Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) -Skylake- válasza Kamikaze75 (#50) üzenetére


-Skylake-
addikt

+1.
iPhone 5/5S szamomra a top 2 forma all time (a masik a BB z10). Iphone 6+/7+/8+ szerintem abszolut jol nez ki, a kamera is, csak a kava nagy kicsit. iPhone X egy kurvanagy vicc azzal a kameraelrendezessel pl, ami a cikkben van az meg egyenesen sertes. Ez igy ami a cikkben van meg ajtotamasznak is olyan ocsmany, hogy elasnam a kertbe ha vendegek jonnenek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#52) SyMbioTe válasza INGJOKE (#2) üzenetére

Lassan visszatérünk a kiindulóponthoz, vagyis olyan széles lesz a felső "noccs", hogy kávának hívjuk majd :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#53) joey04 válasza Kokzor (#44) üzenetére


joey04
titán

nekem az s10-en kurva zavaró volt a lyuk. akkor inkább legyen nagyobb káva.

(#54) this is life válasza enginev3.0 (#49) üzenetére


this is life
Ármester

Nem ronda hanem csak innovatív :DDD 🙄 , amúgy érthetetlen hogy miért nem kerülhet ha így fog kinézni a XI a kamera a telefon közép vonalába. Bár ott lehet hogy a kamerák össze vesznének az apple logoval ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#55) Kokzor válasza joey04 (#53) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Eddig akik látták a telefonomat, azok megmondták, hogy egyáltalán nem zavaró a kameralyuk. (Direkt rákérdeztem kíváncsiságból.) Amúgy minek káva, ha eltűntetheted a menüben? Főleg AMOLED panel mellett, amin tökéletes a fekete. iPhoneon a noccs, na az zavaró volt. Jó nagy részt elfoglalt fölöslegesen, nem is lehetett szoftveresen eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#56) nozs23 válasza Kokzor (#55) üzenetére


nozs23
addikt

Pont ugyanakkora reszt foglal el a Samsung megoldasa is, mert lehoztak az ertesitosavot, igy lett egy jo nagy holttered. Csak videoknal/játékoknal kapsz tobb hasznos kijelzot. Cserebe van egy gyengebb biometrikus megoldasod. Igazából egyik kivitelezes sem jó, de legalabb mindketto szar. Nekem meg mindig 100x inkabb lyuk vagy notch, mint mechanika. Foleg a periszkopos borzalomtol raz a hideg.

[ Szerkesztve ]

(#57) laci1892


laci1892
senior tag

Steve Jobs forog a sírjában

(#58) -Skylake- válasza this is life (#54) üzenetére


-Skylake-
addikt

"amúgy érthetetlen hogy miért nem kerülhet ha így fog kinézni a XI a kamera a telefon közép vonalába. "

Azert, mert 10bol 10 ember alapbol oda tenne, mivel a szimmetria miatt ott kenyelmes a szemnek, viszont ertelmet vesztene a "Think Different" szlogen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#59) nozs23 válasza -Skylake- (#58) üzenetére


nozs23
addikt

Szemnek lehet hogy ott kenyelmes, de ott taperolod le/takarod ki a legkonyebben.

[ Szerkesztve ]

(#60) joey04 válasza Kokzor (#55) üzenetére


joey04
titán

Lehet, elhiszem, hogy te így látod, én nem. A kávát meg úgy gondoltam, hogy ha nem használ egy gyártó notchot, akkor maradjon pl. Note 9 szinten, és maradjon káva. A csepp alakú notch azért nem jó, mert értelmes arcfelismerő nem fér oda, és egyébként is pont annyira zavaró, mint a notch ha kihúzzuk a tartalmat teljes képernyőre, egy filmben pl teljesen mindegy, hogy mekkora a sziget, mindenképpen zavaró lesz. A motoros megoldások egyrészt több hibalehetőséggel bírnak, másrészt sérülékenyebbek. Egy kiugró kamera egy rossz fogásváltás miatt hamar megadhatja magát pl. könnyebben letörhetjük.

Összegezve nem muszáj notchot alkalmazni, akkor viszont ne (rosszabb) alternatívákat találjanak ki, hanem maradjanak a klasszikus minimál káva mellet, mint a Note 9. Nem is értem a Smsungot, miért ment bele ebbe a lyukba, meg infinity o-u stb displaybe, amikor pont azzal lehetett érvelni mellettük, hogy ők nem ültek fel erre a vonalra. Tartott 1-2 évig, aztán náluk is ott a sziget, lyuk...

