferenciák egy részét, de most már egyre nehezebb szponzort találni (lásd a közelmúlt eseményeit). Muszáj fejlődni, a betegek nem szenvedhetnek hátrányt elavult tudás miatt.
Jóhéhány nagy koponyát ismerek személyesen, akik (remélhetőleg nem lesz igazuk) azért hagyják el az országot, mert szép lassan a társadalmat szembefordítják velünk, ehhez elég a média triggerelése, utána már megy magától, munkánkat ellehetetlenítik és hadd ne mondjam még...
Egy biztos, mindenki vigyázzon magára, de ha gond van, biztos segítünk, üdv!

[Szerkesztve]

(#60) gerda1000


gerda1000
újonc

Ha már hálapénz, akkor nevezzük máshogy : borravaló, például:
postás, pincér, benzinkutas, pénztáros, pizzafutár satöbbi....

(#61) bambano válasza Vakegérke (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A feladat ugye az, hogy harcoljunk a hálapénz ellen. A harc első pontja, hogy ismerd meg, ki/mi az ellenséged és az mekkora. Na ez (volt) a mostani rendszer rákfenéje, hogy mindenki dumált a hálapénzről, de senkinek még csak nagy vonalakban sem volt fogalma arról, hogy mennyi hálapénzről van szó. Sok? Kevés? Kell-e egyáltalán ellene harcolni? Nem tudtuk.

A vizitdíj elsődleges feladata (bár ezt soha nem mondták ki), az orvosok által összeszedett hálapénz mennyiségének lehető legpontosabb becslése. A vizitdíj nem úgy fogja csökkenteni a hálapénzt, hogy aki ad vizitdíjat, az majd nem ad hálapénzt, ez egy nyilvánvaló mellébeszélés. A vizitdíj úgy fogja csökkenteni a hálapénzt áttételesen, hogy kiderül az államigazgatás számára, hogy adott orvos mennyi hálapénzt kapott, és majd rá lehet szállni apehen, egyebeken keresztül.

Az nem véletlen, hogy ilyen ellenállás van vele szemben, aki komolyan hadakozik ellene, az azért teszi, mert tudja, mire jó és neki mennyire fáj ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) Racecam válasza noizewasher (#58) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem itt senki nincs aki elvitatja, hogy az orvosoknak kevés a fizetése (természetesen a magyar viszonyokhoz képest). A ''nyugati'' példákkal kár dobálózni, mert ezt minden szakma megtehetné.
Rengeteg tanulás, nagyon sok munka, sok lemondás és óriási felelősség.
(Ugye ne felejtsük el, hogy egy orvos honnan indul és mikor éri el a ranglétrán azt a szintet, ahonnan már viszonylag könnyebb.)
De ez még mindig nem magyarázza meg, hogy miért kell elfogadni, mit elfogadni, elvárni, hogy azok az emberek akik becsületesen fizették az egészségbiztosítási járulékukat még további összegeket fizessenek azért, ami jár nekik? :U

Valaki előhozta itt a pincér példát, ez a kedvencem. A világon szinte mindenhol, a borbélynak, pincérnek, pizza futárnak adunk borravalót. Ez egy szinte jelképes, a szolgáltatás eredeti értékéhez képeset egy csekély összeg, ahogy az magyar nevében is van, borravaló.
De sehol a fejlett világon nem adnak az orvosnak. Miért is alakult ez így nálunk? Azért mert az egészségügyben is hiánygazdálkodás volt. Nem mindenki ugyanazt a szolgáltatást kapta, kapja meg. Hiába járna, járt volna mindenkinek. Emiatt aztán igyekezett a legtöbb beteg utólag újra megvásárolni azt ami őt egyébként megillette volna.
Mivel nem jutott mindenkinek. Innentől kezdve egyenes út vezetett oda, hogy lassan mindenki ''megértette'', hogy fizetni kell különben rosszul jársz. Persze így is rosszul jártak sokan, de azt már nem tudták utólag ellenőrizni, hogy fizetés nélkül vajon még rosszabbul is járhattak volna.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#63) bambano válasza Racecam (#62) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) gerda1000


gerda1000
újonc

A GKI szerint, az átlag magyar orvos (45 éves, legalább 2 szakvizsgás) hálapénzbeli juttatása havi 45e FT, ó yeah :C

a jelen : http://www.weborvos.hu/cikk.php?id=96&cid=95685

[Szerkesztve]

(#65) Batman válasza finest (#48) üzenetére


Batman
őstag

Tildy nyereséges EP cikkéhez csak annyit, h látni kéne mitől nyereséges. Jobb lett-e az ellátás a leépítések hatására a kvótarendszerrel, várólistákkal etc. Ja, h a kórházak továbbra is eladósodnak...

