Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Egyúttal a mobilnetet is körbekérdezhetnék.
Ilyen drágán ez a szolgáltatás szint elég siralmas.
Magyarország közepén, a BP-Szeged vasútvonalon, lakott terület mellett nincs több helyen. Illetve valahol Cegléd előtt valahol 4G-n fullos jelerősség mellet zéró adatforgalom.
Nagykőrös-Kecskemétig leérve BP nyugatiból az út kb 60%-án van használható szolgáltatás.

Bár ez offtopik.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) YASKATIR válasza Gdi (#1) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Teljesen jo a magyar lefedettseg. Tobbek kozt UK es nemetorszag, ausztria is magyarorszag mogott van. A sebessegrol meg mar ne is beszeljunk, mert az az egyik legjobb a vilagon.

[ Szerkesztve ]

(#3) erer1000


erer1000
őstag

Hol nincs net felmérést végezni az interneten :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) Ted_Beneky válasza erer1000 (#3) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ahol nem töltik ki a kérdőívet, ott nincs net :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5) enginev3.0 válasza YASKATIR (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kis ország előnyei, könnyű lefedni ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) Snowy_owl válasza YASKATIR (#2) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Most voltam Tiroli környéken nagy város. Akiknél voltam pont panaszkodtak a mobilnetre hogy sokszor nem tölti be az oldalakat és lassú. Alcatel modem 4G kapcsolat, közel maximális térerő. Mennie kéne. Megy is viszonylag szépen 10-25mbit le 10mbit fel. Aztán többszöri mérésre már volt amikor 0.xxre csökkent és olyan is, hogy a speedtest még se mukkant, muatatók késleltetés meg se mozdult. Mindezt egy nagy több tízezres városban közel max térerővel.

Másik mobilnet is hasonló. Ott max térerő folyamatosan max de 15mbit le 10 fel.

Két különböző mifis modem két különböző szolgáltató.

És nem a wifi volt a szűk keresztmetszet, mert kábelen is kipróbáltam, mert ezek a szolgáltatós modemek rendelkeznek lan porttal.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#7) orimate86 válasza YASKATIR (#2) üzenetére


orimate86
tag

Gyakorlati oldalról megerősítem. A kábelnet fogalma is elég gyenge. 50/10 vdsl 40 euró, 60/20 kábel is ennyi. Települések között Edge, max szöveges chatre elég, Google maps már kiírja, h nincs net, de nem ritka a teljes szolgáltatás kimaradás km eken keresztül. De tegnap nagyvárosi plázában is csak edge volt. Vodafonenál vagyok. Az Eplus háló amin több mint 100 online szolgáltató élősködik, említésre sem való O2 val az élen.

(#8) Zolik válasza YASKATIR (#2) üzenetére


Zolik
senior tag

magyarországi kistelepülések, erdős részek, m6-os szekszárd pest közötti részen van ahol még térerő sincs!!!!
túrázás közbe rengetegszer jól jött volna a net a térkép miatt és legjobb esetekbe is max edge volt.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ha nincs internetje hogyan töltse ki az online kérdőívet? ;]

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Tegyük fel, hogy ez nem kizárólag egy ócska marketing/reklám fogás.
Abban az esetben megkérdezném a tisztelt marketingest, aki ezt a marhaságot kitalálta, hogy vajon a szupergyors internet projektről hallott-e? vajon azt a hivatalos állami felmérést, amit pontosan ugyanebben a témában csináltak, látta-e? és látta-e az eredményekből összerakott térképet?

ugye-ugye, milyen kínos, mikor kiderül a nagynehezen összetákolt reklámötletről, hogy csak simán tájékozatlanok vagyunk?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Snowy_owl válasza juliabrilke (#9) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nincs csatlakoztatva billentyűzet nyomja meg az F1 gombot.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12) janeszgol válasza Zolik (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól még igazat írt. Amúgy a térerőnél számít az eszköz antennás teljesítményének a minősége is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) #54625216


#54625216
törölt tag

Bárki ellenőrizheti, hogy van-e netje, ha erre a linkre kattint: vanenet.hu :))

(#14) atike


atike
nagyúr

Ha technikailag létrejön a kapcsolat - még ha értékelhetetlen sebességgel is, szakadozva - akkor az már azt jelenti, hogy van net? :F

(#15) enginev3.0 válasza #54625216 (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megnéztem, azt írja, hogy van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) scarabaeus válasza Zolik (#8) üzenetére


scarabaeus
őstag

"túrázás közbe rengetegszer jól jött volna a net a térkép miatt és legjobb esetekbe is max edge volt."