(#61) kalimist válasza -Skylake- (#58) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az androidos csodáknak miért eltérő vastagságú az alsó és a felső kerete? A szimmetria jegyében kérdezem. :)

(#62) joey04 válasza kalimist (#61) üzenetére


joey04
titán

ne etesd. mindenhol fikázza az almát, meg a vásárlóit. [link]

(#63) -Skylake- válasza joey04 (#62) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hahaha :D
Na 1 : en az almanak azon tulajdonsagait fikazom, amik szarok.
2: nem a vasarloit fikazom, hanem az iDiota vasarloit.

Kenyelmesen kihagysz olyanokat , hogy mint az idezett topikban is irtam (vagy valamelyik hasonloban, majd kikeresed) , nalunk majdnem mindenki apple tulaj. Tabletbol kizarolag ipadet hasznalok es eszembe nem jutna valtani sem. Nagyjabol 10hsz el feljebb irtam, hogy az i5 forma a legjobb telefonforma kb valaha, ahogy felsoroltam 3 egyeb iphonet ami formara siman 10/10nalam.

Nekem az iDiota emberekkel van bajom, nagy kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#64) -Skylake- válasza kalimist (#61) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem emlekszem, hogy emlitettem volna barmilyen androidos teledont. Ezen az elven (ha mar droid) a mate 20 pro kameraja sem szimmetrikus , mert van olyam tengelye amin nem az. Nyilvan nem ugy ertettem, hogy legyen kozep-kozepen a kamera, ha nem lett volna egyertlemu. De tovabbra sem ertem, hogy jon az iphone XI lehetseges kameraelrendezesehez egy random android telefon elolapja. Ezen az elven egyebkent semmelyik telefon sem szimmetrikus, mert alul nincs beszedhangszoro.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#65) Noukoum


Noukoum
veterán

Igen vicces mikor valaki azt mondja hogy az s10 piciny kivágása zavaróbb mint az a bazi nagy noccs. Az hogy melyik szebb szubjektív, na de a méret. Szemészet..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#66) Kokzor válasza nozs23 (#56) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Magyarul a tartalomfogyasztásnál kapok több hasznos kijelzőt. Egyébként nem ugyanakkora helyet foglal. A kamera mellett bal oldalt, több információ fér ki a fölső sávon. iPhone X-en alig fértek ki a szükséges piktogramok.
Ráadásul annyira kávamentes lett az S10+ így, hogy ezzel a kijelző mérettel nagyon jó a telefon fogása.
A gyengébb biometrikus megoldásról annyit, hogy az arcfelismerő helyett, ott az ujjlenyomatolvasó.
Az iPhone X arcfelismerőjével is csak szenvedtem. Be lett adva az a kamu, hogy csak tanul amikor nem ismer fel. Csak amikor naponta többször kezdett el "tanulni", akkor már idegesítő volt és az ujjlenyomatolvasó már nem volt lehetőség. Szóval részemről, ameddig van egy jó ujjlenyomatolvasó, addig nincs gond.
iPhonenal is a noccsal az a bajom, hogy nem adnak szoftveres lehetőséget az eltűntetésére. Álló nézetben nem zavart, de fekvőben igen. Én képtelen voltam megszokni. Muszáj lenne csökkenteni a méretét, de az Apple ha azt csinálja amit eddig, akkor még 2 évig ugyanez lesz. Mint pl. iPhone 6-8.

(#67) Kokzor válasza joey04 (#60) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nekem viszont tetszik, hogy eltűnt a káva és ezt nem csak azért mondom, mert S10+ vettem. Volt eddig sok Samsungom, de ez az első ami igazán tetszik. A Note 9, S9+ nekem már kicsit régiesnek hat, ez mellett. Kellett a dizájnváltás. Pont ezért is vállalták be, ezt a megoldást.
Ugyanazzal a régi minimál kávás dizájnnal, már nem lett volna annyira kelendő az új mobiljuk. Nem szívesen váltanak az emberek olyan mobilra, ami ugyanúgy néz ki mint az előző.

(#68) joey04 válasza Kokzor (#67) üzenetére


joey04
titán

Elbeszélünk egymás mellett, duplán. :D

nem mondom, hogy neked azt kell vallanod, hogy ronda. ki is emeltem az első kommentben, hogy szubjektív. Aztán amikor írtad, hogy csak képeken gáz, akkor mondtam, hogy NEKEM élőben nagyon zavaró volt.