Míg régen , több fontos vizsgálatot, viszonylag hamar akár soron kívül is megcsináltak a betegségem és állapototm miatt, most műtét elött kilincselni kellet, hogy ugyan már ne két hónap múlva legyen csak időpont a CT-re engem jövő héten műtenek. :(((

Siralmas , hogy példáuil egy rákos ahol álltalában az idő nagyon fontoss , meg is hallhat még sorra kerül a várolistán. Két hónap egy rákos beteg életében kezelés nélkül sok esetben egyenlő a halállal. :(

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#66) Rive válasza bambano (#61) üzenetére


Rive
veterán

A vizitdíj nem úgy fogja csökkenteni a hálapénzt, hogy aki ad vizitdíjat, az majd nem ad hálapénzt, ez egy nyilvánvaló mellébeszélés.
Nem éppen. A pénz mennyisége nem oszt, nem szoroz: node kétszer fizetni ugyanazért... Szóval attól már sokan húzzák a szájukat.

A gond, hogy ez így csak a helyi dokinál működik. 'Nagyban' nem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67) Batman válasza noizewasher (#58) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

Köszi a válaszod.
Az ellátással kapcolatban annyit, hogy nem azt kértem rajta számon, hogy miért nem ő látott el (mint a cikk-ben is írtam), hanem a viselkedését a hozzáállását. Van itt jelen pár orvos kolléga , szerintem helyeselni fognak, hogy nem természetes dolog, ha műtét után kis idővel belülről fertőzés indul meg az ember testében. Igaz szabin volt, de már azzal az 5-10 perccel, hogy egy szobat odébb jött volna és meglesi a munkáját majd vázolja a helyzetet az ügyeletes kollégának, hogy mis is volt , nem nekem kell a fájdalomtól eltorzult arccal motyogni, hogy mi történt velem a műtét alatt.

Annyit vártam volna tőle, hogy emberséges legyen, valami apró törődést vagy bár mi.
Jelenleg fent áll a veszélye ,hogy ez miatt újra meg kell műteni. Most ,hogy bizzak meg az orvosban, aki eddig le se tojt, vagy most talán mivel látja nagy a baj , lehet elcseszett valamit , most a sarkára fog állni? Őszintén nem szeretném magtudni, remélem holnap mikor felkelek , elmúlt minden és meggyógyultam. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#68) paramedic válasza Racecam (#62) üzenetére


paramedic
aktív tag

Miért más a pincér, pizzafutár?
Mert nekik kevesebbet ''kell'' adni?
Talán kevesebb is a hozzáadott érték, mint egy orvos vagy nővér esetében!
A szakács elkészíti a kajám, a másik kettő, akinek adnom kell...
Szerintem pont ez a demagógia!

Ne adjunk, de sehol se adjunk!
És legfőképpen ne várja el senki! Se orvos, se pincér!

(#69) noizewasher


noizewasher
újonc

Őszintén remélem, hogy nem kell újra operálni téged. Mivel az esetedet nem ismerem, az a gond, hogy részletek híján teljesesen felesleges bármit is mondanom ebben. Az orvos hibázott, mert nem vett tudomást rólad, te meg olyan dolgot vártál el, ami a részedről teljesen jogos, az orvos részéről meg lehet, hogy kétes magyarázatot szülne (de nem biztos). A legjobb lenne, ha túl vagy az egészen, személyesen megkeresnéd, hadd tudjuk meg, hogy miért nem volt rád kiváncsi, mi más dolga volt éppen ?
Ez így lenne fair!

(#70) Racecam válasza paramedic (#68) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tudod mit? Igazad van.

Mégis, én örülök neki, hogy ismerek olyan orvosokat, akik értik, hogy miről beszéltem.
Te pedig menj és hirdesd az igét Angliában vagy Németországban, mert ők még nem ennyire felvilágosultak. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#71) tildy válasza finest (#57) üzenetére


tildy
nagyúr

szülésben minden benne van, annyi komplikáció lehet,
Nemértek egyet, lehetnek komplikációk, de az esetek nagy részében nem kellenek, kellenének , hogy legyenek. Ha természetese módon , nem sietettve mert vár már a következő anyuka a folyosón) , nyugodt an szülhetnének a kismamák , akkor jóval kevesebbszer kerülne sor pl. császárra, satöbbi. A szülés egy természetes folyamat, és ha a nőket nyugodtan hagyják szülni , akkor szinte orvosra nem is nagyon van szükség*.
*:eltekintve a farfekvéses esetektól, az ikerterhességektől, és egyéb ok miatt komplikált szülésektől. 10 nőből általában 8-9 természetes úton is világra tudná hozni gyermekét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Két féle orvos van, az egyik aki elfogadja és elvárja ,hogy megtömjük a zsebét, a másik aki már-már sértőnek tartja a dolgot, és határozottan visszautasítja.

Hülyeség. Egyáltalán nem ilyen egyszerű. Pl. a betegek egy része szintén sértve érzi magát, ha az Ő pénze nem elég jó. Ezt a Kádár rendszerben intézményesítették, kormányszinten kéne fellépni ellene, első lépésben rendbe kéne tenni a bérezést, mert most sem az összeg, sem a elosztás módja nincs rendben. (pl. kórházakban van ahol vállalkozóként dolgoznak az orvosok és teljesítménybérezés van :F)

Egyébként meg az orvos is csak ember, azok között is vannak becsületesek, a többség meg olyan amilyen, ahogy a betegek is ugyanezt az eloszlást mutatják, az orvost is jó érzéssel töltheti el, amikor normális beteggel hozza össze a sors.

