Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pjotr válasza dorten (#100) üzenetére


Pjotr
senior tag

Tok mindegy hol laksz, ha egy 3 éves telefon tonkreveri mindkettőt a rendszer futtatasaban.

(#102) lugosi válasza Pjotr (#101) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Melyik az a 3 éves telefon amelyik tönkreveri a Xs-t a rendszer futtatásában?

(#103) dorten válasza Pjotr (#101) üzenetére


dorten
tag

Volt minden fele iPhone-om a 2G ota, van is a csaladban i6s, i8 -am is volt a rettenet sz*r iOS 11-el amikor megjelent.

Nem veri tonkre.

Ma mar az Androidos flagship hozza azt az elmenyt mint az iOS, sot.

Nem kell 3 evre visszamenni, nezzunk meg a mai kinalatot. Itt az alap modell 64Gb iXR ugyan abban az arban van mint a P30 Pro 256Gb / Mate 20 Pro 256 Gb / Galaxy S10+ varians es hat nyilvan jobb deal az XR mert tonkreveri mindkettot, ez abbol is latszik hogy uresen konganak az Apple store-ok a legnagyobb plazakban. A Huawei / Samsung annyira meg van verve hogy bizonyos szinu modelleket 2-3 het varakozasra tudnak csak szallitani mert out of stock.

[ Szerkesztve ]

(#105) -Skylake- válasza Pjotr (#101) üzenetére


-Skylake-
addikt

A jovoben ne biciklizz bukosisak nelkul, felteszem epp eleg karosodas erte mar az agyadat. Felelmetes erzes, hogy mikor kimegyek az utcara te szembe johetsz velem. Olyan vagy, mint aki valami idohurokba ragadt olyan '11 kornyeken. Nagyon vacilalok egyebkent, hogy szanjalak vagy sajnaljalak, de mielobbi jobbulast kivanok azert.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#106) tom_87 válasza hmb (#48) üzenetére


tom_87
tag

:R

Köszönöm az infót! Öntészeti ismereteim erősen hiányosak :). A formaféleltolódáson és egy két alap dolgon kívül sajnos volna hova fejlődnöm...

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#107) tom_87 válasza Giovan! (#85) üzenetére


tom_87
tag

Szerintem (ha ez a kameralrendezés marad) épp az Apple veszi át egy bizonyos kínai márka megoldását... Van pár új, akár innovációnak is nevezhető megoldásuk (FaceID), de az utóbbi pár évben inkább a piacot követik és ráadásul pont a kínai trendeket (pl.: kijelző méretnöveléssel, ha a Note szériát nem számoljuk bele; gesztusvezérlés a BB10 OS-ből, stb.). Na persze nem a kínaiakat akarom fényezni, nem kell őket se félteni :).

Nincs is ezzel semmi gond, Steve Jobs is megmondta anno, hogy a jó dolgokat nem szégyen átvenni. Csak ennek megfelelően is kellene a dolgokat kezelni :).

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#108) Noukoum válasza tom_87 (#107) üzenetére


Noukoum
veterán

Alapvetően az arcfelismerő is koppintás, maga a 3d megoldás "egyedi".

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#109) joey04 válasza enginev3.0 (#99) üzenetére


joey04
titán

jó, akkor te buksz megveszed nekem, ha meg én bukom a fogadást, kifizetem az árát. így jó?

[ Szerkesztve ]

(#110) <Lacy85> válasza Pjotr (#101) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Lányom épp 6s-t használ. Még az S8+-omat sem adnám oda érte, nem a mostani droidos telókat. :D

(#111) _CICAFIU_ válasza Pjotr (#94) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Bocsi de ezen jót nevettem:D Ez az innováció:D Mesélj még.