A másik, hogy a samu pont építhetett volna erre, mert mindenhonnan a dicséretet kapta, hogy minimális kávával és notch nélkül hozza ki a modelleket, és nincs szüksége egyéb trükkökre sem. Erre az s10 szériába beletették a hulladék (jó, ez erős, mondjuk úgy, hogy a klasszikusnál gyengébb) ujjlenyomat-olvasót, kilyukasztották a kijelzőt. letarolhatta volna a piacot a konzervatív hozzáállásával. Aztán jött a Fold gigszer. Ez az egész nekem nagyon olyan, hogy a samu kapkod, mert befosott a huaweitől.

(#69) Kokzor válasza joey04 (#68) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Részemről az nem volt véletlen. Van olyan gondolatmenet, amibe inkább nem megyek bele.
Egyébként a hulladék jelző, nem erős hanem röhelyes. Teljesen jó a sebessége, jönnek hozzá a frissítések. A napokban is jött hozzá frissítés. Ahhoz képest, hogy a Face ID az elején tényleg mennyire borzalom volt, ez mérföldekkel jobb. Persze te nem tudhatod, mert nem használod. Csak arról tudsz véleményt alkotni, amit láttál valamelyik boltban pár percig.
A konzervatív hozzáállásba rokkannak bele a korábbi nagy gyártók. Sony, LG mobilos üzletága is csak viszi a pénzt. HTC meg már most mehetne csődbe. De egyszerűbb szép lassan leépíteni a céget.
A Foldról meg kár beszélni, egy béta cucc, amit ki se kellett volna adni.

(#70) joey04 válasza Kokzor (#69) üzenetére


joey04
titán

követem az összes az általam érdekesnek vélt készülék topikját (s10, mate 20 pro, p30 pro, mi9, mix3, max3, poco, stb), és nekem máshogy jönnek le a dolgok, de így szép az élet. Akkor más következtetést vontunk le. :R

[ Szerkesztve ]

(#71) Kokzor válasza joey04 (#70) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Tudod, a topik olvasás nem egyenlő a használattal. Többnyire csak panaszkodni járnak a topikokba az emberek, vagy tokot választani. Csak kevesen osztják meg azt, ha minden rendben van. Mert az magától értetődő dolog.

(#72) nozs23 válasza Kokzor (#66) üzenetére


nozs23
addikt

Magyarul a tartalomfogyasztásnál kapok több hasznos kijelzőt.

A bongeszes, közösségi oldalak hasznalata is tartalomfogyasztas, es sokkal gyakoribb, mint a video vagy jatek. Itt nem kapsz tobb feluletet ahogy azt korabban is irtam.

iPhone X-en alig fértek ki a szükséges piktogramok.

Ez csak netto hulyeseg. Pont annyi ikon van kint kenyelmesen, mint a notch nelkuli iphoneokon. Nem tudom hasznaltal-e iOS-t, de itt nem hasznalja a rendszer ertesitesre ezt a savot. Ráadásul intelligensen ki is is hasznalja a notchot, pl. Hivaskor, navigalaskor, stb.

A gyengébb biometrikus megoldásról annyit, hogy az arcfelismerő helyett, ott az ujjlenyomatolvasó.

Felreertettel. Az ujjlenyomatolvasora gondoltam, mikor azt irtam, hogy gyengebb megoldas. Csak ird be az S10 topic keresojebe, kb. minden tulaj panaszkodott ra egy ponton csak megtanultak vele egyutt elni. Ekkora kaosz soha nem volt a FaceID korul.

Egyik megoldas sem tökéletes sajnos. Meggyozni nem fogjuk egymast.

(#73) Kokzor válasza nozs23 (#72) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Szerintem többet használtam iOS-t mint te. Egészen az első generációs iPod Touchtól iPhone X-ig.
A többi része is baromság amit írsz.
Ahogy korábban említettem, az ujjlenyomatót folyamatosan frissítik. Sokan meg arra is képtelenek, hogy több szögből regisztrálják az ujjlenyomatukat. A Face ID körül meg nagyobb káosz volt, csak beadták a vásárlóknak a tanulós bullshitet. Egy időben arról is volt hír, hogy egyes készülékek gyengébb arcfelismerő rendszert kaptak. (Még a gyártás elején az iPhone X-nél.)
Jó pár ember képtelen volt lehúzni az iPhoneról a gyári fóliát és nem tudták miért nem szól rendesen a hangszóró. Szóval ennyit a fórumról.
Térjünk vissza erre a beszélgetésre akkor, ha az álatalam említett készülékeket használod is napi rendszerességgel. Nem csak távolról nézegeted.