A többiztosítós rendszert meg kívánom hogy tapasztald meg, amikor a befizetett pénz jelentős része a biztosító zsebében tűnik el, amikor meg téged kéne ellátni akkor esetleg hagynak megdögleni, mert túl drága lenne meggyógyítani, de hogy kevésbbé szélsőséges esetben sem az ellátás színvonala lesz a szempont, ahogy azt hirdetik, az hótzicher. Hollandiában látványosan megbukott a rendszer, /Moderálva - Race/

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#73) VaniliásRönk válasza Racecam (#70) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Neked is kívánom hogy egy túlhajszolt, megkeseredett orvos rosszul lásson el, és egy életre megnyomorodj, akkor majd esetleg megérted, miért kéne megfizetni (nem túl) az orvosokat, miért kéne hogy vonzó pálya, hivatás legyen.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#74) tildy válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Értjük mi. Aztán így leshetünk ha nem lesz tüdőgyógyász,röntgenes, altatóorvos de nőgyógyászból meg dunát lehet rekeszteni majd.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75) bambano válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miért kellene?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) #61666560 válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


#61666560
törölt tag

hat mit ne mondjak ez nagyon kedves toled...

(#77) VaniliásRönk válasza #61666560 (#76) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez van, én már csak ilyen kedves ember vagyok. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#78) Racecam válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Te beteg vagy? :F

Először is így nem beszélünk senkivel a való életben sem és egy fórumon sem. Azt kívánod, hogy nyomorodjak meg egy életre? Azért ez sem engem minősít azt gondolom, hanem Téged, akár ki is vagy a ''civil életben''. (Ha ezt most nem nekem, hanem egy ''egyszerű'' fórumtársunknak mondtad volna, szó nélkül pihennél 1-2 napot.)

Másodszor: Én nem ezt mondtam pontosan, hogy egy orvos nincs megfizetve, nem azt írtam, hogy rengeteg tanulással lemondással jár, míg valaki eljut erre a szintre? Egyáltalán olvastad amit írtam, vagy csak úgy belémrugsz? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#79) VaniliásRönk válasza Racecam (#78) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Vissza nem olvastam, sorry, de már nagyon unom, hogy mindenki az orvosokat hibáztatja, ahogy írtad is, rengeteg tanulással és óriási felelősséggel párosul ez a szakma, amiről az itt megnyilvánulóknak halvány segédfoglama sincs, én is csak sejtem, én sem vagyok orvos.
#73-as moderálható.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#80) tiv83us válasza Batman (#13) üzenetére


tiv83us
veterán

''Külföldi beszámolóra én is kiváncsi lennék''

Csak a sajat orszagom neveben tudok beszelni. Itt aki halapenzt elfogad es kiderul, illetve ennek fejeben kulonos ellatasban reszesiti a halapenz kozvetitojet, az orvosi engedelye megvonasat vonja maga utan.
Magyarul nem praktizalhat a kedves doktor ur 2-5-10 evig, hanem mehet pincerkedni, vagy foldet turni.
Az mas kerdes, ha egy gyogyult beteg visszater a korhazba es atnyujt egy csokor viragot, vagy esetleg vasarol egy jo uveg bort a dokinak, de egyaltalan nincs elvarva, egyeni dontes.
''Halapenz'', mint ahogy magyarul ertelmezzuk tiltott az USA-ban. /Mondjuk itt meg is vannak fizetve a dokik, es a korhazi szamla is lesz olyan vaskos, hogy elmenjen a kedved a halapenztol :)/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#82) R.Zoli válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igen, ez dúrván hangzott de sajnos a véres valóságtól nem áll távol...

Van egy idézet Németh Lászlótól:

„az orvosnak annyit kell keresnie, hogy ne pénzért kelljen gyógyítania”

(#83) Hebry


Hebry
senior tag

Nővérem orvos, és én rajta keresztűl látom ezeket a dolgokat, na meg persze amit ő elmond.
Szerintem is az első dolognak annak kellene lenni, hogy a fizetésüket megemelik. Hogy miért? Mert emberek élete felől döntenek, és ez akkora felelőség, amit sok ember fel se tud fogni. Ha valamit elront, és meghal miatta valaki, egy életen át kell tükörbe nézni magával.
Az sem egy nyerő dolog, hogy a 8 órás műszak 10-12 óra, de több is lehetne, csak akkor már hazazavarják őket a nővérek, vagy barátok, esetlag család. De persze az se jó, mert akkor másnap korábban kell bemenni, hogy a papírmunkát még befejezze, mert napközben arra nincs idő.
Ja, túlórát nem fizetnek.
Ügyeletet, hogy vállalhas egyéni vállakozónak kell lenned, vagy legalábbis valamilyen vállakozási formában kell működnöd. +könyvelő, adók, stb, stb.
Az egész éltedet erre az elhivatottságra áldozod fel, és még meg sem fizetnek.
Az emberek meg olyanok, hogy sokszor akinek van és tudna adni, az nem ad, a paraszt nénike meg bácsika, meg az utolsó fillérjét is oda akarja adni. (Nem veszi el)
Nem értek egyet a paraszolvenciável. És utálom, ha valakinek tarifája van. Nem adok hálapénzt, sőt még a templomban a persejbe se dobok(ilyen rohadt smucig dög vagyok).