Huawei P30

(#112) .Szaki. válasza _CICAFIU_ (#111) üzenetére


.Szaki.
addikt

Innovációnak nem innováció, a sajnálatos igazság viszont tényleg az, hogy fluidságban az iOS még mindig jobb. Ez pedig a mindennapi használat során ezerszer fontosabb, mint az, hogy mit nevezünk innovációnak. Ez a marketingnél baromi jól hangzik, hogy ez meg az milyen innovatív dolog, ezzel tudják eladni a telefonokat a gyártók, viszont miután megvetted utána az fog a legkevésbé érdekelni, hogy mi innovatív. Az fog érdekelni, hogy megfelelően működik-e. Ebben pedig az iOS még mindig verhetetlen. Én sem örülök neki, de sajnos így van.

(#113) _CICAFIU_ válasza .Szaki. (#112) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Oké csak nem erről írt akinek válaszoltam.... Szó sem volt a két rendszer közti "fluidságról". Szóval nem értem a reakciód. Nem azért mert nincs igazad hanem mert nem erről volt szó.

Huawei P30

(#114) _CICAFIU_ válasza _CICAFIU_ (#113) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

"Ez az innováció, évekkel járnak mindenki előtt" Erre reagáltam most hogy írom megint csak nevetek rajta.:D Tipikus napellenzős ájfon fan. Bocs a dupláért viszont. Szeretném ha valaki megcáfolna hogy a alma innovációként mit tett le az asztalra az elmúlt években a 3d_s arcfelismerésen és a kakiemojikon kívül. A huawei pl olyan kamerát rakott a p30pro-ba ami mobilban eddig nem volt. Lehet jó, lehet rossz de pl ez egy innováció. (Mielőtt bárki írná hogy huawei fan vagyok csak annyit hogy én soha nem tudnák imádni egy műszaki cikket vagy annak a gyártóját. Ha cserére kerül sor azt nézem melyik lenne a jobb nekem és nem érdekel ki gyártja )

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#115) .Szaki. válasza _CICAFIU_ (#114) üzenetére


.Szaki.
addikt

Kicsit összemostam a hozzászólásokat, figyelmetlen voltam. :R Azt hittem egy másikra reagáltál.

Akkor legyen az én hsz-em csak kint általánosságban mindenkihez szólva. :)

[ Szerkesztve ]

(#116) _CICAFIU_ válasza .Szaki. (#115) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

:R

Huawei P30

(#117) nozs23 válasza _CICAFIU_ (#114) üzenetére


nozs23
addikt

Kb. annyit ér a Huawei csodakamerája, mint az arcodat lekövető szarmoji. 3x helyett 5x nagyítást kínál szerintem ettől még nem kell eldobni az agyunkat, de tök jó, hogy van. Mellesleg az Apple volt az első, aki optikai nagyítást kínáló lencsét rakott telefonba. Ezt azóta gyakorlatilag az összes gyártó lemásolta, nagyon helyesen.
Sajnos ezt nem fogja fel a legtöbb gyártó, hogy nem az a lényeg mennyi újdonságot raksz egy készülékbe, hanem hogy azoknak van-e értelme, illetve működnek-e megfelelően.
Az Apple az "if it ain't broke, don't fix it" elvet vallja, illetve sok esetben leszarja az usereket, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#118) _CICAFIU_ válasza nozs23 (#117) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Az utóbbi pár évben mik voltak az innovációk apple részről? Mert erre reagáltam. A p30 kamerája meg jelenleg az egyik legjobb. link Ez az innováció. De ha te is beszűkült látású apple fan vagy akkor vedd úgy hogy nem írtam semmit. :R

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#119) joey04 válasza _CICAFIU_ (#118) üzenetére


joey04
titán

Utóbbi pár évben? Semmi. Ahogy másnál sem. Az utolsó innováció a mobilos piacon az első iPhone volt. A Huawei kamerája meg túlértékelt. Éjszaka nagyon jó, azt leszámítva felveszi vele a versenyt az Apple, Samu, de akár a Xiaomi is is, videóban az első kettő le is veri. Szóval az szimplán egy nagyon jó kamera, ami viszont van a többieknek is.

