Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Nem vakítás ez, hozzáadott értéket képvisel szerintem. Mi szeretjük a családban...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Luck Dragon

Szép kütyü, szívesen megnézném élőben is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) tntmax


tntmax
aktív tag

Egyszerűen megfogalmazva:
- ambilight rulez.
- 3d sux.
- hdr sux.

(#4) krx21 válasza tntmax (#3) üzenetére


krx21
nagyúr

A HDR-t tudja...

(#5) AXisBOLD válasza b. (#1) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem tudom, hogy ez most irónia vagy tapasztalat, nem volt még ilyen TV-m, de az Ambilight miatt hajlandó lennék több kompromisszumra is (mondjuk nem a 9-es szériánál, itt kevés ilyen lehet).

Aurea mediocritas

(#6) Lacok válasza krx21 (#4) üzenetére


Lacok
őstag

"A 4K felbontású, HDR támogatású modell az Android TV smart rendszerre épül, amelyet most már kiegészítettek a Google Assistant támogatással is. "

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) b. válasza AXisBOLD (#5) üzenetére


b.
félisten

Tapasztalat. :) nekem már régóta az van, több modell is volt már nálam.Jelenleg is 2 Tv-m van, egy 4 K Samu és egy régebbi ( 5-6 éves)49ˇˇ Philips Ambi, amit váltott a Samu.
Hetekig szenvedtünk a hiányától,mert általában félhomályban ,olvasólámpák világítanak a nappaliba, ha filmet néztünk és az mellé nagyon hangulatos tud lenni. Direkt a falhoz közel helyeztem el az asztalt, hogy visszavetüljön a fénye. Rendeltem egy komolyabb szett világítást a samura pár hét után,[link] mert hiába volt szebb a képe, meg mit tudom én, de állandóan azt hallgattam a az asszonytól,gyerekektől, hogy a Philips jobb volt mert világított .
Most néztük épp a Zsivány egyest és ott eszméletlen,hogy a sivatagos résznél alul sárga a világítás, felül kék, de oldalt a képhez tartozó színek mellé bevillannak a színek, ahogy becsapódnak a lézer lövedékek ott,abban a színben , de az igazán nagy élmény a lézerkard harcjelenetek.([link])
Erősen gondolkodom most 3 ilyen lámpában [link] a tv fölé a falra.
Szóval szerethető szerintünk, bár van olyan barátom, aki nem bírja, mikor nálunk van. Mindenképpen érdemes kipróbálni előtte valahol.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) csabi63 válasza AXisBOLD (#5) üzenetére


csabi63
senior tag

Ízlés kérdése. Nekem nem kell a glória, 5 év alatt ötször ha bekapcsoltam.

(#9) tecsu


tecsu
addikt

"A sztereóból annyira sok minden nem hallatszik, de alapvetően, teljesen rendben van."
LOL

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) tecsu válasza b. (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Az a Hue Runner lámpa követi a tévé fényeit vagy állandó, illetve van-e mód nem telefonról állítani?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) b. válasza tecsu (#10) üzenetére


b.
félisten

Igen van, adják hozzá.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) atus72


atus72
senior tag

A 4 oldali AmbliLight az gondolom űrtechnika lehet.... :(

(#13) Luck Dragon válasza atus72 (#12) üzenetére

Egyáltalán nem, tévé közepén egy többsoros erőteljesebb egység foglal helyet. Ugyan úgy jelenít meg mindent ,csak igazából a falra szerelt állapotban mutatkozik meg a valós előnye.
Mint az első PFL8708S-nél 2013-ban.

Lásd

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) atus72 válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


atus72
senior tag

Ez még szánalmasabb így hogy látom a hátulját :)
Túl bonyolult körbe rakni leddel a keretet?

(#15) Luck Dragon válasza atus72 (#14) üzenetére

Nem tudom mi ebben a szánalmas. De ez teljesen szubjektív. Gyakorlatban teljesen mértékben megállja a helyét. Bár nekem is kettő és három oldalas ambilightos készülékem van. De elfogadnám a négy oldalast is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) AXisBOLD válasza b. (#7) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a tapasztalatokat, meg a linket, lehet beszerzek egy ilyen upgradet én is :)

honnan rendelted és mennyi az annyi, meg mik a tapasztalatok?

btw van ennek a "glória" technológiának külön fóruma?

Aurea mediocritas

(#17) Luck Dragon válasza AXisBOLD (#16) üzenetére

Philips topic?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) AXisBOLD válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ja mondjuk még az lenne a leglogikusabb, de mivel ez nem Philips termék így nem dobnám be első körben.

