Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Ijk


Ijk
nagyúr

Valóban nem jó ez a mentalitás. Csak az a gond hogy olyan magasak az adóterhek, hogy ha sok vállalkozás nem manipulálna egyszerűen csődbe menne.
Persze van a gazdagabb réteg, akik nyugodtan befizethetnék az adót, de nem teszik. Miért? Mert azt látják hogy nincs értelme, mert mit látnak belőle vissza? Szinte semmit.
Én sem szívesen fizetném be a megkeresett pénzem felét, ha tudnám, hogy egy része a politikusok és egyéb felsővezetők zsebében landol, továbbá, bizonyos rétegek és rokkantnyugdíjasok kapnák meg. Nem fogok azért dolgozni hogy lusta embereket eltartsak. És az a gond hogy nem látom mit tesz értem az állam. Építi az autópályákat az adómból, de ha használni akarom fizetnem kell érte. Azért is fizetem az adót hogy a gyerekem tanulmányait finanszírozzák, erre tandíjat szednek. Duplán fizettetnek meg mindent.

Ha azt látják az emberek, hogy a pénzük jó helyre kerül; adnak, de vissza is kapnak belőle, akkor majd elvárható lesz a becsületesen adózó mentalitás.
Szóval az emberek pénzét a megszorítások idején nem a kormányzati negyedre, meg 4-es metróra kellene költeni, hanem jól felhasználni, és ez pedig igenis a kormány feladata lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.