Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Jöhetnek a hozzászólások :)

(#2) Doze válasza II.Démonlord (#1) üzenetére


Doze
aktív tag

Ahogy nézem ez nem grafikus, ugyanis grafikus "okos" számológépeket nem engedtek nálunk vizsgán/Zh-n...sőt volt hogy semmilyen számológépet nem engedtek :U

Nekem Casio volt, megvan mai napig, kiszolgálta a középsulit+egyetemet is

(#3) kemotox


kemotox
addikt

MARK I PRO-t volt szerencsém élőben látni és használni, elég érdekes:D
Én középsuliban egy SHARP EL-W531H-t nyúztam, nagyon szerettem. Így mikor le kellet cserélni egyetemen (kellet, hogy tudjon komplex számokkal számolni), a nagy testvérét választottam, az EL-W506-ot. Utóbbi 8-9 ezer forint volt, míg előbbit 7 ezerért lehet megkapni a gugli szerint. (Ha esetleg később neked is fog kelleni, hogy tudjon komplexül, akkor lehet megéri már most megvenni azt, mert nem sokkal drágább)
Persze a régi SHARP is megvan még, azt itthonra használom, mikor egy játékban ki kell számolni, hogy a +35% sebzés -24% védéssel és +14 tűz sebzéssel végülis mennyi lesz legvégül :D Na a lényeg, hogy még mindig szuperál. Egyszer vagy kétszer cseréltem benne elemet több év alatt, és elég sokat használom.

(#4) Ellia


Ellia
addikt

Én közel 10 éve használok egy Casio fx-82MS típusú gépet, talán elemet is csak egyszer cseréltem. kicsit kopottas de na, tökéletesen működik és szerintem fog is még.

Arra figyelj - hogyha egyetemre kell - hogy nem csípik a programozható dolgokat meg a hasonlókat. Illetve nagyban megkönnyíted a dolgodat, ha tud mátrixot számolni :)

[ Szerkesztve ]

(#5) matej013


matej013
csendes tag

A Sky-nak is elég jó számológépei vannak, ráadásul 2000 Ft-nál nem szokott többe kerülni, és minden van rajta, sőt olyan funkciói is vannak, amit egyetemen egyáltalán nem fogsz használni. :) És 2 db AAA-s elemmel működik. :DDD

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#6) e=mc²


e=mc²
őstag

En csak Sharpot tudok ajanlani.

Kozepiskolat es egyetemet vegig egy ilyennel vittem, es szamomra tokeletes volt.

Kb. 13 eve vettem 4e Ft-ert egy papirboltban, es azota talan ketszer csereltem benne elemet.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#7) mrlt


mrlt
tag

Egy olcsóbb Texas Instruments

De ha erre spórolsz egy kicsit, akkor soha nem fogsz unatkozni, van rá egy csomó játék még Doom is :)

Go Pack Go!

(#8) matej013 válasza mrlt (#7) üzenetére


matej013
csendes tag

Na ne! :C

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, felejts el szépen mindent, ha számológépet akarsz, Casio! ha kell a komplex számok ismerete, akkor picit több, ha nem kell(márpedig nem hiszem, hogy nálatok kellene), akkor spórolhatsz pár ezret. FX szériát ajánlom, 5k - 6k - 7k - 8k

nekem a pár évvel ezelőtti fx 570es széria van, imádom, végigasszisztált 4 évet a villanykaron, remek darab. arról nem is beszélve, hogy 100 emberből 80-nál ilyen volt, a maradék 10 valami selejt Sharp, az ősellenség, az utolsó 10 pedig valami random gép, vagy a régi józsefvárosi piacon kapható 800 forintos hulladék, ami valami csoda folytán képes volt helyesen komplex számokkal dolgozni.

ui.:

a Texas Instruments gépeivel nincs tapasztalatom, itthon ritka, de gyanítom, hogy jó. a Sharpok se rosszak, ez ilyen Auid-BMW-Mercedes vita, de a brutálisan nagy Casio arány, és a saját tapasztalataim alapján utóbbit könnyebb használni, szerintem logikusabb.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) djculture válasza hoffman_ (#9) üzenetére


djculture
félisten

SHARP EL-W506X-SLmi a probléma? Vagy divat fikázni sharpot? 8-9 körüli típusok szerintem mindent tudnak meg tartósabbak is mint a CASIO.
Nekem valami 15 éves sharp van a tudományos számológép funkciója mellett 12 nyelven fordit oda vissza.