Egy utolső gondolat.
Volt olyan, hogy tesóm felvette a beteget, kezelte, stb... Megírta a zárót, és amikor ada kellett volna adnia a betegnek, a főorvosnő, közölte, hogy ezt majd ő elrendezi... :((

Ne legyen hálapénz, de fizesség meg az orvosokat, a vállalt felelőségüknek megfelelően.

(#84) bambano válasza Hebry (#83) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt szokták modani, hogy mindekinek, aki kocsiba ül, van egy téglája a börtönben. Vagyis minden sofőr emberéletekről is dönt.
A villamosvezető is.
Akik benzinkutat üzemeltetnek, azok is emberéletekről döntenek. Akik a gázvezetékek felügyeleti rendszerét kezelik, azok is. Akik nagy lavór olvadt fémet öntözgetnek a kohászati üzemben, azok is.
Az ovónő ugyan nem öli meg a gyereket, ha nem figyel oda, csak félreneveli egy életre. Ha a paraszt nem mossa meg a tehén tőgyét, mielőtt fejni kezdi, kipusztul a fél város fertőzés miatt.

Van olyan ismerősöm, aki 28 hétvégből 25-öt dolgozott. Az ő munkája is legalább annyira veszélyes, mint egy orvosé.

Miért pont az orvosok fizetését kellene megemelni?
Minden általam eddig látott, ismert állásfelvételi úgy zajlott, hogy beszélgetés, stb, majd a végén elédraknak egy papírt, rajta van, mit kell melózni, mennyi érte a csentó. Ha kevés, nem írod alá. Ha akkori helyzeted szerint jutányos a lé, elfogadható a meló, aláírod. Ez nem csak orvosra igaz, mindenre.

Miért pont az orvosok fizetését kellene megemelni? Mert az orvosok most szivatóágra kerültek 40-50 év istenkedés után? Mert egyszerűen képtelenek vagyunk felfogni, hogy a protekcionista államnak vége? Mert nem akarunk átlendülni onnan, hogy állambácsi fogta a kezünket, állást, nyugdíjat, panellakást adott, oda, hogy nekem kell gondoskodni magamról?

Hát nem. Álljanak be az orvosok a sorba. Kapjon mindenki ugyanannyi szivatást.

Szerk: az pedig, hogy valaki nem jut hozzá időben az életmentő vizsgálatához, az egy nagyon sajnálatos dolog és ezt a hibát ezen a rendszeren belül ki kell javítani. Az, hogy vizsgáló gép áll, valaki meg meghal, az nem elfogadható. Viszont nem keverendő össze az orvos fizetésével.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) finest válasza tildy (#71) üzenetére


finest
őstag

Na, ezt majd megtudod, ha odakerülsz. Természetesen meg lehet szülni otthon is, vagy a kocsiban a kórház felé gond nélkül és remélem így is lesz veled!
A feleségemnek ''könnyű'' dolga volt, nem adódott komplikáció. Viszont sok esetben van, nem csak az orvosok miatt. Szakavatottab fórumozók mondhatnának pontosabb dolgokat, szal csak amit én láttam a feleségemmel egy időben szülők közt:
-elöregedett méhlepény a gyerek nem akart megszületni, viszont a táplálékot, oxigént már nem kapta meg rendesen egy hét túlhordással, végül megindítva 2300g-mal született meg, de jól van.
-elakadt vállak a szülőcsatornában, törött kulcscsont, kierőszakolták, ezt leszámítva egészséges
-klasszikus eset, nyakra tekeredett köldökzsinór, császár, szerencsére ez a baba is jól van.
Hiába okos vlaki, meg tudja, h természetes úton is kijön a baba előbb-utóbb. Látod, ezek az orvoson és a betegen kivülálló dolgok. És ezek nagyon rosszul is végződhettek volna.

bambano: annyira bamba hozzászólásaid vannak, elképesztő! Ez a dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitás szinte minden hozzászólásodban benen van. Ha már ilyen okos vagy, remélem tudod kamatoztatni és gazdag is vagy!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#86) tildy válasza Hebry (#83) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha valamit elront, és meghal miatta valaki, egy életen át kell tükörbe nézni magával.
Ez ugyanúgy igaz pl. az autóbuszsofőrökre, kamionsofőrökre , repülőgéppilótákra is. Az más kérdés, hogy ahhoz talán nem kell annyi tanulás , viszont egyszerre sokkal több ember sorsa múlik rajtuk.