(#74) nozs23 válasza Kokzor (#73) üzenetére


nozs23
addikt

Megis olyanokat irsz sajnos, amibol arra kovetkeztetek, hogy amit irsz nem igaz. Sajnos a stilusod is elert egy pontot, ahonnan mar nem fogok reagalni. :( Hasznald egeszseggel az S10-ed, remek keszulek.

(#75) joey04 válasza Kokzor (#73) üzenetére


joey04
titán

Na, ez valóban konkrétan hamis tények közlése, a valóság elferdítése. A Face ID pont úgy működött már X-en is az első szoftverrel, mint most Xs-en. Ez is tapasztalat. Én 3G óta használok iOS-t, de nem tudom, hogy ez mennyire számít. szvsz semennyire. Az új modellen valamivel gyorsabb a face id, de nem a szenzorok javultak, hanem a soc gyorsabban dolgozik.

(#76) Kokzor válasza nozs23 (#74) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Szerintem még eléggé visszafogtam magam. Aki meg ismer a való életben, az tudja, hogy a hazudozás nem az én területem. Szóval részedről ez a következtetés gusztustalan. Csak azért, mert te soha nem használtad ezeket a készülékeket.
Egyébként én is le szeretném zárni veled a témát. Nem ezzel akarom eltölteni a hétvégét.

(#77) Kokzor válasza joey04 (#75) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Mint ahogy mondtam ez a saját tapasztalatom. Nem fogom azt írni, hogy jól működött nálam, amikor nem. Ebben nincs semmi valóság elferdítése. XS-ről nem tudok nyilatkozni, mert nem használtam.

Viszont tényleg nem ezzel akarom tölteni a hétvégét, hogy egy fórumlakóval vitázzak. Lehet, hogy neked ez jó és nincs más dolgod, de nekem marhára nem kell ez a beszélgetés. Főleg olyanokkal akik lehazugoznak. (A további topikokban sem.)

[ Szerkesztve ]

(#78) joey04 válasza Kokzor (#77) üzenetére


joey04
titán

Nekem AZ a saját tapasztalatom amit leírtam. Vitázni meg nem vitázok, ha látom, hogy értelmetlen irányba megy a beszélgetés, akkor elhagyom a terepet. Mondjuk ha beugrott volna a neved a konzolos topikokból, (vagy cpu-s, már nem tudom mi rémlett fel) akkor hozzád sem szóltam volna. Mert ugye alapvetően te szólítottál meg, ezt ne felejtsük. Na, akkor kellemes hétvégét. :R

[ Szerkesztve ]

(#79) Kokzor válasza joey04 (#78) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ahogy több topikban is megszólítottál te is engem. Csak nem reagáltam. Furcsálltam is.
Viszont kívánom.

(#80) joey04 válasza Kokzor (#79) üzenetére


joey04
titán

ja csak én nem vágtam oda, hogy minek vitázok "fórumlakóval hétvégén". ha már én kezdeményeztem... na tényleg kellemes kikapcsolódást.

[ Szerkesztve ]

(#81) Kokzor válasza joey04 (#80) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Mert ez már azzá vált. Teljesen fölöselegesen. De ha idézel, idézz pontosan. :) Én nem vitát kezdeményeztem, hanem beszélgetést, de az nekünk soha nem fog összejönni. Ebben gondolom egyetértesz.

[ Szerkesztve ]

(#82) joey04 válasza Kokzor (#81) üzenetére


joey04
titán

javítva. btw még mindig itt vagy. én ráérek, szar a meccs és estig egyedül vagyok. neked lenne jobb dolgod elvileg. :) btw nekem csak véletlen, hogy szabadnap a hétvége, engem ez annyira nem mozgat meg. a stílusod és világnézeted miatt valóban nem, ebben tehát tényleg egyetérthetünk. btw neked mi volt a korábbi reged? :) lehet privátban is, hogy ne offoljunk.

[ Szerkesztve ]

(#83) Kokzor válasza joey04 (#82) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Kezdőlap a mobilarena, jelzi ha írsz. Felvételről megy a Forma 1, sok a pályamunka. Leclerc a falban kötött ki. :(((
Nincs korábbi reg.