Szerk: Na az már más téma, akkor csak eljutottunk odaig hogy nem csak a casio a jó..

[ Szerkesztve ]

(#11) hoffman_ válasza djculture (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az, hogy Sharp ;]

ez pusztán hitvita. én, ha a kezembe kapok egy Sharpot, akkor megőszülök, mire tudom használni normálisan, gyanítom, hogy ez visszafele is ugyanígy működik. teljesen objektív a használati rutinomra tekintettel nem lehetek, de szerintem, illetve jó néhány sokat pötyögő barátom szerint a Casio talán logikusabban működik. ezt döntse el ki-ki maga : )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Hét éve nyúzok egy SHARP EL531WH-WH típusú számológépet, bírja a strapát és eddig tudott mindent, ami kellett nekem. Pár hete vettem öcsémnek az új változatát (531XH-WH) és ha legközelebb vennék, újra ezt venném.

SHARP TV is van kettő itthon - a hitvitához hozzászólva ;] illetve egy Samsung is, de a Sharpoknak fényévekkel szebb színei vannak :P

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13) CloZee


CloZee
aktív tag

Kb 9-10 éve használom ezt a Casio-t. Nincs olyan, amibe ne könnyítené meg a dolgod. Előnye, hogy nem tudsz bele írni semmit, így vizsgán kötelesek engedni meg mindenhol. Viszont lehet vele szinuszozni meg egyéb finomságok

[ Szerkesztve ]

(#14) kemotox válasza CloZee (#13) üzenetére


kemotox
addikt

Egyetem azért már lehet kicsit több kell, mint a "szinuszozás" :D

(#15) e=mc² válasza hoffman_ (#11) üzenetére


e=mc²
őstag

Attol meg, hogy valami szamodra logikusabb nem feltetlenul masnak is.

Lehet itt "hitvitazni", de nincs ertelme, mert ugyis emberunk bemegy a legkozelebbi Tesco/Auchan/papirbolt komboba es vesz egy 2,5k-s Sencort.

Ambulimax Provider

(#16) hoffman_ válasza e=mc² (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

valószínűleg ezt bizonyítja az 1:10 arány is a tulajok körében. nem hinném, hogy ennyi építő hsz után venne egy sencort, pláne 2,5k-t kidobna rá, annyiért már lassan van minőségi cucc is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Nem szeretnék valami gagyi Kínában készültet venni (igen, tudom, hogy szinte az összes ott készül :D )

Viszont köszönöm az eddigi tanácsokat. :R

(#18) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Én a napokban vettem Casio FX-82ES Plust, mert a 8 éves kínai piacos tudományos már kezdett kicsit bizonytalanul működni.
Tescoban a kiárusításos cuccoknál volt kemény 1990 Ft-ért. Asszem jó vétel volt. :DDD

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#19) 426os válasza Mulderpapa (#18) üzenetére


426os
őstag

Annyiért nagyon jó. Én egyetem elején (3 éve) 6k-ért vettem egy FX-991ES-t. Tökéletes, mindent tud, egyszerű kezelni, ráadásul a napelem miatt valszeg elemet sem kell majd benne cserélnem egy ideig. A Complex számos része nagyon sokat segített már nekem, sokan kérik is kölcsön emiatt. De emellett tud pl mátrixokkal műveleteket végezni, és még nagyon sok mást is. Én is Casio-t ajánlok mindenképpen, akár az FX-82ES-t, annak a tudása is elég lehet egyetemre. Sokkal logikusabb a kezelése mint a Sharpoknak, amiket az embereknél látok.

.

(#20) RazorShark


RazorShark
csendes tag

Casio fx570es plus, talán 3-4k volt a tescoban :)

-by the order of Sithis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.