Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kolosanyi válasza xlife11 (#50) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát az tény, hogy az átlag telefon kifejezetten f*sul szól. Nálam jó ideje szempont a hangzás, ha telefont veszek, így rendre olyan készülékeket birtokoltam, amik kiváltották hangzás tekintetében az azelőtti portable playerem. Nem véletlenül vettem most se Nexus S-t, hiszen az tényleg alkalmas erre, pedig az árából vehettem volna mást is, akár kétmagos csodát is (igaz azt valószínűleg használtan). Viszont sokkal inkább döntő tényező számomra a hangminőség, mint az, hogy hány kihasználatlan processzormag van a specifikációs listán, vagy az, hogy full HD-ban vesz-e fel ugyanolyan rossz (tipikusan mobilos) minőségű videót (persze azért a kamera is fontos, hisz ha meg akarok örökíteni egy pillanatot, akkor valószínűleg nincs nálam a fényképező, így elvárom, hogy elfogadható szintet hozzon a telefon, de csodákat nem várok).

Viszont azért az árért tényleg megérte, annyiért még lehet én is beruháztam volna egyre, kipróbálni, hogy milyen az iOS. Most már mindegy, mert egy jó másfél évig nem akarok mobil eszközt venni. :)

(#52) Matada2.3 válasza kolosanyi (#49) üzenetére


Matada2.3
veterán

Teljes mértékben egyet értek veled (bár ez a 100 az 1ben gyorsan merül.) meg ez még az androidok elött volt. De most így, hogy van defym még így is van értelme (játékok).Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy barátaim segítettek... Összegzésben egyet értek veled :)

Finn the human

(#53) xlife11 válasza kolosanyi (#51) üzenetére


xlife11
senior tag

Nagyon megfogott az iOS, így nyáron tervezek egy iPadet venni, majd ősszel vennék egy 8GB iPhonet, és zenére meghagynám az iPodot, és spóroltam vele kb 20-30k-t.

(#54) vamzi válasza xlife11 (#53) üzenetére


vamzi
őstag

Szifon mellé minek az iPod? :F

(#55) xlife11 válasza vamzi (#54) üzenetére


xlife11
senior tag

Mert akkor elég a 8GB iPhone is, amiből 32GB-os verzió kéne, de az meg 20-30 mátyással drágább.

(#56) vamzi válasza xlife11 (#55) üzenetére


vamzi
őstag

Ja, mert a pod az alapból van. Így értem. Én kényelmetlennek éreznék ennyi kütyüt magamnál. A céges telefon is irritál a privát mellett.

(#57) eszgé100 válasza xlife11 (#55) üzenetére


eszgé100
őstag

20-30-nál biztos többért tudnád elpasszolni a touchot, így kicsit nyersz is rajta, meg csak egy eszközt kell cipelned

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#58) xlife11 válasza eszgé100 (#57) üzenetére


xlife11
senior tag

Csak ez nem most lesz, szerintem ősszel lesz új Touch, ami majd lejjebb nyomja az árát a mostaninak, de addig meg nem lennék meg iOS nélkül.

(#59) eszgé100 válasza xlife11 (#58) üzenetére


eszgé100
őstag

úgy más, elkótyavetyélni persze nem kell :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#60) xlife11 válasza eszgé100 (#59) üzenetére


xlife11
senior tag

Amúgy ez egy 3G példány, mostanában 35-40 körül mennek.

(#61) kolosanyi válasza Matada2.3 (#52) üzenetére


kolosanyi
veterán

Annyira nem is merül gyorsan. ICS-sel csináltam egy mérést, Ginger alatt rossz volt az üzemidő, de érezhetően megnő 4.0 alatt. Szerintem ez már vállalható eredmény, persze nem vethető össze a régi Sony MP4 lejátszómmal (NW-A808), az 4 napig is elment új korában (már csak 2 napig kb), de hát ott nem is volt semmilyen rádiós antenna, meg nem volt 4"-es kijelző. :)

(#53) xlife11
Igen, ez az Apple "életérzés". Akit egyszer megragad... Nekem mondjuk ilyen szempontból szerencsém van, én az összes mai rendszert el tudnám képzelni tartós használatra, szerintem manapság nincs "használhatatlan". Igaz, jelenleg az én szempontjaim szerint a droid felel meg nekem a legjobban, de persze ez változhat. :)

(#62) xlife11 válasza kolosanyi (#61) üzenetére


xlife11
senior tag

Esetleg ha lenne egy iPadem akkor mellé main telefonnak egy Lumia 800-at nagyon szívesen elfogadnék, gyönyörű az a telefon.

(#63) ittakary


ittakary
nagyúr

1) Miért nem tudjátok helyesen írni? :W

iPod! Nem Ipod, meg IPod... ritka idegesítő

2) Az előlap legnagyobb részét a retina kijelző foglalja el (amit már az iPhone 4-ben is megismerhettünk)

Az lehet, hogy megismerhetted, de a Touchod panelje köszönőviszonyban sincs az i4 paneljével... Rosszabbak a színek, és sokkal rosszabbak a betekintési szögek.