Ezért járkálok én (túra előtt frissített) offline térképpel belföldön és külföldön egyaránt. A szurdokokból, örülök, ha a GPS kilát.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#17) enginev3.0 válasza Zolik (#8) üzenetére


enginev3.0
félisten

M3-on menve is rengetegszer elmegy a net, esetleg 2G van (telekom), és a Hortobágyon át vezető úton is ez a helyzet (meg nem mondom az út nevét)

De ezen kívül millió helyen voltam, jártam ahol nincs semmilyen mobilnet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) arnyekxxx válasza Gdi (#1) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ilyen drágán ez a szolgáltatás szint elég siralmas.

havi 6ezerért (flottában 4300ért) korlátlan mobilnet tényleg olyan drága lenne?

(#19) arnyekxxx válasza Zolik (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

túrázás közbe rengetegszer jól jött volna a net a térkép miatt

offline navigáció? gmapson kívül is van élet....

(#20) Bici válasza arnyekxxx (#19) üzenetére


Bici
félisten

Ha hosszúhétvégén megy az ember, akkor nézni kell közben, hogy mekkora az aktuális forgalom a kék háromszög jelzésen, mert lehet, hogy nem férsz be az erdőbe, annyian vannak. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) Kékes525


Kékes525
félisten

Tessék mondani, ha sehol sincs netem (a telken, a nyaralóban, a nagyszülőknél, a szomszédnál vagy kollégánál), akkor hogyan érjen el az oldalt? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) bambano válasza Kékes525 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

e-magyarország ponton.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Kékes525 válasza bambano (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy gondolod, hogy azok akiknek a környezetében sehol nincs internet ennyire tájékozottak? :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) ZooLLeR válasza #54625216 (#13) üzenetére


ZooLLeR
tag

Nincs.
;]

Farhát eladó.

(#25) Rover623 válasza bambano (#10) üzenetére


Rover623
félisten

"hivatalos állami felmérést" :Y
Az csak jó és hiteles lehet...ha már állami! ;]

primus inter pares

(#26) Rover623 válasza Gdi (#1) üzenetére


Rover623
félisten

:K
Állítólag "fejnehéz" az ország, Bp.-en kívül - kis túlzással - nincs élet...
Megerősítem!
Bp. - Gödöllő viszonylatban a HÉV-en utazva a Vodafone hálózatát használva teljesen jól mérhető, hogy már Mátyásföld környékén akadozik az adatátvitel. Cinkotától pedig teljesen esetleges. Kerepes - Mogyoród - Gödöllő környékén pedig ha nem látsz házakat magad körül, akkor sanszos, hogy még hálózat sincs!

primus inter pares

(#27) nemlehet válasza arnyekxxx (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Hagyjuk már ezt a flottában ennyi meg annyi dolgot.... Igen, flottában minden olcsóbb. Ha a munkahelyed fizeti akkor meg ingyen van. És? Egy csomóan nem akarnak/tudnak belépni flottába ilyen-olyan okból. Szerintem kb milliószor ki lett tárgyalva ez flotta dolog, kezd elég idegesítő lenni, hogy valaki mindig marha bölcsön beböfögi.

Amúgy tényleg nem rossz itthon a lefedettség és ezt nem csak a sztatisztikai maszatolás igazolja. Aki élt mondjuk Bajorországban vagy mondjuk Anglia falusias részén az tudja. Tudom jó lenne, ha a pusztában is lenne net, de azért szerintem ki lehet bírni azt, ha 20 percig csak 2G van iszapszentgilisztás és rákosborzasztó között.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Suker10 válasza bambano (#10) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ez egy szánalmas reklám, semmi több. :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerintem a 10/0.5 is a nincsnet kategoria

(#30) Gdi válasza YASKATIR (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

Na akkor vegyél egy BP-Szeged vonatjegyet, és nézd meg magad.

