Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104) zolikaDB válasza inf3rno (#103) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szia!
Elolvasgattam az írásod, meg a hsz-eket is és próbáltam értelmezni.

Ezen utolsó hsz-ed alapján annyira nagyon nem világos nekem minden.

1, Akkor most te ezt a 65 kilót a FODMAP-pal érted el? Illetve mi indokolta, hogy kipróbáld?
2, "Ha csak a fogyás számít, akkor junk fooddal is lehet edzés nélkül fogyni..."
Tehát (most mondok egy baromságot, mert adatokat nem tudok): beverek reggel 10-kor egy mekis óriásvalamit krumplival, ami 900 kalória, 70g ch meg 40g zsír, meg délután egy balatonszeletet, és akkor a napom kijön 1300 kalóriára meg 90g ch-ra és jó is vagyok???
3, "Ha édességet akarok enni, akkor az az ebéd"
Tessék? Ebéd helyett egy tábla milka? Vagy mi?
4, "Jótékony hatása ennek a diétának, hogy a pénztárcám kedveli, mert jóval kevesebbet eszek, mint előtte..."
Most tkp milyen diétáról beszélünk? "Szimpla keveset evésről", vagy a FODMAP vagy mi?
5, "Nem válogatok túlzottan, azt eszek, amit megkívánok..." Ez a fenti diéta magja?
Ne haragudj, de így többször elolvasva nagyjából ez jön le, vagy csak én nem látok a sorok mögé. :DDD
6, "pl. a keménysajtok és a tejszín általában nem gond" - ha szabad belevau, akkor ez valami enyhe laktózintolerancia lehet, ugyanis egy sajtban annak készítése során a tejcukrot felzabálták a bacik, emiatt nem reagálsz rá rosszul. Az, h melyik tej okoz gondot, melyik nem, az függhet attól, h mennyit iszol, vagy épp milyen régen ittál tejeset, meg ki tudja melyik tej mennyire van felhígítva a ráírt infóktól függetlenül.
7, "Ezektől mentesen kb. erőfeszítés nélkül lehet fogyni. Legalábbis én úgy gondolom, hogy mindenkinél ez a helyzet."
AZAZ? :D Mi a titkod, amihez 25 évnyi próbálkozás után jutottál hozzá?
Kikapcsolod, másodlagossá teszed szellemileg az étkezés iránti igényt, és ezek után is annyit eszel, ami éppencsak...? A tested megszokja, és pipa?
Tehát elkezdesz enni adott nap, akkor amikor, és nagyjából 1500kcal-ig eszel, utána csókolom, ennyi volt mára? Ez lehet délben, lehet este 7-kor, de ott az út vége?

Mert az írásodban és korábbi hsz-ekben másnak épp azt mondtad, h azért nem fogy, mert keveset eszik és lelassult az anyagcseréje, a test pedig tartalékol...

Szóval, kicsit tisztázd már a dolgokat, mert én épp kíváncsi vagyok, csak nem értem, mi történt veled, hogy 25 év után pikkpakk leadtad azt a fölösleget, amit 25 évig valszeg nem tudtál, és ehhez még csak nem is sportoltál, nem ettél rostokat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.