[ Szerkesztve ]

(#84) joey04 válasza Kokzor (#83) üzenetére


joey04
titán

na, akkor nem lövöm le a poént, én már láttam. (f1)

[ Szerkesztve ]

(#85) Giovan! válasza nozs23 (#72) üzenetére


Giovan!
addikt

Néztem is hogy miről beszél a kolléga. Androidon tényleg tele van okádva mindennel az a sáv, de ő elvileg évekig használt iPhonet (mintha ez számítana bármit is), szóval tudnia kellene, hogy mi iOS-en a dörgés. Na mindegy, mindig mindenhol vannak ilyen szakértők, el kell ezt engedni.

A cikkhez: ez a kameraelrendezés még mindig otromba, de ezt legalább nem koppintják majd le a keleti márkák. Legalábbis remélem, ennél kb. minden jobban néz ki.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#86) Kokzor válasza Giovan! (#85) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Én nem mondtam, hogy iPhoneon fönt van értesítés. Hanem a fönti piktogramok vannak odanyomva a maradék helyre. Csak ez jól ki lett forgatva. Egyébként régen a hálózatot is jelezte fönt, arra nem maradt hely.

[ Szerkesztve ]

(#87) this is life válasza -Skylake- (#58) üzenetére


this is life
Ármester

A középvonalba elhelyezett kamera másik elönye, hogy a stabilan tartás fényképezéskor könnyeb ha a kamera a tengelyen helyezkedik el . Ha pedig éreztetni akarják a különbséget ,küllöncséget akkor rakját egyenként a sarkokba a kamerát és a vakut , eddig senki sem csinált olyat . ;]
Lenne egy ok amiért a sarokba került a kamera, ha középen lenne kevésbé lenne látványos közvetlenül alatta az alma logo :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#88) #96302336


#96302336
törölt tag

(#89) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

$1,999 ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#90) enginev3.0 válasza hombre[EU] (#89) üzenetére


enginev3.0
félisten

+ A Világ első 3 kamerás telefonja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#91) joey04 válasza enginev3.0 (#90) üzenetére


joey04
titán

?

(#92) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Hát ez nagyon ronda lesz ha tényleg így fog kinézni.

Huawei P30

(#93) enginev3.0 válasza joey04 (#91) üzenetére


enginev3.0
félisten

Apple így adja majd el :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#94) Pjotr válasza HarleyCustom (#19) üzenetére


Pjotr
senior tag

Fogj 50000 Ft-ot, végy egy 6S-t és megtudod milyennek kellene lenni egy flagshipnek ma 300.000-ért android vonalon. Ez az innováció, évekkel járnak mindenki előtt. És még azt mondják megfizethetetlen. Mate20P után mondom. Nem a csillvill funkciók a lényeg, nem terelik el a figyelmet sokáig a temérdek bosszantó hibáról.

[ Szerkesztve ]

(#95) -Skylake- válasza Pjotr (#94) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ez az innováció, évekkel járnak mindenki előtt."

Aha.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#96) kali válasza -Skylake- (#95) üzenetére


kali
legenda

Pedig évekkel jár minden más gyártó előtt az Apple ... árazásban!
Hiába jönnek néhányan, hogy de a Samsung, Huawei.-..stb. is drága, még mindig nem annyira, sőt, amellett alapban dupla tárahelyet...stb. adnak, mint az Apple.

6s Plus-szom volt, amikor az csúcsnak számított, a 6s-t már akkor is kukáztam volna azon gyengeségeiért, amikkel a Plus verzió ellenében bírt (OIS hiánya, gyenge akkumulátoros üzemidő, kijelző alacsonyabb felbontása...stb.).

[ Szerkesztve ]

(#97) joey04 válasza enginev3.0 (#93) üzenetére


joey04
titán

Fogadunk egy új iPhone modellben?

(#98) -Skylake- válasza kali (#96) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ja hat arban nyilvan, de a kollega itt valami mast hallucinalt ossze szerintem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#99) enginev3.0 válasza joey04 (#97) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs szükségem iphonera :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#100) dorten válasza Pjotr (#94) üzenetére


dorten
tag

Hat nem tudom hogy mirol beszelsz.

Kulfoldon ahol lakom, mind a ketto hivatalos boltbol:

Mate 20 Pro 128Gb/6Gb Ram varians, ajandek autos toltovel, 10k mah akkuval, kijelzo vedo foliaval, 2db tokkal, bluetooth hangszoroval, Huawei fitness banddel: a mai arfolyamon atszamolva 209 334 Huf

Ezt es egy P30 Pro-t vettunk, amelle is jart ajandekcsomag, le is fenykepeztem a pultra kipakolva a nagy kupacot, nem a levegobe beszelek.

iPhone XS 64 Gb alap modell semmivel: 350 057 Huf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.