Aurea mediocritas

(#19) atus72 válasza Luck Dragon (#15) üzenetére


atus72
senior tag

A szánalmas az, hogy nem bírják (nem akarják) rendesen körberakni a keretet RGB ledekkel, mondjuk lehet az az oka hogy kurva drága (~20Ft/db) :D

(#20) b. válasza AXisBOLD (#16) üzenetére


b.
félisten

Szia. Én ezt javasolnám neked, [link]mert barátom is ezt rendelte és nagyon-nagyon bevált, felülmúlja az eredetit is szerintem.( Amazonon is vannak belőle néha kicsit olcsóbban új példányok, ő 30 Kért vette újan ott,de a használtat elkerülném.)
Hátránya az ára( 45 K, ha az eredeti árat nézzük),de hát elméletileg kiszolgálhat akár több tv-t is az élettartalmában.
Előnye az , hogy totál készre szerelt, semmi dolog a felrakáson kívül nincs vele. Eszméletlenül jól profilra szabható.Nulla késleltetéssel dolgozik és magasabb frekis Tv- ken is hibátlanul működik valamint 4 oldalas ambira is elég , a tv méretétől függően.
Megoldhatod te is otthon, ezt a logoutos cikket érdemes elolvasnod.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) AXisBOLD válasza b. (#20) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nagyon köszi :R belemerülök a témába

Aurea mediocritas

(#22) Piftuka válasza tntmax (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

Meglehetősen sarkosan, és szubjektíven fogalmazol. :N

Én például ezt a három technológiát így jellemezném:
- Ambilight - Annoying
- 3D - Awsome
- HDR - The Way of the Future

Bővebben... a 3D technológiának mindig is nagy rajongója voltam; számomra rendkívül sokat ad hozzá a képi élményhez. (És én eredeti, valódi, BD 3D lemezekkel élvezem, nem holmi warezolt, konvertált, nem valódi tartalmakkal.) Bízom benne, hogy a fejlettebb OLED tévékben visszatér majd!

A HDR alkalmazása a televíziózásban az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb (ha nem "A" legnagyobb) innovációja. Már most is pazar, és még nagyon sokat lehet rajta fejleszteni.

A 3D ellen még akár lehet is érveket hozni, és erősen ízlés dolga is... de a HDR ellen "hadakozni" az egyik legnagyobb butaság bárki részéről, mert az arra alkalmas tévé készülékek egyre pontosabban képesek reprodukálni azt a képi világot, amit a valóságban látsz. Egyszer szélesebb színskála, egyre jobb és pontosabb színátmenet, és - ami a lényeg - egyre jobb dinamika.)

Az Ambilight esetében pedig nyitott voltam, sok Philips tévé tulajdonos véleményét is elolvastam róla, rengeteg felvételt láttam róla, és már kifejezetten zavarónak tartom.

Ha a valós képtartalmat "növelné", akkor még jó is volna, de eddig egyetlen demó, egyetlen momentumában, mindössze néhány másodpercig (valamelyik lövöldözős játékban a robbanást követő gombafelhő és a kék ég tényleg olyan volt, mintha a tévé "meghosszabbította" volna a képüket a háttéren) éreztem mindezt.

A valódi hatáshoz mindenek előtt a jelenlegihez képest vagy százszor több, teljesen sűrűn végigpakolt (apró, de nagy fényerejű) LED lenne szükséges, ráadásul a tévé mind a 4 élére.

Amennyiben a cél a szem épségének védelme, úgy természetesen a LED háttérvilágítás hasznos, de állítom, hogy csakis akkor, ha statikus. Bár, mivel nem vagyok szemorvos, a tévedés jogát fenntartom...

(Más kérdés, hogy én még a kockázat tudatában is a teljesen elsötétített szobában mozizást preferálom.)

"Aquila non captat muscas."

(#23) atus72 válasza Piftuka (#22) üzenetére


atus72
senior tag

"A valódi hatáshoz mindenek előtt a jelenlegihez képest vagy százszor több, teljesen sűrűn végigpakolt (apró, de nagy fényerejű) LED lenne szükséges, ráadásul a tévé mind a 4 élére."
Mindenkinek más jön be, a HDR-nek kétségkívül van értelme, a 3D-nek nem igazán a mostani formában, akkor is csak egy keretben látszanak a dolgok :)

AmbiLight:
Az egészben az a vicc hogy miniális költséggel meglehetne ezt oldani rendesen, tegyenek egy 3 pin-es csatalkozót a tv-be és a paraszt annyi ledet tesz rá amennyit akar és tv-ben menűből bekonfigurálja hogy hány oldalon akar ledeket látni, ennyi. Nem értem miért nem csinálták még ezt meg, el kell adni mint ötlet :D

(#24) csabi63 válasza Piftuka (#22) üzenetére


csabi63
senior tag

3D-t szeretem, Ambilight idegesít, HDR passz.
A tévém 5 éves, nem tudja. De eszemben sincs lecserélni semmiféle innováció miatt. Az innováció ott lesz akkor is, mikor eljön a csere ideje. Még 3 évig biztos marad a PFL7606, köszöni jól van.

(#25) b. válasza Piftuka (#22) üzenetére


b.
félisten

A sok lednek nincs értelme, mert nem látsz különbséget,
Egy led fényszórása kb 120 fok, ami azt jelenti hogy pár centiméterről már nem látsz különbséget 30 darab vagy 60 darab led sűrűség / méter között.
Az ambilight hasonló az általad preferált technológiához, a 3D hez. Vannak anyagok, amiknél jobban kijön a hatása és vannak ahol alig vagy semennyire.
Star wars/ Marvel filmeknél pazar...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.