De mondhatnék építésztől kezdve, gépészen át bárkit. Ha ők elrontanak valamit, leomlik egy épület , vagy híd, akkor szerinted ők tükörbe tudnak nézni?

Szóval szerintem felesleges különkiemelni az orvosokat. Mindamellett, hogy én is támogatom a magasabb fizetést részükre, ohne hálapénz.

-------------------------------------------------------------------------
Unokatestvérem orvos, meséli milyen állapotok vannak. 8 órás ügyelet, 6ot fizetnek ki. Meg hasonlók.
------------------------------------------------------------------------

finest: ezért volt ott a csillag. Írtam is, vannak komplikált kivételek .Sőt van olyan eset is, amikor fel nem foghatom, miért nem császároznak , igen ezek a szükséges esetek, amiről te is írsz (barátnőm esete, kinyomták belőle a gyereket, a csaj 3 hétig csak hátrafelé tudott járni!!! ) Remélem nem fogok beletartozni, mivel rettegek az orvosoktól, a kórháztól, engem is majdnem félrekezeltek, párom anyját konkrétan félrekezelték (lumbágó---->rák), nem szívesen bízom rájuk magam. És remélem összejön, hogy szülőházban vagy itthon szülhetek majd.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) bambano válasza finest (#85) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Erre azt mondták, hogy azt nem akarják elhinni, hogy Magyarország egyik megyéjében relatíve alacsony a császározások száma, másik megyéjében meg relatíve magas. Szerintem is hasonlónak kellene lenni a veszélyeztetett terhességek arányának az országban.

Ha a józan ész használata bambaságnak számít, akkor az vagyok. Sem a közgazdasági ismereteim, sem az egészségügyben tapasztalt dolgaim nem akarják velem azt mondatni, hogy továbbra is nyaljuk ki a dokik hátsóját. Én inkább arra szavaznék, hogy valaki térítse őket észhez, véget ért a kiskirályság.

Szerk: téves, nem arról beszélek, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, hanem arról, hogy ha tehenet vesz a szomszéd, azt nem akarom kifizetni neki.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) bambano válasza finest (#85) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt kellene látni, állambácsinak nincs pénze. Tőled meg tőlem veszi el. Tehát lehet tüntetni, hogy emeljük fel az orvosok fizetését, csak akkor ez így nem korrekt. Azt kell mondani a tüntetésen és azt kell a transzparensre írni, hogy tessék a te béredből több adót levonni és azt odaadni az orvosnak. A sztori ilyen egyszerű. Nem ám úgy általában emeljünk bért valamilyen munkakörben (mert nagyjából mindegyikben lehetne, ha volna miből), hanem azt kell mondani, hogy Finest adózó még több adót akar befizetni, most éppen az orvosok javára. Ez a korrekt, gerinces hozzáállás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) Jetbrowse válasza noizewasher (#58) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Végre valaki aki tisztán lát.

Sajnálom ha nem fogalmaztam világosan, de én nem preferálom a hálapénzt. Csupán arról van szó, hogy ha visszautasítja az orvos, és a beteg akkor is csak nyomja a borítékot előbb utóbb elfogadod. Ha erőteljesen visszautasítod, akkor visszájárul sülhet el a dolog, és a beteg megharagszik. Kétélű dolog egy olyan szakmában, ahol a tiéd a szerep hogy irányítsd a beteget a gyógyulás felé, de a beteg közreműködése nélkül ez lehetetlen. Hogy nyersz több bizalmat, ha elfogadod vagy ha nem?
Kívülállóként egyszerű a válasz: nem szabad elfogadni, a beteggel szemben állva már nem olyan egyszerű.

És itt nem a kikényszerített hálapénzről beszélek. Az undorító. Ha ilyet kérne tőlem egy orvos, máshova mennék. Bár az én helyzetem egyszerűbb, tőlem nem kényszerítene senki.

Ellehetetleníteni? Gondold csak el, minden munkahelyen ki lehet csinálni egy kollégát, csak ügyesen kell eljárni. Pl pocskondiázni a főnök előtt, hazudozni, rossz híredet kelteni. Nem kapsz beteget, vagy nem csinálhatsz vizsgálatokat pl, vagy kerek perec megmondják, hogy bizony belőled főorvos soha nem lesz, csak adjunktus.
Csak belefáradsz és otthagyod a bandát, így végül megoldódott, nem bomlasztod többé a csapatot.

Jet

Ui: egyébként a megoldás az lenne, ha jócskán megemelnék a fizetést, ezt mindenki tudtára hoznák, és aki mégis elfogad azt bűntetnék. De ezt már előttem leírták.

