Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) wolfman válasza haddent (#34) üzenetére


wolfman
veterán

az univerzum az adaptáció, a sztori a legtöbben nem kapcsolódik a filmekhez amennyire én tudom.

És itt ezzel a húzással el is tudnak rontani egy adaptációt. Mert a legtöbben nem az univerzumra kíváncsiak, hanem az eredeti történetre. Az univerzumot meg kibővíthetik ismeretanyaggal természetesen, de ha más egy adaptáció története, akkor full értelmetlen az egész!

(#35) Wlac: Igen, lehet kiegészítő történetet is írni, de akkor magának az eredeti műnek kell olyan terjedelmes történetének legyen, hogy az nem fért bele az eredeti médiumba. Amit felhoztál példának Gyűrűk Ura. Volt belőle 3 változat: Mozi, bővített meg rendezőri és az utolsó 3 és fél órásba se fért bele minden ami a könyvekbe történt. Ugyan ez a HP is biztos (nem olvastam). A SW univerzum meg nem tökéletes példa sosem, mert ennek akkora hatalmas az univerzuma, hogy tényleg bármivel ki lehet egészíteni és évekig lehetne bővíteni minden karakter saját történetével.
De például egy PoP-SoD trilógiában nincs más ami érdekelhetne a fő szálon kívül. Itt maga a fő szál a lényeg vagy ha mellékszálat filmesítenek, a nézőknek fingja nem lesz mi a lényege. Vagy amit mondtunk, hogy univerzum megvan, de felrúgják az eredeti történetet is. Na legtöbbször ez szokott lenni! :(

Szóval a lényeg, amit akartam mondani, hogy az univerzum koplexitásától is függ, hogy bővíthető vagy csak a fő szálat kell (érdemes) átültetni.

Az is fő problémaforrás szokott lenni egy adaptációnál, hogy a rendezők, hogy maguknak érezzék a művet, ellenállhatatlan késztetést éreznek arra, hogy az eredeti történetet átírják, belenyúljanak, megkavarják, más szálon vezessék. Nem értem mire jó ez, mert engem konkrétan felb@sz ez a fajta mentalitásuk. Csak gondolom úgy vannak vele, hogy ha nincsenek ezek a belekavarások, akkor egy mezei gamer is meg tudná filmesíteni az adott művet, így önmaguk adnak értelmet a saját munkájuknak, ne legyenek annyira feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.