#18: a minőségéhez képest drága.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#31) YASKATIR válasza Gdi (#30) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Vegyel nekem egy Szingapur - BP repjegyet es akkor megnezem. Egyebkent itt szingapurban is van olyan allomas a west lane-en, ahol a 3G szaguld ilyen fel - egy megabittel, azaz hasznalhatatlan

A fizetesed szar, nem a neted draga, mivel az egesz vilagon magyarorszagon a 3. leggyorsabb a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#32) Gdi válasza YASKATIR (#31) üzenetére


Gdi
senior tag

És a szar fizetésem miatt nincs net ott egy ~109km-es szakasz bő 30 százalékán?
Majd tovább délre egy 85 km-es szakasz negyedén.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#33) YASKATIR válasza Gdi (#32) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Egyetlen olyan orszag, de meg varos sincs a vilagon, ahol 100%-os a lefedettseg. Foleg vonaton... Probalj meg angliaban (akar londonon belul) vonatrol mondjuk HD stream-et nezni, annak orulni fogsz, ha a havi 20 fontodert (9GB-os csomag, szoval meg csak nem is unlimited)tudod hasznalni a whatsapp-ot.

Menj el barmelyik random europai orszagba es hasznald a vonaton a helyi halozatot, vissza fogod sirni a szeged - bp vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#34) -Skylake- válasza juliabrilke (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Elromlott az egere ? Kattintson ide.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) Ghoosty válasza bambano (#10) üzenetére


Ghoosty
őstag

Megnéztem a térképet és némileg fura.
Ahol jelen pillanatban lakunk, (sok-sok éve) azt írja, hogy van üzleti végpont, de biztosan állíthatom, hogy nincs. Ha csak a lehetőségről beszélünk, akkor illene a szomszédban is jelölni.
Hamarosan költözünk és oda ahova költözni fogunk, abban az utcában nincs semmilyen formában vezetékes internet, de jelölve van több végpont. Ha a mikrohullámú net is benne van vagy a mobil net, akkor érthető, de akkor furcsa a jelölés. Ha fixen bekötött antennákról beszélünk, csak kicsit hibás, mert a szántóföldön nincs ilyesmi.

(#37) hallador


hallador
addikt

Magyarországon a mobilnet császár. Pedig én jártam pár helyen, de ha valami, akkor az tényleg jó.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) arnyekxxx válasza nemlehet (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nyilván nem tűnt fel, hogy a flottás árat csak zárójelben tettem oda a publikus kicsit drágább mellé

(#30) Gdi 2017-12-01 15:05:56

#18: a minőségéhez képest drága.

vagy nagyon szar a telefonod vagy nagyon szar helyen élsz mert pont a minösége igencsak jó összeurópai viszonylatban is.

[ Szerkesztve ]

(#39) repvez válasza bambano (#10) üzenetére


repvez
addikt

itt elég jol kirajzolodik,hogy az invitel melyik teroleten van jelen csak ott vannak 30 mbit alatt kivéve a városokat.
szégyen amit az invitel megcsinálhat és ennyire lemaradt a fejlesztésben, de inkább nem is akart mert igy is lenyuzhatta a fogyasztókat a drága szolgáltatással.

a mobilnet is lehet, hogy az élmezőnybe vagyunk, de az is fura, hogy egy nagyváros 4 km es körzetében sik terepen még segélyhivásra sincs gsm hálózat nem hogy 4g, Persze a lakott területen kivül a szántöföldön ott már van , mert nem lkehet kijönni és müszerrel bemérni a jelet és az antennát ujrapozicionálni.

(#40) #33253120 válasza bambano (#10) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Pont azt akartam írni, hogy most kb bármi van, de mivel folyamatban van a Nemzeti Internetfejlesztési program, nem lesz mérvadó a felmérés...

(#41) Gdi válasza arnyekxxx (#38) üzenetére


Gdi
senior tag

Légy szíves a saját életed szarozd, ha valami frusztrál.
Jók ezek a felmérések meg ranglisták, csak az a baj hogy nem azt tapasztalom, hogy teljes mértékben fedik a valóságot. Nem eldugott falukról beszélek valami kihalt területen, hanem elég forgalmas útvonalakról, lakott területekről.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#42) Snowy_owl válasza Gdi (#41) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Milyen telefonod van?

Míg Redmi2-m volt addig az országban elég nehezen ment a navigáció. Emiatt és sok más hiányossága baja miatt vettem egy másikat B20-al azzal nagyon ritkán esett emg az hogy nem volt 4G.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43) azbest válasza Gdi (#41) üzenetére


azbest
félisten

Olyan készülék kell, ami az európai frekvenciakiosztáshoz készült. Ettől persze még valóban léteznek nem lefedett területek.