(#90) finest válasza bambano (#87) üzenetére


finest
őstag

Te, ezt a hsz-t szinte ugyan így olvastam egy iskolás topikban is tőled, miszerint, aki elvállalta a tanítást annyiért, amennyit adnak, az fogja be! És én is azt mondanám, h fogja be, ha élhető keresetek lennének az országban. Feleslegesen általánosítasz. Sok (ha nem a legtöbb) orvos a közelébe sem jut a hatalmas hálapénzeknek, amit te elképzelsz. Vegyük csak azt, h a klinikákon jóval nagyobb ''hálapénzeket'', tarifákat tesznek zsebre a proffok mint az amúgy hálapénzzel jobban ellátott területeken az orvosok, akikről általában beszélünk, bár erről senki nem szólt eddig. Csak úgy általában szidjuk az orvosokat.
Nem tudom, h miylen kiskirályságról beszélünk? Szerintem már így is eléggé kevés az orvos, ha sokat szívóznak velük, elmegy a maradék is, aki még hivatástudatból robotolt, ahogy a tanárok is elmennek a pályáról. A szinvonal meg oylan lesz, amilyen. Azt hallottad már, h mindenki azt kapja, amit megfizet?
Persze jól lehet az ilyen általánosításokkal hergelni az embereket, talán még magadat is jól felbosszantod feleslegesen.
Én csak azon csodálkozom, h hányan beveszik az állami szektorokból történt pénzelvonások indokait. Hoyg jobb lesz az ellátás, oktatás, ha inzézményeket zárnak be, építenek le, ahelyett, h komoly pénzeket fektetnének be ezekbe.
Az embereket meg, akiket a szegénységükkel tartanak sakkban, egymás ellen hergelik, lassan minden hétre jut egy új társadalmi réteg, akit egy kicsit lehet szidni, tanárok, rendőrök, orvosok etc.







[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#91) bambano válasza Jetbrowse (#89) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A megoldás az lenne, ha az orvosok teljesítményét objektíven mérnék. Pl. külföldi lektorált folyóiratokban megjelenő cikkek száma, hivatkozásjegyzék mérete, általa műtött beteg táppénzes napjainak száma, stb. És aki rosszabb, azt kímeletlenül elzavarni a francba. Csak ugye akinek az elzavarást kellene intézni, annak valószínűleg saját magán kellene kezdeni.

A fizetés meg triviális: ennyi az ajánlat, ha elfogadtad, akkor a fizetésed jó. Nem kevés, nem sok, pont jó. Majd ha tömegesen nem lesz orvos, meg fogják emelni a fizetéseket. Ebben a kérdésben a Londonba költöző orvos jót tesz az egészségüggyel.

Ez egyébként minden szakmára igaz. Ha nem érsz többet a munkaerőpiacon, mert nem akarnak neked többet fizetni, akkor a fizetésed nem kevés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#92) bambano válasza finest (#90) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Örömmel olvasom, hogy valaki emlékszik más topicokra.

A kiskirályság alatt pedig azt értem, hogy az orvos dönt mindenről az egészségügyben, a beteg egyes esetekben ezt elszenvedi, tűri, más esetekben pedig cinkosa lesz és egy ezektől teljesen különálló valaki, az állam, az én zsebemből kifizeti. Nehogy már ne legyen beleszólásom abba, hogy mit bizniszel az orvos magában vagy a beteggel. Minden más esetben lehetőségem van dönteni, hogy mire mennyit költök. Csak pont az egyik legnagyobb kiadási tételben nem szólhatok bele semennyirese?

Ne vicceljünk már.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#93) myria


myria
újonc

Elszomorító,amiket írsz bambanő és egyben nevetséges is... :(
Kutakodj, járj utána dolgoknak és utána magyarázd az igazad... :W :W

(#94) bambano válasza myria (#93) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha már tényekkel nem próbáltál fárasztani, legalább azt ne titkold, mivel nem értessz egyet...

# Hozzászólások
szakmai 0 közösségi 1 piaci 0 (0 apróhirdetés)
# Regisztrált 2007-08-14 23:59, azaz 1 napja -- újonc

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) Solad


Solad
őstag

A halapenz maga, ami mar beitta magat a magyar koztudatba semmikepp sem helyes, de egy tarsadalmilag elfogadott fogalom. Amig a beteg valoban halabol adja, azert mert megelegedett az ellatassal, az az o dolga. Annakidejen amikor fiatalkoromban igen beteg voltam, ugy ereztuk (ereztek a szuleim) hogy valamit adni kell az orvosnak aki megmentette a gyermekuket, mi tobb, ugy tette ezt hogy el a kalappal a hozzaallasa es viselkedese elott.mivel penzt nem volt hajlando elfogadni (valamilyen szinten ennek kellene a normalis reakcionak lennie), mindig viragot vagy nehai nagyapam fafaragvanyait adtuk neki es a novereknek. A koszonet kifejezesenek ezen modjaval abszolut semmi bajom.