3) Vesszőhibák! - könyörgöm, csak be kell másolni wordbe, és azonnal elkezd sikoltozni és kijavít... :N

4) A képeket miért átméretezve töltötted fel?

[ Szerkesztve ]

(#64) xlife11 válasza ittakary (#63) üzenetére


xlife11
senior tag

Az Ipod írásmód nekem is cseszi a szememet.:D Amúgy a Touch meg az i4 panelja csak felbontásban egyezik, a Touch TN paneles, az i4 meg IPS.

(#65) ittakary


ittakary
nagyúr

...lejárt a szerkesztési idő

5) eddigi legnagyobb játék 1.2GB-ot vitt a memóriából

Ez egy szakmai fórum, kérlek legalább itt ne keverd már össze a tárkapacitást és a RAM-ot

6) Cserébe némelyiken szinte már konzolos az élmény, olyan jól kidolgozott és szép.

What? Kidolgozott és szép a mi? Az élmény? Sokkal jobban esne a szemnek egy szép kerek magyar mondat, amiben van minden: alany, állítmány, tárgy stb...

7) Nagyon szeretem, mindent tud, amit akarok csinálni.

Gyönyörű mondat, csak próbáld már meg lefordítani magyarra, hogy mi is értsük :)

[ Szerkesztve ]

(#66) eszgé100 válasza ittakary (#65) üzenetére


eszgé100
őstag

Micsoda nyelvtannáci vagy ;]
Sz.r volt a vacsi, hogy ilyen kötözködős hangulatban vagy?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#67) ittakary válasza eszgé100 (#66) üzenetére


ittakary
nagyúr

Alapvetően csak az "Ipod" szúrta ki a szemem, aztán belekattintottam a cikkbe is... az író legnagyobb bánatára :D

Mondjuk leszarhatja, azokat a dolgokat, amiket írtam, de ne haragudjatok már meg, ha egy magyar fórumon belekötök ezekbe a minden magyarságot nélkülöző mondatokba...

(#68) eszgé100


eszgé100
őstag

Nekem azért tetszett a cikk :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#69) ittakary válasza eszgé100 (#68) üzenetére


ittakary
nagyúr

Rájöttem, tényleg gonosz voltam ezzel a nyelvtan b*ziskodással.

Alapvetően nekem is tetszett a cikk, és semmiképpen sem szeretném elvenni a kolléga kedvét attól, hogy még több ilyet csináljon. Jó olvasni az Apple cuccokról, hogy mennyire szeretik az emberek :)

Én is írnék ezekről, HA meg tudnám fogalmazni azt, amit érzek, amikor használom ezeket (=iPhone, iPad) és HA nem lenne kismillió ilyen blog a neten erről...

(#70) Matada2.3 válasza ittakary (#67) üzenetére


Matada2.3
veterán

nem nem szarom le építő kritika (első cikk és még nem végeztem a gimnáziummal se :DDD) de ezek a nyelvtani hibák a tanáromnak írhatók fel és javítom a cikket 1 perc

Finn the human

(#71) Matada2.3 válasza Matada2.3 (#70) üzenetére


Matada2.3
veterán

Most is pont azon gondolkozom, hogy valami új cikket kéne írnom valami "i" cuccról akár valami elektronikáról. :))

Finn the human

(#72) Hack3er


Hack3er
őstag

Nem kell konvertálni a filmeket ha megveszed az app storeból az avplayer nevű lejátszót, rámásolod itunes-al a filmet és már nézed is, ez a legjobb lejátszó amivel találkoztam. ;)

(#73) Matada2.3 válasza Hack3er (#72) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igaz javítom. :R

Finn the human

(#74) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

jó cikk :U

(#75) Matada2.3 válasza ZeroLimit (#74) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszönöm! :R

Finn the human

(#76) Szabix01


Szabix01
tag

Üdv

Szerintem jo kis cikk lett! :)
Viszont nekem lenne egy olyan kérdésem hogy az akkumulátora ennek a készüléknek vajon hány mAh- lehet? Valaki meg tudná nekem mondani még akkor is ha esetleg nem ide vág a dolog mert más részt nem találtam ehhez a kérdésemhez!
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv Szabix01

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#77) Matada2.3 válasza Szabix01 (#76) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszönöm! :R
950 mAh-s de persze az optimalizálás miatt nagyon nem látszik meg. Pl.: 4 óra legdurvább grafikájú játékot simán kibír.

Finn the human

(#78) electrodoki válasza vicze (#6) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Jobb, ha tudod, hogy azon is akadozik :D Hiába van benne jobb grafikus chip. de ez az android hibája. Mármint Galaxy S-en...

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#79) qwertyqwerty


qwertyqwerty
tag

Sziasztok!
Nekem van egy ipod touch 4g-m 8gb-os 6.1.3 iOS-el! A baj az hogy mindig kilép az alklmazásokbol egy fél perc után és így nem lehet vele semmit csinálni!
Valaki tud rá ötletet?

(#80) Matada2.3 válasza qwertyqwerty (#79) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szerintem egy force resettel vagy esetleg egy újraindítással megoldható lenne a probléma :)

Finn the human

(#81) qwertyqwerty


qwertyqwerty
tag

Ok köszi megpróbálom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.