És valóban, ahogy más is mondta már: álomvilágban élsz, ha azt hiszed ingyen jár végtelen mennyiségű és végtelen gyors internet bárhol. 4-6ezer forint nem sok a korlátlan mobilnetért. Ahol pedig a madár sem jár, olyan környéken külső antennás megoldásra lehet szükség.

#1
Ha már itt tartunk, az utóbbi hónapokban mentem pár kört a szeged-budapest vonalon ([link], [link], [link]). A megoldás a szakadozásra: a béna telefon átugrik 2G-re vagy 3G-re, ha erősebb annak a jele. De azokon sokáig tart átvinni másik toronyra a már élő kapcsolatot (hogy az ip cím és minden megmaradjon), addigra a vonat már megint másik tornyot közelít. 4G-re limitálva viszont a kínai telefonom (vernee thor) is szinte egész úton stabilan adott netet, csupán 2-3 olyan rövidebb szakasz volt, amikor homokórázni kezdett a videóstream, amit néztem utazás közben.

[ Szerkesztve ]

(#44) Gdi válasza Snowy_owl (#42) üzenetére


Gdi
senior tag

Lenovo P70 (ezzel utazok minden nap, van B20), iPhone 4s és Hauwei P9 Lite-tal hasonló tapasztalatom.
Kolléga Redmi 2 Note és most egy újabb telefonjával (nemtudom mi) is hasonló a helyzet.

Van olyan app ami folyamatosan nézi, a hálózattípust és a jelerősséget, plusz esetleg le/feltöltést méreget és ezt térképen szépen prezentálja? :)

A váltás is zavaró tud lenni, és valóban néha lassan talál magára. De van egy olyan szakasz ahol fullos a 4G, de zéró adatforgalom van.

Az erőltetett 4G-t kipróbálom. (Bár egyszer pont 3Gre limitáltam, hasonló ok miatt kíváncsiságból)
Szerk: megnéztem és LTE-re nem tudom erőltetni, csak Auto LTE/3G/GSM, 3G only, Auto 3G/GSM vagy only GSM :(

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#45) azbest válasza Gdi (#44) üzenetére


azbest
félisten

Mivel az első néhány utazáskor nekem is rossz tapasztalatom volt, ezért kezdtem egyre jobban szűkíteni. Előbb csak 2G nélkül, mert a telefon nem tudja, hogy a csomagomban csak 3 és 4G adat van. Aztán mtk segédprogival lte only-ban (mivel az androidos prefer 4g az valójában visszavált ha kedve van). Csak, ahogy a linken írtam, mivel nincs VoLTE hang, ezért hanghívás nem megy 4G / LTE only módban. Volt vagy 10 alkalom, hogy utaztam, szóval volt alkalmam :D

Az a lenovo is mtk chipsetes. Valami varázs számmal a tárcsázóval is előhozható az engineering mód, de egyszerűbb az appal. MTK enginering mode.

MTK settings ->Network selecting -> az a sim -> lte only

Ha vissza akarod csinálni, akkor a legegyszerűbb a normál androidos felületre menni az állításhoz és ott kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#46) #33253120 válasza Gdi (#41) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem kihalt zsákfaluban lakom, Debrecentől 17km-re. Nincs gáz, nincs kábeltv, aszfaltút, de stabil a 4G*, míg az Invitel csak úgy tud mikrohullámot adni, hogy max 4M, de felmondják az előfizut, ha nő egy fa az 5GHz hálózatra, és nem akarnak visszahozni 2.4GHz-s antennát, ami átlátna a fákon.... :)

*S5 minin a Telekom letöltés ennyi:

[ Szerkesztve ]

(#47) Gdi válasza azbest (#45) üzenetére


Gdi
senior tag

Megpróbálom, köszi
Az nem baj, hogy nem tudnak hívni (sőt...), net legyen :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#48) totron válasza YASKATIR (#31) üzenetére


totron
addikt

Aztán mit nem bírsz elvégezni fél megabiten?

(#49) arnyekxxx válasza Gdi (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak jelezném kettőnk közül nem én vagyok a frusztrációtól baromságokat író nick

(#50) arnyekxxx válasza #33253120 (#46) üzenetére


arnyekxxx
veterán

anyáméknál mindhárom szolgáltató olyan, hogy a hanghívás házon belül lutri, a kertből vagy a tetőtérből talán nem szakad meg folyamatosan, de amikor elvittem az lte routert kalandvágyból, simán jött 20/5-ös net telenor simmel

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.