Ellenben amikor '99-ben edesanyam korhazba kerult egy kisebb beavatkozasra, olyan eset amit messzemenokis botranyosnak es etikatlannak tartok: Edesanyam a betegfelvetel utan elfoglalta a helyet a korteremben, letette a taskajat az agyra es kiment pisilni. Mikor visszaert a szobaba latja hogy egy feher papir van a taskajan, elkezdte olvasni. most kapaszkodjon meg mindenki, egy arlista szerepelt rajta, tetelesen felsorolva a beavatkozasok es az ertuk ''fizetendo'' halapenz osszege. A labjegyzetben pedig az volt olvashato, hogy foorvosnak a fent megjelolt osszeg ketszerese dukal. Amikor ezt elmeselte kopni.nyelni nem tudtunk. en a magam reszerol a kamarabol is kizaratnam az osszes orvost aki ilyenben reszt vesz, reszt vett.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#96) Jetbrowse válasza bambano (#88) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Te aztán komolyan látod a dolgokat. Nem arról van szó hogy savanyú a szőlő? Pont az ilyen hozzáállás miatt nem szűnik meg a hálapénz.

Keress meg egy baleset sebészt aki most kezdett. Ő mesél neked arról mennyit dolgozik, és ügyel holt fáradtan műt, akár téged. Nem riasztó? Vagy ez természetes? Álljon mindig biztosan a kezében a fúró? Soha ne gennyedjen el egy seb sem? Miközben azon gondolkodik, hogy mindezt mennyiért teszi....
Nem a levegőbe beszélek ott voltam, amikor ügyelet után még végig szegezte a napot, ólomköpenyben, két műtét közt 15 perc pihenővel.

De igazad lehet, nem kell itt senkinek nyalnia semmit, de reklamációt sem fogadunk el. :DD
És az, hogy ha kevesebb orvos lesz több, lesz a fizetés egyszerűen nevetséges. A munka is kevesebb lesz vele? Vagy te is költözöl?

És hogy lehet valamit objektíven mérni, amikor a beteg kéri, hogy rossz a munkahelyén a légkör, ő szeretne 3 hét táppénzt. Vagy nem adsz neki? Kidobod a rendelőből, és megmondod neki, hogy építse csak társadalmat, menjen csak dolgozni. :))
Sírva röhögök.

Jet

[Szerkesztve]

(#97) myria


myria
újonc

''A fizetés meg triviális: ennyi az ajánlat, ha elfogadtad, akkor a fizetésed jó. Nem kevés, nem sok, pont jó. ''.... Csak 1 kérdés:Szerinted tud mást csinálni az orvos/tanár, mint elfogadni, amit bérezés címén szánnak neki?Ne mondd már azt,hogy Te úgy gondolod, hogy ha nem elég, megyek máshova...ezek fix és kötött bérek, sok választásod nincs, mint beletörődni, vagy utazni külföldre.Ez nem pont jó, hanem ennyi van és ez nem a megérdemelt juttatás.
''A kiskirályság alatt pedig azt értem, hogy az orvos dönt mindenről az egészségügyben'': MindenrőlNagyon kevés dologról, és főleg nem a pénzügyi részéről.Tévedsz, nem az orvos dönt, az orvos max. gyógyít, de nem fogja kivenni a zsebedből a pénzt, ha nem akarod odaadni.Ez ennyire egyszerű. :)

(#98) myria


myria
újonc

Persze van a néhány százalék, ezt én sem tagadom.

(#99) bambano válasza myria (#97) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy orvos nyithat magánpraxist, elmehet körzeti orvosnak, mehet külföldre, mehet külföldre hétvégén ügyelni stb.
Ha egyik se felel meg, akkor meg pályát kell változtatni.
Vagy bele kell nyugodni, hogy itt ez ennyi.

A kiskirály orvos dönt arról, melyik gyógyszert kell szedned. Mennyi pótlólagos kezelést és milyet ír fel. Mennyi plusz kezelést hazudik be az oepnek. Mikor enged/küld vissza dolgozni. Beutal-e egy drága vizsgálatra vagy próbálkozik veled. MINDEN az orvoson múlilk, és ennek a MINDENnek az igen nagy része súlyos pénzekbe kerül. Az esetleges elmaradása is kerület súlyos pénzekbe, megnyomorított életekbe.

Eddig számolatlanul öntötték az adóforintjainkat az egészségügy feneketlen kútjába. Ennek idén végeszakadt. VÉGRE.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#100) R.Zoli válasza bambano (#84) üzenetére


R.Zoli
őstag

Sajnálhatod ,hogy már nem moderálhatod a hozzászólásod....Annyi butaságot és olyan általánosításokat írtál le ami nem csak nevetséges de szánalmas is...

Azt szokták modani, hogy mindekinek, aki kocsiba ül, van egy téglája a börtönben. Vagyis minden sofőr emberéletekről is dönt.
A villamosvezető is.
Akik benzinkutat üzemeltetnek, azok is emberéletekről döntenek. Akik a gázvezetékek felügyeleti rendszerét kezelik, azok is. Akik nagy lavór olvadt fémet öntözgetnek a kohászati üzemben, azok is.
Az ovónő ugyan nem öli meg a gyereket, ha nem figyel oda, csak félreneveli egy életre. Ha a paraszt nem mossa meg a tehén tőgyét, mielőtt fejni kezdi, kipusztul a fél város fertőzés miatt.