(#120) nozs23 válasza _CICAFIU_ (#118) üzenetére


nozs23
addikt

Nem a legjobb. Konkrétan kanyarban sincs a minősége az új iPhone-okkal, Pixelekkel összevetve. Funkcionalitásban nyújt többet, mint mások és ennyi. Ez nem innováció.
Nem vagyok beszűkült látású apple fan. Bár tudom, hogy sokan szeretik ezt hinni bárkiről, aki valami pozitív dolgot mer írni az iphoneokról.

(#119) joey04

Éjszaka nagyon jó, azt leszámítva felveszi vele a versenyt az Apple, Samu, de akár a Xiaomi is is

Nem hogy felveszi, hanem simán el is húznak mellette. A MI9 is. Éjszakai mód tényleg szuper rajta, meg a zoom (ha valakinek van igénye 5x zoomra, szerintem a 2-3x praktikusabb). Kár, mert van benne potenciál, ha feleannyit gyúrtak volna szoftveresen a képminőségre, mint a parasztvakító funkciókra, akkor lehetne élvonalban.

[ Szerkesztve ]

(#121) _CICAFIU_ válasza _CICAFIU_ (#118) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Na akkor mégegyszer. Egy szóval sem írtam hogy a legjobb. Azt írtam hogy az egyik legjobb. Tanulj meg szöveget értelmezni szerintem.

Huawei P30

(#122) nozs23 válasza _CICAFIU_ (#121) üzenetére


nozs23
addikt

Ok. Nem is az egyik legjobb. Örülj! :)

(#123) Giovan! válasza nozs23 (#122) üzenetére


Giovan!
addikt

Attól függ. A legjobb 10-be csak befér, akkor meg kijár neki is az "egyik legjobb" jelző szerintem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#124) Atomgeszi válasza .Szaki. (#112) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi az a fluidság? Az, hogy amikor kilépsz az alkalmazásból van egy smooth effekt rajta, ami visszahelyezi az appot az ikonjára? Androidon pedig bezárja úgy ahogy van és egyből a kezdőképernyőre dob?

Most direkt megnéztem pár összehasonlító speed videót. Sehol nem látom ezt a fluidságot(a smooth effektet viszont igen). Az appok sem töltenek be hamarabb egy két (de ez tényleg csak 1-2 app maximum) kivételtől eltekintve.

Pjotr meg le van maradva eléggé. Már 3 éve is egálban voltak az ugyanannyiba kerülő android telók az iphonenal..

Sokan leragadtak valahol az android 4.0 környékén 40 ezer Ft-os ársávban. De már akkor is sokan voltak akik egy 40 ezres android után felbőszülve vettek egy 250 ezerért egy iphonet, és harsogták, hogy fú mennyire szar az android. :D Vicces.
(ezeket most csak úgy általánosságban kérdezem)

(#125) Linkin1994 válasza Atomgeszi (#124) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Nekem s9+-om van és távol van a fluidságtól. Az android 9 javított rajta de távol van a 300k-s telefon kategóriától.S1 óta használok androidos telefont de tény az tény.Az Ios gyorsabb és az Apple supportja bőven tovább tart mint bármelyik androidos gyártóé.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#127) Atomgeszi válasza Linkin1994 (#125) üzenetére


Atomgeszi
veterán

mi9 vs xs max
s10+ vs xs max

Még mindig nem látom a fluidsagot minden esetben. Egy két kivételtől eltekintve.

(#129) joey04 válasza _CICAFIU_ (#121) üzenetére


joey04
titán

Azt írtad ez az innováció. Mi? Hogy egy jó kamera van benne? :D

(#131) sub71 válasza nozs23 (#117) üzenetére


sub71
aktív tag

Az iPhone az optikai nagyításban SEM volt az első, csak max.a marketingben k..va jók ! Itt egy 2007-es hír.... [link] Ha csak a 2005-ös iPad ben nem volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#139) #63534592


#63534592
törölt tag

ez valami undoritó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.