Tudod ez mind igaz ,csak kicsit vicces ha belegondolsz abba ,hogy mondjuk egy tehén tőgyét megmosni kicsit könnyebb dolog ,mint mondjuk 36 órás ügyelet 35-dik órájában mondjuk pár perc alatt egy akut hasnyámirigy gyulladást vagy akár egy szív infarktust diagnosztizálni.... Az a gond ,hogy tudomást sem akarsz venni arról ,hogy a betegségek és az emberi test működésének megértése nem olyan egyszerű dolog mint a kresz amit bárki el tud sajátítani ha nem fogyatékos... Talán nem véletlen ,hogy a kresz vizsga könyvet ki sem nyitottam vizsga elött mert olyan primitív anyagmennyiség míg egy anatómia szigolatra ha összeszámolnám akkor több ezer óra tanulás volt benne...De egy benzinkutas is biztos több dologra figyel mint egy orvos diagnosztizáláskor... A kihívások komplexitásán van a lényeg, erre kellene rájönnöd...Egy benzinkutas helyett bármikor beállhatsz 1 hét betanulás után és tökéletesen el fogod tudni látni a feladatát...Próbálj meg beállni egy orvos helyére 1 hét után... Arról már nem is akarok beszélni ,hogy egy sürgősségin mondjuk pillanatok alatt kell döntened ,hogy mit teszel és ott nem azt történik mint egy építész irodában ,hogy felhívom a kollégát és megkérdezem neki mi a véleménye erről a megoldásról... A beteg meghal ha nem cselekszel... De nevetséges ,hogy ilyen dolgokról kell magyarázni...

Miért pont az orvosok fizetését kellene megemelni?
Minden általam eddig látott, ismert állásfelvételi úgy zajlott, hogy beszélgetés, stb, majd a végén elédraknak egy papírt, rajta van, mit kell melózni, mennyi érte a csentó. Ha kevés, nem írod alá. Ha akkori helyzeted szerint jutányos a lé, elfogadható a meló, aláírod. Ez nem csak orvosra igaz, mindenre.



Nagyon örülj neki ,hogy egyáltalán még van orvos az országban....Ha így folytatuk akkor akármilyen biztosító jöhet ,mire meglesz az új reform már nem lesz annyi szakorvos az országban ,hogy bárhol is minőségi ellátást kapj...

Miért pont az orvosok fizetését kellene megemelni? Mert az orvosok most szivatóágra kerültek 40-50 év istenkedés után? Mert egyszerűen képtelenek vagyunk felfogni, hogy a protekcionista államnak vége? Mert nem akarunk átlendülni onnan, hogy állambácsi fogta a kezünket, állást, nyugdíjat, panellakást adott, oda, hogy nekem kell gondoskodni magamról?

Ez a kijelentésed úgy ahogy van sértő, pökhendi, igazságtalanul általánosító az orvosokra nézve és ráadásul hülyeség is egy az egyben...A kommunizmus arról szólt régen tudod ,hogy a munkástól kezdve mindenki (még az orvos is) egyenlő volt...Ugye ez lett volna a lényeg...Mi volt nálunk??? Ugye a nem dolgozó munkásaink szépen megkapták a havi bérüket a semmi munkájukért (mert dolgozni nem nagyon dolgozott senki sem) és meg volt a jó kajára és piára való és ez volt a lényeg... Most mért vetítetted le ezt az orvosokra? Ők dolgoztak éppenséggel... Ha nem dolgoztak volna akkor valszeg a lakosság száma nem annyi lenne mint most...Istenkedtek??? Persze... Max. a párttitkárok...Nyugdíj, panellekás??? Valóban ez aztán a kegyetlen luxus...Nyugdíjat kaptak mert dolgoztak, mint minden többi dolgozó állampolgár... Azt hiszem Európában minden fejlett államban van nyugdíj rendszer, de Te ezt irigyled az orvosoktól vagy mi? Panellakás???? Könyörgöm, csak úgy kapott ingyen mint bármely más munkás ember ha párttag volt és jól benyalt valakinek megint csak értelmetlen általánosítás részedről az orvosokra...

Hát nem. Álljanak be az orvosok a sorba. Kapjon mindenki ugyanannyi szivatást

Ezt inkább a politikusainknak mond...Az orvosok az egyik legjobban szivatottak... Ha nem látsz bele nem beszélj ilyeneket...

Szerk: az pedig, hogy valaki nem jut hozzá időben az életmentő vizsgálatához, az egy nagyon sajnálatos dolog és ezt a hibát ezen a rendszeren belül ki kell javítani. Az, hogy vizsgáló gép áll, valaki meg meghal, az nem elfogadható. Viszont nem keverendő össze az orvos fizetésével

Még szerencse ,hogy az nem az orvos hibája a szemedben ,hogy a fizetéséből nem veszi meg a kórház részére a gépeket... Jelen állás szerint affelé haladunk ,hogy ha lesz is midenféle diagmnosztizáló gépünk akkor már csak orvos nem lesz aki azt használja....

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Hálapénz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.